سفارت ایتالیا یکی از مهمترین سفارتخانه هایی می باشد که در شهر تهران واقع است. متقاضیان و گردشگران جهت سفر و ورود به خاک ایتالیا بایستی با مراجعه به سفارتخانه ایتالیا ویزا و پاسپورت خود را تهیه کنند. قبل از هر اقدامی ابتدا باید وقت سفارت ایتالیا را گرفت که این امر به صورت اینترنتی امکان پذیر است و نیاز به اقدام حضوری ندارد.

سفارت ایتالیا

سفارت ایتالیا در ایران

کشور ایتالیا یکی از پیشرفته ترین و معروف ترین کشورهای اروپایی می باشد که عضو اتحادیه اروپا می باشد از این رو با داشتن ویزای شینگن می توان به آن ورود کرد. برای سفر و ورود به خاک ایتالیا بایستی ویزای شینگن را تهیه نمایید. کشور ایتالیا به منظور ارائه ویزای شینگن خود به افراد خارجی که قصد سفر و ورود به ایتالیا را دارند به عنوان نمایندگی سفیر خود را به کشورهای مختلف جهان هدایت نموده و در حال حاضر شاهد وجود سفارتخانه های ایتالیا در کشورهای جهان هستیم.

سفارت ایتالیا در کشور ما نیز وجود دارد و متقاضیان می توانند برای اخذ ویزای خود به این موسسه مراجعه کنند. سفیر که نقش اصلی در این مرکز را دارد یکی از مهمترین اشخاص در کشور ایتالیا می باشد و از جایگاه مهم و ویژه ای برخوردار می باشد. تمامی کشورهای جهان با ارائه ویزا جهت ورود به کشور و خاک خود دارای سفارت هایی در کشورهای خارجی می باشند که با توجه به رابطه گرم ایران و ایتالیا سفارتخانه کشور ایران نیز در ایتالیا واقع می باشد.

می توان گفت که سفارتخانه ایتالیا از جمله شلوغ ترین و پرتردد ترین سفارتخانه های واقع در کشور ما می باشد که این امر نشان دهنده تقاضای بیشتر جهت سفر به کشور ایتالیا می باشد.

آدرس سفارت ایتالیا

برای حضور در سفارت ایتالیا در ساعت مناسب، بایستی تسلط کاملی بر آدرس این موسسه داشته باشید که شهروندان شهرستان ها بایستی با استفاده از گوگل مپ به این موسسه دسترسی داشته باشند تا بدون اتلاف وقت و از دست دادن وقت سفارت در این مکان حاضر شوند.

آدرس سفارت ایتالیا در کشور ایران: تهران – خیابان جردن – خیابان نلسون ماندلا ( بلوار آفریقای سابق) – بن بست فرزان شرقی – پلاک ۱۵

تلفن سفارت خانه ایتالیا: ۰۰۹۸۲۱۸۸۷۸۳۴۹۸

در روز حضور در سفارتخانه ایتالیا مصاحبه ای با متقاضیان انجام می شود که این مصاحبه جهت جویا شدن از هدف سفر به کشور ایتالیا می باشد که پیشنهاد می کنیم در روز وقت سفارت به هیچ وجه استرس را به خود راه ندهید و با پاسخ های قاطع مسئولین را از هدف سفر خود به این کشور قانع کنید. در صورت حضور نیافتن در روز مشخص شده در این موسسه بایستی دوباره جهت اخذ وقت سفارت اقدام نمایید.

آدرس سفارت ایتالیا

گرفتن وقت سفارت ایتالیا

همانطور که می دانید گرفتن وقت سفارت ایتالیا یکی از اولین اقداماتی می باشد که در دریافت و اخذ ویزای ایتالیا بایستی طی شود. در سال های اخیر با توجه به پیشرفت تکنولوژی از طریق اینترنت و آنلاین می توانید اقدام به گرفتن وقت سفارت نمایید. و دیگر نیاز به اقدام حضوری نمی باشد.

البته بایستی در اقدام اینترنتی بسیار حواس جمع عمل کنید و اطلاعات خواسته شده را به دقت وارد نمایید در صورت وجود هرگونه مغایرتی با اطلاعات وارد شده و اطلاعات شخصی فرد متقاضی تقاضای ثبت شده رد خواهد شد. با توجه به این امر که متقاضیان بسیاری در نوبت رسیدن وقت سفارت هستند رد شدن تقاضا سبب انتظار دوباره برای رسیدن وقت سفارت ایتالیا خواهد شد.

از این رو در صورتی که تسلط کامل در ثبت تقاضای اخذ ویزای ایتالیا به صورت اینترنتی ندارید پیشنهاد می کنیم از افراد حرفه ای کمک بگیرید به همین منظور می توانید از موسساتی که در اخذ ویزای ایتالیا تمامی مراحل با شما همراه می باشند کمک بگیرید.

مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا

با ورود به وب سایت رسمی سفارت ایتالیا و مراجعه به صفحه مربوطه می توانید اقدام به گرفتن وقت سفارت کنید. در این مرحله بایستی مدارکی را تهیه و در بخش های مشخص شده می توانید مدارک را آپلود و وارد نمایید. از مدارک لازم برای‌ گرفتن وقت سفارت ایتالیا می توان به کپی کارت ملی و شناسنامه و کپی پاسپورت اشاره نمود.

همچنین در این مرحله از ثبت درخواست بایستی هزینه مربوطه را پرداخت نمایید چرا که بدون پرداخت هزینه مشخص شده ثبت نام شما تکمیل نخواهد یافت. هزینه مشخص شده جهت رسیدگی مسئولین سفارتخانه ایتالیا به تقاضای شما اخذ می شود نکته مهم این است که در صورت رد شدن تقاضا و درخواست افراد این مبلغ به هیچ وجه قابل بازگرداندن نمی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *