وقت سفارت اتریش

وقت سفارت اتریش

وقت سفارت اتریش را بدون دردسر بگیرید 

  • اخذ وقت فوری بدون معطلی
  • وقت تضمینی سفارت اتریش
  • پانزده سال سابقه درخشان در خصوص اخذ ویزای اتریش
  • پاسخگویی از 9صبح تا 6 عصر توسط کارشناسان وقت اتریش

برای ارتباط سریع با همکاران ما

از راههای سریع زیر اقدام کنید

کارشناس اول

کارشناس دوم

اطلاعات مهم درباره وقت سفارت اتریش

بسیاری از مردم امروزه قادر به رزرو وقت سفارت اتریش فوری جهت انجام کارهای خود برای اخذ ویزای اتریش خود نمی‌باشند. در این متن پس از توضیح مختصری درباره کشور اتریش به بررسی فعالیت‌های سفارت این کشور در ایران می‌پردازیم. در این متن همچنین شما می‌توانید لیست مدارک موردنیاز برای هر نوع ویزا را مشاهده کرده و روش‌های راحت‌تر برای تعیین وقت سفارت اتریش فوری را ببینید. امیدواریم این مطلب مفید بوده و شمارا برای رسیدن به اهدافتان یاری کند.

اطلاعات مهم درباره وقت سفارت اتریش

معرفی کلی کشور اتریش

اتریش در اروپای مرکزی واقع‌شده و به دریاهای آزادراهی ندارد و با کشورهایی چون چک، آلمان، اسلوونی، ایتالیا، مجارستان و لیختن‌اشتاین و سوئیس مرز مشترک دارد.

وین یکی از شهرهای بزرگ و توریستی اروپا و پایتخت اتریش می‌باشد. سالانه گردشگران بسیاری با استفاده از تور اروپا و یا تور وین به این شهر زیبا سفر می‌کنند . از نظر تاریخ کشور اتریش دارای تاریخ پرفرازونشیبی است زیرا که در برحه ای از تاریخ در اشغال رومیان بوده باید بدانید که بیشتر مردم اتریش آلمانی صحبت می‌کنند

نظام پارلمانی فدرال نوع نظام حکومتی این کشور است . بیشتر خاک کشور اتریش یعنی چیزی در حدود 60 درصد آن را کوه‌ها آلپ در برگرفته است که همه‌ساله شاهد سفر مشتاقان و علاقه‌مندان به اسکی و کوهنوردی به این کشور هستیم. این مسئله خود باعث حجم بالای درخواست وقت سفارت اتریش در سفارت‌خانه این کشور می‌باشد. همچنین اتریش به خاطر جشن‌های بسیار خود ، سطح بالای نظام آموزشی وهمینطور فعالیت‌های اقتصادی مورد استقبال قرارگرفته و هزاران نفر خواهان رزرو وقت سفارت اتریش هستند.

برای چه فعالیت‌هایی وقت سفارت اتریش نیاز است؟

امروزه اصلی‌ترین دلیل رزرو وقت سفارت اتریش اقدام برای ویزای اتریش می‌باشد. مهم‌ترین نکته در این راستا همان تعیین وقت سفارت می‌باشد که باید با افسر سفارت هماهنگ شود. ویزای اتریش نیز همانند همه کشورها انواع مختلفی دارد که عبارت انداز: ویزای توریستی ، ویزای تجاری یا کار ، ویزای اقامت و ویزای تحصیلی است که برای تهیه همه آن‌ها ابتدا باید وقت سفارت اتریش رزرو شود.

برای چه فعالیت‌هایی وقت سفارت اتریش نیاز است؟

به‌طور میانگین درخواست وقت سفارت اتریش برای متقاضیان ویزای تحصیلی و تجاری برای تجار فعال در  عرصه اقتصاد اتریش امروزه از عمده درخواست‌های وقت سفارت اتریش می‌باشد.در تعریف عامیانه ویزای اتریش باید گفت که  وقت سفارت اتریش همیشه پیشوند آن بوده یعنی رزرو وقت سفارت پیش از اخذ ویزا بکار می‌رود. مسئله‌ای که باید به آن توجه داشته باشید ین است که مدارک موردنیاز برای هر نوع ویزا متفاوت می‌باشد که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم.

اطلاعات لازم در مورد سفارت اتریش در تهران

چنانچه شخصی قصد دارد که وقت سفارت اتریش خود را به‌صورت حضوری رزرو نماید باید چند مرتبه به کنسولگری اتریش مراجعه کند و یا از طریق تماس تلفنی و یا مکاتبه ایمیلی با مسئولین سفارتخانه این کار را انجام  دهد. و این امور باعث به هدر رفتن زمان و هزینه زیادی برای متقاضی می‌باشد و توصیه نمی‌گردد . اما اگر همچنان قصد انجام رزرو وقت سفارت اتریش به‌صورت حضوری رادارید می‌توانید به ادامه این مطلب توجه کنید تا از آدرس و راههای مراجعه به سفارت مطلع شوید

محل کنسولگری اتریش در محله نیاوران تهران قرار دارد، بعد از خیابان شهید باهنر و رسیدن به خیابان مقدسی وارد خیابان محمود احمدی زمانی شوید و داخل کوچه میرولی پلاک 8-6 مقصد شماست.

ساعات فعالیت سفارت اتریش به شرح زیر است:

روزهای یکشنبه الی پنج‌شنبه هر هفته طی ساعات 9 صبح تا 12 ظهر و بعدازظهرها از ساعت 13:30 15 می‌باشد. البته حتماً دقت داشته باشید که بخش کنسولی فقط صبح‌ها فعالیت می‌کند. شماره تماس سفارت: ۲۲۷۵۰۰۴۶.

البته برای اقدام به اخذ اقامت اتریش و یا درخواست از طریق ایمیل برای تعیین وقت سفارت اتریش  باید از طریق آنلاین اقدام کنید .درخواست‌کنندگان برای رزرو وقت سفارت اتریش میباید از درگاه اینترنتی Terminreservierung ÖB Teheran اقدام کنند.

چگونه با ایمیل مراحل دریافت وقت سفارت اتریش را انجام دهیم

کسانی که قصد ارسال ایمیل به سفارت اتریش رادارند می‌توانند از طریق ایمیل زیر اقدام کنند:

ایمیل : Tehran-ob@bmeia.gv.at

چگونه با ایمیل مراحل دریافت وقت سفارت اتریش را انجام دهیم

آیا مراجعه حضوری تنها راه دریافت وقت سفارت اتریش است؟

به‌جز مراجعه حضوری به سفارت که پرهزینه‌ترین و زمان‌برترین روش است روش‌های دیگری برای تعیین وقت سفارت اتریش وجود دارد. یکی از این روش‌ها اقدام از طریق آژانس‌های گردشگری است. آژانس‌ها و مؤسسات زیادی با گرفتن مقدار کمی هزینه خدمات دریافت وقت سفارت اتریش و ویزای اتریش را انجام می‌دهند. بدین گونه که شما مدارکتان را که از پیش به شما اعلام می‌شود به متخصصان این مؤسسات تحویل داده و آن‌ها امور شما را پیگیری کرده و شما را در جریان امور قرا خواهند داد و شما تنها در روز مصاحبه و تحویل مدارک مراجعه خواهید کرد. با تماس تلفنی با یکی از این مؤسسات از طریق سایت‌های اینترنتی می‌توانید وقت سفارت فوری بگیرید.

مراحل دریافت وقت سفارت اتریش

در حال حاضر گرفتن وقت سفارت اتریش و حتی کشورهای دیگر بسیار آسان شده درگذشته تمامی مراحل باید به‌صورت حضوری باید انجام می‌شد و شخص باید هزینه و زمان زیادی را صرف این کار می‌کرد اما امروزه سایت‌ها و مؤسسات گردشگری برای تسهیل امور مربوط به ویزا خدمات بسیار خوبی ارائه می‌کنند.

پروسه دریافت وقت سفارت اتریش از طریق اینترنت شامل چند مرحله می‌باشد که به شرح زیر است:

اول پر کردن فرم مشخصات و ارسال درخواست وقت سفارت اتریش توسط شخص متقاضی به سایت خدماتی. مرحله بعد  دریافت ایمیلی حاوی تائیدیِ وقت سفارت اتریش توسط مدیر سایت می‌باشد. بعد از گرفتن تائیدیه باید هزینه وقت سفارت اتریش را پرداخت کنید و در گام آخر مسئول هماهنگی زمان مصاحبه را بعد از  تائید سفارت برای شخص تعیین می‌کند.

آیا دریافت وقت سفارت اتریش فوری یک واقعیت است؟

چنانچه شما جزء آن دسته از افرادی هستید که قصد تعیین وقت سفارت و سفر به کشورهای اروپایی و بخصوص اتریش هستید و به دنبال پیدا کردن راهی آسان برای رزرو وقت سفارت اتریش می‌باشید باید با دقت خاصی به دنبال راهی مناسب در اینترنت باشید و مؤسسات و آژانس‌های گردشگری معتبر و مناسبی را که خدمات اخذ ویزا و وقت سفارت را انجام می‌دهند بیابید. باید دقت کنید که این مؤسسات دارای مجوز معتبر و تجربه کاری خوب باشند و سایت آن ها دارای نماد اعتماد الکترونیکی باشد.

آژانس‌هایی که در رابطه با اخذ ویزا خدمات ارائه می‌کنند باید با توجه به موقعیت زمانی از قوانین وضع‌شده بر نرخ در این زمینه پیروی کنند. نرخ کاری در این زمینه موجود است. بسیار دیده‌شده بعضی از سایت‌ها با ارائه قیمت‌های غیرمنطقی درزمینهٔ تعیین وقت سفارت اتریش و ویزای آن قصد کلاه‌برداری و فریب شمارا دارند پس بسیار بجاست که دقت داشته باشید.

امروزه آژانس‌های گردشگری بااعتباری در حوزه سفر به کشور اتریش و تورهای بسیار چون تور اتریش فعال هستند. همچنین برای اشخاصی که می‌خواهند که به‌تنهایی به اتریش سفر کنند نه با تور می‌توانند از خدمات ویزای اتریش و وقت سفارت اتریش خدماتی نیز ارائه می‌دهند. به‌طورکلی امروزه دریافت وقت سفارت اتریش کار سختی نبوده ، فقط باید آژانس معتبر  انتخاب شود.

تعیین وقت سفارت اتریش جهت سفر توریستی

پیش از هر چیز باید بدانید که تمامی مدارک درزمینهٔ پیگیری کارهای وقت سفارت اتریش و ویزای اتریش باید به زبان آلمانی ترجمه شود.برای هر ویزا مدارک متفاوتی نیاز است که باید تهیه شود. البته باید بدانید که این یک‌روال معمولی است که بنا بر شرایط خاص افراد می‌باشد و جای نگرانی نیست.

کسانی که قصد دارند به اتریش سفر تفریحی داشته باشند در تعیین وقت سفارت اتریش به دنبال اخذ ویزای توریستی اتریش هستند. ویزاهای توریستی اتریش که برای توریست‌ها تهیه می‌شود ویزاهایی یک‌ماهه هستند که پیش از تمام شدن موعد ویزا باید خاک اتریش را ترک کنند. چنانچه به دنبال تعیین وقت سفارت اتریش برای ویزای توریستی اتریش هستید باید مدارک خاصی را داشته باشید که به شرح زیر است.

مدارک لازم جهت ویزای توریستی اتریش

برای تعیین وقت سفارت اتریش ابتدا باید وقت سفارت اتریش را رزرو کنید. در قدم بعدی فرمی باید برای همه اشخاصی که به دنبال اخذ ویزا هستند تکمیل شود و نباید فراموش کنید که همه اسناد باید به زبان آلمانی ترجمه شود و در روز مصاحبه باید به افسر مربوطه تحویل شود. عموماً دو قطعه عکس جدید با اندازه‌ی 3.5 در 4.5 می‌خواهند.

گذرنامه که باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد، با توجه به تجربه باید گفت که دو صفحه خالی از گذرنامه نیاز می‌باشد. کپی ویزاهای قبلی خود را به همراه داشته باشید.مدارک شغلی ، حکم کارگزینی ، تمکن مالی که شامل پیرینت حساب و نشان‌دهنده گردش حساب بانکی شماست ، بیمه‌هایی که تاکنون برای شما ثبت‌شده ، واچر هتل که دال بر محل اقامت شماست ، مدارک رزرو بلیت و برگه‌ای که در آن برنامه سفر و هدف شما شرح داده‌شده است ازجمله اسنادی است که پیش از روز مصاحبه و تعیین وقت سفارت اتریش باید آن‌ها را تهیه و تدارک ببینید.

تعیین وقت سفارت اتریش برای فعالان اقتصادی

بسیاری از تجار به‌منظور فعالیت‌های اقتصادی به کشور اتریش سفر می‌کنند نه تفریح که آن‌ها نیز نیازمند وقت سفارت اتریش هستند

مدارک لازم جهت دریافت ویزای فعالیت‌های تجاری در اتریش

علاوه بر مدارک مشترک بین همه‌ی انواع ویزا مدارکی با توجه به نوع ویزا باید تهیه شود که متفاوت می‌باشد، همانند دعوت‌نامه تجاری از شخصی معتبر در اتریش ، کپی از حساب بانکی مهرشده، مدرکی دال بر دریافت حقوق مثل فبش بانکی، گواهی اشتغال به کار. چنانچه مسئول رسیدگی به کار شما سند ملکی و گواهی ثبت شرکت یا اصل پروانه کسب و مطب شخص بخواهد باید دز وقت سفارت اتریش باید تحویل شود درخواست‌کنندگان تعیین وقت سفارت اتریش فوری باید با متخصصان ما مشورت کنند تا به‌راحتی بتوانند امور مربوط به ویزا و وقت سفارت اتریش را به انجام برسانند.

آیا اتریش برای علم‌آموزی دانشجویان مقصد مناسبی است؟

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در اتریش رادارند باید نسبت به تعیین وقت سفارت اتریش اقدام کنند که خود به دودسته تقسیم می‌شوند.دسته‌ای که به تحصیل دوره‌ای در اتریش هستند و دسته دوم برای فرصت مطالعاتی کوتاه‌مدت در اتریش درخواست می‌دهند. باید گفت کشور اتریش بسیار مناسب برای ادامه تحصیل هست.

آیا اتریش برای علم‌آموزی دانشجویان مقصد مناسبی است؟

مدارک لازم دریافت وقت سفارت اتریش جهت فعالیت‌های دانشجویی

دانشجویان متقاضی وقت سفارت فنلاند برای ادامه تحصیل در این کشور باید درخواست روادید دهند. این کار معمولاً چند ماه طول می‌کشد. تعدادی مدارک اولیه با مدارکی که در بخش ویزای توریستی ذکر کرده‌ایم یکسان می‌باشد با این تفاوت که اعتبار پاسپورت باید بیشتر از شش ماه باشد. مدارک دیگر به شرح زیر است:

ضمانت‌نامه مالی با مبلغ 10 هزار یورو ، گردش 3 ماه آخر حساب بانکی،اصل و کپی دعوت‌نامه دانشگاه مزبور در اتری, برگه‌ای دال بر عدم سوءپیشینه دانشجو که به تائید وزارت امور خارجه و سفارت اتریش برسد.

آیا اتریش جزء کشورهای حوزه‌ی ویزای شینگن است؟

همان‌طور که می‌دانید اتریش عضو کشورهای پیمان شینگن است.اگر شخص درخواست‌کننده وقت سفارت اتریش دارای ویزای شینگن است، باید از پیش اطلاعاتی درباره‌ی روال  کسب کند.

هزینه‌ی تعیین وقت سفارت اتریش

رزرو وقت سفارت اتریش که خدمات ارائه‌دهنده آژانس‌ها و مؤسسات گردشگری است بسته به نوع ویزا و محدودیت زمانی مشمول هزینه‌هایی متفاوت می‌شود.مقدار هزینه پرداختی وقت سفارت اتریش نسبت به حالت عادی بیشتر است. همچنین شما باید به این مطلب توجه کنید که در سایت‌ها هزینه‌های اعلام‌شده برای گرفتن ویزای اتریش می‌باشد.برای راهنمایی بیشتر در این زمینه با مشاورین ما تماس بگیرید.

هزینه‌ی تعیین وقت سفارت اتریش

توصیه‌های امنیتی درزمینهٔ ی دریافت وقت سفارت اتریش

دوباره باید توجه کنید که وقت سفارت اتریش فوری و هرگونه خدماتی در این زمینه با توجه به خرید فروش این زمان‌ها و خدمات باید پیش از اقدام خوب تحقیق کرده زیرا سودجویان در کمین هستند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

آیا در سفارت اتریش هر کسی باید به صورت انفرادی درخواست وقت سفارت نماید ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله.
چون سفارت اتریش برای هر شخص پرونده ایجاد میکنید به همین خاطر باید برای ورود به سفارت اتریش حتما به صورت جداگانه وقت سفارت اتریش را درخواست و اخذ نمود.

چه مدارکی باید مورد تایید سفارت اتریش برسد ؟

برای اخذ ویزای اتریش شما باید مدارک هویتی خود که شامل :
• شناسنامه
• کارت ملی
• پاسپورت
و مدارک مالی که شامل :
• نامه تمکن مالی
• نامه گردش حساب
• سهام شرکت
و اسناد ملکی شامل :
• سند منزل
• سند مغازه
• سند زمین
را به همراه داشته باشید.

در صورتی که قبلا ریجکت شده باشم چقدر شانس دریافت ویزای اتریش وجود دارد ؟

در صورت ریجکتی شما باید ابتدا در صدد رفع ریجکتی خود باشید. اگر به هر دلیلی امکان رفع ریجکتی نباشد شما میتوانید بعد از گذشت 3 تا 6 ماه درخواست ویزا داشته باشید.

درصد ریجکتی سفارت اتریش چقدر است ؟

درصد ریجکتی سفارت اتریش چقدر است ؟

آیا می شود وقت سفارت را به شخص دیگری واگذار کرد ؟

با توجه به قوانین داخلی سفارت اتریش در حال حاشر این امکان وجود ندارد چرا وقت سفارت اتریش شما براساس شماره پاسپورت رزرو و تایید میشود و از آنجای که شماره پاسپورت همچون کد ملی یکتا می باشد واگذاری وقت سفارت اتریش به شخص دیگر غیر ممکن می باشد

ایا می شود وقت سفارت اتریش را کنسل کرد ؟

در پاسخ به این سوال میتوان گفت بله .
شما این حق را دارید که وقت رزرو شده خود را کنسل نمایید برای انجام این کار شما از این اموزش میتوانید کمک بگیرید. ( آموزش کنسل کردن وقت سفارت اتریش )

در صورت ریجکت از سفارت اتریش چه مبالغی برگشت داده می شود ؟

با توجه به قوانین داخلی سفارت اتریش در صورت ریجکت شدن هیچ هزینه ای از طرف سفارت به مسافر یا مسافران عودت داده نمی شود.

در صورت ریجکت شدن از سفارت اتریش آیا حق اعتراض دارم ؟

در صورت ریجکت شدن از سفارت اتریش این حق برای شما محفوظ است که اعتراض نمایید برای انجام اعتراض طبق آموزش زیر عمل نمایید. ( اموزش اعتراض به ریجکت شدن سفارت اتریش )

برای سفارت اتریش رزرو هتل و رزرو پرواز چگونه باید باشد ؟

اگر حضور شما در اتریش به منظور کنفرانس یا شرکت در مراسم خاصی می باشد بهتر است که کانفرم نهایی هتل و پرواز را تهیه نمایید و به سفارت اتریش ارائه دهید .
و اما اگر حضور شما در اتریش برای دیدار اقوام یا توریستی می باشد شما میتوانید هم کانفرم نهایی را به سفارت ارائه بدیهید و هم رزرو هتل و پرواز .

من اطلاعات لازم برای دریافت وقت سفارت را اشتباه وارد کردم الان چکار باید کرد ؟

اگر در ثبت اطلاعات خود برای اخذ وقت سفارت اتریش مواردی را اشتباه درج کرده اید از طریق آموزش زیر میتوانید این مشکل را حل نمایید. ( آموزش تغییر اطلاعات ثبت شده وقت سفارت اتریش )

بعد از ارسال مدارک چند روز بعد وقت سفارت مشخص می شود ؟

بنا به نوع درخواست شما زمان تاییده ای مدارک شما در سفارت اتریش کاملا متفاوت می باشد. اما در کل تاییده ای اولیه سفارت اتریش بین 30 دقیقه الی 72 ساعت میتواند طول بکشد.

آیا وقت سفارت به صورت تضمینی می باشد ؟

بله وقت سفارت اتریش به صورت تضمینی دریافت می شود و به شما ارائه میگردد.

ایا دریافت وقت سفارت اتریش برای یک تاریخ مشخص امکان پذیر است ؟

با توجه اذغام فعلی در درخواست ها به سفارت اتریش این امکان در حال حاضر وجود ندارد. درخواست شما با توجه به زمان های خالی که در سفارت اتریش است فقط قابل ارائه می باشد.

هزینه های مربوط به سفارت اتریش شامل چه مواردی است ؟

برای دریافت ویزای اتریش هزینه های متفاوتی وجود دارد که از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
• هزینه دریافت وقت سفارت اتریش
• هزینه ترجمه مدارک
• هزینه سفارت
• هزینه خدمات اضافی

آیا در سفارت اتریش آشنایی دارید برای سریعتر وقت گرفتن ؟

متاسفانه تعدادی افراد سودجو به بیان این جمله که ما در سفارت اتریش آشنا داریم هدف در گمراه نمودن مسافران دارند و با جدیدت عرض میکنیم که هیچ شخصی در سفارت اتریش آشنایی ندارد برای اخذ وقت فوری اتریش یا دریافت فوری ویزای اتریش.

آیا می شود وقت سفارت اتریش را به جلو انداخت ؟

متاسفانه این امکان وجود ندارد که وقت سفارت تعیین شده خود را به زمان های زودتری تبدیل کرد.

چند روز مانده به تاریخ سفر باید درخواست وقت سفارت اتریش بدم ؟

با توجه به شلوغی بین از حد سفارت اتریش در ایران شما باید حدود 4 الی 6 ماه زودتر از زمان سفر خود درخواست وقت سفارت اتریش داده باشید.

فرم درخواست سفارت اتریش به چه زبان باید تکمیل شود ؟

سفارت اتریش در ایران جزء محدود سفارت های می باشد که مدارک را به زبان فارسی دریافت میکند به همین منظور شما میتوانید مدارک خود را به زبان فارسی تکمیل و ارائه دهید . اما فرم اپلیکیشن به دلیل ساختاری انگلیسی پیشنهاد میشود هم به زبان فارسی و هم به زبان انگلیسی تکمیل نمایید.

مدت زمان اعتبار ویزاهای صادر شده از سفارت اتریش چند وقت می باشد ؟

ویزاهای که توسط سفارت اتریش در ایران صادر می شود کاملا متفاوت می باشد اما این مدت زمان میتواند از 10 روز تا 90 روز متغیر باشد.

ایا برای دریافت ویزای اتریش داشتن دعوتنامه ضروری است ؟

برای دریافت ویزای کشور اتریش داشتن دعوتنامه الزامی نیست اما با وجود دعوتنامه اتریش پروسه دریافت ویزای شما راحتتر خواهد بود و شانس دریافت ویزای اتریش بالاتر خواهد رفت.

هزینه درخواست ویزای اتریش چقدر است ؟

هزینه های لازم برای دریافت ویزای اتریش متغیر می باشد اما مواردی که شما باید برای ویزای اتریش هزینه کنید شامل:
• هزینه دریافت وقت سفارت اتریش
• هزینه ترجمه مدارک
• هزینه سفارت
• هزینه خدمات اضافی

شرایط تمدید ویزای اتریش به چه صورت است ؟

برای تمدید ویزای اتریش شما باید دلایل محکمی قابل ارائه داشته باشید و دلایل دیگری هم هست که میتوان با بیان انها ویزای خود رو برای چند روز تمدید کرد که این دلایل عبارتند از :
• سیل
• زلزله
• طوفان
و اگر به دنبال تمدید با زمان بیشتری هستید شما باید دلایل بسیار محکمتری ارائه بدید که میتوان به این موارد اشاره کرد:
• درمان پزشکی
• مرگ خویشاوند نزدیک
• زایمان
البته ناگفته نماند درخواست شما باید توسط مامور مهاجرت تایید گردد که بتوانید در کشور اتریش چند روز بیشتر بمانید.

درخواست ویزای مولتی از سفارت اتریش برای بار اول امکان پذیر است ؟

بله امکان درخواست ویزای مولتی برای اولین بار از سفارت اتریش امکانپذیر است اما توجه نمایید که سفارت اتریش این حق دارد دارد که به شما ویزای یکبار ورود یا دوبار ورود و یا مولتی بدهد.
اما بهتر است بدانید معمولا سفارت اتریش با درخواست مولتی کسانی موافقت میکند که دارای تراول هیستوری زیادی باشند.

شرایط درخواست ویزای مولتی به سفارت اتریش به چه صورت می باشد ؟

شرایط درخواست ویزای مولتی به سفارت اتریش به چه صورت می باشد ؟

درخواست ویزای فوری به سفارت اتریش به چه صورت است ؟

سفارت اتریش معمولا برای دلایل بشر دوستانه ویزای فوری صادر میکنند که این دلایل شامل :
• بیماری
• مرگ خویشاوند
• و…
لازم به ذکر است که با ارائه مستندات قوی میتوانید ویزای اتریش فوری بگیرید در غیر این صورت به هیچ عنوان امکانپذیر نمی باشد.

مدارک لازم سفارت اتریش برای ویزای پیوست به خانواده چیست ؟

مدارک لازم برای اخذ ویزای پیوست عبارتند از :
• فرم درخواست
• عکس گذرنامه
• گذرنامه شخص ایرانی
• گذرنامه شخص اتریشی
• سند ازدواج
• وکالت نامه ازدواج
• شناسنامه زوجین
• مدرک زبان A1
• بیمه مسافرتی

مدت زمان صدور ویزا در سفارت اتریش چقدر است ؟

صدور ویزای اتریش بعد از ورود شما به سفارت اتریش معمولا بین 14 تا 21 روز زمان میبرد. و در مواقعی هم شاهد بودیم که یک هفته ویزای افراد صادر شده است و یا بیشتر از 21 روز هم صدور ویزا زمان برده است اما در کا زمان 14 تا 21 روز اختصاص دهید.

مدارک لازم سفارت اتریش برای ویزای توریستی چیست ؟

توجه: از همه‌ی مدارک باید یک کپی هم موجود باشد. اصل مدارک بعد از مطابقت به شما برگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ شما در سفارت اتریش می‌ماند.
• شناسنامه ایرانی
• گذرنامه
• سه قطعه عکس رنگی ۴*۶
• اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی
– برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ی آخرین حکم کارگزینی
– برای کارمندان بخش خصوصی‌: گواهی اشتغال به کار
– برای صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
– برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی.
– برای مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی
• پرینت حساب بانکی
• ترجمه‌ یک سند مالکیت دو سری کپی از اصل مدارک فارسی
• بیمه مسافرتی
• بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت
• واچر قطعی هتل در یک یا چند شهر هتل در اتریش

مدارک لازم سفارت اتریش برای ویزای کاری چیست ؟

لطفا هنگام تقاضای روادید، دو سری از تمامی مدارک مربوطه برای درخواست روادید را به صورت جداگانه در دو دسته و به ترتیب ذیل مرتب نمائید. تمامی کپی ها می بایست بر روی کاغذ A4 ارائه گردند. این امر شامل کپی مدارکی که اصل آنها ابعادی غیر از A4 دارند نیز می باشد.
• فرم درخواست برای اقامت بلند مدت
• عکس گذرنامه ای
• گذرنامه معتبر
• شناسنامه
• مدرکی دال بر وجود رابطه کاری
• مدارک تحصیلی ایران
• تأییدیه اعتبار مدرک تحصیلی در اتریش

• مدارک مربوط به سوابق کاری
• رزومه
• گواهی مبنی بر معلومات زبان اتریشی یا انگلیسی
• گواهی بیمه درمانی مسافرتی معتبر

مدارک لازم سفارت اتریش برای ویزای تجاری چیست ؟

لطفا هنگام تقاضای روادید، دو سری از تمامی مدارک مربوطه برای درخواست روادید را به صورت جداگانه در دو دسته و به ترتیب ذیل مرتب نمائید. تمامی کپی ها می بایست بر روی کاغذ A4 ارائه گردند. این امر شامل کپی مدارکی که اصل آنها ابعادی غیر از A4 دارند نیز می باشد.
• دعوتنامه تجاری
• فرم درخواست برای اقامت بلند مدت
• عکس گذرنامه ای
• گذرنامه معتبر
• شناسنامه
• مدرکی دال بر وجود رابطه کاری
• مدارک مربوط به سوابق کاری
• گواهی مبنی بر معلومات زبان اتریشی یا انگلیسی
• گواهی بیمه درمانی مسافرتی معتبر

مدارک لازم سفارت اتریش برای ویزای تحصیلی چیست ؟

لطفا هنگام تقاضای روادید، دو سری از تمامی مدارک مربوطه برای درخواست روادید را به صورت جداگانه در دو دسته و به ترتیب ذیل مرتب نمائید. تمامی کپی ها می بایست بر روی کاغذ A4 ارائه گردند. این امر شامل کپی مدارکی که اصل آنها ابعادی غیر از A4 دارند نیز می باشد.
• فرم درخواست
• عکس گذرنامه ای
• گذرنامه معتبر
• اثبات امکان تأمین مالی هزینه های زندگی
• شناسنامه
• مدارک تحصیلی ایران
• تأییدیه اعتبار مدرک تحصیلی در اتریش
• گواهی مبنی بر معلومات زبان اتریشی یا انگلیسی
• گواهی بیمه درمانی مسافرتی معتبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.