جهت سفر و ورود به کشور اسپانیا نیاز به دریافت ویزای مربوطه این کشور هستید؛ که برای این امر با واقع بودن سفارت اسپانیا در تهران شهروندان ایرانی می توانند با مراجعه و حضور در این مرکز جهت اخذ ویزای خود اقدامات لازم را انجام دهند. سفارت اسپانیا در دروس، بلوار شهرزاد، خیابان شادی – کوچه اول شرقی واقع شده است.

سفارت اسپانیا

سفارت اسپانیا در ایران

اسپانیا کشوری در قلب اروپا و یکی از معروف ترین و موفق ترین کشورهای اروپایی می باشد. با توجه به شرایط اقتصادی مناسب اسپانیا و وجود امکانات رفاهی و خدماتی فوق العاده در این کشور افراد بسیاری خواهان سفر و مسافرت به این کشور می باشند. توجه داشته باشید که کشور اسپانیا عضو اتحادیه اروپا بوده و برای سفر و ورود به این کشور به اخذ ویزای اسپانیا نیازمند هستید.

نمایندگی کشور اسپانیا یا همان سفارت اسپانیا با قرار گرفتن در کشورهای خارجی در این امور افراد، راهنمایی و با صدور ویزا امکان سفر به این کشور را به متقاضیان می دهد. سفارت اسپانیا در کشور ایران نیز واقع بوده و در شهر تهران قرار گرفته است. اغلب افراد و کادر پرسنلی سفارت اسپانیا را تیمی از کشور اسپانیا تشکیل می دهد و می توان گفت تنها برخی از کارمندان و کارکنان این موسسه افرادی از شهروندان ایرانی می باشد.

برای مراجعه به سفارت خانه و پیگیری صدور ویزا و پاسپورت کشور اسپانیا ابتدا بایستی اقدام به گرفتن وقت سفارت نموده که در بخش های آتی در این خصوص صحبت هایی خواهیم داشت.

گرفتن وقت سفارت اسپانیا

گرفتن وقت سفارت اسپانیا جهت مصاحبه و رسیدگی به اموراتی در خصوص صدور ویزای متقاضی صورت می گیرد. فرد متقاضی برای ارائه مدارک و اسناد جمع آوری کرده باید هفته ها و حتی ماه ها قبل از زمان سفرشان به این کشور اقدام به گرفتن وقت سفارت خانه اسپانیا نمایند.

با توجه به پرطرفدار بودن کشور اسپانیا در سفرهای توریستی و سرمایه گذاری و غیره متقاضیان بی شماری اقدام به گرفتن وقت سفارت می کنند از این جهت بایستی در رسیدن وقت سفارت صبوری کرد و حتما در روز مشخص شده در سفارت خانه اسپانیا حضور داشته باشید چرا که در غیر این صورت مجبور خواهید بود دوباره اقدام به گرفتن وقت سفارت و انتظار برای رسیدن نوبت برایتان خواهید شد.

متقاضایان می توانند به صورت اینترنتی از وب سایت رسمی سفارت خانه اسپانیا با پر کردن فرم درخواست ویزا، وقت سفارت بگیرند که در این مرحله پس از اتمام ثبت درخواست برای متقاضی کدی ارسال خواهد شد که این کد را در روز حضور در سفارت اسپانیا باید به همراه داشته باشید. توجه داشته باشید که به غیر از افراد خردسال یعنی زیر 7 سال باید تمامی افراد وقت سفارت بگیرند و در زمان مصاحبه برای جلب توجه مسئولین و راضی کردن آن ها از سفرتان به کشور اسپانیا پاسخ های شفاف و کاملا قانع کننده ای را ارائه دهید.

گرفتن وقت سفارت اسپانیا

آدرس سفارت اسپانیا در تهران

برای مراجعه و حضور در سفارت کشور اسپانیا در روز وقت سفارت بایستی در زمان تعیین شده و بدون تاخیر در این موسسه حضور داشته باشید. افرادی که از شهرهای دیگر جهت حضور در این مرکز اقدام خواهند کرد بهتر است برای آشنایی با مسیر و آدرس سفارت اسپانیا برای یک بار هم شده به این مرکز مراجعه کنند و در صورت غیر ممکن بودن می توانند با استفاده از تاکسی دربست خود را به این مرکز برسانند و اتلاف وقت به دلیل گم کردن راه و مسیر را نداشته باشند.

آدرس سفارت خانه اسپانیا در شهر تهران: دروس – بلوار شهرزاد – خیابان شادی – کوچه اول شرقی – شماره 3

شماره فاکس سفارت خانه اسپانیا در تهران: 22568018

تلفن سفارت خانه اسپانیا: 422568681

در روز مراجعه و حضور در سفارت اسپانیا تمامی مدارک لازم برای اخذ ویزای اسپانیا را به همراه داشته باشید چرا که وجود یکی از اسناد الزامی مصادف با رد شدن درخواست شما خواهد بود.

مدت زمان پاسخ به درخواست ویزا از طرف سفارت اسپانیا

متقاضیان در نظر داشته باشند برای دریافت ویزای اسپانیا حداقل زمان لازم برای بررسی مدارک از طرف سفارت اسپانیا می تواند به 21 روز به طول بیانجامد و در آخر پس از تائید تمامی مدارک صدور ویزای متقاضی به چند هفته زمان نیاز خواهد داشت. در اکثر موارد معمولا پس از گذشت 6 هفته از حضور شما در سفارت خانه اسپانیا جواب نهایی در این خصوص مشخص می شود و در صورت مثبت بودن جواب، متقاضی می تواند با حضور مجدد در سفارت خانه ویزای اسپانیای خود را دریافت و به سفر خود به این کشور بپردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *