امروزه مشاهده می شود که مهاجرت به کشور های خارجی از جمله کشور استرالیا بسیار رواج پیدا کرده که در این بین استفاده از راهنمایی های یک وکیل مهاجرت به استرالیا می‌تواند روند کار را بسیار تسریع بخشد و همچنین استفاده از کمکهای وکیل می تواند مزایای دیگری داشته باشد که ما در این مقاله سعی کرده ایم در مورد آن به بحث و گفت و گو بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

وکیل مهاجرت به استرالیا کیست؟

در میان کشورهای خارجی کشورهایی چون استرالیا، کانادا، سوئد، آلمان ، نروژ، فنلاند، مالزی و ایسلند از برترین کشورها برای مهاجرت در سال ۲۰۱۷ شناخته شده است. با این وجود ما سعی کردیم در این مقاله در مورد وکیل مهاجرت به استرالیا مطالبی را بیان کنیم تا اگر شما هم قصد مهاجرت به این کشور را داشتید بتوانید به راحتی این اقدامات را انجام دهید. به طور کلی فردی که  بتواند به قوانین مهاجرت کشور استرالیا آشنایی داشته باشد وکیل مهاجرت استرالیا نامیده می‌شود. وکیل مهاجرت نماینده ای است که وکالت شما را برای مهاجرت به کشورهای خارجی از جمله کشور استرالیا برعهده می گیرد و می تواند از حق شما در دادگستری دفاع کند.

وکیل مهاجرت به استرالیا کیست؟

مشاور مهاجرت با استرالیا کیست؟

در بعضی مواقع افراد علاوه بر گرفتن وکیل مهاجرت به استرالیا از مشاورین و کارشناسان این امور نیز استفاده می کنند که به طور کلی می‌توان گفت مشاورین افرادی هستند که به منظور فعالیت های خود در زمینه مهاجرتی باید دوره آموزشی خاصی را سپری کرده تا بتواند نسبت به امور مهاجرتی اطلاعات کاملی داشته و این اطلاعات را در اختیار متقاضیان قرار دهند، اما در اینجا مهمترین تفاوتی که بین وکیل مهاجرتی و مشاور مهاجرت وجود دارد این است که وکلا می توانند در پروسه انجام امور مهاجرتی متقاضی در هنگام رد شدن پرونده مهاجرتی فرد، به دادگستری دادخواست ارائه دهند اما این امکان برای مشاوره وجود ندارد. از طرفی وکلا می توانند در دادگاه همراه موکلین خود حضور داشته باشند و آنها را در موارد پیچیده همراهی نمایند ولی مشاوران فقط می توانند برای تجدید نظر خواهی در کنار موکلین خود حضور داشته باشند.

اهمیت استفاده از راهنمایی های وکیل مهاجرت به استرالیا

یکی از سوالاتی که ممکن است برای بسیاری از افراد در هنگام مهاجرت به کشورهای خارجی از جمله استرالیا پیش بیاید این است که اهمیت استفاده از وکیل مهاجرت به استرالیا چیست و اینکه چرا باید به دنبال وکیل مهاجرت به استرالیا باشیم؟ توجه داشته باشید که با استفاده از وکیل مهاجرت می توانید از مزایای حضور وی در تسریع روند کارهای تان بهره مند شوید و همچنین حضور یک وکیل مهاجرت به استرالیا متخصص می تواند موجب شود که به افراد کلاهبردار برای انجام امور ضروری برای مهاجرت به کشور استرالیا اعتماد نکنید و فریب این افراد را نخورید. از طرفی با توجه به اینکه وکیل مهاجرت به استرالیا دارای اطلاعات کافی در مورد کشور استرالیا است می‌تواند به شما کمک کند که کلیه کارهای لازم را قبل از سفر انجام داده و به آسانی از کشور خارج شوید و در کشور استرالیا تابعیت، اقامت و شرایط کاری مناسبی داشته باشید.

اهمیت استفاده از راهنمایی های وکیل مهاجرت به استرالیا

ویژگی های وکیل خوب برای مهاجرت به استرالیا

در کشور ایران نکته ای که در مورد مهاجرت به کشورهای خارجی وجود دارد این است که در این کشور شخصی با سمت و یا عنوان شغلی وکیل مهاجرت وجود نداشته، بلکه قانون وکلای  ایران بر این باور است که کلیه وکیل های دادگستری صلاحیت نظارت روند حقوقی مهاجرت را دارند؛ از این رو در حال حاضر مشاهده می‌شود که موسسات متعددی به نام وکیل مهاجرت شروع به کار کرده اند که این امر موجب شده افراد در هنگام انتخاب وکیل مهاجرت به استرالیا توجه بیشتری نشان دهند. به طور کلی وکیل مهاجرت متخصص شخصی است که بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه در آزمون وکالت شرکت کرده و بعد از گذراندن دوره های کارآموزی موفق به اخذ پروانه وکالت خود از کانون وکلای دادگستری شود. توجه داشته باشید که مهمترین ویژگی های وکیل مهاجرت به استرالیا این است که این شخص باید پروانه وکالت دادگستری، پروانه موسسه حقوقی و مجوز انجام حقوق بین المللی داشته و با قوانین کشورها و سفارتخانه ها آشنا باشد.

اعتماد به وکیل مهاجرت به استرالیا

همانطور که گفته شد در حال حاضر موسسات متعددی با نام وکیل مهاجرت به استرالیا و دیگر کشورها آماده کار هستند که نکته حائز اهمیتی که در این بین وجود دارد این است که به چه کسانی باید به عنوان وکیل مهاجرت اعتماد کرد؟ در هنگام مراجعه به دفتر کار وکیل مهاجرت باید حواستان به وجود تمامی مدارک که در بالا ذکر کردیم باشد و در صورتی که این مدارک را نیافتید بهتر است از وکیل بخواهید تا مدارک را به شما نشان دهد زیرا مشاهده شده بعضی افراد بدون داشتن پروانه وکالت اقدام به وکالت و مشاوره و تاسیس دفتر کرده اند. اعتماد کردن به افراد غیر متخصص در این زمینه می‌توانند موجب هدر دادن پول شما و همچنین از بین رفتن بی نتیجه زمان شود.

اعتماد به وکیل مهاجرت به استرالیا

استفاده از وکلای غیر رسمی مهاجرت به استرالیا

دسته ای از افراد از جمله آژانس های مسافرتی یا اشخاصی که بدون نام و نشان از طریق وب سایت های نامعتبر فعالیت می کنند جزو مشاورین و وکلای فاقد پروانه رسمی می باشند، که دیده می‌شود بعضی از افراد جهت انجام امور مهاجرتی به این وکیلان غیر رسمی مراجعه می کنند. توجه داشته باشید در بعضی از کشور ها با توجه به قانون، این فعالیت ها جرم محسوب می شود همچنین مشاهده شده که مراجعه به این اشخاص خطرات فراوانی را به همراه دارد زیرا در بعضی مواقع ممکن است درخواست ویزای مهاجرت شما رد شود که این اقدام موجب خراب شدن پرونده مهاجرتی شما خواهد شد که طبیعتاً روند درست کردن و بازسازی آن زمان بر می‌باشد. سخت گیری هایی که در مورد وکیل مهاجرت به استرالیا وجود دارد نشان می‌دهد که تا چه میزانی خدمات مهاجرتی تخصصی بوده و ارائه خدمات مهاجرتی بدون داشتن تخصص خطرناک می باشد که در بعضی مواقع افراد گول اشخاص سودجو و فریبکار را خواهند خورد پس از این رو پیشنهاد می شود تا حد امکان تنها به وکیل مهاجرت به استرالیا رسمی و متخصص مراجعه نمایید.

آیا استفاده از وکیل مهاجرت به استرالیا الزامی است؟

با توجه به مواردی که در بالا ذکر کردیم احتمالا جواب به این سوال که آیا استفاده از وکیل مهاجرت به استرالیا الزامی است یا خیر برای شما روشن شده است. در این بین می توان گفت به صورت کلی استفاده از وکیل مهاجرت الزامی نمی باشد و شما خودتان نیز می توانید به صورت مستقیم برای پرونده خود اقدام نماید و جهت مهاجرت به استرالیا امور را پیگیری کنید؛ اما آنچه حائز اهمیت است این است که وجود مزایایی که با استفاده از راهنمایی های وکیل مهاجرت به استرالیا به دست می آید به طور حتم امروزه کمتر کسی برای اقدام به مهاجرت به کشورهای خارجی از جمله کشور استرالیا بدون کمک از وکیل مهاجرت اقدام می نماید.

هزینه وکیل مهاجرت به استرالیا

قبل از اینکه بخواهید با مشاور و وکیل مهاجرت به استرالیا اقدام به همکاری کنید لازم است که در مورد هزینه های نهایی و حقوق وکالت ایشان با یکدیگر به نتیجه ای برسید، زیرا هزینه وکیل مهاجرت به استرالیا با توجه به تخصص و تجربه وکیل متفاوت بوده و طبیعتا هر چه وکیل مورد نظر شما از تجربه بالاتری برخوردار باشد هزینه دریافت شده توسط ایشان بیشتر خواهد بود. در این بین بیشتر افراد علی‌رغم بالا بودن این هزینه می خواهند که کارهای مهاجرتشان سریع تر انجام شود از این رو با پرداخت هزینه بیشتر اقدام به استفاده از راهنمایی های وکیل مهاجرت به استرالیا متخصصی می نمایند‌.

هزینه وکیل مهاجرت به استرالیا

انواع وکیل مهاجرت به استرالیا

طبق قوانین استرالیا تنها کسانی می توانند شما را در پروسه مهاجرت کمک نمایند که وکلای رسمی و مورد تایید دولت این کشور باشند. اما در این بین انواع وکیل مهاجرت به استرالیا متعدد می باشند که مهمترین آنها شامل وکیل مهاجرت برای مهاجرت پرستاران به استرالیا، وکیل مهاجرت برای مهاجرت به استرالیا از طریق خود اشتغالی، وکیل مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار، مهاجرت از طریق تحصیل و…. می باشند که در ادامه توضیحاتی درباره تعدادی از انواع این وکلا خواهیم داد.

وکیل مهاجرت به استرالیا در ایران

کشور ایران یکی از کشورهایی بوده که در آن فردی با سمت وکیل مهاجرت به استرالیا و دیگر کشور ها وجود ندارد. بلکه قانون وکلای ایران بر این باور است که تمامی وکلای دادگستری صلاحیت اظهار نظر بر مسائل مهاجرتی و مشاوره حقوقی به افراد را دارند. از این رو توجه داشته باشید برای انتخاب وکیل مهاجرت به استرالیا در ایران لازم است که به تجربه و مدارک قانونی افرادی که در دفاتر مهاجرتی و موسسات حقوقی به عنوان وکیل مهاجرت فعالیت می‌کنند دقت کنید. البته لازم است بدانید که یک وکیل مهاجرت در ایران تمامی موارد را در هنگام تحصیل فرار گرفته از این رو با قوانین مهاجرتی از جمله اخذ ویزای تحصیلی، ازدواج و تولد فرزند در خارج از کشور، مهاجرت به کشورهای خاص، قوانین پناهندگی و … آشنایی کامل دارد. با این وجود در ایران به شخصی به عنوان وکیل مهاجرت به استرالیا مراجعه کنید که از کانون وکلای دادگستری یا هیئت اجرایی مشاورین وکلای دادگستری قوه قضاییه پروانه وکالت داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *