برای سفر به هر کشوری ابتدا باید برای دریافت ویزای آن کشور اقدام کنید در ادامه ی متن به بررسی ویزای امارات متحده عربی می پردازیم.

ویزای این کشور انواع مختلفی دارد و برای دریافت هر کدام از انواع ویزا باید مراحلی را طی کرد در ادامه ی مطلب با مراحل دریافت ویزای امارات متحده عربی و انواع ویزای این کشور آشنا خواهید شد.

[aparat id=’kGotY’]

درباره شهر دبی

کشور امارات متحده عربی با مساحتی در حدود ۸۳٬۶۰۰ کیلومتر و با جمعیت ۸٫۱۰۶٫۰۰۰ یکی از کشورهای پادشاهی در خاورمیانه می باشد. پایتخت این کشور ابوظبی بوده و از اتحاد هفت شهر شیخ نشین به نام های دبی، فجیره، راس الخیمه، شارجه، ابوظبی و ام القوین تشکیل شده است، این کشور با کشورهای عمان، عربستان سعودی، قطر و خلیج فارس همسایه است.

مردم این کشور به زبان عربی صحبت می کنند و واحد پول کشور امارات، درهم می باشد در این کشور کلیساهای زیادی وجود دارد و دین اغلب مردم امارات اسلام است از جمله منابع درآمد در این کشور وجود منابع نفتی است چرا که کشور امارات یکی از بزرگ ترین ذخایر نفتی دنیا را دارد.

ماه های آوریل و می یا سپتامبر تا اکتبر بهترین زمان برای سفر به کشور امارات به خصوص شهر ابوظبی می باشد. در فصل های بهار و پاییز به دلیل کم بودن تعداد گردشگران هزینه ی رزرو هتل کم تر خواهد بود در نتیجه این فصل برای سفر به کشور امارات متحده عربی مناسب تر است ولی فصل زمستان شلوغ ترین زمان سفر به این کشور است. در این کشور در فصل های مختلف جشن های متعدد و با شکوهی برگزار می شود به همین دلیل نظر گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.درباره کشور دبی

درخواست ویزای امارات متحده عربی

برای سفر به کشور امارات متحده عربی علاوه بر پاسپورت باید مدرک دیگری به نام ویزا داشته باشید در واقع ویزا اجازه ی ورود به کشور بیگانه را صادر می کند و برای سفر به کشور امارات متحده عربی باید اقدام به دریافت ویزا نمایید ویزا انواع مختلفی دارد و برای دریافت ویزا باتوجه به هدفی که از سفر دارید باید مدارکی به سفارت این کشور ارائه دهید.

انواع ویزای امارات متحده عربی

ویزای امارات متحده عربی برای اهداف خاصی صادر می شود و انواع مختلفی دارد ویزای کاری، تحصیلی، پزشکی، ازدواج و توریستی برخی از انواع ویزای کشور امارات می باشند.

ویزای این کشور از نظر مدت زمان اعتبار به سه دسته تقسیم می شود:

·        ویزای معمولی 14 روزه

·        ویزای یک ماهه

·        ویزای سه ماهه

مدت زمان انتظار برای دریافت ویزای این کشور حدود 7 تا 10 روز کاری می باشد منظور از زمان کاری روزهای کاری سفارت این کشور می باشد.انواع ویزای امارات متحده عربی

انواع ویزا از جهت تعداد دفعات ورود به کشور

ویزای امارات از نظر اعتبار زمانی به سه دسته ی 14 روزه ، یک ماهه و سه ماهه تقسیم می شود ویزای یک ماهه و سه ماهه به صورت یک بار ورود و چند بار ورود صادر می شود. برای دریافت ویزای امارات متحده عربی به خصوص ویزای سه ماهه بهتر است از آژانس های مسافرتی و کارگزاران مورد اعتماد کمک بگیرید تا مراحل لازم سریع تر طی شود چرا که در بیشتر مواقع زمانی که به صورت شخصی ویزای سه ماهه را درخواست می کنید نتیجه نمی گیرید و به درخواست شما پاسخی داده نمی شود.

مراحل لازم برای صدور ویزای دبی

بعد از تهیه مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای امارات متحده عربی فرد متقاضی باید در زمان تعیین شده برای انجام مصاحبه و مراحل انگشت نگاری به سفارت این کشور مراجعه کند فرد متقاضی در زمان مصاحبه باید با دقت و صراحت به تمامی سوالات پاسخ دهد.

در صورت تایید فرد، با درخواست ویزای او موافقت خواهد شد در این مرحله مدارک و پاسپورت فرد متقاضی به سفارت این کشور ارسال می شود تا ویزای امارات به پاسپورت او الصاق شود.

توجه داشته باشید در صورت داشتن دعوت نامه و ارائه ی آن به سفارت این کشور مراحل دریافت ویزا برایتان سریع تر سپری خواهد شد اما این به معنای تضمین صد در صدی صدور ویزا نخواهد بود و ممکن است با داشتن دعوت نامه هم درخواست شما رد شود.

 تمدید ویزای امارات متحده عربی

ویزای صادر شده برای افراد دارای یک مدت زمان محدودی می باشد و دائمی نیست برای همین بعد از گذشت زمان معین که البته با توجه به نوع ویزا متفاوت خواهد بود ویزای فرد باطل می شود و فرد متقاضی باید کشور را ترک کند یا با مراجعه به سفارت آن کشور  نسبت به تمدید آن اقدام کند. تمدید ویزای کشور امارات متحده عربی نسبت به اخذ آن ساده تر است و سریع تر انجام می گیرد. برای تمدید ویزای خود می توانید از وکلا و مشاوران در این زمینه کمک بگیرید.

 تمدید ویزای امارات متحده عربی

هزینه ی صدور ویزای امارات

هزینه ی صدور ویزای کشور امارات متحده عربی با توجه به نوع ویزای دریافتی که از نوع تجاری، توریستی، بلند مدت و … باشد متفاوت خواهد بود همچنین این هزینه به نرخ روزانه ارز هم بستگی دارد.

افراد متقاضی می توانند برای اطلاع از قیمت های ویزای امارات متحده با کارگزار خود در سفارت این کشور تماس بگیرند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دبی

اولین مرحله برای دریافت ویزای دبی تهیه مدارک می باشد با توجه به اینکه دریافت ویزای این کشور آسان است برای همین نیاز به مدارک زیادی نیست.

برخی از مدارک مورد نیاز عبارت است از:

متقاضیان زیادی برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام می کنند این افراد بعد از دریافت ویزا اقدام به تابعیت و اقامت دائم در این کشور می کنند لازم به ذکر است که تحصیل در امارات رایگان نیست و به دانشجویان خارجی بورسیه تعلق نمی گیرد. همچنین مدارک دانشگاه های دندانپزشکی و پزشکی این کشور مورد تایید وزارت علوم کشور ایران نیست.

برخی از مدارک مورد نیاز عبارت است از:

شرایط دریافت ویزای کاری امارات متحده عربی

به طور کلی افرادی که به قصد کار و اشتغال به کشور امارات متحده عربی سفر می کنند باید ابتدا ویزای کاری این کشور را تهییه کنند خوب است بدانید تمامی هزینه های مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری توسط کارفرمای مربوطه پرداخت خواهد شد و به دلیل متغیر بودن هزینه ها می توانید با مراجعه به سایت سفارت کشور امارات از هزینه ها باخبر شوید.

شرایط دریافت ویزای ازدواج امارات متحده عربی

نکته ای که برای دریافت ویزای ازدواج این کشور وجود دارد این است که در صورت ازدواج مرد خارجی با زن اماراتی مرد نمی تواند ویزای این کشور را دریافت کند اما در صورت ازدواج یک مرد تبعه ی امارات با زن خارجی ، زن قادر به دریافت ویزای ازدواج این کشور خواهد بود از جمله موارد دیگری که برای دریافت ویزای ازدواج امارات لازم است ارائه ی مدرکی از سوی کشور خود مبنی بر ترک تابعیت قبلی می باشد همچنین زن سه سال بعد از ازدواج و تقاضای ویزا باید در امارات ساکن باشد.

شرایط دریافت ویزای توریستی امارات

دریافت ویزای توریستی امارات متحده عربی نسبت به اخذ ویزای توریستی سایر کشورها آسان تر است چرا که ویزای توریستی این کشور توسط اداره مهاجرت و وزارت کار صادر می شود و سفارت کشور امارات در صدور این ویزا دخالتی ندارد. به دلیل دخیل نبودن سفارت این کشور برای صدور ویزای توریستی نیازی به حضور شخص متقاضی و انجام مصاحبه نخواهد بود و تنها ارائه ی پول و مدارک کافی خواهد بود.

ویزای توریستی در سه نوع 14 روزه یا عادی ، یک ماهه و سه ماهه که به صورت یک بار ورود و چند بار ورود می باشد صادر می شود.

شرایط دریافت ویزای توریستی امارات

 آدرس سفارت دبی

آدرس سفارت : تهران خیابان ایران زمین، تقاطع مهستان پلاک 2

تلفن تماس : 42792000(021)

وب سایت سفارت : emiratemb@mail.co.ir

ساعات کاری سفارت : شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 صبح تا 14:30 بعد از ظهر

برای اخذ ویزای امارات متحده عربی و تعیین وقت سفارت این کشور می توانید به آدرس سفارت این کشور در تهران مراجعه کنید نام سفیر این کشور، سیف محمد عبید الزعابی است.

دعوت نامه و اخذ سریع ویزای امارات

افرادی که دعوت نامه ای از کشور امارات دریافت می کنند نسبت به سایر افراد خوش شانس تر خواهند بود چرا که با داشتن دعوت نامه مراحل دریافت ویزای این کشور سریع تر طی خواهد شد لازم به ذکر است داشتن دعوت نامه به معنای صدور صد در صدی ویزا برای شما نخواهد بود و افراد زیادی با داشتن دعوت نامه موفق به اخذ ویزا امارات نشده اند دعوت نامه های دریافت این کشور انواع مختلفی شامل کاری، نمایشگاهی، تحصیلی و… می شود.

ذکر چند نکته برای دریافت ویزای امارات متحده عربی

آتش نشانی:997 ، اورژانس و پلیس : 999 ، گردشگری 800-4888

کلام آخر

متقاضیان سفر به کشور امارات متحده عربی ضمن آشنایی با قوانین باید مدارک و پول را همراه خود ببرند و در صورت اتمام مدت زمان ویزا به کشور خود بازگردند.

قصد ما بر این بود شما را با مراحل و نحوه ی دریافت ویزای کشور امارات آشنا کنیم امیدواریم در این امر موفق بوده باشیم.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *