نروژ کشوری است در اروپای شمالی که پایتخت آن اسلو می‌باشد. در حال حاضر مشاهده می شود که افراد زیادی قصد مهاجرت به کشور نروژ از راه های مختلف را دارند، از این روو، ما در این مقاله سعی کرده ایم بیاناتی در مورد وکیل مهاجرت به نروژ ذکر کنیم تا اگر شما هم قصد مهاجرت به این کشور را دارید بتوانید به شیوه آسان و راحت امورات مهاجرتی خود را انجام دهید.

وکیل مهاجرت به نروژ کیست؟

یکی از امورات مهم در هنگام اقدام به مهاجرت به نروژ گرفتن وکیل مهاجرت به نروژ می باشد که به طور کلی می توان گفت وکیل مهاجرت فردی است که وکالت شما را برای امر مهاجرت به عهده می گیرد تا بتواند شما را در اموری چون تابعیت نروژ، آشنایی با قوانین نروژ، پیدا کردن شغل در نروژ و همچنین مهاجرتی سریع و بدون دغدغه کمک کند. اگر برای انجام این امور از وکیل مهاجرت کمک بگیرید این وکیل می تواند در مصاحبه مهاجرت شما شرکت نماید و به شما اطمینان دهد که بتوانید به راحتی این دوره را سپری کنید. و همچنین این وکیل می تواند برنامه‌ های حمایتی خود از شما در دادگاه ارائه دهد. با توجه به این موارد افرادی که می خواهند به صورت قانونی به کشور نروژ مهاجرت کنند در حالی که هیچ مشکلی برای آنها پیش نیاید لازم است در اولین اقدام وکیل مهاجرت بگیرند.

وکیل مهاجرت به نروژ کیست؟

تفاوت وکیل و مشاور مهاجرت به نروژ چه می باشد؟

برای تبدیل شدن به یک مشاور مهاجرتی متقاضی باید دوره های خاصی را گذرانده باشد تا دانش کاملی در خصوص قوانین و امور مهاجرتی پیدا کند که پس از گذراندن این دوره می تواند گواهینامه رسمی مهاجرتی را دریافت نمایید. اما با این وجود باز هم این امتیازات رسمی و قانونی وکیل مهاجرت به نروژ در اختیار مشاور مهاجرتی قرار نمی گیرد. مهمترین تفاوت وکیل و مشاور مهاجرت این است که اگر پرونده شما با شکست روبرو شد وکیل مهاجرت می تواند درخواست بررسی قضایی ارائه دهد و نسبت به رای صادر شده علیه شما دادخواست بدهد. اما مشاورین مهاجرتی نروژ این توانایی را ندارند. از طرفی مشاوران مهاجرت به نروژ باید جزو سازمان مهاجرت باشند تا بتوانند به صورت حرفه ای در این زمینه فعالیت نمایند اما یک وکیل مهاجرتی نیاز نیست که عضو این سازمان باشد بلکه می تواند به صورت مستقل فعالیت های حقوقی مهاجرتی خود را انجام دهد.

چرا به دنبال وکیل مهاجرت به نروژ باشیم؟

اولین سوالی که برای هر فردی که قصد مهاجرت به نروژ را دارد ممکن است پیش بیاید این است که چرا باید به دنبال وکیل مهاجرت به نروژ باشد؟ توجه داشته باشید اگر امور مهاجرتی خود را به یک وکیل خبره بسپارید به طور حتم این وکیل می تواند به شما کمک کند که دریابید کدام یک از روش های مهاجرتی برای شما مناسب تر است و چه فرآیندی در انتظار پرونده شما می باشد، زیرا این افراد در مورد قوانین مهاجرتی اطلاعات کاملی دارند و همچنین نسبت به قوانین کشور نروژ مطلع هستند و به طور حتم می توانند به شما کمک کنند تا در سریع ترین زمان ممکن اقامت دائمی کشور نروژ را اخذ نمایید.

چرا به دنبال وکیل مهاجرت به نروژ باشیم؟

مزایای داشتن وکیل مهاجرت به نروژ چیست؟

پس از اقدام به مهاجرت به کشور نروژ، اگر وکیل مهاجرت گرفتید باید بدانید که مزایای داشتن این وکیل چیست؟ توجه داشته باشید که حضور وکیل مهاجرت می تواند به شما در تسریع روند کارها کمک کند و همچنین موجب شود که شما به راحتی از کشور خود خارج شوید و تابعیت کشوری مثل نروژ را بگیرید. از طرفی حضور وکیل مهاجرت به نروژ موجب می‌شود که شما افراد کلاهبردار در این امور را بشناسید و فریب افراد سودجو را نخورید. با توجه به اینکه وکیل مهاجرت به نروژ در مورد مهاجرت اطلاعات کافی دارد، می تواند شما را به خوبی از روند های قانونی مطلع کند و همچنین مرتبا شما را از شرایط و قوانین جدید آگاه کند. در نتیجه با حضور وکیل مهاجرت به نروژ به طور حتم در هزینه و وقت شما صرفه جویی خواهد شد و دیگر نیاز نیست که هزینه های زیادی به افراد مختلف بپردازید.

شرایط یک وکیل خوب برای مهاجرت به نروژ

قبل از این که اقدام به گرفتن وکیل مهاجرت به نروژ کنید باید بررسی کنید ببینید که یک وکیل مهاجرت چه ویژگی هایی دارد؟ توجه داشته باشید وکلای مهاجرت اشخاصی هستند که پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه در آزمون وکالت شرکت کرده اند و بعد از گذراندن دوره ۱۸ ماهه کارآموزی خود موفق شده اند که پروانه وکالت خود را از کانون وکلای دادگستری دریافت نمایند. حال اگر می خواهید که وکیل مهاجرت به نروژ با تجربه و معتمدی را داشته باشید باید توجه دقت کنید که این وکیل حتما پروانه موسسه حقوقی، پروانه وکالت دادگستری و مجوز انجام حقوق بین المللی را داشته باشد؛ همچنین وکیل مهاجرت باید با قوانین کشور نروژ و سفارتخانه های آن آشنایی کامل داشته باشد و بتواند برای شما عزیزان وقت سفارت نروژ و ویزای نروژ را دریافت نماید تا بتواند در امور مهاجرتی به شما کمک های مثمر ثمری اعطا کند.

دقت در انتخاب وکیل مهاجرت به نروژ چقدر مهم است؟

مهاجرت کردن تغییر بزرگی در زندگی است که افراد با تغییر کشور خود به طور حتم با محیطی با فرهنگ، قوانین آب و هوا و اجتماع متفاوتی مواجه خواهند شد. از این رو می‌توان گفت که داشتن یک وکیل مهاجرت به نروژ می تواند شما را با این موارد آشنا کرد و کمک های شایانی در این باره به شما کند. با توجه به این موارد دقت در انتخاب وکیل مهاجرت به نروژ اهمیت زیادی دارد زیرا انجام کارهای اداری و حقوقی مهاجرت به قدری ضروری و مهم است که اگر از یک وکیل مجرب در این زمینه استفاده نکنید ممکن است هزینه و وقت شما هدر برود و یا حتی در بعضی مواقع با مشکل ممنوعیت مهاجرت برای یک دوره زمانی یا تا آخر عمر مواجه شوید. از این رو دقت داشته باشید که پیشنهاد می شود به هیچ عنوان به اشخاصی که فاقد پروانه رسمی هستند مراجعه نکنید. از جمله این افراد می‌توان به آژانس های مسافرتی یا مراجعه به اشخاصی بدون نام و نشان از طریق وب سایت های نامعتبر اشاره کرد.

دقت در انتخاب وکیل مهاجرت به نروژ چقدر مهم است؟

آیا داشتن وکیل مهاجرت به نروژ الزامی است

به طور کلی می توان گفت داشتن وکیل مهاجرت به نروژ جهت انجام امور مهاجرتی از نظر قانونی امری الزامی نمی باشد و در بیشتر کشورها امور مهاجرت به نحوی طراحی شده است که افراد می‌توانند به صورت شخصی اقدام به درخواست و پیگیری مهاجرت کنند، اما با توجه به مزایایی که بیان شد و همچین مطالبی که در مورد نداشتن وکیل مهاجرت ذکر کردیم این موارد ایجاب می کند که هر فرد قبل از اقدام به مهاجرت به هر کشوری از جمله نروژ، ابتدا با وکیلی خبره که در مورد امور مهاجرتی تجربه بالایی دارد مشاوره کند و سپس اقدام به انجام کارهای مهاجرت نماید‌.

وکیل مهاجرت به نروژ در ایران

اگر یک فرد ایرانی بخواهد اقدام به مهاجرت به کشورهایی چون نروژ نماید باید توجه داشته باشد که در کشور ما ایران شخصی با سمت و عنوان شغلی وکیل مهاجرت به نروژ یا وکیل مهاجرت به هر کشور دیگری وجود ندارد و از نظر قانون وکلای ایران، تمامی وکلای دادگستری صلاحیت اظهار نظر بر روی مسائل مهاجرتی و دادن مشاوره حقوقی به افراد را دارند، که این امر موجب شده است امروزه سازمان‌های زیادی در ایران با نام وکیل مهاجرت شروع به کار نمایند.

البته توجه داشته باشید افرادی که در دفاتر مهاجرتی و موسسات حقوقی به عنوان وکیل مهاجرت به نروژ فعالیت می کنند باید تجربه کافی در این باره را داشته باشند و همچنین مدارک قانونی خود را اخذ نموده باشند. از این رو لازم است شما در هنگام گرفتن وکیل مهاجرت به نروژ در ایران به تمامی مدارک از جمله پروانه موسسه حقوقی، پروانه وکالت دادگستری و مجوز انجام حقوق بین المللی فرد توجه داشته باشید و در صورت ندیدن این مدارک از وی بخواهید تا آنها را به شما نشان دهد.

وکیل مهاجرت به نروژ در ایران

انواع وکیل مهاجرت به نروژ

امروزه مشاهده می شود که راه های متعددی برای مهاجرت به کشور نروژ وجود دارد، که این امر موجب شده  وکلای مهاجرت نیز در موارد مختلف مشغول به کار باشند. مثلا مهمترین انواع وکیل مهاجرت به نروژ، شامل وکیل مهاجرت تحصیلی، وکیل مهاجرت از طریق ویزای کار، وکیل مهاجرت از طریق ازدواج، وکیل مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری و وکیل مهاجرت از طریق پناهندگی می شوند. در این بین هر فرد می‌تواند بسته به نوع مهاجرت خود به یکی از انواع این وکلا مراجعه کند.

هزینه های وکیل مهاجرت به نروژ

نکته ای که ممکن است برای هر فردی در هنگام گرفتن وکیل مهاجرت، پیش بیاید هزینه‌ های اعلام شده توسط این وکلا می باشد. توجه داشته باشید هیچ هزینه ثابتی برای دستمزد و حقوق وکیل مهاجرت تعیین نشده است، بلکه این میزان بر اساس تجربه و تخصص وکلا تعیین می‌شود. پس طبیعتا هرچه وکیل مورد نظر شما تجربه بیشتری داشته باشد هزینه بیشتری نیز برای انجام امور مهاجرتی شما دریافت خواهد کرد. نکته مهمی که در مورد هزینه‌های وکیل مهاجرت به نروژ وجود دارد این است که قبل از تشکیل پرونده باید در مورد مبلغ دقیق معامله با یکدیگر به توافق برسید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *