اطلاعات مهم درباره مهاجرت به کانادا

اگر شما نیز قصد مهاجرت به کانادا را دارید می توانید با خواندن این مقاله آگاهی خود را بالا برده و از شرایط و راههای مهاجرت به کانادا مطلع شوید. قطعا کانادا یکی از کشورهای پرطرفدار برای مهاجرت و اقامت است که هر ساله مهاجرین بسیاری را از سرتاسر جهان می پذیرد. همچنین افراد بی شماری برای مهاجرت به این کشور درخواست می دهند.

[aparat id=’Sodp9′]

باید بگوییم که مهاجرت به کانادا به هیچ وجه آسان نبوده و نیازمند دارا بودن یک سری از شرایط و امکاناتی است که در ادامه برایتان شرح می دهیم. متقاضیانی که شرایط اعلام شده از طرف دولت کانادا را برای مهاجرت دارند، می توانند از طریق یکی از برنامه های مهاجرتی این کشور، به کانادا سفر کنند.

اطلاعات مهم درباره مهاجرت به کانادا

اطلاعاتی راجع به کشور کانادا

کانادا از نظر وسعت، دومین کشور بزرگ جهان است که مردم آن سطح زندگی بسیار بالایی را از نظر کیفیت دارند.

هر سال بیشتر از 250000 نفر به کانادا مهاجرت می کنند چون مهاجرت به کانادا یکی از بهترین انتخابها در انواع مهاجرت به کشورهای مختلف است. از هر زاویه که به زندگی نگاه می کنید کشور کانادا با قرار داشتن در سطح پیشرفته ترین کشورهای دنیا بهترین انتخاب برای سفر و زندگی و مهاجرت است. اگر به دنبال کیفیت زندگی هستید، جایی بهتر از کانادا را در جهان معاصر نمی توانید پیدا کنید.

کسانی که به مهاجرت به کانادا فکر می کنند معمولا از چند روش استفاده می کنند چون گزینه های مهاجرت به کانادا متعدد است و گزینه های بسیاری برای مهاجرت به کانادا پیش روی شماست.

در شروع بهتر است که در زمینه مهاجرت اطلاعات کلیدی را بدست آورید و آن گاه با در نظر گرفتن همه جوانب برای مهاجرت به کانادا هر کاری که مناسبتان است را انجام دهید.

همیشه به خاطر داشته باشید که چون مهاجرت به کانادا خواهان بسیاری از تمام دنیا دارد، داشتن شرایط بهتر و کامل بودن اطلاعاتتان برای مهاجرت به کانادا می تواند کار شما را تسهیل کند.

اطلاعاتی راجع به کشور کانادا و راههای مهاجرت به کانادا

دلایل محبوبیت مهاجرت به کانادا

روشن است که مهاجرت در نیم قرن اخیر از اقبال بسیار خوبی برخوردار شده است. برای دانستن دلایل این اقبال دانستن چند مطلب برای شما مفید است:

  1. در بیشتر کشورهای مهاجر نشین در اقلیت بودن مهاجران برای آن ها بسیار آزار دهنده است، در حالی که در کانادا عکس اروپا چند فرهنگی پذیرفته شده و اکثریت یا اقلیت در بسیاری جهات برای مردم تعیین کننده و مطرح نیست.
  2. اخذ مهاجرت به کانادا نسبت به سایر کشورها آسان تر است. در مقایسه با آمریکا، انگلیس و استرالیا مهاجرت به کانادا در مدت زمان و با طی مراحل ساده تری انجام می پذیرد.
  3. قیمت مسکن برای همه گزینه ی بسیار تعیین کننده ایست. در بیشتر قسمت های کانادا قیمت مسکن ارزانتر از سایر نقاط دنیاست.
  4. کانادا کشور پهناوریست و نزدیک به 10 میلیون کیلومتر مربع وسعت دارد. این پهنه باعث داشتن تنوع آب و هوایی گسترده و جذاب در کانادا شده است و زمینه ساز جاذبه های گردشگری متعدد و متفاوتی در کانادا شده است.
  5. همسایگی با آمریکا برای مهاجرین کانادایی سودمند است. اغلب ساکنین کانادا پس از مدتی برای کار بهتر به آمریکا مهاجرت می کنند و این حرکت باعث شده که همیشه موقعیت شغلی فزاینده و متنوعی برای مهاجرین در کانادا ایجاد می شود.
  6. منابع طبیعی بسیار وسیع و گسترده ای در کانادا وجود دارد. به همین دلیل دولت در کانادا به سرمایه گذاری خارجی بسیار نیازمند است و برای آن هایی که می توانند در هر زمینه فعالیت داشته باشند فرصت های پیشرفت فراوانی در کانادا توسط سرمایه گذاری فراهم است.
  7. خدمات پزشکی در کانادا رایگان است. هزینه ی خدمات درمانی از مالیات تامین می شود ولی مهم اینست که خدمات درمانی در بیشتر زمینه ها رایگان و در خدمت مردم است که برتری بسیار بزرگی نسبت به سایر کشورهای جهان است. با رشد تکنولوژی و امکانات پزشکی سلامت در خدمت خانواده، پوشش رایگان درمان در کانادا امتیاز ویژه ای در جهان است به ویژه برای مهاجران.
  8. وضعیت تحصیل بنا به نگاه کلی در مقایسه با سایر کشورها از اوضاع خوبی برخوردار است و می توان گفت که هزینه تحصیل نیز در مقایسه با بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا در کانادا پایین تر است.
  9. کشور کانادا را می شود جزو کشورهایی قرار داد که ساختار اقتصادی بسیار محکمی دارد. وجود بحران های اقتصادی و طولانی مدت در کانادا بسیار دور از ذهن است و تا به امروز کانادا خود را به عنوان کشور با ثباتی بویژه به لحاظ اقتصادی و سرمایه گذاری نشان داده است.

دلایل محبوبیت مهاجرت به کانادا

انواع مختلف مهاجرت به کانادا

مهمترین روش های مهاجرت به کانادا به این شرح هستند:

انواع مختلف مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

کسی که شهروند کاناداست یا در این کشور اقامت دارد در صورتی که با یک شهروند خارج از کانادا ازدواج کند می تواند مجوز مهاجرت همسرش به کانادا را بگیرد. در این روش شخص متقاضی باید از طریق شخص مقیم ضمانت و حمایت مالی شود. در این روش شخص ضامن با دولت کانادا قراردادی سه ساله به منظور حمایت متالی متقاضی امضا می کند. این سه سال در واقع پیش از این می باشد که وضعیت متقاضی به اقامت دائم تبدیل شود.

اگر کسی یک ازدواج مصلحتی را انجام دهد و هدف از آن ازدواج فقط مهاجرت به کانادا باشد این امر جرم تشخیص داده می شود که مامورین سی آی سی با توجه به آموزش هایی که دیده اند به طور دقیق درخواست ازدواج مهاجران را بررسی می کنند و در صورتی که چیزی اثبات شود هر دو طرف می توانند مجرم شناخته شوند.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

در مهاجرت از طریق تحصیل، شخص پس از آن که در یکی از کالج یا دانشگاه های  کانادا تحصیلات خود را انجام داده و فارغ التحصیل شود می تواند بلافاصله اقامت این کشور را اخذ کند.

تحصیلاتی که می توانید از طریق آن ها مهاجرت به کانادا را دریافت کنید می تواند در یکی از مقاطع لیسانس ،فوق لیسانس،فوق دکتری یا تحصیل در کالج هستند.

30 روز پس از پایان تحصیل می توان تاییدیه اقامت در کانادا را دریافت کنید.مزیتی که تحصیل در کانادا دارد اینست که اولا با تحصیل می توانید اقامت به کانادا را دریافت دارید و دوم آن که متقاضی و محصل ادامه ی تحصیل در کانادا در یکی از بهترین دانشگاه های دنیا تحصیل کرده و از نظر استخدامی در شرایط بسیار خوبی قرار خواهند گرفت.

هزینه  یک سال تحصیل در کانادا در حدود 30 میلیون تومان است. به یاد داشته باشید که اخذ نمره معتبر زبان حداقل آیلتس 6 امتیاز خوبی برای مهاجران در کانادا فراهم می کند.

مهاجرت با روش تخصص یا کار

اگر می خواهید به دلیل تخصص یا مهارت کاری خود مهاجرت را انجام دهید، بایستی از طرف یک کارفرمای کانادایی درخواست کار داشته باشید. این کارفرما باید اداره مهاجرت کانادا مراجعه نموده و برای پست شغلی که شما را دعوت به کار می نماید، عنوان کند که هیچ فردی در داخل این کشور وجود ندارد. پس از آن دعوت نامه ای را برای شما بفرستد. با داشتن چنین دعوت نامه ای بسیار راحت تر می توانید دیگر کارهای مربوط به مهاجرت خود را انجام دهید.

مهاجرت به کبک از طریق نیروی متخصص فدرال

برای مهاجرت به کانادا باید 3 شرط را در روش نیروی متخصص فدرال داشته باشید. اولین شرط داشتن سابقه کاری در زمینه های مدیریتی، تخصصی یا نیمه تخصصی به مدت یک سال در طی ده سال گذشته است.

همچنین باید یک درخواست از کارفرمای دانادایی داشته باشید که شرط دوم است. شرط سوم گذراندن دوره تحصیلی دو ساله دکترا یا حداقل دو سال تحصیلی در کانادا است. نداشتن سوءپیشینه و معاینه پزشک از دیگر مواردی است که فرد متقاضی برای مهاجرت به کانادا باید داشته باشد.

مهاجرت به کانادا و استان کبک با تخصص

پس از اینکه پرونده شخص متقاضی در کبک بررسی شد و مشکلی نداشت، به او گواهی CSQ داده می شود. در نتیجه فرد می تواند برای ویزای مهاجرت و تکمیل کردن مدارک خود اقدام نماید. معاینه پزشکی و عدم سوء پیشینه لازم است. در روش تخصصی کبک ابتدا به فرد فرم ارزیابی داده می وشد که برای مجردین امتیاز 49 و برای متاهلین امتیاز 57 نیاز است.

مهاجرت به کانادا و استان کبک با تخصص

مهاجرت به نوااسکوشیا

اگر قصد مهاجرت به استان نوااسکوشیا را داشته باشید، باید از میان 6 معیار مشخص شده امتیاز لازم 67 را برای ویزای اقامت دائم دریافت کنید. این 6 معیار شامل تحصیلات، سن، قابلیت سازگاری، سطح زبان انگلیسی یا فرانسه و درخواست کاری که در این استان می دهید، خواهد بود.

همچنین در زمینه کاری که تقاضای آن را دارید، باید یک سال سابقه کاری داشته باشید که این سابقه کار باید حتما در طی 10 سال گذشته باشد. اگر از قبل توسط کارفرمایی در استان نوااسکوشیا درخواست کار داشته باشید، دیگر نیازی به چنین سابقه کاری نخواهید داشت.

از طریق ملک چگونه می توانید به کانادا مهاجرت کنید؟

آیا از طریق خرید ملک می توان اقامت در کانادا را دریافت کرد، سوالیست که برای بسیاری وجود دارد.

در پاسخ به این سوال بسیاری از سودجویان خرید ملک، راهی برای اخذ اقامت کانادا معرفی می کنند ولی در حال حاضر مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک از سوی دولت این کشور عنوان نشده است. با این حال در بعضی از روش های مهاجرت به کانادا، خرید ملک می تواند برای شما امتیاز مثبتی محسوب شود.

به عنوان نمونه در برنامه کارآفرینی استان ساسکچوان، اگر شما از قبل در این استان ملکی خریده باشید، امتیاز مثبتی خواهید گرفت. در هر صورت، اگر قصد خرید ملک در کانادا را دارید، از تمام هزینه ها جانبی و مقدار امتیاز آن مطلع شده و سپس این کار را انجام دهید.

از طریق ملک چگونه می توانید مهاجرت به کانادا کنید؟

سرمایه گذاری در استان کبک برای مهاجرت

استان کبک توانسته مهم ترین برنامه مهاجرتی خود را به کانادا ارائه دهد. از طرفی دیگر، سرمایه گذاری در این کشور، خود روشی برای مهاجرت به کاناداست. اگر شما صاحب کسب و کاری مشخصی یا مدیر شرکتی هستید، می توانید به راحتی و تنها بدون نیاز به زبان انگلیسی یا فرانسوی، با سرمایه گذاری در استان کبک اقامت دائم بگیرید.

اگر فردی مبلغ 800000 دلار کانادا را به مدت 5 سال در برنامه سرمایه گذاری کبک سرمایه گذاری نماید، می تواند به همراه خانواده خود اقامت دائم کانادا را بگیرد. این مبلغ پس از گذشت 5 سال به شما بازگردانده می شود. همچنین اگر شما چنین مبلغی را برای سرمایه گذاری در کبک ندارید، می توانید با بلغ کمتری همانند 220000 دلار کانادا سرمایه گذاری خود را انجام دهید.

منتها با این شرایط مبلغ سرمایه گذاری شما برای مهاجرت به کانادا پس از 5 سال برگردانده نمی شود. از خوبی های این روش این است که پرونده شما در مدت زمان کمتر از یک سال بررسی خواهد شد و شما هیچ تعهدی در ایجاد شغل و کارآفرینی ندارید.

کارآفرینی در کبک و مهاجرت

از دیگر روش های مهاجرت به کانادا کارآفرینی در استان کبک است. برنامه کارآفرینی کبک که (Quebec Entrepreneur) نام دارد، به دنبال افراد باتجربه در عرصه تجارت است تا بتواند اقتصاد این استان را توسعه دهد. اگر شما هم جزو کارافرینانی باشید که شرایط لازم را در این برنامه مهاجرتی کبک دارند، می توانید اقامت دائم کانادا را بگیرید.

بر طبق این روش، فرد متقاضی باید تجارت و بیزینسی را در استان کبک کانادا راه اندازی یا خریداری کند. این کار باید بیش از 25 درصد سهام داشته و ارزشی بیشتر از 100000 دلار کانادا را شامل شود. همچنین خود فرد باید نقشی فعال و اصلی در اداره بیزینس اش داشته باشد. یک نفر از ساکنین کبک نیز باید در شرکت شما به مدت 30 ساعت در هفته مشغول به کار باشد.

کارآفرینی در کبک و مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا و استان پرنس ادوارد با روش کسب و کار

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، می توانید با راه اندازی کسب و کار و همچنین سرمایه گذاری در استان پرنس ادوارد، اقامت دائم دریافت کنید. پس از اقامت و سکونت در استان پرنس ادوارد یک چهارم ودیعه ضمانت حتی قبل از سرمایه گذاری به مهاجر بازگردانده می شود.

شرایطی که برای گرفتن این ویزا باید داشته باشید:

شرایط مهاجرت به کانادا در استان مانیتوبا

با بهره گیری از برنامه مهاجرت به کانادا استان مانیتوبا شانس زیادی برای گرفتن اقامت دارید. پس از تقدیم درخواست شما جهت سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار دولت کانادا با شما قراردادی را امضا می کند که بر اساس آن شما ملزم می شوید به صورت تمام وقت یک کسب و کار در استان مانیتوبا راه اندازی و یا خریداری کنید. ضمانت مورد نیاز شما حدود 100 هزار دلار است که باید به حساب دولت کانادا به جهت اجرای قرارداد ریخته شود که پس از انجام تمامی مفاد قرارداد این مبلغ به شما بازگردانده خواهد شد.

شرایط مورد نیاز:

شرایط مهاجرت به کانادا در استان مانیتوبا

آشنایی با مهاجرت به کانادا از طریق استان بریتیش کلمبیا

این برنامه مناسب کسانی است که سابقه کاری 3-5 ساله دارند و امکان سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا را دارند. اگر سرمایه گذاری شما در این استان بازخوردی مناسب داشته باشد، می توانید برای خانواده تان نیز درخواست اقامت دائم نمایید. حداقل سرمایه ای که برای این روش نیاز دارید، 600 هزار دلار کانادا است که 200 هزار دلار آن را باید پس از اینکه وارد بریتیش کلمبیا شدید، سرمایه گذاری نمایید.

 

پناهندگی و مهاجرت به کانادا

در طول سال، عده ای نیز از طریق پناهندگی برای مهاجرت به کانادا اقدام می کنند. پناهنگی برای افرادی که مورد آزار، شکنجه، اذیت و مجازات غیر عادلانه در کشورشان شده اند و قصد مهاجرت به کشور دیگری دارند، امکان پذیر است.

اگر کسی تقاضای پناهندگی به کانادا نماید و تقاضای او رد شود، دیگر نمی تواند برای برای مهاجرت به کانادا اقدام کند. در کل به هیچ عنوان مهاجرت از طریق پناهندگی به شما توصیه نمی شود و بهتر است که از راه های قانونی به کانادا سفر کنید.

پناهندگی و مهاجرت به کانادا

خود اشتغالی و مهاجرت به کانادا

خود اشتغال به کسی گفته می شود که پس از مهاجرت به کانادا بتواند به فعالیتی مشغول شود و با در آمدی که کسب می کند بتواند هزینه خود و خانواده اش را بدهد. این روش مهاجرت، نیاز به داشتن شرایطی از جمله 2 سال سابقه کاری و حداقل 100 هزار دلار کانادا دارایی است. این فعالیت کاری بر اساس لیستی که کانادا اعلام می دارد و در زمینه های فرهنگی، ورزشی، کشاورزی و غیره است. تقاضا برای این نوع مهاجرت بیشتر از باقی روش ها و پذیرش در آن بسیار کمتر است.

مهاجرت از طریق یکی از نزدیکان و اعضای خانواده

یکی از روش های که با آن می توانید مهاجرت را انجام دهید، سفر به کانادا و دیدار از اعضای خانواده و زندگی با آن هاست. به این صورت که اگر کسی به مدت طولانی در کانادا اقامت دائم دارد، می تواند خانواده خود را بر طبق شرایطی خاص به کانادا بیاورد و تکفل آن ها را به عهده بگیرد.

افرادی که با این طریق می توانید به کانادا بیاورید، همسر، فرزندان، والدین، پدربزرگ، مادر بزرگ، خواهران و برادران شخص هستند. در این دسته، خواهران و برادران باید مجرد و یتیم باشند. در این روش، اگر این اشخاص در قید حیات نباشند، می توان شخصی خارج از این لیست را برای مهاجرت انتخاب کرد.

وکلای مهاجرت به کانادا

برای آگاهی از شرایط مهاجرت به کانادا شما حتما نیازمند وکیل با تجربه هستید که بتواند شرایط اخذ مهاجرت به کانادا را برای شما راحتتر نماید.

امروزه وکلای بسیاری در ایران و کانادا و حتی دیگر کشورها وجود دارد که در تمامی زمینه های مهاجرتی مربوط به کشور کانادا فعالیت دارند که پیشنهاد میشود از وکلای ایرانی مقیم در ایران یا کانادا استفاده ببرید چرا که با قوانین مهاجرتی که کشور کانادا در خصوص ایرانیان اتخاذ کرده است آشنایی کامل دارند و به شما عزیزان مشاوره و راهنمایی خواهند داشت که بتوانید بدون استرس و با خیالی راحت اقامت خود را در کشور کانادا به دست آورید.

اگر به دنبال وکیل مهاجرت به کشور کانادا هستید پیشنهاد میکنیم که حتما از صفحه اختصاصی وکیل مهاجرت به کانادا حتما دیدن نمایید چرا که ما سعی کرده ایم نام تمامی وکلای مهاجرتی توانمند کانادا را در این مطلب بیان کنیم تا شما عزیزان بتوانید با آسوده خاطر بیشتری به سمت هدف خود متمرکز شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *