کشور انگلیس همواره یکی از محبوب ‌ترین مقصدهای گردشگری دنیا است. به خصوص بعد از جدا شدن از اتحادیه‌ اروپا، سفر به انگلیس ارزان ‌تر شده و مسافران زیادی مشتاق سفر به این کشور هستند. جهت آشنایی بیشتر با کشور انگلیس، تا پایان مقاله همراه ما باشید.

آشنایی با کشور انگلیس

هزاران سال پیش مهاجرانی از نقاط گوناگون به جزایر بریتانیا آمده و در این منطقه ساکن شدند. آثار باستان شناسی از جمله ابزار سنگی و ردپایی در نورفولک انگلیس کشف شده است که نشان می دهد در هشتصد هزار سال پیش انسان‌ های اولیه در انگلستان امروزی زندگی می ‌کردند. در حدود 500 تا 1500 سال قبل از میلاد، قبایل مختلفی از اروپای مرکزی و فرانسه به انگلیس مهاجرت کردند که نتیجه آن تشکیل یک فرهنگ جدید توام با فرهنگ بومی این منطقه بود. در حدود 800 سال بعد از میلاد مسیح وایکینگ ها بعد از آنگلوساکسون ها توانستند در جنگ، قسمت بزرگی از این سرزمین را تحت سلطه خود قرار دهند. سپس نورمن ها به انگلستان وارد شده و این کشور را تحت اختیار خود گرفتند. در دوره های مختلف حکومتی انگلیس وقایع سیاسی مهمی رخ داده است که همه نشان از قدت تاریخ این کشور هستند. بعد از انقلاب صنعتی و به اوج رسیدن مستعمرات انگلیس، همین طور عنوان صنعتی ترین کشور جهان را از آن خود کرد از آن پس در بزرگ ترین شهر دنیا یعنی لندن جمعیت زیادی ساکن شوند و انگلستان به یک امپراطوری جهانی تبدیل گردد. جنگ جهانی دوم سبب شد که وقایع سیاسی مهمی در دوران معاصر برای انگلستان اتفاق بیفتد. در حال حاضر انگلستان پادشاهی ندارد و در سال 1952 بعد از مرگ جورج ششم، ملکه الزابت به تخت سلطنت نشست و تا به امروز حکومت می کند.

کشور انگلیس در نیمكره شمالی و شمال غربی اروپا واقع شده است، انگلیس در جنوب جزیره بریتانیای کبیر قرار گرفته و جزوی از پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی می باشد. مساحت انگلستان نزدیک به 245000 کیلومتر مربع بوده که از سواحل شمالی در اسکاتلند تا جزایر سیلی در جنوب غربی انگلیس امتداد دارد. بیشتر مناطق انگلیس از بافت جنگلی و چمن زارهای سبز و بافت کوهستانی پوشیده شده است. بلندترین کوه کشور انگلیس در منطقه اسکاتلند قرار دارد و دارای 1340 متر ارفاع می باشد. شهر لندن، پایتخ انگلیس و یکی از زیباترین و پرجمعیت ترین شهرهای دنیا به شمار می رود که گردشگران سراسر دنیا جذب تاریخ، فرهنگ این شهر می شوند. در شهرهای کوچک انگلیس نظیر باث و آکسفورد، جمعیت کمتری زندگی می کنند اما جاذبه های دیدنی منحصر به فردی دارند. شهر لیورپول، زادگاه گروه بیتلز، تاریخی غنی در موسیقی دارد.

آشنایی با کشور انگلیس

این کشور عضو اتحادیه اروپا می باشد اما هنوز به پول واحد منطقه یعنی یورو نپیوسته است و همچنان از پوند استفاده می‌ کند و مقیاس‌های وزن و طول آن سیستم غیرمتریک است. دولت مردان انگلیس می‌گویند پیش از آنکه پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا به رفراندوم گذاشته شود باید مجموعه ‌ای از اتفاقات اقتصادی در این کشور رخ دهد. انگلیس یکی از کشورهای توسعه یافته در عرصه بین الملل و رتبه اول جذب سرمایه گذاری درون اتحادیه اروپا را از آن خود کرده است. کشور انگلیس یکی از 10 کشور برتر تولیدکننده در سطح جهان معرفی شد و بزرگ ترین صنایع را در زمینه های زیست شناسی، تكنولوژی ارتباطات و اطلاعات و صنایع خلاقیت محور در میان کشورهای اروپایی را دارا می باشد. برای سفر به این کشور باید در ابتدا وقت سفارت انگلیس تعیین و دریافت کنید.

فرهنگ و زبان مردم انگلیس

زبان انگلیسی زبان رسمی این کشور است که 98 درصد از مردم به این زبان صحبت می کنند. البته لهجه های مختلفی رایج است، لهجه ‌های شمال کشور با جنوب این کشور خیلی متفاوت هستند به طوریکه حتی خود مردم انگلیس هم گاهی آن را نمی ‌فهمند. البته با توجه به نژاد و قومیت های مختلفی که در انگلیس زندگی می کنند، زبان‌ های منطقه ‌ای مانند ایرلندی، اسکاتلندی و ولزی هم استفاده می شود، ولی زبان ولزی یکی از پرمصرف ‌ترین زبان‌ ها بعد از انگلیسی به حساب می ‌آید. 70 درصد از مردم انگلیس، مسیحی و اكثرا پروتستان هستند. بعد از مسیحیت، دین اسلام بیشترین پیرو را در این کشور دارند. اگر چه مسیحیت مذهب غالب کشور انگلیس است اما مذاهب اقلیت شامل اسلام، هندوئیسم، سیکیسم و بودائیسم هستند.

انگلیسی‌ ها نسبت به اظهارات كلی و بدون پایه و بی اساس اعتماد ندارند. آن ها افرادی متعهد هستند و معمولا بیش از آنچه که قول داده اند انجام می دهند. فرانسوی ‌ها اعتقاد دارند، وقتی كه با یک انگلیسی مشغول بحث هستند به هیچ وجه نباید با وی چانه زد، زیرا در آن صورت، انگلیسی فرد چانه زننده را به چشم یک خرده سوداگر و یا فروشنده دوره‌ گرد، پنداشته و ارزشی برای وی قائل نخواهند شد. تا اواسط قرن بیستم، جامعه انگلیس به شدت تحت سلطه مردان قرار داشت. مرد رئیس خانواده بود و بیشتر شغل‌ های طبقه کارگر، مانند رانندگی اتوبوس و قطار، تنها به مردان اختصاص داشت. حتی در ارگان‌ های مالی و بانک‌ ها هم مردان بیشتر برای استخدام مورد استقبال قرار می‌ گرفتند.

فرهنگ و زبان مردم انگلیس

فرودگاه های کشور انگلیس

از مهم ترین فرودگاه های کشور انگلیس می توان به فرودگاه بیرمنگام، فرودگاه بین‌ المللی گلاسگو، فرودگاه جان لنون لیورپول، فرودگاه هیترو لندن، فرودگاه منچستر و فرودگاه بین‌ المللی لیدز برادفورد اشاره کرد. فرودگاه بین المللی هیترو که در ابتدا فرودگاه لندن نام داشت. این تغییر نام به علت گسترش فرودگاه بود، در نزدیکی فرودگاه روستایی وجود داشت که به علت توسعه فرودگاه لندن تخریب شد، از آن پس نام این فرودگاه جایگزین شد. فرودگاه هیترو در فاصله 23 کیلومتری مرکز شهر لندن واقع شده است. این فرودگاه سالانه بیش از 75 میلیون مسافر را جابه جا می کند، از این رو عنوان اولین فرودگاه پر رفت و آمد انگلیس را از آن خود کرده و به ششمین فرودگاه پرتردد جهان تبدیل شده است. فرودگاه هیترو  به 84 کشور و 185 مقصد بین ‌المللی پرواز دارد.

آب و هوای کشور انگلیس

این کشور اغلب روزها بارانی بوده و هوای ابری جریان دارد. احتمال بارش غیرمنتظره‌ باران در تمام طول سال وجود دارد. فصل زمستان یعنی از ماه دسامبر تا فوریه، هوا سرد است و دمای هوا به زیر صفر هم می ‌رسد، فصل تابستان از ماه ژوئن تا آگوست می باشد. بهترین زمان سفر به کشور انگلیس، فصل تابستان است. در این زمان هوا بسیار مطلوب بوده و اصلا گرم نخواهد بود.

آب و هوای کشور انگلیس

جاذبه های دیدنی و تفریحی کشور انگلیس

یکی از پربازدیدترین کشورهای دنیا، انگلیس است، کشوری که با دیدنی های بی نظیرش سالانه پذیرای میلیون ها گردشگر از سراسر جهان است.

استون هنج

استون هنج از یکی از مشهورترین جاذبه های کشور انگلیس می باشد. در این منطقه ای سنگ های غول پیکر و بزرگی ایستاده هستند که تخمین زده شده بین 1500 تا 3000 سال قبل از میلاد مسیح در آن مکان گذاشته شده اند. این سنگ ها که متعلق به عصر برنز هستند، هنوز هم مانند یک راز سر به مهر باقی مانده اند.

بیگ بن

شناخته شده ترین ساعت دنیا، بیگ بن است، ساعت بیگ بن سومین ساعت ایستاده بلند جهان به شمار می رود که نماد شهر لندن محسوب می شود. به برجی که این ساعت روی آن قرار دارد، برج الیزابت می گویند.

بیگ بن

چشم لندن

چرخ و فلکی بسیار بزرگ در نزدیکی رود تیمز است که به آن چشم لندن می گویند. این چرخ و فلک 135 متر ارتفاع و 32 کابین شیشه ای دارد. این چرخ و فلک به اندازه ای آرام می چرخد که در حین حرکت، مسافران می توانند از آن پیاده و به آن سوار شوند.

پل لندن

پلی بسیار مرتفع بر بالای رودخانه تیمز قرار دارد که قدمت آن به سال 1886 بر می گردد. این پل در بین 2 برجک قرار دارد و پلی متحرک است که به وسیله فشار اهرمی از وسط به 2 نیم تقسیم می شود و هر 2 نیم آن به سمت آسمان می ایستند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *