رزرو وقــــــت

سفارت سوئد

تماس رایگان برای مشاوره تخصصی :

کـارشـنـاسـان

امــــور ویــــزا و ســــــــفــــــــارت

خانم الوند

02141256422

آقای رحیمی

02141256422

خانم آتنا الوند

02141256422

در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.

از زبان مخاطبان

وقت سفارت

بشنوید

مخاطب 1

مخاطب 2

مخاطب 3

مخاطب 4

اطلاعات تماس با وقت سفارت

02141256422

 ایران – تهران – میرداماد. بازار بزرگ میرداماد طبقه دوم واحد 203
همه روزه - 9 صبح تا 5 عصر

وقت سفارت سوئد

سفارت سوئد یکی از پیچیده ترین وقت های موجود در اروپا می باشد و به راحتی نمیتوان وقت سفارت سوئد را اخذ کرد چرا که قبل از آن باید بدانیم که چه اطلاعاتی بابت وقت سفارت سوئد از ما میخواهد سپس با توجه به این اطلاعات مدارک مورد نظر را جمع اوری کنیم و در زمان درخواست وقت مدارک را هم باید برای دریافت وقت سفارت سوئد اپلود کنیم همین عوامل باعث سختی و پیچیدگی کار شده است و به همین خاطر به عزیزانی که قصد سفر به سوئد دارند اصلا پیشنهاد نمیکنیم خود افراد درخواست وقت سفارت سوئد بکنند نگر اینکه قبلا تجربه درخواست و دریافت این وقت را داشته باشند.

اطلاعاتی مهم درباره وقت سفارت سوئد

کشور سوئد کشوری واقع در شمال اروپا که همچون دیگر کشورهای اروپایی برای ورود به خاک آن باید ویزای آن را دریافت کنید. برای اخذ روادید سوئد باید نسبت به اخذ وقت سفارت سوئد اقدام کنید تا در روز مصاحبه مدارک خواسته‌شده را به سفارت سوئد تحویل دهید. سفر به سوئد و پایتخت آن استکهلم می‌تواند بسیار به‌یادماندنی باشد. بهتر است از فرصت خود استفاده کنید و به این کشور سفر کنید.

آشنایی مختصر با کشور سوئد

کشور سوئد به علت داشتن سرانه بالای رفاهی شرایط بسیار خوبی برای زندگی دارد به همین علت متقاضیان بسیاری هرساله به دنبال مهاجرت به این کشور هستند. چنانچه قصد سفر به سوئد را دارید ابتدا می‌بایست وقت سفارت سوئد را رزرو کنید. این کشور امکانات توریستی و تفریحی زیادی دارد و کشوری گردشگر پسند می‌باشد و چون دسترسی به اکثر کشورهای اروپایی از طریق آن بسیار راحت می‌باشد به آن شاهراه اروپا می‌گویند. آب‌وهوای سوئد برای گشت‌وگذار بسیار مناسب می‌باشد و سفر به آن بسیار لذت‌بخش خواهد بود. به علت بالا بودن سطح رفاه شهروندان این کشور و شرایط اقتصادی خوب تجار زیادی به این کشور سفر می‌کنند.

آشنایی مختصر با کشور سوئد

ثبت نام اینترنتی سفارت سوئد

برای دریافت وقت از سفارت سوئد در تهران شما باید به صورت اینترنتی این کار انجام بدید اما مشکلی که وجود دارد در اخذ وقت این است که شما باید با جزئیات سفارت و پروسه ویزا کاملا آشنا باشید به این دلیل که سفارت سوئد دارای چندین نوع ویزا است و برای هر ویزا شما باید وقت مناسب به آن را درخواست نمایید. اگر شما به هر دلیلی این درخواست اشتباه درج نمایید تا زمانی که وارد سفارت نشوید اصلا به این مورد پی نخواهید برد که مسیر را کاملا اشتباه طی کرده اید.

ما به عنوان مشاور و راهنمای شما میتوانیم درخواست وقت سفارت سوئد را انجام دهیم و جزئیات لازم را در اختیار شما قرار دهیم. اگر قصد دارید که خود شما امر درخواست و دریافت وقت را انجام دهید پیشنهاد میکنیم که حتما از مشاورین مجموعه ما استفاده نمایید یا اینکه از افرادی که تجربه این کار را دارند کمک بخواهید تا بتوانید مسیر رسیدن به وقت سفارت را درست طی کرده باشید.

وقت سفارت سوئد

برای درخواست وقت سفارت سوئد باید ابتدا اقدام به پر کردن فرم آنلاین درخواست روادید کنید و برای آدرس ایمیل موجود در سایت سفارت ارسال کنید. بعد از پرداخت هزینه ویزا رزرو مصاحبه به شما اعلام خواهد شد. از سال 2016 رزرو وقت سفارت سوئد به‌صورت اینترنتی و آنلاین صورت می‌گیرد. از طریق سایت سفارت سوئد فرم مربوطه را دانلود کرده ، سپس فرم را تکمیل کنید و وقت مورد انتظار خود را مشخص کرده و برای سفارت ارسال کنید.

وقت سفارت سوئد از طریق سایت اداره مهاجرت

هر شخصی که قصد اخذ ویزای سوئیس و تعیین وقت سفارت سوئیس را دارد باید به‌صورت مجزا و شخصاً اقدام به این کار کند. توجه داشته باشید که در روز موعد که سفارت برای شما مشخص کرده در سفارت حضورداشته باشید و غیبت نکنید زیرا که این وقت قابل‌تغییر نمی‌باشد و هرگز دیر نکنید و زودتر از وقت خود در سفارت باشید.  چنانچه به هر دلیلی موفق به حضور در سفارت سوئد نشدید باید مجدد اقدام کنید  و دوباره فرم را پرکرده و درخواست وقت سفارت سوئد دهید. در سایت سفارت سوئد تاریخ‌هایی که برای مراجعه آزاد است را می‌توانید ببینید و با توجه به آن برای سفر خود و وقت سفارت سوئد خود اقدام کنید.

توانایی مالی برای دریافت وقت سفارت سوئد

نکته مهم در مورد ویزا و بالا بردن شانس اخذ آن تمکن مالی فرد درخواست‌کننده ویزای سوئد می‌باشد چنانچه شخصی قصد رزرو وقت سفارت سوئد و ویزای آن را دارد باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشد. درواقع سفارت از شما مدارکی دال بر توانایی شخص متقاضی ویزا  در پرداخت هزینه‌های خود در طول اقامت در سوئد را می‌خواهد. می‌توانید اسناد و مدارک دارایی خود را نیز در بین مدارک داشته باشید. در کشور سوئد اشخاص بسیار کمی از وضعیت مالی نابسامان برخوردارند و بیشتر مردم در رفاه کامل هستند. میزان تمکن شما بستگی بسیاری به هدف شما از سفر به این کشور را دارد.

به‌طور مثال تمکن کسی که برای بازدید آشنایان خود به این کشور سفر می‌کند باکسی که هدف تجاری در سفر خود دارد بسیار متفاوت است. سفر تجار سراسر دنیا به سوئد و فعالیت اقتصادی آن‌ها در این کشور باعث رونق اقتصادی و بالا رفتن سرانه رفاه در این کشور می‌باشد. زیرا از سوئد می‌توان به‌راحتی و بدون هزینه‌های گزاف به دیگر کشورهای اروپا سفر کرد.

توانایی مالی برای دریافت وقت سفارت سوئد

نحوه رزرو وقت سفارت سوئد

بسیاری از اشخاصی که متقاضی ویزای سوئد هستند به روند کارآگاهی ندارند بنابراین تمایل دارند تا از طریق آژانس‌های گردشگری و مؤسسات دیگر اقدام تعیین وقت سفارت سوئد و ویزای آن کنید. به‌راحتی می‌توانید با تماس تلفنی با مؤسسات مربوطه اقدام به تعیین وقت سفارت سوئد کنید.در این صورت باید اطلاعات خود را به‌صورت کامل و بدون نقص با مشاورین در آژانس‌ها ارائه دهید تا با پرداخت اندک هزینه‌ای امور مربوط به تعیین وقت سفارت سوئد برای شما انجام پذیرد. رسید هزینه پرداخت‌شده برای وقت سفارت برای شما صادر خواهد شد و این رسید باید بین مدارک شما وجود داشته باشد.

چگونگی رزرو وقت سفارت سوئد از طریق آژانس

زمانی که آژانس‌ها و یا مؤسسات امور مربوط به‌وقت ویزای شمارا انجام می‌دهند این روند سریع‌تر و راحت‌تر انجام خواهد گرفت. شما می‌توانید درخواست خود را به‌صورت تلفنی با آژانس‌ها درمیان بگذارید و کارهای زیر را انجام دهید.

مدارک لازم برای گرفتن ویزا را تهیه کنید، ازجمله بیمه مسافرتی، بلیت رفت‌وبرگشت، پاسپورت، دعوت‌نامه و.. که برخی مدارک توسط آژانس تهیه می‌شود..

 • شما این امکان را دارید تا ارسال فرم درخواست وقت ، گرفتن وقت مصاحبه و واریز هزینه را از طریق سایت انجام دهید.
 • در تکمیل فرم مربوطه خیلی دقت منید زیرا که اشکال در این فرم کار شمارا به تعویق خواهد انداخت.

چگونگی دریافت وقت سفارت سوئد در ایران

تعیین وقت سفارت هم به‌صورت آنلاین و هم به‌صورت حضوری انجام می‌پذیرد. پس از تکمیل فرم آنلاین یک پرینت از آن تهیه کنید و در بین مدارک دیگری که تهیه کردید بگذارید و در روز مصاحبه به افسر مربوطه در سفارت تحویل دهید و سعی کنید تمامی مدارک متناسب با ویزای خود را تهیه کنید و تمام و کمال به سفارت تحویل دهید و یک کپی از تمامی مدارک خود داشته باشید و همچنین مدارک شما باید به زبان انگلیسی ترجمه‌شده باشد.

اقدامات حین رزرو وقت سفارت سوئد

هنگامی‌که وقت سفارت سوئد را دریافت کردید در آن روز افسر مربوطه با شما مصاحبه خواهد کرد و همچنین از شما عکس خواهند گرفت و مورد مهم‌تر دیگر اینکه در این زمان از شخص انگشت‌نگاری به عمل می‌آید و به همین دلایل حضور خود شخص متقاضی ویزا در آن روز بسیار مهم و غیر قابل‌تغییر می‌باشد. بعدازاین روز و کارهایی که در روز مصاحبه انجام می‌شود مدارک ارائه‌شده توسط شما موردبررسی توسط مسئولین سفارت قرار می‌گیرد. بهتر است بدانید که تعیین وقت با مدارکی ازجمله کپی پاسپورت و شماره تماس انجام می‌شود اما برای طی کردن مراحل دیگر نیاز به حضور در سفارت دارید و این حضور در وقت سفارت سوئد ضروری می‌باشد.

اطلاع از وقت خالی سفارت سوئد

با مراجعه به سایت اداره مهاجرت می‌توانید تاریخ‌های آزاد برای تعیین وقت سفارت سوئد را مشاهده کنید و درخواست خود را بابت هرکدام از وقت‌ها بدهید. باید بدانید که چنانچه با مراجعه سایت وقت خالی مشاهده کردید شما خوش‌شانس هستید اما در صورت نبود وقت خالی مجبور به انتظار برای خالی شدن وقت در نوبت بعدی این سفارت هستید. پس به یاد داشته باشید مدام سایت را چک کنید تا از باز شدن وقت‌ها اطلاع پیدا کنید.

انجام مصاحبه در وقت سفارت سوئد

در روز وقت سفارت سوئد در همان ابتدا از شخص مصاحبه به عمل می‌آید. افسر مربوطه که بررسی مدارک شمارا به عهده دارد این مصاحبه را انجام خواهد داد ، و شما باید در زمان مصاحبه هدف سفر خود به کشور سوئد را کامل شرح داده و افسر را متقاعد کند که قصد بازگشت به کشور خود را دارد همچنین دقت داشته باشید که هدف سفرتان با نوع ویزای درخواستی شما باید مطابقت داشته باشد. در غیر صورت شانسی برای دریافت ویزای سوئد نخواهید داشت. داشتن مدارک کامل می‌تواند بالا بردن شانس ویزای شما بسیار مؤثر باشد.

بررسی مدارک پس از وقت سفارت سوئد

سوئد عضو اتحادیه اروپا و پیمان شینگن است به همین دلیل قوانین سختی برای ورود به کشور خود برای شهروندان خارجی دارد. همچنین مقامات مرزی سوئد در زمان ورود به سوئد بسیار سختگیرانه عمل می‌کنند و چنانچه مدارک شما کوچک‌ترین نقص یا مشکلی داشته باشد به شما اجازه ورود به خاک سوئد را نخواهند داد. اگر هدف سفر شما با نوع ویزای درخواستی هماهنگی نداشته باشد و یا مدارک شما کامل نباشد مسئولین سفارت رأی به عدم صلاحیت شما برای دریافت ویزای سوئد می‌دهند به همین علت در تکمیل مدارک دقت کنید.

نکات مهم در رابطه با وقت سفارت سوئد

کسانی که قصد سفر به کشور سوئد رادارند باید برای تحویل مدارک لازم در روز وقت سفارت سوئد نسبت به تهیه مدارک اقدام کند و کامل بودن مدارک بسیار مهم می‌باشد.فرم وقت سفارت سوئد را پرکنید و پرینت آن رابین مدارک خود بگزارید. گذرنامه شما باید حداقل 6 ماه عمر داشته باشد و دو صفحه خالی داشته باشد.

نکات وقت سفارت سوئد جهت اقامت

قوانین ورود به کشور سوئد و اقامت در این کشور بسیار دشوار می‌باشد چنانچه قصد اقامت در سوئد را دارید باید در تمامی مراحل ازجمله ویزا و تعیین وقت سفارت سوئد باید دقت کافی را داشته باشد تا به مقصود خود برسد. شرایط درخواست وقت سفارت سوئد به‌صورت زیر می‌باشد.

نکات وقت سفارت سوئد جهت اقامت

 • دقت داشته باشید انگشت‌نگاری در روز مصاحبه از همه متقاضیان ویزای سوئد بالای 12 سال انجام می‌گیرد..
 • عدم سوءسابقه جنایی بسیار مهم می‌باشد و حساسیت بسیاری در این مورد وجود دارد
 • چنانچه در تهیه مدارک خلافی صورت گیرد و یا مدارک جعلی باشد بی‌شک جریمه خواهید شد و وارد لیست سیاه کشورهای شینگن می‌شوید و دیگر موفق به اخذ ویزای شینگن نمی‌شوید
 • دقت داشته باشید که تمامی مدارک را باید تهیه کنید و نبود مدارک کافی باعث رد درخواست می‌شود..

لازم به ذکر است که هزینه‌ای که آژانس‌ها و مؤسسات برای ارائه خدمات دریافت می‌کنند بسیار ناچیز می‌باشد..

مدارک لازم برای صدور ویزا در زمان وقت سفارت سوئد

هر نوع ویزای سوئد مدارک خاصی را نیاز دارد که سفارت تحویل آن‌ها را توسط متقاضی لازم می‌داند. لازم به ذکر است که برای اخذ ویزای این کشور و تعیین وقت سفارت سوئد باید ورود شما از این کشور به محدوده شینگن باشد. و زمان‌بندی سفرتان به‌گونه‌ای باشد که 3 ماه از زمان تحویل مدارک به سفارت زمان باقی بماند زیرا ممکن است این پروسه زمان‌بر باشد. مدارک به شرح زیر می‌باشد:

 • فرم را به‌صورت آنلاین پرکنید و پرینت آن را بگیرید و امضا کنید
 • چنانچه زیر سن قانونی یعنی 18 سال دارید باید فرم رضایت والدین و یا قیم خود را داشته
 • گذرنامه باید دارای اعتبار باشد و دوبرگه سفید داشته باشد و اعتبار گذرنامه باید تا 3 ماه پس از خروج از منطقه شینگن باشد. عمر گذرنامه باید حداقل 10 سال باشد

قوانین سفارت در وقت سفارت سوئد و صدور ویزا

 • در صورت داشتن دعوت‌نامه و بیمار بودن دعوت‌کننده باید گواهی پزشکی فرد بیمار در بین مدارک شما باشد
 • رده سنی 16 سال و بالای آن باید دارای گذرنامه باشند
 • بعدازاینکه مراحل صدور ویزا طی شد و کارشناسان آن را تائید کردند گذرنامه عودت داده خواهد شد
 • باید به سفارت ثابت کنید که در زمان مقرر خاک سوئد را ترک خواهید
 • مدارک دال بر تمکن مالی خود و همچنین امضای تعهدنامه‌ای با مضمون توانایی پرداخت هزینه‌ها در طول اقامت در سوئد
 • عدم سوءپیشینه جنایی که بسیار موردتوجه است در روز مصاحبه
 • دقت داشته باشید که همه مدارکتان باید به زبان انگلیسی ترجمه شود و مهر دارالترجمه داشته باشد

مراحل دریافت وقت سفارت سوئد و صدور ویزا

کارشناسان مجموعه ما برای ارائه خدمات ویزای سوئد و تعیین وقت سفارت سوئد آماده می‌باشند کافی است با ما تماس بگیرید و با ارائه شماره تماس خود از تمامی مراحل کارآگاه شوید.برای این کار تصویر گذرنامه خود را برای کارشناسان مجموعه ما و یا هر آژانس و موسسه دیگری ارسال کنید سپس متخصصین ما تمامی مراحل را برای تعیین وقت سفارت سوئد انجام داده و درنهایت کانفرم وقت شمارا برایتان ارسال خواهند کرد. کارشناسان آژانس فرم وقت سفارت را به‌دقت پرکرده و پس از دادن هزینه تعیین‌شده برای دریافت وقت از سوی سفارت رسید را دریافت کرده و به شخص متقاضی تحویل می‌دهند تا در بین مدارک خود قرار دهد. در روز مصاحبه باید تمامی مدارک را به افسر مربوطه در سفارت تحویل دهید و کپی تمامی صفحه‌های پاسپورت را تهیه کنید به همراه اصل گذرنامه تحویل دهید. اطلاعات خانوادگی خود را کامل و صحیح پرکنید. در صورت داشتن دعوت‌نامه از شخصی باید یک کپی از پاسپورت و یا کارت شناسایی او که درواقع دعوت‌کننده شما می‌باشد را تهیه‌کرده و در بین مدارک خود قرار دهید و به سفارت تحویل دهید.

مراحل دریافت وقت سفارت سوئد و صدور ویزا

برای گرفتن وقت سفارت سوئد می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و برای پیگیری کارها یک شماره تماس ذکر کنید. در این زمان باید تصویر پاسپورت خودتان را ارائه کنید و از جانب کارشناسان ما وقت مصاحبه دریافت کنید. ارسال وقت مشخص‌شده از جانب کارشناسان صورت می‌گیرد. آژانس فرم درخواست ویزای شنگن را به‌صورت کامل پر می‌کند. بعد از پرداخت هزینه رسیدی به فرد تحویل داده می‌شود. در این مرحله مدارک تکمیلی را باید ارائه کنید همچنین اصل و کپی از کلیه صفحات گذرنامه را تحویل دهید. هم‌چنین ارائه یک گواهی ثبت مدنی مربوط به شخص دعوت‌کننده از شما به سفارت سوئد لازم است

انواع ویزا برای ورود به سوئد

برای ورود به خاک سوئد همچون کشورهای دیگر شینگن ویزاهای مختلفی وجود دارد که مطابق با مقصود و هدف سفر، شما می‌توانید درخواست دهید انواع ویزا به شرح زیر است:

 • یک نوع از ویزای سوئد A می‌باشد که به آن ویزای ترانزیت نیز می‌گویند.
 • ویزای دیگر عبور نام دارد و به آن ویزای B گفته می‌شود.
 • ویزای نوع توریستی که اغلب ایرانی‌ها از آن استفاده می‌کنند و به آن C می‌گویند.
 • ویزای مورداستفاده افراد تاجر و یا بازرگان هم ویزای D می‌باشد.

برای تمامی انواع ویزاهای ذکرشده شما باید تعیین وقت سفارت سوئد را انجام دهید و مدارک مربوط به آن را تهیه کنید و مراحل آن را طی کنید.

اطلاعاتی از سفارت سوئد

آدرس سفارت‌خانه سوئد به شرح زیر است:

تهران، خیابان پاسداران شمالی، بالاتر از خیابان فرمانیه، خیابان بوستان، نبش نسترن، پلاک ۲۷.

تلفن : ۲۳۷۱۲۲۰۰

دورنگار : ۲۲۲۹۶۴۵۱

شماره دورنگار مربوط به قسمت صدور روادید سوئد ۲۲۲۸۶۰۲۱

و کد پستی کنسولگری ۴۵۸-۱۹۵۷۵

ساعات کاری سفارت در تهران یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت  8 تا 16:30 می‌باشد. روزهای پنجشنبه از ساعت 8 تا 15 می‌توانید از خدمات سفارت بهره‌مند شوید.دقت داشته باشید که برای دریافت اطلاعات برای رزرو وقت سفارت سوئد از طریق تماس تلفنی باید از ساعت 9 تا 13 و یا 14 تا 16 روزهای یکشنبه تا پنجشنبه تماس بگیرید

اطلاعاتی از سفارت سوئد

اطلاعاتی در مورد بخش تعیین وقت و صدور ویزای سفارت سوئد

برای تعیین وقت سفارت سوئد و دریافت ویزای آن به‌صورت حضوری می‌توانید از یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 به سفارت مراجعه کنید. و همان‌طور که گفته شد از طریق تماس تلفنی از یکشنبه تا پنجشنبه می‌توانید اقدام کنید البته بین ساعت 14 تا 16 . لازم به ذکر است قسمت کنسولی سفارت از ساعت 9 تا 12 رزوهای یکشنبه تا پنجشنبه فعال و آماده خدمت‌رسانی به حضار می‌باشد. البته درصورتی‌که از پیش وقت قبلی تعیین کرده باشید. شهروندان کشور سوئد برای دریافت خدمات بخش گذرنامه مانند تحویل و یا درخواست صدور طی روزهای فرد بین ساعات 9 تا 12 امکان مراجعه دارند.

در داخل گوگل احتمالا یکی از این موارد را جستجو کرده اید و گوگل ما را به شما پیشنهاد داده است :

 • آموزش گرفتن وقت سفارت سوئد
 • نحوه گرفتن وقت سفارت سوئد
 • طریقه گرفتن وقت سفارت سوئد
 • راهنمای وقت سفارت سوئد
 • چگونه از سفارت سوئد وقت بگیریم
 • گرفتن وقت سفارت سوئد در ایران

ما این نوید و اطمینان را به شما میدهیم که در این مطلب به مواردی اشاره میکنیم که تا الان کسی به شما نگفته است و یا در این پروسه دریافت وقت سفارت سوئد با آن رو به رو خواهید شد. قبل از شروع کردن راجب گرفتن وقت سفارت سوئد پیشنهاد میکنیم که این کلیپ کوتاه در مورد سوئد را حتما بینید چرا که در ادامه به شما خواهیم گفت که این کلیپ به کمک شایانی به شما خواهد کرد که ویزای سوئد را بگیرید.

[aparat id=”wXfpe”]

هدف ما از ارائه آموزش وقت سوئد:

ما در این مطلب قصد داریم که آموزش گرفتن وقت سفارت سوئد را برای شما عزیزان توضیح دهیم. کشور سوئد یکی از مقاصد عالی برای سفرهای توریستی می باشد اما متاسفانه سفارت سوئد ایران به سختی ویزا صادر می کند به طوری که برای وارد شدن به کشور سوئد در بالای 90% موارد ویزا بایستی دعوتنامه داشته باشید که این دعوتنامه میتواند شامل یکی از موارد زیر باشد:

 • دعوتنامه دیدار از دوستان و اقوام
 • دعوتنامه نمایشگاهی
 • دعوتنامه تجاری
 • دعوتنامه سمینار و همایش
 • دعوتنامه تحصیلی
 • دعوتنامه ورزشی
 • دعوتنامه پزشکی
 • دعوتنامه ازدواج
 • دعوتنامه پذیرش دوره های کوتاه مدت آموزشی / تخصصی

برای ورود به کشور سوئد بهتر است یکی از موارد بالا را داشته باشید. چرا که روند صدور ویزای سوئد بر خلاف دیگر کشورهای اتحادیه اروپا می باشد.لازم به ذکر است در این سالها برخی افراد با داشتن دعوتنامه و مدرک بسیار قوی اما به دلایلی ریجکت شدن. که میتوان به برخی از این دلایل اشاره ای کوتاه داشت که عبارتند از :

 1. نداشتن توانایی مالی برای هزینه های سفر
 2. نامشخص بودن محل اقامت در سوئد
 3. نامعلوم بودن هدف سفر به سوئد
 4. نداشتن اطمینان از بازگشت به کشور ایران
 5. و دیگر موارد …

اطلاعات مفید در مورد سفارت سوئد:

متاسفانه سفارت سوئد در برخی از پرونده ها دلایلی ریجکتی که اعمال میکند با شرایط درخواست کننده مطابقت ندارد. پس این مورد را مطلع باشید با وجود داشتن مدارک کامل و صحیح باز هم امکان ریجکتی شما خواهد بود.متاسفانه یکسری از افراد در آژانس های گردشگری یا موسسات مهاجرتی و یا افراد حقیقی این ادعا را دارند که ما در سفارت سوئد آشنا داریم و میتوانیم ویزای شما را 100% و تضمینی دریافت کنیم. ما به اطمینان و تجربه چندین ساله خدمت شما عرض میکنیم که هیچ کسی در سفارت نه آشنایی دارد و نه میتواند ویزای شما را با لابی گری یا پرداخت هزینه ای دریافت کند ما به عنوان همراه و مشاور شما پیشنهاد میکنیم از افرادی که این پیشنهاد و ادعا را دارند دوری کنید چرا که با حرف ها و قول های که به شما میدهند فقط و فقط به دنبال پول و سرمایه شما هستند.

آموزش گرفتن وقت سفارت سوئد

تفاوت های سفارت سوئد با دیگر سفارت های اروپایی

 1. برای درخواست و صدور ویزا دیگر کشورهای اروپایی شما به شرکت های واسط تشریف میبرید اما برای ویزای سوئد شما باید به سفارت این کشور در تهران ، خيابان پاسدران، بالاتر از فرمانيه، خيابان بوستان، نبش کوچه نسترن، پلاک 27 باید مراجعه کنید.
 2. دیگر سفارت ها مبالغ صدور ویزا که 60 یورو می باشد رو به صورت دستی از شما دریافت میکنند اما در سفارت سوئد مبلغ باید به صورت آنلاین پرداخت شود.
 3. فرم درخواست ویزا در دیگر کشور ها به صورت دستی تکمیل  ارائه می شود اما در سفارت سوئد باید به صورت آنلاین تکمیل و ارسال شده باشد.
 4. مدارک لازم برای ویزای سوئد باید به صورت آنلاین ارسال شده باشد و همچنین یک نسخه از ترجمه و اصل مدرک در روز مشخص شده در سفارت همراه شما باشد. اما در دیگر سفارت ها تمامی مدارک باید حضوری تحویل داده شود.
 5. برای دریافت وقت سفارت سوئد شما فقط 60 یورو هزینه میکنید اما در دیگر کشور 60 یورو برای سفارت هزینه میشود و 19 یا 29 یورو و هم به خاطر خدمات شرکت واسط هزینه دریافت می شود.

قیمت وقت سفارت سوئد

قیمت اخذ وقت سفارت سوئد 200 هزار تومان می باشد که این مبلغ شامل پر کردن فرم سفارت و راهنمایی های شما خواهد بود. سفارت سوئد بر خلاف دیگر سفارت ها فرم را باید قبل از رفتن به داخل سفارت به صورت آنلاین تکمیل کنید این فرم بعد از تکمیل شدن یک نسخه از آن برای اداره مهاجرت سوئد اراسال میشود یک نسخه از آن برای سفارت سوئد در ایران و یک نسخه دیگر برای شما می باشد که باید آن را چاپ کنید و به همراه مدارک با خود به سفارت ارائه دهید. اگر هم در اطلاعات درج شده در فرم اشتباهی رخ داده است در روز مصاحبه میتوانید این مورد را به آفیسر اعلام کنید و در همان جا میتوانید فرم درخواست ویزا را به صورت دستی تکمیل کنید.

پرداخت آنلاین هزینه سفارت سوئد

همانطور که در بالا مطالعه نمودید هزینه سفارت سوئد 80 یورو را به صورت آنلاین پرداخت باید شود.برای گرفتن وقت سفارت سوئد و برای پرداخت آنلاین شما نیازمند داشتن کارت های اعتباری معتبر می باشد ( تاکید میشود برای سفارت مهم می باشد که مبلغ توسط چه کارتی پرداخت شده است و پیشنهاد میکنیم از هر کارتی استفاده نکنید ). چرا که در سالهای اخیر مساهده شده است افرادی در اروپا با دادن پیشنهادهای در صدد جلب نظر شما میدهند مثلا ما این مبلغ رو با 200 هزر تومن کمتر از دیگران این کار را انجام میدهیم اما بهتر است بدانید که این افراد برای شما هم پرداخت رو انجام میدهند و کانفرم پرداخت را هم به شما میدهند اما نکته مهم این است که در روز مصاحبه به شما اعلام میشود که مبلغ پرداختی شما مورد تایید اداره مهاجرت سوئد نمی باشد و مجدد این مبلغ را باید پرداخت کنید.

نوبت دهی سفارت سوئد

اگر قصد سفر به سوئد را دارید پیشنهاد میکنیم که 90 روز قبل از تاریخ پرواز اقدام به دریافت وقت سفارت سوئد نمایید چرا که معمولا وقت های سفارت سوئد به صورت یک ماه جلوتر پر می باشد و گذشته از آن شما باید زمان کافی برای تکمیل مدارک و ترجمه مدارک هم داشته باشید.

نحوه و چگونه گرفتن وقت سفارت سوئد

برای دریافت وقت سفارت سوئد شما میتوانید وارد سایت سفارت سوئد در ایران شوید ( https://www.swedenabroad.se/en/embassies/iran-teheran ) و در آنجا با توجه به لینک مربوطه اقدام به درخواست وقت سفارت نمایید. اما از انجایی که تجربه ما یاری میکند پیشنهاد میکنیم که این کار را در صورتی خودتون انجام دهید که قبلا تجربه این کار کسب کرده اید و یا به شخص یا آژانسی این مورد را بسپارید که تخصص و تجربه کافی در خصوص تکمیل کردن فرم سفارت و پرداخت داشته باشد.چرا که این فرم شامل دو نسخه می باشد نسخه اول به اداره مهاجرت سوئد ارسال میشود که در جریان تمامی مشخصات شما باشد برای صدور ویزا و نسخه دوم برای خود سفارت می باشد که در پرونده شما درج میگردد.

به همین دلیل اگر در درج اطلاعات در فرم و یا پرداخت سفارت مشکلی پیش بیاید سفارت عملا شما را ریجکت خواهد کرد. چرا که سفارت سوئد در ایران به صورت واضح بیان کرده است که اگر اطلاعات درج شده در فرم درخواست شما با مدارک ارائه شده مغایرت داشته باشد ما شما را ریجکت خواهیم کرد.

با توجه به توضیحات بالا پیشنهاد میکنم که در گرفتن وقت سفارت سوئد ریسک نکنید و این کار را به اهل فن بسپارید. به همین منظور پیشنهاد میکینم وارد این لینک ( وقت سفارت سوئد ) شوید و با کارشناسان سفارت سوئد صحبت کنید.

 

 

دسترسی سریع به مطالب این مقاله

سایت وقت سفارت

سایت وقت سفارت به عنوان کارگزار وقت سفارت در تهران فعالیت دارد. برای درخواست ویزای اتحادیه اروپا و تایید مدارک متقاضیان، از مجموعه ما کمک بگیرید. سایت وقت سفارت مستقر در تهران با اخذ مدارک، درخواست ویزا و ارسال آن به تمامی سفارت خانه ها، روند بررسی درخواست ها را تسریع کرده است.

سایت وقت سفارت پس از بررسی مدارک، نتیجه پذیرش یا رد درخواست ویزا را اعلام می کند و ویزای مورد نظر برای افراد صادر می شود. رزرو وقت سفارت یکی از دغدغه های علاقه مندان به سفر به کشورهای خارجی به ویژه آلمان، ایتالیا، هلند و… است.

به دلیل حجم بالای درخواست‌ها و به‌ ویژه افزایش تعداد علاقه‌مندان به درخواست ویزا، بسیاری از سفارت‌ها در ایران نمی‌توانند به متقاضیان وقت ملاقات فوری یا سریع ارائه دهند.

به منظور ساده‌سازی رویه‌ها، سایت وقت سفارت تمامی مراحل درخواست، دریافت، تحویل مدارک را برعهده میگیرد تا متقاضیان کمتر درگیر روند پیچیده سفارت ها شوند.

در نهایت پس از تایید مدارک ویزای صادر شده، می توانید ویزای صادر شده را نیز از طریق سایت وقت سفارت دریافت کنید. برای تعیین وقت و تحویل مدارک ویزا به سایت وقت سفارت مراجعه کنید.

4 پاسخ

 1. سلام برای گرفتن ویزای مولتی سوئد که 3 ویزای شینگن هم گرفتم و اخرین سفرم درسال 97 بوده است خانواده ام ساکن سوئد هستند بالای 30 سال،
  چه مدارکی لازم است بنده به دلیل بیماری مادرم(که مقیم سوئد هستند) مایلم ویزای مولتی بلند مدت داشته باشم چه مدارکی لازم و هزینه آن چقدر میشود؟ با تشکر میرزایی

  1. سلام وقت بخیر – اگر شما بتونید از بیمارستان دعوتنامه بگیرید و داخل دعوتنامه مدت اقامت شما رو بند مدت ذکر کنند شانس بالای خواهید داشت.

  1. سلام . وقت های سفارت سوئد باز هستش میتونید اقدام به دریافت کنید. شما درخواست چه نوع وقتی دارید ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *