نمایندگی کشور اتریش یا همان سفارت اتریش در شهر تهران واقع می باشد و تمامی متقاضاین برای دریافت ویزا و پاسپورت کشور اتریش بایستی از طریق سفارت خانه اتریش واقع در پایتخت اقدام نمایند. جهت اخذ ویزای مربوطه ابتدا بایستی اقدام به اخذ وقت سفارت نموده و در روز معین شده در این مرکز حضور داشته باشید.

سفارت اتریش

سفارت اتریش در ایران

اتریش یکی از کشورهای معروف و توسعه یافته قاره روپا می باشد این کشور هر ساله مقصد مسافران انبوهی از کشورهای خارجی واقع می شود که مسافران و شهروندان ایرانی از جمله افرادی می باشند که این کشور را با هدف های بسیاری در اولویت سفرهای خود قرار می دهند. توجه داشته باشید که کشور اتریش از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده و از این جهت دارای ویزای شنگن می باشد. ایرانیان و تمامی افرادی که از شهروندان عضو اتحادیه اروپا نمی باشند بایستی در جهت دریافت ویزای شنگن خود برای ورود به خاک این کشور اقدامات لازم را انجام و طی کنند. نمایندگی کشور اتریش یا همان سفارت اتریش در اغلب کشورهای خارجی وجود دارد که با توجه به رابطه تنگاتنگ ایران و اتریش سفارت خانه این کشور نیز در کشورمان وجود دارد.

مسافران و گردشگرانی که قصد دارند به اتریش سفر کنند می توانند با مراجعه و حضور در سفارت اتریش جهت اخذ ویزای اتریش خود تمامی گام های لازم را طی کنند. سفارت خانه اتریش از افراد مجرب و متخصص و با دانش علمی بسیار بالایی تشکیل شده اند. رئیس این مرکز سفیر می باشد که اختیارات خاص خود را داشته و شخص بسیار مهمی است. توجه داشته باشید که اغلب کادر کارکنان این موسسه افرادی از تابعیت کشور اتریش بوده و تنها برخی از کارکنان و کارمندان سفارت اتریش را شهوندان ایرانی تشکیل می دهد.

آدرس سفارت اتریش

افراد جهت حضور در سفارت اتریش بایستی آدرس این موسسه را به صورت دقیق دانسته و در روز مشخص شده در سفارت خانه اتریش حضور داشته باشند. افرادی که از شهرهای دیگر کشور جهت اخذ ویزای اتریش بهتر است جهت آشنایی با مسیر یک بار قبل از زمان وقت سفارت به آدرس سفارت اتریش مراجعه کنند تا در روز وقت سفارت بدون گم کردن مسیر و استرس دیر رسیدن در این مرکز حضور داشته باشند.

آدرس سفارت خانه کشور اتریش: خیابان باهنر (نیاوران) – خیابان مقدسی – خیابان احمدی زمانی – کوچه میرولی – پلاک 6 الی 8

تلفن سفارت خانه اتریش: 02122705262 – 02122750040

تلفن بخش کنسولی: 2122750040

ساعات کاری سفارت اتریش از 2 بعد از ظهر تا 3 و 30 دقیقه بعد از ظهر می باشد هم چنین روزهای کاری این مرکز از دوشنبه الی پنج شنبه است. متقاضیان می توانند از طریق ایمیل سفارت خانه کشور اتریش در تهران اطلاعات دقیقی در زمینه ساعات کاری برای هر بخش از کنسولگری را مطلع شوند یا با مراجعه به وب سایت رسمی سفارت خانه اطلاعات مفیدی را به دست آورند.

آدرس سفارت اتریش

گرفتن وقت سفارت اتریش

همان طور که در بخش های قبلی نیز اشاره کردیم برای طی کردن تمامی مراحل اخذ ویزا مربوطه کشور اتریش در گام اول بایستی وقت سفارت اتریش را اخذ کنید که برای این امر می توانید به صورت اینترنتی اقدام نمایید و دیگر نیاز به اقدام حضوری نمی باشد شما با ورود به وب سایت رسمی سفارت خانه اتریش و ورود به صفحه درخواست متقاضی جهت گرفتن وقت سفارت، فرم مربوطه را پر کنید. توجه داشته باشید که در صورت مبتدی بودن در این خصوص می توانید از افراد مجرب کمک بگیرید چرا که بروز کوچکترین ایراد و اشتباه در فرم درخواست و اطلاعات دیگر وارد شده در روز وقت سفارت می تواند مشکلاتی را به دنبال داشته باشد.

مراحل اخذ وقت کنسولگری اتریش

متقاضایان برای گرفتن وقت سفارت می توانند از آژانس های مسافرتی که در این خصوص فعالیت می کنند کمک بگیرند در این صورت با توجه به تخصص کافی این موسسات در زمینه گرفتن وقت سفارت و راهنمایی شما در تکمیل و مهیا کردن مدارک مربوطه می توانید به راحتی و بدون داشتن کم و کاست در اقداماتتان این مراحل را طی نموده و در روز مشخص شده در سفارت خانه اتریش حضور داشته باشید. از مدارک لازم برای سفارت اتریش و یا گرفتن وقت کنسولگری اتریش می توان به واریز مبلغ تعیین شده، عکس 3 در 4، کپی صفحه اول پاسپورت و کپی کارت ملی و شناسنامه اشاره نمود. پس از اتمام ثبت درخواست کدی به شما ارسال خواهد شد که در روز حضور در سفارت خانه بایستی به همراه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *