سفارت بلژیک برای افرادی که جهت سفرهای توریستی، تجاری و تحصیلی به اخذ ویزا اقدام کرده اند زمان مشخصی را تعیین کرده است که تنها می بایست در ساعات تعیین شده به این سفارت مراجعه کنند. در زمان مراجعه توصیه می شود پول نقد همراه خود داشته باشید.

سفارت بلژیک و اطلاعات مهم در رابطه با آن

سفارتخانه هر کشوری اطلاعات مربوط به خود را دارد از جمله کشور بلژیک که برای بسیاری از متقاضیان ویزاهای توریستی و گردشگری ، کاری و … از اهمیت بسیاری برخوردار است. در مطلب امروز سعی داریم سفارت بلژیک را برای شما عزیزان بیشتر معرفی کنید تا بتوانید مراحل رزرو و دریافت ویزای خود را از طریق آن به انجام برسانید. از سؤالات مهمی که در رابطه با سفارت بلژیک در ذهن شما خطور می کند می توان به آدرس آن اشاره کرد.

 در کنار آدرس سفارتخانه بلژیک می‌توان به ساعات مراجعه و روزهای آن برای دریافت ویزاهای مختلف اشاره کرد. برای هر کدام از سؤالات عنوان شده پاسخ هایی را در نظر گرفته ایم که در ادامه بیشتر به آن ها خواهیم پرداخت. اگر تمایل دارید که در رابطه با مقررات سفارت بلژیک جهت دریافت ویزای این سفارتخانه نیز اطلاعات مناسبی کسب کنید توصیه می‌کنیم که تا انتها با ما همراه باشید تا اطلاعات مناسبی در اختیارتان قرار دهیم.

سفارت بلژیک و اطلاعات مهم در رابطه با آن

آدرس و شماره تلفن های سفارت بلژیک در تهران

 برای مراجعه به سفارتخانه بلژیک می بایست آدرس کاملی از این سفارتخانه در دست داشته باشید که در این بخش به آن خواهیم پرداخت و همچنین به معرفی شماره تماسهای آن برای برقراری ارتباط با این سفارتخانه نیز خواهیم پرداخت. این سفارتخانه در خیابان فرشته، خیابان آقابزرگی، بن بست شیرین قرار گرفته است که پلاک آن ۴ می باشد.

برای ارتباط با کارشناسان این سفارتخانه می‌توانید با شماره تلفن‌های ۲۲۳۹۱۹۰۹ – ۲۲۳۹۱۱۶۰ در ارتباط باشید تا پاسخ سؤالات خود را از کارمندان این سفارت خانه جویا شوید. برای ارسال فکس از هر نقطه کشور نیز می توانید از شماره ۲۲۳۹۸۷۸۰ استفاده نمایید. نکته مهم دیگر در رابطه با سفارتخانه بلژیک ساعات کاری برای مراجعه جهت اخذ ویزای بلژیک این کشور می باشد که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت.

ساعات مراجعه به سفارتخانه بلژیک

 برای مراجعه به سفارت بلژیک می بایست در روزهای تعیین شده از سوی این سفارتخانه مراجعه کنید. این سفارتخانه برای مراجعه‌کنندگان خود نیز ساعاتی را برای دریافت ویزا در نظر گرفته است. در روزهای یکشنبه لغایت پنجشنبه می توانید به این سفارتخانه مراجعه کنید اما یادآور شویم که در روزهای تعیین شده در ساعت ۸ تا ۱۵ امکان ارائه تمامی خدمات به مراجعه‌کنندگان وجود دارد؛ بنابراین در خارج از ساعات تعیین شده به هیچ عنوان به سفارتخانه بلژیک مراجعه نکنید چرا که به سؤالات شما پاسخ داده نخواهد شد.

همانطور که اشاره کردیم این سفارتخانه برای دریافت ویزای مراجعه کنندگان نیز ساعاتی را تعیین کرده است که از روزهای شنبه تا پنجشنبه می توانید از ساعت های تعیین شده ده الی دوازده و همچنین از ساعت چهارده الی شانزده به آدرس سفارتخانه بلژیک مراجعه نمایید. اگر سؤالی در رابطه با دریافت ویزا و مدارک لازم سفارت بلژیک مورد نیاز در ذهن دارید می‌توانید با شماره ۲۲۲۴۸۵۸۲ که مربوط به بخش ویزای سفارتخانه بلژیک است در تماس باشید.

ساعات مراجعه به سفارتخانه بلژیک

نحوه دریافت وقت سفارت بلژیک

 برای دریافت وقت سفارت خانه بلژیک افراد می بایست به صورت اینترنتی اقدام کنند. در ابتدا می بایست وارد بخش وقت سفارت بلژیک شده‌ و به تکمیل کردن فرم ویزاهای مختلف اقدام کنند. پس از تکمیل تمامی فرم ها برای متقاضیان شماره اینترنتی ارائه خواهد شد که با استفاده از آن می توانند به صورت کاملاً مجازی به تکمیل مراحل دیگر اقدام کنند.

این نکته را فراموش نکنید که برای دریافت وقت سفارت این کشور می بایست پاسپورت را همراه داشته باشید در غیر این صورت به هیچ عنوان نمی توانید مراحل دیگر را به انجام برسانید. پس از پر کردن فرم مربوطه باید از آن دو نسخه تهیه کرده و در زمان مراجعه به سفارتخانه همراه خود داشته باشید.

نحوه دریافت وقت سفارت بلژیک

مقررات مربوط به سفارتخانه بلژیک

سفارت خانه بلژیک به مانند دیگر سفارتخانه ها از مقررات مشخصی برخوردار است که در این بخش به چند مورد از آن ها خواهیم پرداخت. این امکان وجود ندارد که شما وقت مصاحبه خود را به فرد دیگری منتقل کنید بلکه برای هر فردی به صورت جداگانه وقت سفارت تعیین می‌شود که تنها او می بایست در زمان تعیین شده به سفارت خانه مراجعه کند.

دیر و یا زود مراجعه کردن به سفارتخانه به هیچ عنوان توصیه نمی شود چرا که افرادی که در زمان تعیین شده در این سفارتخانه حضور نداشته باشند می بایست سفارت خانه را ترک کرده و یا برای زمان دیگری اقدام کنند چرا که وقت مصاحبه آن ها لغو خواهد شد. از مهمترین مقررات این سفارتخانه می توان به پرداخت هزینه ویزا به صورت کاملاً نقدی و یورو اشاره کرد. توجه کنید که اسکناس‌های ۵۰۰ یورویی در این سفارتخانه دریافت نمی شوند. تنها فرد متقاضی اجازه دارد وارد اتاق انتظار بخش ویزاهای مختلف بلژیک شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *