برای آن که بتوانید به آلمان مهاجرت کنید و امور اداری و کاری خود را بدون هیچ مشکل و در سریع ترین زمان ممکن پیش ببرید لازم است تا از افراد متخصص کمک بگیرید. وکیل مهاجرت به کشور آلمان با داشتن تخصص و تجربه در این زمینه به شما کمک می کند. در ادامه به این موضوع می پردازیم.

وکیل مهاجرت به آلمان کیست؟!

مهاجرت به هر کشوری از جمله آلمان شامل مراحلی است که برای طی کردن آنها باید از تجربه در این زمینه برخوردار باشید و یا از افراد متخصص مانند وکلا کمک بگیرید. وکیل مهاجرت به کشور آلمان به شما کمک می کند تا در زمان کمتری و بدون هیچ اشتباه بتوانید به کشور آلمان مهاجرت نمایید. این افراد با داشتن دانش بسیار مناسب و کافی در زمینه قوانین کشور آلمان و همچنین قوانین حاکم بر سفارتخانه این کشور به شما در تمامی مراحل اخذ اقامت و ویزای آلمان جهت مهاجرت به آلمان کمک می کنند.

وکیل مهاجرت به آلمان در واقع با داشتن مدرک دانشگاهی حقوق و قبولی در آزمون کانون وکلا و یا آزمون کانون و مشاوران حقوقی قوه قضاییه، وکیل دادگستری است و به صورت قانونی در زمینه مهاجرت فعالیت دارد. در برخی از موسسه ها که در زمینه مهاجرت و اعزام دانشجوها فعالیت می کنند از وکیل ها در این زمینه کمک گرفته نمی شود و صرفا به شما جهت انجام مراحل، مشاوره داده می شود. وکیل مهاجرت به آلمان با داشتن حق قانونی می تواند به موکل خود جهت مهاجرت به کشور آلمان مشاوره بدهد و در انجام این کار او را یاری دهد.

وکیل مهاجرت به آلمان کیست

لزوم داشتن وکیل مهاجرت

برای بسیاری این سوال ایجاد می شود که چرا باید برای مهاجرت به کشور آلمان از کمک وکلا استفاده کنیم و بسیاری این کار را پرداخت هزینه ای اضافه می دانند؛ اما به طور کلی برای انجام هر کار در هر زمینه ای باید از افرادی که آگاهی و دانش لازم را به همراه تجربه کافی دارند کمک گرفته شود. اگر در هر مرحله از کارهای مربوط به مهاجرت به مشکل برخورد کنید ممکن است وقت زیادی را از دست بدهید و حتی امکان مهاجرت به آن کشور را نیز از دست بدهید. به طور مثال اگر در یک مرحله مدارک شما به هر دلیلی تکمیل نباشد وقت شما از دست می رود و به این صورت زمان نیز از دست خواهد رفت. به همین جهت داشتن یک وکیل مهاجرت به آلمان باعث می شود تا در این روند کاری حساس که مسیر زندگی شما را می تواند تغییر دهد از امنیت بالاتری برخوردار باشید زیرا در این مسیر ممکن است افرادی از نبود آگاهی شما در زمینه حقوقی این مسائل، سوء استفاده کنند و شما دچار ضرر و خسارت شوید.

مزایای همراهی وکیل مهاجرت به آلمان

با وجود آن که برخی از افراد فکر می کنند پرداخت حق الوکاله برای هزینه وکیل کمی زیاد است و در واقع به صرفه نیست اما یکی از مزایای گرفتن وکیل مهاجرت به آلمان  این است که شما می توانید در هزینه های خود نیز صرفه جویی نمایید. به این صورت که شما تنها مقداری  مبلغ به وکیل مهاجرت پرداخت می کنید و دیگر نیازی نیست تا برای هر قسمت از کار به یک فرد دیگر هزینه بپردازید. مهاجرت یک امر پر استرس می باشد که با وجود وکیل مهاجرت روند کار برای شما بهتر پیش می رود.

شناخت راه های مختلف برای مهاجرت

برای آن که به کشور آلمان و یا هر کشور دیگری مهاجرت نمایید باید واجد شرایطی باشید که این شرایط با توجه به قوانین کشور آلمان مشخص می شود. اطلاع کامل از شرایط و دانستن مدارک مورد نیاز جهت اقدام برای مهاجرت از جمله اطلاعاتی است که وکیل مهاجرت به آلمان در اختیار شما می گذارد. وکیل مهاجرت تشخیص می دهد که برای شما کدام روش جهت اقدام برای مهاجرت مناسب است و بهتر است چگونه برای این کار اقدام نمایید تا کارها سریع تر و بهتر پیش برود؛ زیرا مهاجرت به یک کشور دیگر کار آسانی نیست و باید از طرف کشور آلمان درخواست شما، مورد قبول واقع شود.

شناخت راه های مختلف برای مهاجرت

انواع وکیل در زمینه مهاجرت

همان طور که اشاره کردیم برای آن که بتوانید به صورت کاملا قانونی از مشاوره و کمک یک فرد در زمینه مهاجرت به کشور آلمان کمک بگیرید باید به وکیل دادگستری مراجعه کنید. وکیل دادگستری نیز تخصص های مختلفی دارد به طور مثال وکیل در زمینه دعاوی کیفری، دعاوی اسناد تجاری و وکیل خانواده که هر کدام در زمینه تخصصی که در آن دانش و تجربه بیشتری دارند فعالیت می کنند؛ اما برای مهاجرت به کشور آلمان شما باید از وکیلی کمک بگیرید که با حقوق بین الملل و به خصوص قوانین کشور آلمان آشنایی کامل داشته باشد. برخی از وکیل های مهاجرت در کنار خود یک تیم حرفه ای در این زمینه دارند که در روند کار به شما کمک می کنند.

انواع راه های مهاجرت به آلمان

وکیل مهاجرت به آلمان اولین نکته ای که برای شما مشخص می کند راه و روشی است که می خواهید برای مهاجرت انتخاب کنید تا در راستای آن به تکمیل مدارک و انجام امور مربوطه بپردازید. مهاجرت به کشور آلمان از روش های مختلفی مانند مهاجرت تحصیلی، کاری، تولد، ازدواج و سرمایه گذاری انجام می شود. برای آنکه بتوانید از هر کدام از روش ها اقدام کنید باید شرایط آن را دارا باشید و مدارکی جهت ارائه آن آماده نمایید. این که کدام یکی از روش ها برای شما مناسب تر است و شما را به هدف می رساند توسط مشاور و وکیل مهاجرت به آلمان تشخیص داده می شود و مدارکی که باید در آن روش تهیه کنید نیز به شما توسط وکیل گفته می شود.

انواع راه های مهاجرت به آلمان

ویژگی ها و شرایط یک وکیل خوب برای مهاجرت به آلمان

برای آن که از مناسب بودن وکیل مهاجرت به آلمان مطمئن شوید باید از وجود شرایط و ویژگی های وکیل نیز اطمینان حاصل نمایید. در اولین مرحله باید حتما پروانه وکالت دادگستری وکیل مهاجرت به آلمان را مشاهده نمایید تا از وجود پروانه موسسه حقوقی و مجوز انجام امور حقوق بین المللی مطمئن شوید. تنها در این صورت است که یک وکیل می تواند در زمینه مهاجرت وکالت نماید. اگر شما در این زمینه پیگیری لازم را نداشته باشید و پروانه را بررسی نکنید ممکن است توسط افرادی که به کلاهبرداری مشغول هستند فریب بخورید و خسارت هایی را متحمل شوید که آینده شما را دچار تغییر کند. علاوه بر این موضوع یکی از شرایط و ویژگی های وکیل مهاجرت به آلمان خوب، این است که علاوه بر موضوعی که گفته شد از تجربه کافی نیز برخوردار باشد تا روند کار را بداند و از اشتباهات احتمالی پرهیز کند. همچنین تجربه وکیل مهاجرت به آلمان باعث می شود تا زمانی که برای انجام روند کاری نیاز است کمتر شود و شما مدت زمان کمتری را منتظر نتیجه بمانید.

ویژگی های یک وکیل مهاجرت به آلمان

در ابتدا یک فرد برای آن که بتواند به عنوان وکیل شروع به کار کند باید بعد از گذراندن دوره تحصیلی در دانشگاه در آزمون کانون وکلا شرکت کند و با قبولی در این آزمون به طی کردن دوره کارآموزی بپردازد. سپس می تواند پروانه وکالت خود را دریافت و شروع به کار نماید؛ اما وکیل مهاجرت به آلمان باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟!

وکیل مهاجرت به آلمان علاوه بر داشتن پروانه وکالت دادگستری و موسسه حقوقی باید یک مجوز جهت انجام حقوق بین الملل نیز داشته باشد. این بدان معنا است که وکیل مهاجرت به آلمان باید از قوانین بین الملل و کشور آلمان مطلع باشد. علاوه بر این موضوع نیز وکیل مهاجرت به آلمان باید با سفارت خانه های کشور آلمان نیز آشنایی کامل داشته باشد تا بتواند در تمامی مراحل به شما کمک کند.

هزینه های وکیل مهاجرت به آلمان

برای آن که بتوانید در تمام مسیر و روال کاری برای اخذ اقامت و همچنین مهاجرت به کشور آلمان از همراهی و کمک وکیل مهاجرت به آلمان بهره مند شوید باید در مقابل هزینه ای بپردازید. مقدار این حق الوکاله به عوامل مختلفی وابسته است و نمی توان یک مقدار مشخص را برای آن مشخص نمود. هر وکیل مهاجرت به آلمان ممکن است هزینه ای متفاوت از دیگری دریافت نماید. به طور مثال سابقه خوب و درخشان و تجربه زیاد از عواملی هستند که می توانند در زمینه میزان هزینه وکیل مهاجرت موثر باشند. آن چه که در این مورد مهم است توافق کردن بر سر مبلغ حق الوکاله قبل از انجام کار می باشد.

هزینه های وکیل مهاجرت به آلمان

مشاوره وکیل مهاجرت به آلمان در زمینه سرمایه گذاری

اگر می خواهید بعد از مهاجرت به کشور آلمان به کسب و کار و سرمایه گذاری بپردازید باید با قوانین و وضع اقتصادی آن کشور آشنا باشید. به همین جهت بهتر است در این زمینه نیز از مشاوره حقوقی وکیل مهاجرت به آلمان بهره مند شوید تا علاوه بر نشان دادن راه درست جهت سرمایه گذاری و قوانین کشور آلمان در این زمینه، برای مهاجرت به این کشور برای سرمایه گذاری نیز به شما کمک نماید. با مشاوره وکیل مهاجرت به آلمان  در این زمینه می توانید از بروز هرگونه ضرر مالی جلوگیری کنید.

8 پاسخ

 1. سلام چطور میتونم یه وکیل مهاجرت برای پیوست به خانواده یدا کنم
  ممنو میشم راهنمایی کنید

  1. سلام وقت بخیر
   در گوگل سرچ بزنید “وکیل مهاجرت به کانادا” پیشنهاد بنده به شما این هستش که با وکیلی کار کنید که در بین ایران و کانادا در رفت آمد هستش.
   چرا که این وکلا با قوانین کاملا آشنا هستن.

 2. سلام .گفتنی فرد اگر خود اشتغال باشد برای پیوست به خانواده همسر نیاز به مدرک زبان ندارد.
  لطفا بگید من چه مدارکی تو روز مصاحبه برای اثبات این مورد باید ارائه کنم؟
  راهنماییم کنید لطفا
  ممنون

  1. سلام وقت بخیر – ارائه مدرک زبان برای شخص که در ایران است الزامی است و در برخی موارد هم نیازی نیست ( با توجه به مدارک میزبان در آلمان ) اما پیشنهاد میکنیم که حتما زبان رو در سطح A1 یاد بگیرید چون سفارت در این مورد اصلا کوتاه نخواهد اومد.

  1. سلام وقت بخیر – مهاجرت به آلمان روش های مختلفی دارد بسته به نوع روشی که انتخاب میکنید هزینه ای به خصوص دارد البته ناگفته نماند هزینه اعلام شده توسط هر وکیل با وکیل دیگر کاملا متفاوت می باشد.

 3. سلام لطفا وکیل یا مشاور مناسب برای ویزای دانشجویی مقطع فوق لیسانس المان معرفی بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *