سفارت هلند، مکانی در جهت ارائه و اخذ ویزای هلند می باشد. برای رفتن به سفارت هلند و اخذ ویزا لازم است که یک سری مدارک را به همراه داشته باشید تا به مشکل بر نخورید. در این مقاله به چگونگی گرفتن وقت قبلی برای رفتن به سفارتخانه هلند و همچنین مدارکی که مورد نیاز سفارت هلند است خواهیم پرداخت تا این امر برای شما آسان شود.

سفارت هلند در ایران

کشور هلند در شمال غرب اروپا قرار گرفته است و یکی از کشورهای توریستی دنیا می باشد که همه ساله پذیرای تعداد زیادی از مسافران و گردشگران از تمام دنیا می باشد.  این کشور به دلیل جاذبه های توریستی زیادی که دارد مورد علاقه خیلی از توریست ها می باشد. چنانچه قصد سفر کردن به کشور هلند را دارید در درجه اول می بایستی اقدام به اخذ ویزای هلند نمایید. با مراجعه به سفارت هلند می توانید ویزای هلند را دریافت کرده و اقدام به سفر نمایید. آدرس سفارت هلند در ایران، واقع در تهران، خیابان دیباجی شمالی، خیابان ارغوان غربی و پلاک شماره 60 می باشد.

سفارت هلند در ایران

چگونه می توان وقت سفارت هلند گرفت؟

چنانچه می خواهید به سفارتخانه هلند بروید، قبل از آن می بایستی وقت قبلی بگیرید. برای این کار سالهای قبل می بایستی در  ابتدا به آدرس اینترنتی که خود سفارتخانه هلند مشخص و تعیین نموده ایمیل ارسال نموده و به طور آنلاین تقاضای موقت برای حضور در سفارت هلند نمایید.اما در حال حاضر برای اخذ وقت سفارت هلند میتوان تمامی کارهای مرتبط به وقت سفارت خود را به سایت سفریتو بسپارید تا کارشناسان مجرب ما با توجه به شناخت سفارت و موارد دیگر شما را در این مسیر راهنمایی کنند.

اگر چنانچه سفارت به شما وقت حضور داد، می بایستی در روزی که سفارت برای شما معین نموده به آنجا رفته و مدارک لازم را به همراه خود ببرید.

مدارک لازم مورد نیاز سفارتخانه هلند برای اخذ ویزای هلند

برای رفتن به سفارتخانه هلند و اخذ ویزای هلند نیازمند به مدارکی هستید که در قسمت زیر به آنها اشاره خواهیم کرد. لازم به ذکر این نکته می باشد که دقت نمایید مدارکی که می خواهید به سفارت هلند ببرید احتیاج به تاییدیه دادگستری نداشته باشند.

– نیاز به پاسپورتی دارید که دارای تاریخ انقضا به مدت حداقل 3 ماه بعد از ورود باشد و علاوه بر آن دو صفحه خالی در پاسپورت شما وجود داشته باشد، تا بتوانید به راحتی اقدام به اخذ ویزای هلند نمایید.

– همراه داشتن عکس پرسنلی با سایز 35 در 45 میلیمتر که دارای زمینه سفید و به طور تمام رخ باشد.

– همراه داشتن و ارائه شناسنامه به همراه کپی و ترجمه شناسنامه نیز یکی از ضروریات می باشد.

– چنانچه قبلا به کشور هلند سفر کرده اید، لازم است که یک کپی از تمامی ویزاهای سفر به کشور هلند را در اختیار داشته باشید و به سفارت هلند ببرید.

– همراه داشتن اصل و ترجمه سند مالکیت با ذکر این نکته که مورد تاییدیه دادگستری باشد.

– همراه داشتن اصل و ترجمه های مدارک شغلی که البته برای هر شغل متفاوت می باشد. به عنوان مثال پزشکان می بایستی کارت نظام پزشکی، پروانه مطب و پروانه دائم پزشکی را به همراه ترجمه هر کدام به سفارتخانه هلند ارائه دهند، تا ویزای هلند برای آن ها صادر شود. اما چنانچه شما وکیل باشید، تنها ارائه پروانه وکالت کفایت می کند. افرادی هم که دارای شغل های دولتی هستند، می توانند فیش حقوقی و حکم کارگزینی خود را تحویل دهند.  چنانچه دانش آموز و یا دانشجو می باشید، ارائه گواهی اشتغال به تحصیل کفایت کرده و نیاز به چیزی دیگر نیست.

– ارائه گواهی مربوط به سلامت پزشکی

– تحویل فرم هایی که در جهت درخواست ویزا پر نموده اید.

اخذ ویزای هلند

چند نکته در ارتباط با سفارتخانه هلند

چنانچه قصد اخذ ویزای هلند از سفارتخانه هلند را دارید، لازم است که یکسری نکات را بدانید تا گرفتن ویزا برای شما راحت تر صورت پذیرد. برخی از این نکات شامل؛

– چنانچه قصد دارید ویزای توریستی هلند را اخذ نمایید، لازم است که حتما خودتان در موعد مقرر در سفارت هلند ،حضور به عمل رسانید. لازم به یادآوری است که، کس دیگری نمی تواند به جای شما ویزای هلند را بگیرد.

– قبل از تهیه مدارک مورد نیاز برای سفارتخانه هلند، حتما از سایت سفارت هلند بازدید نمایید، زیرا قوانین سفارت هلند به سرعت تغییر می نماید و بعد از بازدید تمامی مدارک لازم را در روزی که قصد رفتن به سفارت هلند را دارید یه همراه خود ببرید تا دچار بازگشت و مشکل نشوید.

– دقیقا در روزی که سفارتخانه هلند، به شما اعلام کرده است در آنجا حضور به عمل رسانید و از بردن مدارک و وسایل اضافی صرف نظر نمایید.

– نکته ای که حائز اهمیت است، اینکه تمامی مدارکی که در قسمت قبل اشاره نموده ایم در سفارت  هلند باقی مانده و لازم است از تمامی آنها یک کپی برای خود نگه دارید.

– دقت نمایید که کپی هایی را که قرار است نزد سفارتخانه هلند، نگه دارید در برگه های A4 باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *