وقت سفارت بلژیک

تماس فوری 👇 ( Phone )

02191025510

تماس از طریق تلفن 👇 ( Phone )

ارتباط از طریق واتس اپ 👇 ( WhatsApp )

وقت سفارت بلژیک به دو صورت در ایران قابل صادر شدن است اگر شما قصد دارید برای ویزاهای کوتاه مدت اقدام کنید باید به کارگزاری سفارت بلژیک مراجعه کنید و اگر قصد دریافت ویزای بلند مدت دارید هم میتوانید به کارگزاری مراجعه کنید و هم خود سفارت بسته به نوع سلیقه و تمایل شما دارد اما پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که اگر قصد دریافت ویزای بلند مدت دارید به خود سفارت بلژیک مراجعه نمایید. وقت سفارت بلژیک در هر دو صورت بین 5 تا 15  روز به طول می انجامد و در روز ملاقات باید مدارک را کامل ارائه دهید.

اطلاعات مهم درباره وقت سفارت بلژیک

قصد اقدام برای اخذ ویزای توریستی ، تحصیلی و تجاری دارید ابتدا باید وقت سفارت بلژیک را رزرو کنید. تعیین وقت سفارت بلژیک همچون دیگر کشورها به‌منظور ارائه مدارک و انجام مصاحبه و انگشت‌نگاری انجام می‌شود.

وقت سفارت بلژیک برای مصاحبه و اخذ مدارک اشخاصی است که  درخواست ویزای بلژیک می‌دهند. برای سفر به کشور بلژیک باید با استفاده از گذرنامه خود ویزای لهستان بگیرید. برای انجام این کار هر فرد باید اقدام به اخذ وقت سفارت بلژیک کند  و این اولین گام درراه اخذ ویزای بلژیک می‌باشد.

بعد از تهیه و تکمیل مدارک ویزای بلژیک و تحویل آن‌ها در روز مصاحبه به افسر سفارت تایمی برای رسیدگی به امور وقت سفارت به شما داده می‌شود که به آن‌وقت سفارت بلژیک می‌گویند، درواقع به مدت‌زمانی که سفارت به شما می‌دهد تا مدارک خود را آماده کرده و برای مصاحبه و انگشت‌نگاری مراجعه کنید وقت سفارت بلژیک می‌گویند. مقصود از این امر تعیین هدف سفر و مراحل مرتبط به امور امنیتی می‌باشد. ما را در ادامه این متن همراهی کنید تا اطلاعات کاملی درباره با تعیین وقت سفارت بلژیک به شما ارائه کنیم.

اطلاعات مهم درباره وقت سفارت بلژیک

انواع وقت سفارت بلژیک

سفارت بلژیک در ایران دارای انواع ویزاهای مختلفی است و بنا به دلیل سفر شما باید یک ویزا براساس نوع سفر خود انتخاب نمایید نکته قابل توجه این است که حتما نوع ویزا درخواستی شما با نوع سفر شما باید یکی باشد و عدم تناسب بین آنها باعث میشود که شما ریجکت شوید و یا درخوسات شما را کلا بررسی نکنند پس حتما به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید که در این پروسه دچار مشکل نشوید. ادامه این مطلب برای درک بهتر ویزاهای بلژیک ما انواع آن را برای شما مشخص میکنیم تا راحتتر بتوانید تصمیم خود را بگیرید.

انواع ویزا بلژیک

 • ویزاهای کوتاه مدت
  • توریستی
  • تجاری
  • نمایشگاهی
  • ورزشی
  • دیدار از خانواده
  • و غیره
 • ویزاهای بلند مدت
  • تحصیلی
  • پیوست
  • کاری
  • ازدواج
  • و غیره

حال با توجه به ویزاهای ذکر شده شما باید وقت سفارت بلژیک را متناسب به نوع ویزای خود درخواست نمایید و بعد از دریافت وقت سفارت به همراه مدارک مورد نیاز به سفارت یا کارگزاری سفارت مراجعه نمایید. برای دریافت مدارک سفارت بلژیک میتوانید روی این لینک کلیک نمایید. لیست مدارک سفارت بلژیک

مدارک لازم و تعیین وقت سفارت بلژیک

برای رزرو وقت سفارت بلژیک و موفقیت در کسب ویزای بلژیک منوط به تهیه و تکمیل مدارک و اسناد موردنیاز و طی کردن مراحلی است که در زیر به شرح این پرداخته‌ایم:

 • کامل کردن فرم اخذ ویزای بلژیک که قادر هستید آن را به‌صورت آنلاین و اینترنتی بگیرید و پس پر کردن آن پرینتی از آن تهیه و بین مدارک بگذارید
 •  تهیه 3 قطعه عکس رنگی با پس‌زمینه سفید که برای حداکثر 6 ماه گذشته است.
 • ارائه پاسپورت خود  که دارای حداقل 3 ماه اعتبار است و با حداقل 2 صفحه خالی. این صفحه‌ها برای تائید کردن مهر ویزا و صفحه خالی دیگر جهت درج مهر ورودی و خروجی.
 • یک کپی از ویزاهای سابق و تمامی صفحات گذرنامه در صورت وجود.
 • تهیه کپی از شناسنامه و کارت ملی
 • مدارکی دال برداشتن مرخصی و رضایت کارفرما و یا حامی برای سفر به بلژیک یعنی تأییدیه نامه‌ای برای سفارت.

چگونگی و نحوه تعیین وقت سفارت بلژیک

همان‌طور که می‌دانید برای گرفتن هر نوع ویزا نیاز به درخواست برای وقت سفارت دارید. کشور بلژیک نیز از این قانون پیروی می‌کند به همین جهت باید برای گرفتن وقت سفارت بلژیک اقدام کنید. برای این کار باید ابتدا مدارک موردنظر را تهیه کنید و بعد اقدام به اخذ وقت سفارت بلژیک کنید و در زمان تعیین‌شده به سفارت رفته و مدارک را تحویل و امور مصاحبه و انگشت‌نگاری را انجام دهید.

در روز مصاحبه از شما انگشت‌نگاری نیز می‌شود البته بدانید که هر سفارت سیاست مربوط به خود در رابطه با تعیین وقت سفارت بلژیک رادارند.پس‌ازاینکه شما درخواست خود را مطرح کردید کنسولگری روزی را برای مراجعه شما تعیین می‌کند. کلاً برای تهیه ویزای بلژیک و تعیین وقت سفارت بلژیک 3 هفته زمان احتیاج دارد. البته یکی از راحت‌ترین کارها اقدام از طریق  شرکت‌های گردشگری مجری مستقیم برای اخذ ویزای فوری هست.

مراحل تعیین وقت سفارت بلژیک برای افراد خاص

برای کودکان و خردسالان و کسانی که با یک فرد بلژیکی ازدواج می‌کند قوانین زیر صادق خواهد بود :

 • اگر قصد دارید کودک خردسالی را همراه خود به سفر ببرید باید رضایت‌نامه کتبی محضری دال بر رضایت والدین آن باید بین مدارک خود به سفارت ارائه دهید. همچنین باید پاسپورت والدین کودک را نیز ارائه کنید.
 • اگر با فرد بلژیکی ازدواج کردید ، کپی مدارک ازدواج و کپی شناسنامه بلژیک شخص درخواست‌کننده ویزا که تائید شده اداره پلیس است.
 • جهت تعیین وقت سفارت بلژیک هدف و برنامه سفر هرکس باید معلوم گردد و سپس اسناد را به سفارت ارائه کنید.

مراحل تعیین وقت سفارت بلژیک برای افراد خاص

تعیین وقت سفارت بلژیک از کشورهای عضو پیمان شینگن

ازآنجاکه بلژیک یکی از کشورهای متعدد به پیمان شینگن است با دریافت ویزای آن و به طبع وقت سفارت بلژیک می‌توانید طی مدت 90 روز از تمام کشورهای شینکن دیدن کنید و به آن‌ها سفر کنید. گفتنی است که پیمان شینگن معاهده‌ای بین 8 کشور اروپایی می‌باشد که طبق آن با یک ویزای شینگن می‌توانید به خاک تمام کشورهای حوزه شینگن وارد و خارج شوید

درواقع با داشتن ویزای این کشور شما می‌توانید از کشورهای زیادی دیدن کنید بدون داشتن روادید آن کشورها. البته ناگفته نماند برای اقدام به گرفتن ویزای بلژیک از دیگر سفارت‌خانه‌ها نیز می‌توان کرد اما برای گرفتن اقامت در بلژیک باید از سفارت این کشور اقدام کرد.

مدارک لازم و ضروری برای تعیین وقت سفارت بلژیک

تعدادی نکته برای سرعت بخشیدن به روند تعیین وقت سفارت بلژیک و اخذ ویزای بلژیک برای شما بازگو می‌کنیم که باید به آن‌ها توجه کنید. رزرو بلیت دوطرفه (رفت‌وبرگشت) در بین مدارکتان باشد، عدم وجود این مدرک باعث می‌شود که کار شما به زمان دیگر موکول می‌شود و ادامه مراحل چون مصاحبه و انگشت‌نگاری انجام نمی‌شود.

واچر هتل که نشان‌دهنده محل اقامت شما در بلژیک می‌باشد در وقت مصاحبه باید بین مدارک موجود باشد زیرا واچر هتل  یکی از مدارکی است که توسط افسر مربوطه به‌دقت چک می‌شود و بسیار مهم بوده و نبود آن کار اخذ ویزای بلژیک را به تعویق انداخته‌اید. در زمان مصاحبه در روز وقت سفارت بلژیک باید تمامی مدارک کامل و صحیح باشد تا روند کار شما با مشکل مواجه نشود.

هزینه‌های تعیین وقت سفارت بلژیک

به‌مانند سایر سفارت‌خانه‌ها هزینه‌هایی جهت تعیین وقت سفارت بلژیک نیز از متقاضیان دریافت می‌شود. این هزینه‌ها مربوط به بخش انگشت‌نگاری و مصاحبه‌ای است که توسط مسئول این بخش دریافت می‌گردد. در زمان مراجعه برای ارائه مدارک به سفارت‌خانه بلژیک هزینه‌ای جهت تعیین وقت سفارت از متقاضی دریافت می‌شود.

این هزینه اصلی تعیین وقت سفارت هست. نکته مهم این‌که هزینه تعیین وقت سفارت بلژیک به‌صورت انفرادی و از هر متقاضی به‌صورت جداگانه دریافت می‌گردد. این نکته را نیز بدانید که هزینه‌ای از خردسالان برای این امر دریافت نمی‌گردد.

هزینه‌های تعیین وقت سفارت بلژیک

گرفتن وقت سفارت بلژیک به‌صورت فوری

برخی از متقاضیان و افراد بنا به دلایل کاری تمایل دارند که وقت سفارت بلژیک و ویزای این کشور را به‌صورت فوری دریافت نمایند. برخی از آژانس و شرکت‌های معتبر هستند که به‌صورت فوری اقدام به تعیین وقت سفارت بلژیک و اخذ ویزا می‌نمایند؛ اما این نکته را بدانید که جهت سپردن کارهای مربوط به ویزا حتماً با مشاوران و کارشناسان خبره در این زمینه مشورت نمایید و پس‌ازآن اطلاعات و مدارک اولیه را در اختیار آنان قرار دهید.

سپس در انتظار بمانید تا این‌که کارهای شما از طریق آژانس و شرکت مذکور انجام گیرد. به‌صورت معمولی نزدیک به سه هفته طول می‌کشد که کارهای مربوط به تعیین وقت سفارت انجام گیرد، اما به‌صورت فوری می‌توان این مدت‌زمان را به کمتر از یک هفته رساند. البته هزینه تعیین وقت سفارت به‌صورت فوری کمی بیشتر از وقت سفارت معمولی است.

بازدید از مکان‌های دیدنی پس از تعیین وقت سفارت بلژیک (بخش اول)

کشور بلژیک دارای دیدنی‌های غنی و تاریخی فراوانی می‌باشد. پس از تعیین وقت سفارت بلژیک و اخذ ویزا حالا نوبت به کسب اطلاعات در رابطه با جاذبه‌های توریستی بلژیک می‌باشد. میدان بزرگ بروکسل: یکی از دیدنی‌ترین میدان‌های جهان شناخته می‌شود. این میدان به‌صورت کامل سنگ‌فرش شده است. سابقه این میدان به قرن پانزدهم برمی‌گردد.

تالار شهر: تنها بنای موجود در میدان مرکزی بروکسل تالار شهر می‌باشد. نام دیگر آن هتل ده ویله می‌باشد. کلیسای سن میشل: معماری خیره‌کننده این کلیسا بسیاری از افراد جهان را به سمت خود می‌کشاند. تکمیل بنای این کلیسا حدود 300 سال زمان برده است.

بازدید از مکان‌های دیدنی پس از تعیین وقت سفارت بلژیک (بخش دوم)

در ادامه توضیحات در رابطه با جاذبه‌های کشور بلژیک و تعیین وقت سفارت بلژیک به موارد دیگری اشاره می‌کنیم.

آتومیوم: مدرن‌ترین جاذبه شهر بروکسل که در سال 1985 ساخته‌شده است، آتومیوم می‌باشد.

تالار اصناف: می‌توان جذاب‌ترین دیدنی‌های شهر بروکسل را در اطراف میدان بزرگ این شهر بازدید نمود. یکی از این موارد تالار اصناف می‌باشد.

موزه علوم طبیعی: یکی از آموزنده‌ترین جاذبه‌های گردشگری بروکسل موزه علوم طبیعی می‌باشد. بسیاری از گالری‌ها، فسیل‌ها و حتی اسکله دایناسورها را می‌توان در این موزه بازدید نمود.

کلیسای نوتردام: در سال 1304 میلادی کلیسایی با معماری خاص بناشده است که مربوط به صنف تیر اندازه می‌باشد.

پارک سنکو آنتنر: پارک سرسبزی در شهر بروکسل با وسعت چند هزار متری وجود دارد که حدود 350 هزار اشیاء تاریخی را می‌توان در آن دید که از جاذبه‌های دیدنی این شهر شناخته می‌شود.

انواع ویزا و تعیین وقت سفارت بلژیک

انواع ویزا و تعیین وقت سفارت بلژیک به‌مانند سایر کشورهای عضو پیمان شینگن می‌باشد. به‌صورت کلی ویزاهای توریستی، تحصیلی و تجاری سه مدل از ویزاهای کشورهای عضو پیمان شینگن می‌باشد؛ اما ویزای توریستی خود به‌تنهایی دارای چهار بخش می باشد.

ویزای نوع اول که ویزایی ترانزیتی بوده و فرد می‌تواند تنها در فرودگاه بماند و ازآنجا به کشوری دیگر سفر نماید. ویزای نوع دوم همان ویزای توریستی کوتاه‌مدت بوده و ویزای نوع سوم درواقع ویزای مالتی پل می‌باشد که به دارنده‌مان این ویزا اجازه اقامت نود روزه داده می‌شود. ویزای نوع چهارم ویزای دو بار ورود هست که به متقاضیان این اجازه را می‌دهند که برای دو بار به محدوده شینگن وارد شوند.

نکاتی در رابطه با تعیین وقت سفارت بلژیک

مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزا و سپری کردن وقت سفارت بلژیک با توجه به نوع ویزا متفاوت می‌باشد. به‌عنوان‌مثال جهت ارائه مدارک برای ویزای تجاری باید فیش بانکی سه ماه اخیر متقاضی که با گردش سه میلیون تومان به تائید بانک رسیده باشد را ارائه نمود. علاوه بر این کپی از مجوز تجارت یا اطلاعیه روزنامه که به زبان انگلیسی ترجمه‌شده باشد نیاز خواهد بود.

علاوه بر این برای سفر به کشور بلژیک جهت انجام امور پزشکی، ملاقات خانواده، مراحل انجام کاری و تجاری مدارکی به‌عنوان پایه نیاز می‌باشد که در بخش‌های قبلی به آن اشاره شد ولی جهت انجام امور این نوع ویزاها باید مدارکی دال بر سفر خود به بلژیک را ارائه نمود. به عبارت بهتر هدف سفر در زمان تعین وقت سفارت باید از سوی متقاضی مشخص و نمایان گردد.

نکاتی در رابطه با تعیین وقت سفارت بلژیک

نکات مهم قبل از اخذ ویزا و تعیین وقت سفارت بلژیک

بلژیک کشوری در قلب اروپا می‌باشد که پایتخت این کشور بروکسل می‌باشد که از طرف شمال با هلند، از طرف شرق با آلمان، از طرف جنوب با لوکزامبورگ و از طرف غرب با فرانسه همسایه می‌باشد. زبان رسمی مردم بلژیک فرانسوی، هلندی و آلمانی می‌باشد. برای اخذ ویزا و تعین وقت سفارت بلژیک دانستن نکاتی که ارائه شد حائز اهمیت می‌باشد چراکه هر فردی قبل از سفر به هر نقطه‌ای باید اطلاعاتی از آن مکان را در اختیار داشته باشد.

بروکسل پایتخت کشور بلژیک بوده که دارای اماکن زیبا و تاریخی جهت بازدید می‌باشد. پیشنهاد می‌گردد جهت سفر به کشور بلژیک محل اقامت خود را شهر بروکسل در نظر بگیرید چراکه در این شهر می‌توانید علاوه بر این‌که بسیاری از فرهنگ‌های غنی بلژیک را تماشا نمایید، بخشی از اروپا را نیز دیدن نمایید.

زمان مناسب برای تعیین وقت سفارت بلژیک

برای مراجعه به سفارت‌خانه بلژیک در شهر تهران و تعیین وقت سفارت بلژیک می‌توانید در روزهای دوشنبه تا پنج‌شنبه به این سفارت‌خانه مراجعه نمایید. برای پیگیری کارهای مرتبط با اخذ ویزا می‌توانید از ساعت 9 الی 12 برنامه خود را هماهنگ نمایید. دراین‌بین برای تعیین وقت سفارت بلژیک از ساعت 14 الی 14:30 با مراجعه به بخش تعیین وقت سفارت زمانی را رزرو نمایید.

زمان مناسب برای تعیین وقت سفارت بلژیک

نکات مهم در رابطه با مصاحبه در تعیین وقت سفارت بلژیک

به‌غیراز خردسالان و افراد زیر هفت سال مسافران باید جهت تعیین وقت سفارت بلژیک اقدام نمایند. زمان ارائه‌شده توسط سفارت‌خانه با توجه به حجم کار متفاوت می‌باشد. این زمان حدود سه هفته کاری به طول می‌انجامد. در زمان مصاحبه دقت کنید که جهت عدم ریجکت شدن ویزا و تائید آن به سؤالات مسئولین شفاف و کاملاً صادقانه پاسخ دهید. هدف سفر را در آن زمان مشخص کرده و مدارک آن را ارائه کنید. نکته مهم این‌که هزینه صندوق سفارت قبل از تعیین وقت سفارت باید پرداخت شود.

چکیده‌ای از تعیین وقت سفارت بلژیک

 • انواع ویزای کشور بلژیک با توجه به انواع تعیین وقت سفارت بلژیک تعیین می‌گردد.
 • تعیین وقت سفارت بلژیک از ضروریات دریافت ویزای این کشور شناخته می‌شود.
 • در زمان تعیین وقت سفارت بلژیک به زمان‌هایی که مدنظر دارید توجه نمایید.
 • مدارک لازم برای دریافت ویزا با توجه به نوع آن متفاوت خواهد بود.
 • هزینه‌های جاری برای دریافت ویزا با توجه به قوانین سفارت بلژیک تعیین می‌شوند.

چه مدارکی باید مورد تایید سفارت بلژیک برسد ؟

برای اخذ ویزای بلژیک شما باید مدارک هویتی خود که شامل :
• شناسنامه
• کارت ملی
• پاسپورت
و مدارک مالی که شامل :
• نامه تمکن مالی
• نامه گردش حساب
• سهام شرکت
و اسناد ملکی شامل :
• سند منزل
• سند مغازه
• سند زمین
را به همراه داشته باشید.

در صورتی که قبلا ریجکت شده باشم چقدر شانس دریافت ویزای بلژیک وجود دارد ؟

در صورت ریجکتی شما باید ابتدا در صدد رفع ریجکتی خود باشید. اگر به هر دلیلی امکان رفع ریجکتی نباشد شما میتوانید بعد از گذشت 3 تا 6 ماه درخواست ویزا داشته باشید.

درصد ریجکتی سفارت بلژیک چقدر است ؟

درصد ریجکتی سفارت بلژیک چقدر است ؟

آیا می شود وقت سفارت را به شخص دیگری واگذار کرد ؟

با توجه به قوانین داخلی سفارت بلژیک در حال حاشر این امکان وجود ندارد چرا وقت سفارت بلژیک شما براساس شماره پاسپورت رزرو و تایید میشود و از آنجای که شماره پاسپورت همچون کد ملی یکتا می باشد واگذاری وقت سفارت بلژیک به شخص دیگر غیر ممکن می باشد

ایا می شود وقت سفارت بلژیک را کنسل کرد ؟

در پاسخ به این سوال میتوان گفت بله .
شما این حق را دارید که وقت رزرو شده خود را کنسل نمایید برای انجام این کار شما از این اموزش میتوانید کمک بگیرید. ( آموزش کنسل کردن وقت سفارت بلژیک )

در صورت ریجکت از سفارت بلژیک چه مبالغی برگشت داده می شود ؟

با توجه به قوانین داخلی سفارت بلژیک در صورت ریجکت شدن هیچ هزینه ای از طرف سفارت به مسافر یا مسافران عودت داده نمی شود.

در صورت ریجکت شدن از سفارت بلژیک آیا حق اعتراض دارم ؟

در صورت ریجکت شدن از سفارت بلژیک این حق برای شما محفوظ است که اعتراض نمایید برای انجام اعتراض طبق آموزش زیر عمل نمایید. ( اموزش اعتراض به ریجکت شدن سفارت بلژیک )

برای سفارت بلژیک رزرو هتل و رزرو پرواز چگونه باید باشد ؟

اگر حضور شما در بلژیک به منظور کنفرانس یا شرکت در مراسم خاصی می باشد بهتر است که کانفرم نهایی هتل و پرواز را تهیه نمایید و به سفارت بلژیک ارائه دهید .
و اما اگر حضور شما در بلژیک برای دیدار اقوام یا توریستی می باشد شما میتوانید هم کانفرم نهایی را به سفارت ارائه بدیهید و هم رزرو هتل و پرواز .

من اطلاعات لازم برای دریافت وقت سفارت را اشتباه وارد کردم الان چکار باید کرد ؟

اگر در ثبت اطلاعات خود برای اخذ وقت سفارت بلژیک مواردی را اشتباه درج کرده اید از طریق آموزش زیر میتوانید این مشکل را حل نمایید. ( آموزش تغییر اطلاعات ثبت شده وقت سفارت بلژیک )

بعد از ارسال مدارک چند روز بعد وقت سفارت مشخص می شود ؟

بنا به نوع درخواست شما زمان تاییده ای مدارک شما در سفارت بلژیک کاملا متفاوت می باشد. اما در کل تاییده ای اولیه سفارت بلژیک بین 30 دقیقه الی 72 ساعت میتواند طول بکشد.

آیا وقت سفارت به صورت تضمینی می باشد ؟

بله وقت سفارت بلژیک به صورت تضمینی دریافت می شود و به شما ارائه میگردد.

ایا دریافت وقت سفارت بلژیک برای یک تاریخ مشخص امکان پذیر است ؟

با توجه اذغام فعلی در درخواست ها به سفارت بلژیک این امکان در حال حاضر وجود ندارد. درخواست شما با توجه به زمان های خالی که در سفارت بلژیک است فقط قابل ارائه می باشد.

هزینه های مربوط به سفارت بلژیک شامل چه مواردی است ؟

برای دریافت ویزای بلژیک هزینه های متفاوتی وجود دارد که از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
• هزینه دریافت وقت سفارت بلژیک
• هزینه ترجمه مدارک
• هزینه سفارت
• هزینه خدمات اضافی

آیا در سفارت بلژیک آشنایی دارید برای سریعتر وقت گرفتن ؟

متاسفانه تعدادی افراد سودجو به بیان این جمله که ما در سفارت بلژیک آشنا داریم هدف در گمراه نمودن مسافران دارند و با جدیدت عرض میکنیم که هیچ شخصی در سفارت بلژیک آشنایی ندارد برای اخذ وقت فوری بلژیک یا دریافت فوری ویزای بلژیک.

آیا می شود وقت سفارت بلژیک را به جلو انداخت ؟

متاسفانه این امکان وجود ندارد که وقت سفارت تعیین شده خود را به زمان های زودتری تبدیل کرد.

چند روز مانده به تاریخ سفر باید درخواست وقت سفارت بلژیک بدم ؟

با توجه به شلوغی بین از حد سفارت بلژیک در ایران شما باید حدود 4 الی 6 ماه زودتر از زمان سفر خود درخواست وقت سفارت بلژیک داده باشید.

فرم درخواست سفارت بلژیک به چه زبان باید تکمیل شود ؟

سفارت بلژیک در ایران جزء محدود سفارت های می باشد که مدارک را به زبان فارسی دریافت میکند به همین منظور شما میتوانید مدارک خود را به زبان فارسی تکمیل و ارائه دهید . اما فرم اپلیکیشن به دلیل ساختاری انگلیسی پیشنهاد میشود هم به زبان فارسی و هم به زبان انگلیسی تکمیل نمایید.

مدت زمان اعتبار ویزاهای صادر شده از سفارت بلژیک چند وقت می باشد ؟

ویزاهای که توسط سفارت بلژیک در ایران صادر می شود کاملا متفاوت می باشد اما این مدت زمان میتواند از 10 روز تا 90 روز متغیر باشد.

ایا برای دریافت ویزای بلژیک داشتن دعوتنامه ضروری است ؟

برای دریافت ویزای کشور بلژیک داشتن دعوتنامه الزامی نیست اما با وجود دعوتنامه بلژیک پروسه دریافت ویزای شما راحتتر خواهد بود و شانس دریافت ویزای بلژیک بالاتر خواهد رفت.

هزینه درخواست ویزای بلژیک چقدر است ؟

هزینه های لازم برای دریافت ویزای بلژیک متغیر می باشد اما مواردی که شما باید برای ویزای بلژیک هزینه کنید شامل:
• هزینه دریافت وقت سفارت بلژیک
• هزینه ترجمه مدارک
• هزینه سفارت
• هزینه خدمات اضافی

شرایط تمدید ویزای بلژیک به چه صورت است ؟

برای تمدید ویزای بلژیک شما باید دلایل محکمی قابل ارائه داشته باشید و دلایل دیگری هم هست که میتوان با بیان انها ویزای خود رو برای چند روز تمدید کرد که این دلایل عبارتند از :
• سیل
• زلزله
• طوفان
و اگر به دنبال تمدید با زمان بیشتری هستید شما باید دلایل بسیار محکمتری ارائه بدید که میتوان به این موارد اشاره کرد:
• درمان پزشکی
• مرگ خویشاوند نزدیک
• زایمان
البته ناگفته نماند درخواست شما باید توسط مامور مهاجرت تایید گردد که بتوانید در کشور بلژیک چند روز بیشتر بمانید.

درخواست ویزای مولتی از سفارت بلژیک برای بار اول امکان پذیر است ؟

بله امکان درخواست ویزای مولتی برای اولین بار از سفارت بلژیک امکانپذیر است اما توجه نمایید که سفارت بلژیک این حق دارد دارد که به شما ویزای یکبار ورود یا دوبار ورود و یا مولتی بدهد.
اما بهتر است بدانید معمولا سفارت بلژیک با درخواست مولتی کسانی موافقت میکند که دارای تراول هیستوری زیادی باشند.

شرایط درخواست ویزای مولتی به سفارت بلژیک به چه صورت می باشد ؟

شرایط درخواست ویزای مولتی به سفارت بلژیک به چه صورت می باشد ؟

درخواست ویزای فوری به سفارت بلژیک به چه صورت است ؟

سفارت بلژیک معمولا برای دلایل بشر دوستانه ویزای فوری صادر میکنند که این دلایل شامل :
• بیماری
• مرگ خویشاوند
• و…
لازم به ذکر است که با ارائه مستندات قوی میتوانید ویزای بلژیک فوری بگیرید در غیر این صورت به هیچ عنوان امکانپذیر نمی باشد.

مدارک لازم سفارت بلژیک برای ویزای پیوست به خانواده چیست ؟

مدارک لازم برای اخذ ویزای پیوست عبارتند از :
• فرم درخواست
• عکس گذرنامه
• گذرنامه شخص ایرانی
• گذرنامه شخص بلژیکی
• سند ازدواج
• وکالت نامه ازدواج
• شناسنامه زوجین
• مدرک زبان A1
• بیمه مسافرتی

مدت زمان صدور ویزا در سفارت بلژیک چقدر است ؟

صدور ویزای بلژیک بعد از ورود شما به سفارت بلژیک معمولا بین 14 تا 21 روز زمان میبرد. و در مواقعی هم شاهد بودیم که یک هفته ویزای افراد صادر شده است و یا بیشتر از 21 روز هم صدور ویزا زمان برده است اما در کا زمان 14 تا 21 روز اختصاص دهید.

مدارک لازم سفارت بلژیک برای ویزای توریستی چیست ؟

توجه: از همه‌ی مدارک باید یک کپی هم موجود باشد. اصل مدارک بعد از مطابقت به شما برگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ شما در سفارت بلژیک می‌ماند.
• شناسنامه ایرانی
• گذرنامه
• سه قطعه عکس رنگی ۴*۶
• اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی
– برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ی آخرین حکم کارگزینی
– برای کارمندان بخش خصوصی‌: گواهی اشتغال به کار
– برای صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
– برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی.
– برای مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی
• پرینت حساب بانکی
• ترجمه‌ یک سند مالکیت دو سری کپی از اصل مدارک فارسی
• بیمه مسافرتی
• بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت
• واچر قطعی هتل در یک یا چند شهر هتل در بلژیک

مدارک لازم سفارت بلژیک برای ویزای کاری چیست ؟

لطفا هنگام تقاضای روادید، دو سری از تمامی مدارک مربوطه برای درخواست روادید را به صورت جداگانه در دو دسته و به ترتیب ذیل مرتب نمائید. تمامی کپی ها می بایست بر روی کاغذ A4 ارائه گردند. این امر شامل کپی مدارکی که اصل آنها ابعادی غیر از A4 دارند نیز می باشد.
• فرم درخواست برای اقامت بلند مدت
• عکس گذرنامه ای
• گذرنامه معتبر
• شناسنامه
• مدرکی دال بر وجود رابطه کاری
• مدارک تحصیلی ایران
• تأییدیه اعتبار مدرک تحصیلی در بلژیک

• مدارک مربوط به سوابق کاری
• رزومه
• گواهی مبنی بر معلومات زبان بلژیکی یا انگلیسی
• گواهی بیمه درمانی مسافرتی معتبر

مدارک لازم سفارت بلژیک برای ویزای تجاری چیست ؟

لطفا هنگام تقاضای روادید، دو سری از تمامی مدارک مربوطه برای درخواست روادید را به صورت جداگانه در دو دسته و به ترتیب ذیل مرتب نمائید. تمامی کپی ها می بایست بر روی کاغذ A4 ارائه گردند. این امر شامل کپی مدارکی که اصل آنها ابعادی غیر از A4 دارند نیز می باشد.
• دعوتنامه تجاری
• فرم درخواست برای اقامت بلند مدت
• عکس گذرنامه ای
• گذرنامه معتبر
• شناسنامه
• مدرکی دال بر وجود رابطه کاری
• مدارک مربوط به سوابق کاری
• گواهی مبنی بر معلومات زبان بلژیکی یا انگلیسی
• گواهی بیمه درمانی مسافرتی معتبر

مدارک لازم سفارت بلژیک برای ویزای تحصیلی چیست ؟

لطفا هنگام تقاضای روادید، دو سری از تمامی مدارک مربوطه برای درخواست روادید را به صورت جداگانه در دو دسته و به ترتیب ذیل مرتب نمائید. تمامی کپی ها می بایست بر روی کاغذ A4 ارائه گردند. این امر شامل کپی مدارکی که اصل آنها ابعادی غیر از A4 دارند نیز می باشد.
• فرم درخواست
• عکس گذرنامه ای
• گذرنامه معتبر
• اثبات امکان تأمین مالی هزینه های زندگی
• شناسنامه
• مدارک تحصیلی ایران
• تأییدیه اعتبار مدرک تحصیلی در بلژیک
• گواهی مبنی بر معلومات زبان بلژیکی یا انگلیسی
• گواهی بیمه درمانی مسافرتی معتبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید