رزرو وقــــــت

سفارت اتریش

تماس رایگان برای مشاوره تخصصی :

کـارشـنـاسـان

امــــور ویــــزا و ســــــــفــــــــارت

خانم الوند

02141256422

آقای رحیمی

02141256422

خانم آتنا الوند

02141256422

در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.

از زبان مخاطبان

وقت سفارت

بشنوید

مخاطب 1

مخاطب 2

مخاطب 3

مخاطب 4

اطلاعات تماس با وقت سفارت

02141256422

 ایران – تهران – میرداماد. بازار بزرگ میرداماد طبقه دوم واحد 203
همه روزه - 9 صبح تا 5 عصر

وقت سفارت اتریش

وقت سفارت اتریش در ایران توسط کارگزاری مورد تایید سفارت اتریش صادر میشود اگر شما قصد دارید کمتر از 90 روز در اتریش اقامت داشته باشید به هر عنوانی باید به کارگزاری این سفارت مراجعه کنید و اگر قصد دارید ویزای بلند مدت بگیرید باید به خود سفارت اتریش در تهران مراجعه نمایید وقت سفارت اتریش معمولا از زمان درخواست تا زمان حضور شما در کارگزاری بین 5 تا 15  روز طول خواهید کشید

اطلاعات مهم درباره وقت سفارت اتریش

بسیاری از مردم امروزه قادر به رزرو وقت فوری سفارت اتریش جهت انجام کارهای خود برای اخذ ویزای اتریش نمی‌باشند. در این متن پس از توضیح مختصری درباره کشور اتریش به بررسی فعالیت‌های سفارت این کشور در ایران می‌پردازیم. در این متن همچنین شما می‌توانید لیست مدارک موردنیاز برای هر نوع ویزا را مشاهده کرده و روش‌های راحت‌تر برای تعیین وقت سفارت اتریش فوری را ببینید. امیدواریم این مطلب مفید بوده و شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کند.

اطلاعات مهم درباره وقت سفارت اتریش

انواع وقت سفارت اتریش

وقت های سفارت اتریش به دو دسته کلی تقسیم میشود که با توجه به نوع سفر و ویزای شما یکی از این دو مورد مناسب شما خواهد بود.

 1. ویزاهای کوتاه مدت
 2. ویزاهای بلند مدت

ویزاهای کوتاه مدت سفارت اتریش

ویزاهای کوتاه مدت اتریش انواع مختلفی دارد که هر یک از این موارد میتواند شرایط و جزئیات خاص خود را داشته باشد. ویزای کوتاه مدت اتریش شامل موارد زیر است:

 • توریستی
 • دیدار از دوستان و اقوام
 • تجاری
 • نمایشگاهی
 • پزشکی
 • ورزشی
 • و دهها مورد دیگر

ویزاهای بلند مدت سفارت اتریش

سفارت اتریش در تهران برای افرادی که قصد دریافت ویزای بلند مدت دارند خدماتی ارائه میکند فقط نکته ایی که وجود دارد این است که شما باید بدانید دقیقا دلیل سفر شما چیست و به چه نوع ویزایی نیاز دارید. ویزاهای بلند مدت اتریش شامل موارد زیر است:

 • پیوست
 • تحصیلی
 • کاری
 • سرمایه گذاری
 • و دهها مورد دیگر

برای دریافت ویزای بلندمدت اتریش لازم است که شرایط و جزئیات هر نوع ویزا را مطلع باشید که بتوانید به راحتی و سریع این ویزا را دریافت کنید.

معرفی کلی کشور اتریش

اتریش در اروپای مرکزی واقع‌شده و به دریاهای آزاد راهی ندارد و با کشورهایی چون چک، آلمان، اسلوونی، ایتالیا، مجارستان و لیختن‌اشتاین و سوئیس مرز مشترک دارد.

وین یکی از شهرهای بزرگ و توریستی اروپا و پایتخت اتریش می‌باشد. سالانه گردشگران بسیاری با استفاده از تور اروپا و یا تور وین به این شهر زیبا سفر می‌کنند . از نظر تاریخ کشور اتریش دارای تاریخ پرفرازونشیبی است زیرا که در برحه ای از تاریخ در اشغال رومیان بوده است. باید بدانید که بیشتر مردم اتریش آلمانی صحبت می‌کنند.

نظام پارلمانی فدرال نوع نظام حکومتی این کشور است . بیشتر خاک کشور اتریش یعنی چیزی در حدود 60 درصد آن را کوه‌های آلپ در برگرفته است که همه‌ساله شاهد سفر مشتاقان و علاقه‌مندان به اسکی و کوهنوردی به این کشور هستیم. این مسئله خود باعث حجم بالای درخواست وقت سفارت اتریش در سفارت‌خانه این کشور می‌باشد. همچنین اتریش به خاطر جشن‌های بسیار خود ، سطح بالای نظام آموزشی وهمینطور فعالیت‌های اقتصادی مورد استقبال قرارگرفته و هزاران نفر خواهان رزرو وقت سفارت اتریش هستند.

برای چه فعالیت‌هایی وقت سفارت اتریش نیاز است؟

امروزه اصلی‌ترین دلیل رزرو وقت سفارت اتریش اقدام برای ویزای اتریش می‌باشد. مهم‌ترین نکته در این راستا همان تعیین وقت سفارت می‌باشد که باید با افسر سفارت هماهنگ شود. ویزای اتریش نیز همانند همه کشورها انواع مختلفی دارد که عبارتند از: ویزای توریستی ، ویزای تجاری یا کار ، ویزای اقامت و ویزای تحصیلی است که برای تهیه همه آن‌ها ابتدا باید وقت سفارت اتریش رزرو شود.

برای چه فعالیت‌هایی وقت سفارت اتریش نیاز است؟

به‌طور میانگین درخواست وقت سفارت اتریش برای متقاضیان ویزای تحصیلی و تجاری برای تجار فعال در عرصه اقتصاد اتریش امروزه از عمده درخواست‌های وقت سفارت اتریش می‌باشد.در تعریف عامیانه ویزای اتریش باید گفت که  وقت سفارت اتریش همیشه پیشوند آن بوده یعنی رزرو وقت سفارت پیش از اخذ ویزا بکار می‌رود. مسئله‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که مدارک موردنیاز برای هر نوع ویزا متفاوت می‌باشد که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم.

اطلاعات لازم در مورد سفارت اتریش در تهران

چنانچه شخصی قصد دارد که وقت سفارت اتریش خود را به‌صورت حضوری رزرو نماید باید چند مرتبه به کنسولگری اتریش مراجعه کند و یا از طریق تماس تلفنی و یا مکاتبه ایمیلی با مسئولین سفارتخانه این کار را انجام  دهد. و این امور باعث به هدر رفتن زمان و هزینه زیادی برای متقاضی می‌باشد و توصیه نمی‌گردد . اما اگر همچنان قصد انجام رزرو وقت سفارت اتریش به‌صورت حضوری رادارید می‌توانید به ادامه این مطلب توجه کنید تا از آدرس و راههای مراجعه به سفارت مطلع شوید:

محل کنسولگری اتریش در محله نیاوران تهران قرار دارد، بعد از خیابان شهید باهنر و رسیدن به خیابان مقدسی وارد خیابان محمود احمدی زمانی شوید و داخل کوچه میرولی پلاک 8-6 مقصد شماست.

ساعات فعالیت سفارت اتریش به شرح زیر است:

روزهای یکشنبه الی پنج‌شنبه هر هفته طی ساعات 9 صبح تا 12 ظهر و بعدازظهرها از ساعت 13:30- 15 می‌باشد. البته حتماً دقت داشته باشید که بخش کنسولی فقط صبح‌ها فعالیت می‌کند. شماره تماس سفارت: ۲۲۷۵۰۰۴۶.

مراحل دریافت وقت سفارت اتریش

در حال حاضر گرفتن وقت سفارت اتریش و حتی کشورهای دیگر بسیار آسان شده درگذشته تمامی مراحل باید به‌صورت حضوری باید انجام می‌شد و شخص باید هزینه و زمان زیادی را صرف این کار می‌کرد اما امروزه سایت‌ها و مؤسسات گردشگری برای تسهیل امور مربوط به ویزا خدمات بسیار خوبی ارائه می‌کنند.

پروسه دریافت وقت سفارت اتریش از طریق اینترنت شامل چند مرحله می‌باشد که به شرح زیر است:

اول پر کردن فرم مشخصات و ارسال درخواست وقت سفارت اتریش توسط شخص متقاضی به سایت خدماتی. مرحله بعد  دریافت ایمیلی حاوی تائیدیه وقت سفارت اتریش توسط مدیر سایت می‌باشد. بعد از گرفتن تائیدیه باید هزینه وقت سفارت اتریش را پرداخت کنید و در گام آخر مسئول هماهنگی زمان مصاحبه را بعد از  تائید سفارت برای شخص تعیین می‌کند.

چگونه با ایمیل مراحل دریافت وقت سفارت اتریش را انجام دهیم

آیا مراجعه حضوری تنها راه دریافت وقت سفارت اتریش است؟

به‌جز مراجعه حضوری به سفارت که پرهزینه‌ترین و زمان‌برترین روش است روش‌های دیگری برای تعیین وقت سفارت اتریش وجود دارد. یکی از این روش‌ها اقدام از طریق آژانس‌های گردشگری است. آژانس‌ها و مؤسسات زیادی با گرفتن مقدار کمی هزینه خدمات دریافت وقت سفارت اتریش و ویزای اتریش را انجام می‌دهند. بدین گونه که شما مدارکتان را که از پیش به شما اعلام می‌شود به متخصصان این مؤسسات تحویل داده و آن‌ها امور شما را پیگیری کرده و شما را در جریان امور قرا خواهند داد و شما تنها در روز مصاحبه و تحویل مدارک مراجعه خواهید کرد. با تماس تلفنی با یکی از این مؤسسات از طریق سایت‌های اینترنتی می‌توانید وقت سفارت فوری بگیرید.

آیا دریافت وقت سفارت اتریش فوری یک واقعیت است؟

چنانچه شما جزء آن دسته از افرادی هستید که قصد تعیین وقت سفارت و سفر به کشورهای اروپایی و بخصوص اتریش هستید و به دنبال پیدا کردن راهی آسان برای رزرو وقت سفارت اتریش می‌باشید باید با دقت خاصی به دنبال راهی مناسب در اینترنت باشید و مؤسسات و آژانس‌های گردشگری معتبر و مناسبی را که خدمات اخذ ویزا و وقت سفارت را انجام می‌دهند بیابید. باید دقت کنید که این مؤسسات دارای مجوز معتبر و تجربه کاری خوب باشند و سایت آن ها دارای نماد اعتماد الکترونیکی باشد.

آژانس‌هایی که در رابطه با اخذ ویزا خدمات ارائه می‌کنند باید با توجه به موقعیت زمانی از قوانین وضع‌شده بر نرخ در این زمینه پیروی کنند. نرخ کاری در این زمینه موجود است. بسیار دیده‌شده بعضی از سایت‌ها با ارائه قیمت‌های غیرمنطقی درزمینهٔ تعیین وقت سفارت اتریش و ویزای آن قصد کلاه‌برداری و فریب شمارا دارند پس بسیار بجاست که دقت داشته باشید.

امروزه آژانس‌های گردشگری بااعتباری در حوزه سفر به کشور اتریش و تورهای بسیار چون تور اتریش فعال هستند. همچنین برای اشخاصی که می‌خواهند که به‌تنهایی به اتریش سفر کنند نه با تور می‌توانند از خدمات ویزای اتریش و وقت سفارت اتریش خدماتی نیز ارائه می‌دهند. به‌طورکلی امروزه دریافت وقت سفارت اتریش کار سختی نبوده ، فقط باید آژانس معتبر  انتخاب شود.

وقت سفارت اتریش برای ویزای توریستی

پیش از هر چیز باید بدانید که تمامی مدارک در زمینهٔ پیگیری کارهای وقت سفارت اتریش و ویزای اتریش باید به زبان آلمانی ترجمه شود.برای هر ویزا مدارک متفاوتی نیاز است که باید تهیه شود. البته باید بدانید که این یک‌روال معمولی است که بنا بر شرایط خاص افراد می‌باشد و جای نگرانی نیست.

کسانی که قصد دارند به اتریش سفر تفریحی داشته باشند باید اقدام به گرفتن وقت سفارت اتریش برای ویزای توریستی نمایند. ویزاهای توریستی اتریش که برای توریست‌ها تهیه می‌شود ویزاهای توریستی صادر شده معمولا بین 7 تا 21 روز می باشد که پیش از تمام شدن موعد ویزا باید خاک کشور اتریش را ترک کنند. چنانچه به دنبال تعیین وقت سفارت اتریش برای ویزای توریستی اتریش هستید باید مدارک خاصی را داشته باشید که به شرح زیر است.

لیست مدارک لازم برای ویزای توریستی اتریش

از انجایکه شما یکبار فرصت حضور برای ارائه مدارک دارید بهتر است که تمامی مدارک کامل ارائه شود چرا که اگر مدرکی ناقص ارائه شود به راحتی شما دچار مشکل خواهید شد و احتمال ریجکت شده شما هم خواهد بود پس به نکات گفته شده در لیست مدارک کاملا دقت نمایید.

برای تعیین وقت سفارت اتریش ابتدا باید وقت سفارت اتریش را رزرو کنید. در قدم بعدی فرمی باید برای همه اشخاصی که به دنبال اخذ ویزا هستند تکمیل شود و نباید فراموش کنید که همه اسناد باید به زبان آلمانی ترجمه شود و در روز مصاحبه باید به افسر مربوطه تحویل شود. عموماً دو قطعه عکس جدید با اندازه‌ی 3.5 در 4.5 می‌خواهند.

گذرنامه که باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد، با توجه به تجربه باید گفت که دو صفحه خالی از گذرنامه نیاز می‌باشد. کپی ویزاهای قبلی خود را به همراه داشته باشید.مدارک شغلی ، حکم کارگزینی ، تمکن مالی که شامل پیرینت حساب و نشان‌دهنده گردش حساب بانکی شماست ، بیمه‌هایی که تاکنون برای شما ثبت‌شده ، واچر هتل که دال بر محل اقامت شماست ، مدارک رزرو بلیت و برگه‌ای که در آن برنامه سفر و هدف شما شرح داده‌شده است ازجمله اسنادی است که پیش از روز مصاحبه و تعیین وقت سفارت اتریش باید آن‌ها را تهیه و تدارک ببینید.

وقت سفارت اتریش برای ویزای تجاری

مدارک لازم جهت دریافت ویزای فعالیت‌های تجاری در اتریش

علاوه بر مدارک مشترک بین همه‌ی انواع ویزا مدارکی با توجه به نوع ویزا باید تهیه شود که متفاوت می‌باشد، همانند دعوت‌نامه تجاری از شخصی معتبر در اتریش ، کپی از حساب بانکی مهرشده، مدرکی دال بر دریافت حقوق مثل فبش بانکی، گواهی اشتغال به کار. چنانچه مسئول رسیدگی به کار شما سند ملکی و گواهی ثبت شرکت یا اصل پروانه کسب و مطب شخص بخواهد باید دز وقت سفارت اتریش باید تحویل شود درخواست‌کنندگان تعیین وقت سفارت اتریش فوری باید با متخصصان ما مشورت کنند تا به‌راحتی بتوانند امور مربوط به ویزا و وقت سفارت اتریش را به انجام برسانند.

آیا اتریش برای علم‌آموزی دانشجویان مقصد مناسبی است؟

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در اتریش رادارند باید نسبت به تعیین وقت سفارت اتریش اقدام کنند که خود به دودسته تقسیم می‌شوند.دسته‌ای که به تحصیل دوره‌ای در اتریش هستند و دسته دوم برای فرصت مطالعاتی کوتاه‌مدت در اتریش درخواست می‌دهند. باید گفت کشور اتریش بسیار مناسب برای ادامه تحصیل هست.

آیا اتریش برای علم‌آموزی دانشجویان مقصد مناسبی است؟

مدارک لازم دریافت وقت سفارت اتریش جهت فعالیت‌های دانشجویی

دانشجویان متقاضی وقت سفارت فنلاند برای ادامه تحصیل در این کشور باید درخواست روادید دهند. این کار معمولاً چند ماه طول می‌کشد. تعدادی مدارک اولیه با مدارکی که در بخش ویزای توریستی ذکر کرده‌ایم یکسان می‌باشد با این تفاوت که اعتبار پاسپورت باید بیشتر از شش ماه باشد. مدارک دیگر به شرح زیر است:

ضمانت‌نامه مالی با مبلغ 10 هزار یورو ، گردش 3 ماه آخر حساب بانکی،اصل و کپی دعوت‌نامه دانشگاه مزبور در اتری, برگه‌ای دال بر عدم سوءپیشینه دانشجو که به تائید وزارت امور خارجه و سفارت اتریش برسد.

آیا اتریش جزء کشورهای حوزه‌ی ویزای شینگن است؟

همان‌طور که می‌دانید اتریش عضو کشورهای پیمان شینگن است.اگر شخص درخواست‌کننده وقت سفارت اتریش دارای ویزای شینگن است، باید از پیش اطلاعاتی درباره‌ی روال  کسب کند.

هزینه‌ی تعیین وقت سفارت اتریش

رزرو وقت سفارت اتریش که خدمات ارائه‌دهنده آژانس‌ها و مؤسسات گردشگری است بسته به نوع ویزا و محدودیت زمانی مشمول هزینه‌هایی متفاوت می‌شود.مقدار هزینه پرداختی وقت سفارت اتریش نسبت به حالت عادی بیشتر است. همچنین شما باید به این مطلب توجه کنید که در سایت‌ها هزینه‌های اعلام‌شده برای گرفتن ویزای اتریش می‌باشد.برای راهنمایی بیشتر در این زمینه با مشاورین ما تماس بگیرید.

هزینه‌ی تعیین وقت سفارت اتریش

توصیه‌های امنیتی درزمینه ی دریافت وقت سفارت اتریش

دوباره باید توجه کنید که وقت سفارت اتریش فوری و هرگونه خدماتی در این زمینه با توجه به خرید فروش این زمان‌ها و خدمات باید پیش از اقدام خوب تحقیق کرده زیرا سودجویان در کمین هستند.

 

وقت تضمینی از سفارت اتریش

وقت فوری از سفارت اتریش

وقت سفارت اتریش برای ویزای تحصیلی

وقت سفارت اتریش برای ویزای کاری

وقت سفارت اتریش برای ویزای ازدواج

چند نکته درباره وقت سفارت اتریش

هزینه های مروبط به وقت سفارت اتریش

راهنمای گرفتن تعیین وقت سفارت اتریش

احتمالا شما هم جزء ان دسته از افراد هستید که تمایل دارید تمامی کارهای مربوط به سفارت را انجام دهید و به همین دلیل دنبال  آموزش گرفتن وقت سفارت اتریش هستید. سفارت اتریش در ایران همانند برخی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا بعضی از موارد صدور ویزای خود را به کارگزاری واگذار کرده است. این موارد واگذار شده عبارتند از:

 • ویزاهای توریستی
 • ویزاهای تجاری
 • ویزای های دیدار از خانواده و دوستان

شما اگر قصد دارید که برای یکی از موارد بالا به اتریش سفر کنید باید به کارگزاری سفارت اتریش مراجعه نمایید. کارگزاری سفارت اتریش فقط و فقط کار تکمیل مدارک را بر عهده دارد که به صورت واضح تر توضیح دهید این موارد را کارگزاری انجام میدهد:

 • دریافت مدارک از مسافر
 • بررسی و تنظیم مدارک
 • ارسال پیک
 • ارسال اس ام اس
 • انجام عکسبرداری
 • انجام فتوکپی

آموزش گرفتن وقت سفارت اتریش

پخش‌کننده صوت

با توجه به توضیحات بالا در واقع متوجه این شده اید که کارگزاری هیچ تاثیری در روند صدور یا ریجکت شدن ویزای شما ندارد صرفا فقط کار تحویل مدارک را بر عهده دارد. و شما این استرس را نداشته باشید که در اینجا رفتار شما میتواند منجر به ویزا یا نشدن شما بشود.

موارد گفته شده در بالا برای ویزاهای کوتاه مدت است اما اگر ما قصد دریافت ویزاهای بلند مدت کشور اتریش را دارید باید مثل سال های قبل به سفارت اتریش به ادرس: تهران، نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان احمدی زمانی، کوچه میرولی، پلاک 8 مراجعه کنند. ویزاهای بلند مدت که سفارت اتریش صادر می کند عبارتند از:

 • ویزای تحصیلی
 • ویزای کاری
 • ویزای پیوست
 • ویزای سرمایه گذاری
 • و . . .

نکات مهم در گرفتن وقت سفارت اتریش

از آنجا که شما یکبار میتوانید مدارک خود را به سفارت ارائه بدهید پس باید مطلع باشید که در مدارک ارائه شده دقت لازم را داشته باشید چرا که با هر اشتباه در ارائه مدارک امکان دارد که به راحتی شما ریجکت و دچار مشکلات بسیاری شوید. ما سعی داریم در این مطلب سعی میکنیم تمامی نکاتی که باید در خصوص گرفتن وقت سفارت اتریش بدانید را کامل بیان کنیم.

 • تمامی مدارک باید ترجمه شده باشد
 • مدارک بهتر از مورد تایید دادگستری و وزارت امور خارجه رسیده باشد
 • از همه مدارک ترجمه شده کپی تهیه کنید
 • پاسپورت شما بعد از پایان سفر 3 ماه اعتبار داشته باشد
 • عکس ارائه شده با عکس پاسپورت یکی نباشد

راهنمای لازم برای گرفتن ویزای توریستی اتریش

راهنمای لازم برای گرفتن ویزای تجاری اتریش

راهنمای لازم برای گرفتن ویزای دیدار از خانواده و دوستان اتریش

راهنمای لازم برای گرفتن ویزای کاری اتریش

راهنمای لازم برای گرفتن ویزای پزشکی اتریش

راهنمای لازم برای گرفتن ویزای ازدواج اتریش

راهنمای لازم برای گرفتن ویزای ورزشی اتریش

راهنمای لازم برای گرفتن ویزای نمایشگاهی اتریش

راهنمای لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی اتریش

لیست مدارک لازم برای سفارت اتریش

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دسترسی سریع به مطالب این مقاله

سایت وقت سفارت

سایت وقت سفارت به عنوان کارگزار وقت سفارت در تهران فعالیت دارد. برای درخواست ویزای اتحادیه اروپا و تایید مدارک متقاضیان، از مجموعه ما کمک بگیرید. سایت وقت سفارت مستقر در تهران با اخذ مدارک، درخواست ویزا و ارسال آن به تمامی سفارت خانه ها، روند بررسی درخواست ها را تسریع کرده است.

سایت وقت سفارت پس از بررسی مدارک، نتیجه پذیرش یا رد درخواست ویزا را اعلام می کند و ویزای مورد نظر برای افراد صادر می شود. رزرو وقت سفارت یکی از دغدغه های علاقه مندان به سفر به کشورهای خارجی به ویژه آلمان، ایتالیا، هلند و… است.

به دلیل حجم بالای درخواست‌ها و به‌ ویژه افزایش تعداد علاقه‌مندان به درخواست ویزا، بسیاری از سفارت‌ها در ایران نمی‌توانند به متقاضیان وقت ملاقات فوری یا سریع ارائه دهند.

به منظور ساده‌سازی رویه‌ها، سایت وقت سفارت تمامی مراحل درخواست، دریافت، تحویل مدارک را برعهده میگیرد تا متقاضیان کمتر درگیر روند پیچیده سفارت ها شوند.

در نهایت پس از تایید مدارک ویزای صادر شده، می توانید ویزای صادر شده را نیز از طریق سایت وقت سفارت دریافت کنید. برای تعیین وقت و تحویل مدارک ویزا به سایت وقت سفارت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *