کشور هلند به دلیل داشتن پایه های مستحکم اقتصادی یکی از گزینه های مناسب برای مهاجرت و سفرهای گردشگری می باشد افراد زیادی علاقه مند به سفر به کشور هلند هستند برای سفر به این کشور فرد متقاضی باید اقدام به دریافت ویزا کند  در ادامه ی مقاله به توضیح در مورد انواع ویزا و شرایط دریافت آن می پردازیم.

[aparat id=’kGotY’]

درباره کشور هلند

هلند با جمعیتی حدود شانزده و نیم میلیون نفر یکی از کشورهای کم جمعیت قاره اروپا به حساب می آید. شهر روتردام واقع در لندن به دلیل داشتن اسکله ها و بنادر بزرگ به عنوان بزرگ ترین بندر اروپا لقب گرفته است.

پایتخت هلند شهر آمستردام است این کشور به دلیل تعداد بالای افراد دوچرخه سوار دارای هوای پاکی می باشد.

به دلیل وجود آب و هوای مناسب در کشور لندن انواع گل های لاله در این کشور وجود دارند و برای همین هلند به کشور لاله ها معروف است و گل یکی از محصولات صادراتی مهم این کشور به شمار می آید.

حال اگر تصمیم دارید به عنوان توریست یا برای مقاصد دیگری مثل کار و تحصیل به این کشور سفر کنید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا با شرایط دریافت انواع ویزای هلند آشنا شوید.

درباره کشور هلند

انواع ویزا براساس هدف از سفر

ویزا براساس هدف شخص متقاضی از سفر به کشور مقصد به چند دسته به شرح زیر تقسیم می شود:

ویزای درمانی،ویزای تجاری، ویزای تحصیلی، ویزای توریستی، ویزای دیدار بستگان، ویزای کاری و ویزای ترانزیت

1.      ویزای درمانی: در صورتی که هدف شما از سفر به کشور هلند برای معالجه و درمان است باید اقدام به دریافت ویزای درمانی هلند کنید.

2.     ویزای تجاری: ویزای تجاری و بازرگانی برای تجار و بازرگانانی مناسب است که برای انجام امور تجاری می خواهند به هلند سفر کنند.

3.     ویزای تحصیلی: این ویزا برای دانشجویان بوده و مدت اعتبار آن بسته به زمان تحصیل متفاوت است.

4.     ویزای توریستی: ویزای توریستی کوتاه مدت است و مدت اعتبار آن 15 روز تا 6 ماه می باشد این ویزا برای مقاصد گردشگری مناسب است.

5.     ویزای کاری: ویزای کاری برای کسانی که می خواهند در کشور مقصد مشغول به کار شوند مناسب است.

6.     ویزای دیدار بستگان: مدت اعتبار این ویزا 2 تا 6 ماه می باشد و برای دیدار با بستگان در کشور مقصد به فرد متقاضی داده می شود.

7.      ویزای ترانزیت: ویزای ترانزیت از نوع ویزای کوتاه مدت می باشد و به فرد متقاضی اجازه ی ورود به یک کشور  و سفر به کشور سوم را می دهد.

انواع ویزا براساس تعداد دفعات ورود  به کشور

ویزا از جهت تعداد دفعات ورود به کشور به چند دسته تقسیم می شود.

1.      ویزای سینگل: با داشتن این ویزا اجازه خواهید داشت یک بار به کشور مقصد سفر کرده و بازگردید.

2.     ویزای دابل: با اخذ این ویزا قادر خواهید بود دوبار به کشور مقصد سفر کنید البته در صورتی که مدت زمان اعتبار ویزای شما تمام نشده باشد.

3.     ویزای مولتیپل: کسانی که ویزای چند بار ورود را دریافت می کنند اجازه دارند تا زمانی که اعتبار ویزایشان تمام نشده است به دفعات به کشور مقصد سفر کنند.

انواع ویزا براساس تعداد دفعات ورود  به کشور

معرفی ویزای توریستی هلند

ویزای توریستی هلند برای افرادی مناسب است که می خواهند برای مقاصد گردشگری به این کشور سفر کنند این افراد در صورت اتمام تاریخ ویزایشان باید کشور مقصد را ترک کنند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای هلند در قسمت مراحل اخذ ویزای شینگن توضیح داده می شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای هلند

 1. شناسنامه
 2. دو قطعه عکس جدید با زمینه ی سفید
 3. تکمیل فرم های درخواست ویزا
 4. گذرنامه با اعتبار شش ماهه و دارای حداقل دو برگه ی خالی به همراه کپی از صفحه های دارای ویزا
 5. مشخص شدن محل اقامت شخص متقاضی
 6. کپی بلیط رفت و برگشت هواپیما
 7. کارت کمک هزینه ی اجتماعی
 8. پرینت گردش سه ماه اخیر حساب بانکی به همراه گواهی تمکن مالی که نشان می دهد فرد متقاضی قادر به تامین هزینه ها یش در کشور مقصد می باشد.
 9. ارائه ی نامه ای که هدف سفر در آن را به طور کامل توضیح داده باشید.
 1. بیمه ی مسافرتی با اعتبار 30000 دلار توجه داشته باشید این بیمه باید تمامی هزینه های احتمالی بازگشت فرد به کشورش را شامل هزنیه های درمانی یا بیمارستانی در مواقع اضطراری را پوشش دهد.
 2. برای آن دسته از افرادی که مشاغل آزاد دارند ارائه ی حساب بانکی شش ماه اخیر و کپی جواز کسب به همراه پرداختی حساب مالیاتی الزامی است.
 3. بازنشستگانن باید فیش حقوقی شش ماه اخیر را ارائه دهند.
 4. در صورتی که فرد متقاضی دانشجو است ارائه ی گواهی اشتغال به تحصیل الزامی است.
 5. کارمندان ملزم به ارائه ی اجازه ی کارفرما برای خروج و قرارداد کاری می باشند.

ویزای شنگن چیست؟

پیمان شینگن در واقع قراردادی است که بین 26 کشور اروپایی امضا شده است و بر طبق آن با اخذ ویزا شینگن هلند می توان بدون محدودیت به 25 کشور دیگر هم سفر کرد.

معرفی ویزای پزشکی هلند

کشور هلند به دلیل داشتن بیمارستان های پیشرفته و پزشکان مطرح هر ساله بیماران زیادی را به خود جذب می کند. شخصی که می خواهد برای درمان به این کشور سفر کند باید پرونده ی پزشکی به همراه مدارکی که تمکن مالی وی را برای هزینه های درمانش ثابت می کند به سفارت هلند تحویل دهد.

معرفی ویزای پزشکی هلند

معرفی ویزای تحصیلی هلند

با دریافت ویزای هلند می توانید در این کشور به تحصیل بپردازید و بعد از مدتی تابعیت این کشور را به دست بیاورید.

هلند به دلیل سطح آموزشی بالایی که دارد از لحاظ آموزشی صاحب امتیاز بوده و توسط وزارت علوم در ایران قابل قبول می باشد.

شرایط تحصیل در هلند

اگر تصمیم دارید در مقع لیسانس به دانشگاه های کشور هلند بروید باید معدل کتبی دیپلم شما بالای 12 و مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 باشد توجه داشته باشید در صورت نداشتن مدرک زبان انگلیسی به هیچ عنوان نمی توانید ویزای تحصیلی هلند را دریافت کنید.

فرد متقاضی می تواند در کلاس های زبان انگلیسی هلند شرکت کند البته این کار دشوار است در صورت داشتن مدرک زبان از ایران روند دریافت ویزا سریع تر انجام می شود. در دوره ی لیسانس تمامی دروس به زبان آلمانی تدریس می شوند برای همین باید مدرک زبان آلمانی B1 یا B2  را داشته باشید. مدت زمان تحصیل در دوره ی کارشناسی چهار سال بوده و شهریه ای حدود 7000 تا 11000 یورو باید پرداخت کنید البته توجه داشته باشید که با دریافت ویزای دانشجویی اجازه ی ده ساعت کار در هفته را در این کشور خواهید داشت و می توانید تا 100 یورو در هفته در آمد کسب کنید.

در صورتی که می خواهید در مقاطع فوق لیسانس یا دکترا تحصیل کنید :

مدت زمان تحصیل در مقطع فوق لیسانس 2 سال و در مقطع دکترا چهار سال می باشد افرادی که در مقطع فوق لیسانس تحصیل می کنند اجازه ی 20 ساعت کار در هفته و کسب درآمد 200 دلار را دارند و افرادی که در مقطع دکترا تحصیل می کنند می توانند به دو روش شهریه ی دانشگاه را پرداخت کنند:

روش اول پرداخت مبلغی در حدود 11000 تا 15000 به صورت نقدی توسط دانشجو می باشد و روش دوم دریافت بورسیه تحصیلی است که در آن صورت فرد می تواند 2000 دلار در ماه حقوق دریافت کند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی هلند

در صورتی که تصمیم به اخذ ویزای تحصیلی دانشگاه هلند را دارید باید یکسری هزینه ها را از قبل به حساب دانشگاه واریز کنید:

1.      مبلغ 500 یورو برای یکسال به عنوان هزینه ی صدور اقامت

2.     شهریه ی کامل یک ترم یا یک سال تحصیلی

3.     پرداخت بیمه ی پزشکی به مبلغ 500 یورو برای یک سال

4.     اجاره ی اتاق به مدت یک تا سه ماه

در صورت پرداخت مبالغ ذکر شده ویزای هلند به راحتی برای شما صادر خواهد شد و دیگر نیازی به اثبات تمکن مالی ندارید.

معرفی ویزای ازدواج هلند

اگر می خواهید ویزای ازدواج هلند را دریافت کنید باید ابتدا وقت سفارت هلند را دریافت کنید و مدارک زیر را به سفارت هلند تحویل دهید:

1.      سن فرد باید بالای 21 سال باشد.

2.     ارائه ی عقد نامه با امضای زوجین

3.     پاسپورت یا گذرنامه

4.     اثبات سوری نبودن ازدواج با ارائه ی مدارک

5.     ارائه ی مدارکی که ثابت می کند همسر می تواند تا یک سال هزینه ها را پرداخت کند.

برای اینکه بتوانید اقامت هلند را بگیرید همسرتان باید شهروند کشور هلند باشد یا حداقل یک سال در این کشور اقامت داشته باشد.

در صورتی که برای مدت کوتاهی به هلند سفر کرده باشد نمی توانید از این شرایط استفاده کرد.

معرفی ویزای کاری هلند

کشور هلند از اقتصاد بالایی برخوردار است و همین امر سبب شده در این کشور مشاغل زیادی با حقوق و ساعات کاری مناسب وجود داشته باشد.

به چند روش می توان ویزای کاری کشور هلند را دریافت کرد:

برای دریافت ویزا و کار کردن در کشور هلند باید مجوز اقامت که ewerkstellingsvergunning or TWV  گفته می شود نیاز دارید.

معرفی ویزای کاری هلند

روش اول

در این روش شما باید دعوتنامه ای از کارفرمای هلندی داشته باشید که نشان می دهد شرکتی در هلند به مهارت و تجربه ی شما احتیاج دارد برای پیدا کردن کار می توانید در سایت های کاریابی یا استخدامی هلند به دنبال کار باشید.

روش دوم

در صورتی که شرایط مالی خوبی دارید می توانید اقدام به دریافت ویزایی  به نام orientation year visa کنید این ویزا به شما اجازه می دهد به مدت یک سال در کشور هلند به دنبال کار باشید.

روش سوم

در این روش می توانید با ارائه ی مدارک تمکن مالی خود کسب و کاری در هلند به راه بیندازید البته این روش ریسک بالایی دارد.

می توانید با دریافت ویزای تحصیلی هلند در این کشور به کار مشغول شوید.

ترجمه مدارک برای اخذ ویزای هلند

لازم است تمامی مدارکی که باید به سفارت تحویل دهید توسط دارالترجمه به زبان انگلیسی ترجمه شوند در صورت کامل نبودن مدارکتان مجبور می شوید تمامی مراحل را از ابتدا انجام داده و دوباره به سفارت مراجعه کنید.

تمدید ویزای هلند

در صورتی که نیاز به تمدید ویزای خود دارید با مراجعه به وب سایت سفارت تمامی مدارک مورد نیاز برای تمدید ویزا را بررسی کرده و بعد از کامل کردن مدارک با مراجعه به سفارت نسبت به تمدید ویزای هلند اقدام کنید.

تمدید ویزای هلند

آدرس سفارت هلند در تهران

سفارت هلند در تهران خیابان فرمانیه، خیابان سنبل، خیابان ارغوان غربی پلاک 60 واقع شده است. ساعات کاری این سفارت روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 صبح تا 16 بعد از ظهر و پنج شنبه ها از ساعت 7:30 صبح تا 13:30 بعد از ظهر می باشد.

تلفن تماس : 23660000(021)

نکاتی درباره تعیین وقت سفارت هلند

با مراجعه به سایت سفارت هلند از طریق اینترنتی می توانید اقدام به دریافت وقت سفارت این کشور کنید. در صورتی که در تاریخ مشخص شده در سفارت حاضر نشوید نوبت شما کنسل خواهد شود و برای دریافت مجدد نوبت باید تمامی مراحل دریافت ویزا را از ابتدا انجام دهید.

به یاد داشته باشید تمامی مدارک خود را همراه خود داشته باشید چرا که در صورت ناقص بودن مدارک مراحل دریافت ویزایتان به تاخیر می افتد.

در پایان امیدواریم که برای هر هدفی که به این کشور زیبا سفر می کنید سفری خوش و اقامت دلنشینی را تجربه کنید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *