یکی از جذاب ترین تورهای گردشگری در جهان، شرکت در تور اروپا است. وجود کشورهایی با آداب و رسوم مختلف و تاریخ غنی و همچنین داشتن آب و هوای مطلوب و موقعیت جغرافیایی خوب از جمله دلایل سفر به کشورهای قاره اروپا در تور اروپا می باشد.

راهنمای سفر به اروپا

در نیم کره شمالی زمین، قاره ای به نام اروپا واقع شده است. این قاره بعد از قاره اقیانوسیه دومین قاره کوچک جهان محسوب می شود. قاره اروپا و آسیا در یک خشکی بزرگ قرار گرفته اند که مرز این خشکی را اوراسیا نامیده اند. کوه های اورال مرز بین اروپا و آسیا قرار دارد. قدمت و تاریخ زندگی در قاره اروپا به 45 هزار سال پیش از میلاد مسیح باز می گردد.

رومیان و یونانیان از مردمان اولیه در این قاره هستند. قاره اروپا حدود 10 میلیون کیلومتر مربع وسعت دارد. در این قاره حدود 730 میلیون نفر زندگی می کنند. در واقع یازده درصد از جمعیت جهان را قاره اروپا تشکیل می دهد. با این حال این قاره دومین قاره از نظر تراکم جمعیت می باشد. قاره اروپا به دو قسمت اروپای شرقی و اروپای غربی تقسیم شده است.

در قاره اروپا پنجاه و دو کشور مستقل و وابسته وجود دارد. برخی از این کشور ها آلمان، بلژیک، بلاروس، آلبانی، بلغارستان، کرواسی، فرانسه یونان و … هستند. از مهم ترین شهرهای اروپایی می توان به شهر لندن، رم، مسکو، آتن، پاریس و برلین اشاره کرد. رایج ترین زبان ها در قاره اروپا زبان های هندو اروپایی، زبان های اورالی و زبان های ترکی و مغولی هستند.

در اروپا اقوام گوناگونی زندگی می کنند. مردم این کشور با کار و تلاش بسیار موفق به ریشه کن کردن فقر در این کشور شده اند. به طوری که ثروتمند ترین مردم جهان اروپایی ها هستند. درحالیکه مردم اروپایی سفید پوست هستند.

باغ د هورتوس بوتانیکاس

بهترین زمان سفر با تور اروپا

قاره اروپا به دلیل قرار گرفتن در منطقه معتدل شمالی به قاره سبز شهرت دارد. وجود آب فروان در این قاره باعث ایجاد جنگل های سرسبز و رونق کشاورزی و دامپروری شده است. قاره اروپا به طور کلی آب و هوای معتدل دارد. به طوری که بیش از ده ها هزار سال پیش انسان ها در این قاره سکنی گزیده اند. از عواملی که سبب معتدل شدن هوای این قاره شده است، وجود جریان آب گرم گلف استریم است که جریان آن از اقیانوس به آب های غربی اروپا برقرار می شود. به همین دلیل اکثر اهالی اروپا سفید پوست هستند.

برخی از کشورهای اروپا دارای آب و هوای معتدل و فرح بخش هستند و در میان بهترین کشورهای دنیا از لحاظ آب و هوا قرار گرفته اند. اگر با تور اروپا به این قاره زیبا سفر کنید شاهد خواهید بود که کشورهای قبرس، یونان، اسپانیا و پرتغال جزء کشورهایی با مطلوب ترین آب و هوا در جهان هستند.

قاره اروپا تقریبا در تمام فصول سال میزبان گردشگران تور اروپا است. چون هر فصل از آن دارای حال و هوای مخصوص به خود است. در حالت کلی تمام فصل ها برای سفر به اروپا مناسب می باشد. فصل تابستان به عنوان شلوغ ترین فصلی است که گردشگران تور اروپا برنامه ریزی می کنند. در این فصل هوای اروپا گرم و آفتابی و شب ها هوای معتدلی جریان دارد.

بهترین مکان ها برای سفر در تور اروپا در فصل تابستان اسکاندیناوی، بریتانیا یا ایرلند خواهد بود. چراکه مراکز تفریحی و دیدنی این کشورها در فصول دیگر سال تعطیل هستند. بهار و پاییز جزء فصول معمولی برای سفر با تور اروپا به شمار می آیند. در این فصول از سال هوای کشور های اروپایی نسبتا خوب بوده و صنعت گردشگری فعال است.

فرودگاه های اروپا

قیمت بلیط هواپیما تور اروپا بستگی به کشور مقصد و زمان سفر شما دارد. در آژانس های هواپیمایی می توان بلیط های مختلف تور اروپا را با قیمت های گوناگونی پیدا کرد. برخی از خطوط هوایی ایران که پرواز خود را از ایران به اروپا انجام می دهند عبارتند از: ایژین، ایرفرانس، آلیتالیا، بریتیش ایرویز، امیریتس، ایران ایر، اطلس گلوبال، پگاسوس ایرلاینز.

از آن جایی که هر ساله بر میزان گردشگران تور اروپا بیشتر می شود، فرودگاه های کشورهای اروپایی نیز به سرعت در حال پیشرفت هستند. به طوری که معروف ترین فرودگاه های بین المللی جهان را قاره اروپا از آن خود کرده است. برخی از معروف ترین فرودگاه های بین المللی اروپا را معرفی می کنیم.

فرودگاه بین المللی وین

این فرودگاه در فاصله 19 کیلومتری از شهر وین که پایتخت اتریش است، قرار گرفته است. فرودگاه وین سالانه بیش از 22 میلیون مسافر را جابه جا می کند.

فرودگاه بارسلونا ال پرات

از شلوغ ترین فرودگاه های موجود در اروپا، فرودگاه بارسلونا ال پرات است. این فرودگاه را به عنوان دروازه ای برای گردشگران تور اروپا در نظر گرفته اند. پروازهایی که در این فرودگاه انجام می شود در اختیار یک شرکت هوایی با قیمت ارزان می باشد. فرودگاه بارسلونا ال پرات سالانه بیش از 39 میلیون مسافر را جابه جا می کند.

فرودگاه بین المللی کلن بن

در 15 کیلومتری جنوب شرقی شهر کلن آلمان فرودگاه کلن بن قرار گرفته است. این فرودگاه 10 میلیون مسافر در سال جابه جامی کند. معماری مدرن، ترمینال کار آمد و ساختمان های تمیز این فرودگاه تحسین گردشگران تور اروپا را برانگیخته است.

فرودگاه بین المللی کپنهاگ

در شمال اروپا فرودگاه بین المللی کپنهاگ قرار گرفته است که جابهجایی 26 میلیون مسافر را در سال انجام می دهد.

فرودگاه بین المللی مونیخ

این فرودگاه در شمال شرقی شهر مونیخ در کشور آلمان قرار گرفته است. این فرودگاه در بین شلوغ ترین فرودگاه های اروپا جای دارد. فضای این فرودگاه مدرن بوده و دارای پارک بزرگی می باشد. گردشگران تور اروپا می توانند از پارک فرودگاه دیدن کنند و از نمایشگاه های هواپیما در این فرودگاه بازدید به عمل آورند.

فرودگاه بین المللی هیترو لندن

در بین فرودگاه های معروف و مهم شهر لندن فرودگاه بین المللی هیترو قرار گرفته است. این فرودگاه نیز جزء فرودگاه های شلوغ قاره اروپا است.

فرودگاه بین المللیفرانکفورت

چهارمین فرودگاه پر رفت و آمد در قاره اروپا، فرودگاه فرانکفورت می باشد. این فرودگاه مهمترین قطب ترانزیت در دنیا شناخته شده است. بیش از 60 میلیون مسافر در سال از این فرودگاه استفاده می کنند. از عوامل مهمی که سبب شده فرودگاه فرانکفورت به عنوان یکی از بهترین فرودگاه های اروپا شناخته شود، وجود فروشگاه ها و رستوران های متنوع در این فرودگاه و سهولت رفت و آمد بین ترمینال ها می باشد.

بهترین جاذبه های دیدنی و تفریحی تور اروپا

قاره اروپا دارای طبیعتی بکر و بی نظیری است که لحظات بسیار زیبایی را برای گردشگرانی که با تور اروپا  به قاره سبز سفر می کنند، همراه دارد. بسیاری از جاذبه های دیدنی اروپا در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند.

برج ایفل فرانسه

برج ایفل یکی از برج های مجلل و از جمله معروف ترین بناهای جهان به شمار می رود. این برج در شهر پاریس و میدان شان دو مارس واقع شده است. برج ایفل در کنار رود سن قرار دارد. این برج دارای ارتفاع 324 متر بوده و به جرأت می توان گفت بسیاری از گردشگران همراه در تور اروپا با داشتن آرزوی دیدن این بنای دیدنی، از بازید آن لذت بسیار خواهند برد.

اسوالبارد نروژ

یکی از دور افتاده ترین و شمالی ترین نقطه های زمین اسوالبارد نام دارد. این مجمع الجزایر به وسیله یخچال های قطبی پوشیده شده است. اسوالبارد از بکرترین مقاصد گردشگری تور اروپا به شمار می آید. حیات وحش موجود در این منطقه دارای شهرت بسیاری است. خرس طبی و گوزن های شمالی از حیوانات این بخش هستند که در این منطقه زندگی می کنند.

بهترین زمان سفر با تور آلمان

مشهورترین مراکز خرید اروپا

قطعا خرید از فروشگاه های بزرگ شهرهای لندن، پاریس، مادرید و میلان لذت فراوانی دارد. خرید با قیمت مناسب و خرید برندهای مشهور و خاص از مشخصات خرید از اروپا هستند.

مراکز خرید فرانسه

در شهر پاریس فرانسه مراکز خرید و بازارهای دیدنی مختلفی وجود دارند. یکی از این مراکز خرید لس هالس می باشد. لس هالس یکی از مناطق مرکزی شهر پاریس است. مرکز خرید لس هالس در نزدیکی ایستگاه متروی شاتل هالس قرار گرفته که بزرگترین ایستگاه مترو در جهان می باشد. مرکز خرید لادفانس پاریس از دیگر مراکز خرید مشهور اروپا است که در شهر پاریس قرار دارد.

لادفانس به عنوان بزرگ ترین منطقه تجاری در اروپا شناخته شده است. یکی دیگر از بازارهای مشهور فرانسه بازار لوور است که یک بازار زیرزمینی و در نزدیکی موزه لوور است. اولین فروشگاه اپل در فرانسه در بازار لوور واقع شده است.

مراکز خرید ایتالیا

کشور ایتالیا به عنوان پایتخت مد در جهان شهرت دارد. شرکت های تولیدکننده بسیاری از برندهای مشهور در شهر میلان ایتالیا واقع شده اند و فروشگاه های بین المللی بسیاری در زمینه مد و لباس در شهر میلان قرار گرفته اند. مرکز خرید گالری ویتوریو امانوئل از قدیمی ترین مرکز خریدهای جهان است که در شهر میلان می باشد. در این مرکز خرید یک هتل هفت ستاره قرار دارد که جزء هتل های مشهور ایتالیا محسوب می شود. از دیگر مراکز خرید در شهر میلان مرکز خرید Brian & Barry می باشد. این مرکز خرید دارای دوازده طبقه بوده و گردشکران تور اروپا می توانند در آن خرید با کیفیت انجام دهند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *