وقت سفارت آلمان

اطلاعات تماس با سفریتو:

 • آدرس: ایران – تهران – خ مطهری – خ ترکمنستان
 • تماس : 02141256422
 • ساعات کاری: 9 صبح تا 4 عصر

وقت سفارت آلمان را بدون دردسر بگیرید 

 • اخذ وقت فوری بدون معطلی
 • وقت تضمینی سفارت آلمان
 • پانزده سال سابقه درخشان در خصوص اخذ ویزای آلمان
 • پاسخگویی از 9صبح تا 6 عصر توسط کارشناسان وقت آلمان

رضایت شما صدای شماست

برای ارتباط سریع با همکاران ما

از راههای سریع زیر اقدام کنید

کارشناس اول

 • آنچه که در این مطلب خواهید آموخت :
 • آدرس سفارت و ویزامتریک و کنسولگری آلمان در ایران
 • ساعات کاری سفارت و ویزامتریک و کنسولگری آلمان در ایران
 • انواع وقت سفارت
 • نکات بسیار مهم درباره وقت سفارت
 •  دعوتنامه های کشور آلمان
 • مدارک موردنیاز جهت مراجعه به سفارت آلمان
 • هزینه‌های مربوط به‌وقت سفارت
 • وقت تضمینی از سفارت آلمان

گرفتن وقت سفارت آلمان در شرایط ویروس کرونا

سفارت آلمان بعد از شیوع ویروس کرونا در ایران تمامی خدمات خود را برای یک سال به حالت تعلیق در آورد بعد از یکسال با شرایط و قوانین جدید اقدام به ارائه خدمات نمود.

در قوانین و اطلاعیه های سفارت به وضوح اعلام شده است که برای ویزاهای غیرضروری خدماتی ارائه نمی شود و برای ویزای دیدار از اقوام و فامیل طبق شرایطی خاص ویزا صادر می شود.

شرایط صدور ویزای فامیلی در وضعیت کرونا

اگر (دو مورد) از شرایط زیر داشته باشید میتوانید وقت و ویزای فامیلی آلمان دریافت کنید

 1. دعوتنامه از بستگان درجه یک (مورد اصلی)
 2. دعوت کننده دارای بیماری جسمی باشد
 3. دعوت کننده (خانم) حامله باشد
 4. دعوت کننده (خانم) کمتر از یک ماه زایمان داشته است
 5. دعوت کننده فرزند زیر شش ماه داشته باشد
 6. دعوت کننده در بستر بیماری است
 7. دعوت کننده طی روزهای اخیر نیاز به جراحی دارد
 8. مرگ یکی از بستگان درجه یک در آلمان
 9. ازدواج یکی از بستگان درجه یک در آلمان

شرایط صدور ویزای توریستی در وضعیت کرونا

سفارت المان در تهران چند روزی است که در خصوص بازگشایی سفارت اطلاعیه ای درج کرده است اما در اطلاعیه زمان بازگشایی سفارت برای ویزای توریستی اعلام نکرده است و همچنین در خصوص شرایط و قوانین سفارت برای این ویزای خبری صادر نشده است و متاسفانه همچنان باید برای این نوع ویزا منتظر بمانیم.

واکسن های مورد تایید سفارت آلمان

بعد از ورود واکسن های مختلف به ایران سفارت المان اقدام به بازگشایی بخش های مختصری نموده است از جمله ویزاهای پیوست، ویزاهای دانشجویی، ویزاهای کاری و تایید مدارک.

طبق اطلاعیه های سفارت مبنی بر واکسن ها، افرادی میتوانند به کشور المان سفر داشته باشند که حداقل دو دوز از واکسن های مورد تایید اتحادیه اروپا را دریافت کرده باشند. واکسن های مورد تایید اتحادیه اروپا عبارتند از:

💉 مدرنا
💉 فایزر
💉 جانسون اند جانسون
💉 آسترازنکا

همانطور که مشاهده میکنید نام واکسن سینوفارم و یا برکت در لیست واکسن ها قرار ندارد و این نشان دهنده این است که سفارت المان واکسن سینوفارم و برکت را قبول ندارد. افرادی که واکسن های مورد تایید را دریافت نکرده اند باید ثبر نمایند تا سیاست های سفارت در خصوص این افراد مشخص شود.

ایمیل سفارت آلمان

لیست ایمیل های سفارت آلمان در تهران شامل موارد زیر است.

visainfo@tehe.diplo.de
info@teheran.diplo.de
sondertermin@tehe.diplo.de
visa-remonstrationen@tehe.diplo.de
visainfo@tehe.auswaertiges-amt.de
sondertermin@tehe.auswaertiges-amt.de

چنانچه قصد سفر به کشور آلمان را دارید باید همانند دیگر کشورها نسبت به اخذ روادید آلمان اقدام کنید. قبل از انجام هر کاری بهتر است که از شرایط و قوانین سفارت آلمان در ایران آشنا باشید چرا که هر اشتباه میتواند شما را به راحتی دچار دسترسی نمایید و هم زمان و هم هزینه خود را از دست بدهید پس پیشنهاد میکنیم که با ما همراه باشید تا تمامی شرایط و قوانین سفارت آلمان در ایران را برای شما توضیح دهیم.

اگر هدف شما سفر به کشور آلمان است با توجه به نوع سفر باید وقت سفارت مناسب آن را تهیه کنید چرا که هر نوع سفری یا درخواستی وقت بخصوص خود را دارد در کل وقت های سفارت المان شامل این موارد می شود که عبارتند از :

 • وقت توریستی
 • وقت دیدار از دوستان و فامیل
 • وقت تجاری
 • وقت تحصیلی
 • وقت کاری
 • وقت پیوست
 • وقت تایید مدارک

لازم به ذکر است که هر یک از این موارد دارای زیر مجموعه های خاص خود می باشد. برای درخواست ویزا باید ابتدا وقت سفارت آلمان را رزرو کنید . ازآنجایی‌که کشور آلمان عضو  معاهده شینگن است باید برای ورود به خاک این کشور ویزای شینگن تهیه کنید.

مدارک موردنیاز جهت مراجعه به سفارت آلمان

اطلاعات لازم در خصوص سفارت آلمان

سفارت آلمان یکی شلوغترین سفارت ها در ایران است و به همین دلیل قوانینی را پیاده سازی کرده است که با دیگر سفارت های اروپایی تفاوت خاصی دارد به عنوان مثال سفارت آلمان در ایران یه بخش است. بخش اول خود سفارت آلمان می باشد بخش دوم کنسولگری سفارت آلمان در ایران است و بخش سوم کارگزاری سفارت آلمان در ایران است. هر یک از این بخش ها وظایف خاص خود را بر عهده دارد.

 • آدرس سفارت آلمان در ایران

خیابان فردوسی، شماره  ۳۲۴-۳۲۰ آدرس سفارت آلمان در تهران هست. کد پستی کنسولگری آلمان ۱۱۳۶۵ و جهت تماس تلفنی با این سفارت می‌توانید از شماره ۳۹۹۹۰۰۰۰ استفاده کنید. باید دقت داشته باشید هرگونه ارتباط از طریق ارسال ایمیل و یا دورنگار باید به زبان‌های آلمانی و یا انگلیسی باشد و به هیچی ایمیل و یا فکسی با محتوای فارسی رسیدگی نخواهد شد.

 • آدرس کنسولگری سفارت آلمان در ایران

خیابان بخارست، خیابان هشتم، پلاک 7، ساختمان آرین

 • 021-88757561
 • 021-88757562
 • 021-88757563
 • 021-88757551
 • 021-88757552

از طریق این شماره ها می توانید روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت 11 الی 12 به خط ویژه بخش روادید نیز متصل گردید.

 • آدرس کارگزاری ویزا متریک نماینده بخش ویزاهای کوتاه مدت سفارت آلمان

سفارت آلمان برای کاهش مراجعات حضوری به سفارت و همچنین رسیدگی سریعتر به پروندهای متقاضیان تصمیم بر این گرفت که بخش ویزاهای کوتاه مدت را به شرکت ویزامتریک محول کند که این کار باعث شد زمان های وقت ملاقات از 6 ماه به 1 ماه و در زمان های هم به چند روز برسد. برای حضور در این شرکت، ویزامتریک در آدرس خیابان خالد استانبولی (وزرا) نبش کوچه 21 مراجعه نمایید.

وقت تضمینی از سفارت آلمان

اگر شما نیازمند سفر فوری به کشور آلمان هستید و وقت های سفارت برای زمان زیادی است مجموعه سفریتو این تضمین را به شما عزیزان میدهد که وقت تضمینی از سفارت آلمان به شما ارائه دهد. فقط نکاتی که در این وقت باید توجه بفرمایید این است که امکان دارد هر لحظه با شما تماس گرفته شود که وقت تضمینی از سفارت آلمان تایید شده است و شما باید طی امروز یا فردا به سفارت مراجعه نمایید پس بهتر است که تمامی مدارک لازم برای اراده به سفارت آماده کرده باشید چون وقت تضمینی از سفارت آلمان غیر قابل پیش بینی است. اگر یک درصد ما نتوانیم وقت تضمینی از سفارت آلمان برای شما تهیه کنیم تمامی هزینه شما عودت داده میشود و هیچ هزینه ای از شما عزیزان کسر نمیشود.

وقت سفارت آلمان فوری

احتمالا شما متقاضیان عزیز این کلمه وقت سفارت المان به صورت فوری را شنیده اید و برای شما سوال ایجاد کرده است که ایا واقعیت دارد یا خیر. در پاسخ به این سوال باید گفت که در برخی موارد بله امکان گرفتن وقت فوری سفارت المان امکان پذیر است که این مورد بیشتر برای اشخاصی است که قصد دارند به صورت توریستی یا تجاری و یا دیدار از دوستان واقوام به کشور آلمان سفر داشته باشند اگر جزء این افراد باشند امکان گرفتن وقت اضطراری سفارت المان وجود دارد اما قبل از گرفتن این نوع وقت پیشنهاد میکنیم که ابتدا مدارک لازم برای سفارت را تهیه نمایند چرا که در این نوع وقت امکان دریافت هر تاریخی وجود دارد.

تصمیم سفارت برای پاسخ دهی به ویزاهای بلند مدت

سفارت آلمان در ایران وقت های تحصیلی و کاری و همچنین پیوست را در زمان های بین 6 تا 18 ماهه صادر میکند جدیدا سفارت المان تصمیم بر این گرفته است که بخش ویزاهای بلند مدت خود را به مکان دیگری صادر کند که بتواند سریعتر به پرونده ها رسیدگی و همچنین زمان وقت سفارت را کاهش دهد ادرس جدید بخش کنسولگری خیابان بخارست – خیابان هشتم پلاک 7 ساختمان آریان می باشد.

تصمیم سفارت برای پاسخ دهی به ویزاهای بلند مدت

ساعات کاری سفارت و ویزامتریک و کنسولگری آلمان در ایران

این سفارت در روزهای یکشنبه ، چهارشنبه و پنجشنبه از ساعات 7 تا 3:30 و در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه از ساعت 7 تا 4 آماده ارائه خدمات به مراجعین می‌باشد. پس پیش از مراجعه به سفارت باید نسبت به اخذ وقت سفارت اقدام کنید و بعدازآن در روز مقرر که برای شما تعیین‌شده می‌توانید به سفارت مراجعه کنید. جمعه و شنبه روزهای تعطیل سفارت آلمان می‌باشد.

در تابستان یعنی طی ماههای جولای و آگوست ساعات کاری سفارت تغییر کرده و از 7 تا 2 ظهر می‌باشد. بخشی که متقاضیان درخواست ویزا برای ارائه مدارک خود باید به آن مراجعه کنند از ساعت 7 الی  10:30 مشغول به کار است که باید پیش از مراجعه وقت سفارت آلمان را رزرو کرده باشید. در روزهای عید نوروز ، عید پاک ، عاشورا و کریسمس سفارت آلمان تعطیل بوده و امکان مراجعه و تماس تلفنی وجود ندارد.

وقت تایید مدارک سفارت آلمان

سفارت آلمان همانند دیگر سفارتهای اتحادیه اروپا برای کسانی که مدارک خاصی دارند و باید مورد تایید رسمی سفارت برسد وقت های را قرار داده است که این وقت ها شامل این موارد می باشد :

 • وقت تایید کپی و برابر اصل سفارت آلمان

این نوع وقت مناسب افرادی می باشد که یکسری از مدارک خود که به زبان آلمانی ترجمه شده است و مورد تایید دادگستری و وزارت امور خارجه رسیده است به تایید سفارت آلمان هم برسانند.

 • وقت تایید امضاء سفارت آلمان

این نوع برای مناسب افرادی است که قرار است د کشور آلمان شرکتی ثبت کنند و یا با شخصی در آلمان ازدواج کنند یا وکالت نامه ای را صادر کنند.

 • وقت تایید مدارک ایرانی

این مورد تایید بیشتر برای افرادی می باشد که در کشور آلمان ساکن هستند و نیاز دارند که مدارکی که با زبان فارسی در ایران صادر شده است را به تایید سفارت برسانند که میتوان به این موارد اشاره کرد. طلاق نامه، گواهی عدم سوء پیشینه و …

 • وقت تایید مدارک جهت امور بازنشستگی

این نوع وقت تایید مدارک جهت امور بازنشستگی می باشدکه قبلا نیازمند دریافت وقت بود اما جدیدا این مورد رایگان می باشد. جهت بهره مندی از این نوع وقت شما باید نامه بیمه بازنشستگی و گذرنامه خود را به همراه داشته باشید.

اگر شما نیازمند این نوع وقت ها هستید برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص وارد لینک مقابل شوید ( گرفتن وقت تایید مدارک سفارت آلمان )

گرفتن وقت سفارت آلمان از دیگر کشورها

وقت سفارت المان برای خیلی از افراد بسیار مهم هستش به طوری که آینده برخی افراد به این وقت ها بستگی دارد به همین دلیل در برخی ویزاها وقت سفارت بسیار طولانی است و افراد به دنبال راههای برای کاهش این زمان هستند یکی از این راهها درخواست و دریافت وقت سفارت از دیگر کشورهای همسایه است که از روش بتوان سریعتر به کشور آلمان مراجعه کرد. پس با ما همراه باشید که شما را در این مورد کاملا راهنمایی میکنیم تا بتوانید مسیر درست را انتخاب کنید.

 • وقت سفارت آلمان در ارمنستان

کشور ارمنستان یکی از کشورهایی است که شما میتوانید وقت سفارت را از آنجا اخذ نمایید و به داخل سفارت آلمان در ارمنستان مراجعه کنید اما برای گرفتن وقت سفارت آلمان در ارمنستان شما باید یکسری شرایط داشته باشید که بتوانید وقت سفارت را اخذ نمایید. مهمترین شرط ممکن در کشور ارمنستان این است که شما وضعیت اقامت شما بلند مدت باشد منظور ا بلند مدت این است که شما حداقل طی 90 روز گذشته از این کشور خارج نشده باشید. برای اینکه بتوانید این نوع اقامت بگیرید لازم است از یکی از اقامت ها زیر را داشته باشید:

 1. اقامت تحصیلی ارمنستان
 2. اقامت ثبت شرکت ارمنستان
 3. اقامت کاری ارمنستان
 4. و ….

شما با داشتن یکی از موارد بالا به راحتی میتوانید درخواست وقت سفارت در ارمنستان نمایید و وقت خود را اخذ نمایید.

 • وقت سفارت آلمان در ترکیه

کشور ترکیه مثل دیگر کشورهای همسایه ایران دارای سفارت خانه آلمان است و جزء سفارت های است که سریع به پرونده ها رسیدگی می کند. همین امر باعث شه است بسیاری از هموطنان دنبال وقت سفارت آلمان در ترکیه باشند که این مورد قابل انجام است و شما میتوانید به عنوان یک ایرانی مراحل پرونده آلمان خود را طی کنید اما باید بدانید که برای گرفتن وقت سفارت در ترکیه شرایطی داشته باشید که این موارد شامل :

 • کیملیک
 • دانشجو
 • ثبت شرکت
 • شهروندی

شما به عنوان یک ایرانی با داشتن یکی از این موارد میتوانید درخواست وقت سفارت نمایید. چون برای سفارت آلمان در ترکیه بسیار مهم است که نوع اقامت شما در این کشور به چه شکلی است.

 • وقت سفارت آلمان در دبی

برای دریافت وقت سفارت آلمان در دبی شما باید شرایط لازم برای اینکار رو داشته باشید که بتوانید وارد سفارت آلمان شوید مهمترین و ضروری ترین شرط لازم این است که شما باید کارت اقامت دبی را داشته باشید و باید ثایت کنید که در طی سه ماه گذشته به ایران سفر نداشته اید. با رعایت این شرط شما مجاز به گرفتن وقت سفارت آلمان در دبی خواهید بود. از نظر وقت دهی در این سفارت برای ویزای های بلند مدت نسبتا سریعتر از ایران این کار صرت میگیرد و به راحتی میتوانید اقدام نمایید لازم به ذکر است که شرایط کلی سفارت ها با هم یکی است اما شرایط دبی نسبتا از شرایط سفارت المان در ایران راحتتر است و برای گرفتن ویزای المان جای نگرانی چندانی نیست.

 • وقت سفارت آلمان در گرجستان

بسیاری از هموطنان ما به خاطر مشکلاتی که در اخذ وقت سفارت المان در ایران دارند مجبور میشوند برای دریافت وقت به کشورهای مختلفی مراجعه کنند که از جمله آنها کشور گرجستان است وقت سفارت آلمان در گرجستان طی سالهای اخیر در بین ایرانیان رواج پیدا کرده است و هر ساله بسیاری از هموطنان به این کشور سفر میکنند که متاسفانه آمار دقیقی در مورد تعداد آنها وجود ندارد. اما قبل از اقدام برای گرفتن وقت سفارت آلمان در گرجستان بهتر است از افرادی که قبلا این کار را انجام داده اند مشورت بگیرید و یا با وکلای با تجربه مشورتی داشته باشید چرا که کشور گرجستان جزء کشورهای است که در این موارد بسیار حساس و قانونمند عمل میکند. اگر شما تجربه این کار را دارید لطفا اطلاعات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 • وقت سفارت آلمان در آذربایجان

انواع وقت سفارت آلمان

همواره متقاضیان زیادی هرساله برای اهداف مختلفی چون تحصیل، کار و یا گردش و تفریح به کشور آلمان سفر می‌کنند که ابتدا باید برای دریافت ویزای آلمان و پیش از آن‌وقت سفارت آلمان اقدام کنید. بعد از تحویل مدارک مسئولین سفارت مدارک شمارا موردبررسی قرار می‌دهند و چنانچه صلاحیت شما تائید شود برای شما ویزای آلمان صادر می‌شود.

از آنجاکه کشور آلمان عضو کشورهای شینگن است با ویزای شینگن آلمان می‌توانید به تمام کشورهای اتحادیه شینگن سفر کنید.با توجه به هدف سفر شما به آلمان برای اقدام به اخذ ویزای آلمان چه توریستی، کاری و چه تحصیلی باید مدارکی ارائه دهید که در مواردی خاص متفاوت می‌باشد.تهیه ویزای آلمان فقط از طریق سفارت این کشور امکان‌پذیر می‌باشد و باید قبل از ثبت درخواست خود مشخص کنید که چه نوع ویزایی می‌خواهید. و هر نوع ویزای آلمان دارای وقت سفارت خاص خود می باشد. اگر در پروسه درخواست  دریافت وقت سفارت خود اشتباهی صورت بگیرید شما تا زمان ورود به سفارت از این اشتباه با خبر نخواهید شد و قطعا در این پروسه هم زمان و هم هزینه خود را از دست خواهید داد.

زیرا این ویزاها دارای شرایط و مدارک یکسان نمی‌باشد و حتی مدتی که سفارت بنا به ویزا برای شما مشخص می‌کند که می‌توانید در آلمان اقامت داشته باشید نیز متناسب با ویزای شما متفاوت است. در زیر لیست انواع وقت های سفارت ذکر شده است که عبارتند از :

 • وقت توریستی سفارت آلمان
 • وقت تجاری سفارت آلمان
 • وقت پزشکی سفارت آلمان
 • وقت کاری ( جاب آفر ) سفارت آلمان
 • وقت جستجوی کار ( جاب سیکر ) سفارت آلمان
 • وقت دانشجویی سفارت آلمان
 • وقت پیوست سفارت آلمان
 • وقت تایید مدارک
 • وقت تایید امضاء
 • و دیگر موارد

وقت سفارت آلمان برای ویزای توریستی

برای ایرانیان آلمان کشوری مطلوبتر در بین دیگر کشورهای اروپایی می‌باشد که هرساله ایرانیان زیادی به آن سفر می‌کنند . دقت داشته باشید که بعد از تعیین وقت سفارت آلمان باید مدارکتان کامل  بدون نقص باشد. مدارک موردنیاز برای صدور ویزا در ادامه متن توضیح داده‌شده است.

چنانچه قصد سفر با همسرتان را دارید باید مدارک او را نیز تهیه و با مدارک خود تحویل دهید. برای اشخاص زیر سن ۱۸ سال اجازه‌نامه محضری و کتبی قیم و یا والدین و برای زنان متأهل اجازه همسر نیاز می‌باشد انواع دیگر وقت سفارت جهت سفر کاری و تجاری است.

وقت سفارت آلمان پیوست به خانواده

طی سالهای اخیر به دلیل مهاجرت هموطنان ایرانی و افغانستانی ساکن در ایران بحث ویزای پیوست به خانواده هم بسیار مورد توجه قرار گرفته است. ویزای پیوست به خانواده شامل سه گروه می باشد:

 1. پیوست فرزند به والدین
 2. پیوست والدین به فرزند
 3. پیوست همسر به همسر

در واقع تمامی ویزای پیوست در این سه مورد خلاصه می شود و هرکسی قصد دریافت این نوع ویزا را دارید باید یکی از موارد فوق را انتخاب نمایید چرا که سفارت آلمان در ایران خارج از این موارد ویزای پیوست دیگری ندارد.

برای دریافت این ویزا قطعا شما به وقت سفارت پیوست به خانواده نیاز دارید برای دریافت این وقت شما ابتدا باید نوع ویزا خود را انتخاب نمایید که در بالا به سه مورد آن اشاره کردیم و سپس اقدام به درخواست وقت نمایید. وقت سفارت پیوست به خانواده شاید در ظاهر خیلی ساده به نظر برسد اما دارای جزیئات بسیار مهمی است که حتما باید به آن توجه ویژه ای داشت. ما به عنوان یک مجموعه فعال در این زمینه پیشنهاد میکنیم که این نوع ویزا را به افرادی بسپارید که دارای تجربه باشند چرا که با هر خطا عملا پروسه دریافت ویزای شما با تاخیر مواجه خواهد شد.

گرفتن وقت سفارت برای ویزای ازدواج

چنانچه قصد دریافت اقامت ازدواج آلمان را دارید باید با شخصی آلمانی و یا کسی که شهروندی آلمان را دارد ازدواج کنید. جهت دریافت ویزای نامزدی باید شرایط خاصی را دارا باشید. پس از ارائه مدارک ازدواجتان به سفارت آلمان و بررسی آن‌ها چنانچه واجد شرایط تشخیص داده شوید این ویزا برای شما صادر خواهد شد.

گرفتن وقت سفارت برای ویزای کار

چنانچه شرایط استخدام در شرکتی در آلمان را داشته باشید می‌توانید نسبت به اخذ ویزای کاری و تجاری آلمان اقدام کنید و تا بتوانید برای این منظور به آلمان سفر کنید و در آن اقامت داشته باشید. برای این منظور باید دعوت‌نامه‌ای از کارفرمای آلمانی دریافت کنید و باید دعوت‌نامه معتبر و مهرشده به‌صورت رسمی باشد.بعد از گرفتن دعوت‌نامه و تکمیل مدارک دیگر که در بالا شرح دادیم و تعیین وقت سفارت آلمان به سفارت مراجعه کنید و اقدامات دیگر را انجام دهید. مسئولین سفارت مدارک را به‌دقت بررسی کرده و اگر مشکلی وجود نداشته باشد ویزا برای شما صادر خواهد شد.

گرفتن وقت سفارت برای ویزای دانشجویان

اگر مقصود شما از سفر و اقامت در آلمان تحصیل در این کشور باشد چندراه پیش روی شماست. در ابتدا باید پذیرش یک دانشگاه در آلمان را داشته باشید . این ویزا اول 3 ماهه صادرشده و بعد از چند ترم دوباره تمدید می‌شود. باید بدانید که نمی‌توانید ویزای توریستی و یا کاری بگیرید و بعد از دریافت وقت سفارت آلمان و این نوع از ویزای آلمان آن را تبدیل به ویزای تحصیلی کنید.

گرفتن وقت سفارت آلمان به‌صورت فوری

جهت تعیین وقت سفارت المان فوری بهتر است که از طریق آژانس‌ها و مؤسسات گردشگری اقدام کنید و از خدمات آن‌ها استفاده کنید. این مسئله بدین معنی نیست که آژانس و یا شرکت مربوطه در سفارت آلمان دوست یا رابطی دارد بلکه منظور آن است که مراحل کار درخواست ویزای آلمان و تعیین وقت سفارت را می‌توانید به کارشناسان باتجربه آن‌ها بسپارید تا بدون خطا و اشتباه مراحل را طی کنند.

اگر در این پروسه هر شخص یا شرکت ادعای داشتن فامیل یا دوست در سفارت آلمان را داشت اصلا به این حرف توجه نکنید (با توجه به تجربه چندین ساله به جرات عرض میکنم که این ادعاها کاملا کذب و میتواند کلاهبردار هم باشد). اگر کار را به آژانس مسافرتی بسپارید این اطمینان را دارید که در انجام پروسه اخذ وقت سفارت و تکمیل مدارک و در صورت بروز هرگونه مشکل میتواند راهنمای شما باشند.

دریافت مجدد وقت سفارت و ویزای آلمان

این مطلب برای افرادی مناسب است که قبلا ویزای آلمان را اخذ کرده اند و قصد دارند که مجدد ویزای آلمان را دریافت کنند برای این افراد شرایط خاصی وجود دارد که بهتر است از قبل از اقدام حتما از شرایط اگاه باشند. متقاضیان باید توجه کنند که شما قبلا به سفارت المان مدارکی ارائه داده اید و بنا بر آن مدارک به شما ویزا داده اند. اگر قصد دریافت مجدد  ویزا را داشته باشید باید توجه کنید که سفارت به راحتی میتواند تفاوت مدارک قبلی و جدید شما را مشاهده نماید پس در ارائه مدارک جدید ترجیحا سعی کنید که مدارک قبلی و مدارک جدید قویتر ارائه دهید. با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بهتر است که از نظر مالی خود را شخصی قویتر ارائه کنید.

چند نکته درباره وقت سفارت آلمان

به دلیل اینکه آلمان عضو شینگن است قادر خواهید بود از تمام سفارت کشورهای عضو شینگن اقدام کنید و ویزای آلمان بگیرید. توصیه ما به شما این است که برای گرفتن ویزای آلمان از طریق تعیین وقت سفارت آلمان اقدام کنید.

برای گرفتن هر نوع ویزا علاوه بر مدارک کلی یک سری مدارک دیگر نیاز است که خاص هر نوع ویزا هست که بنا بر سیاست‌های سفارت از شما درخواست می‌شود. بنابراین پیش از اقدام تمامی مدارک را با دقت تهیه و در دارالترجمه ترجمه کنید و ممهور به مهر دادگستری باشد.

هزینه مربوط به تهیه ویزا در سفارت و به‌صورت نقدی به واحد یورو پرداخت می‌شود. باید سفر خود را در طول ویزای صادره به اتمام برسانید.

دانستنی های دعوت‌نامه آلمان

چنانچه قصد سفر تفریحی ، تحصیلی و یا کاری به آلمان دارید اقدام به تهیه دعوت‌نامه کنید زیرا که داشتن دعوت‌نامه بسیار مهم و ضروری می‌باشد سپس به دنبال رزرو وقت سفارت آلمان و ویزای آن باشید. یک دعوت‌نامه رسمی و یا غیررسمی برای به انجام رساندن سریع‌تر امور اخذ ویزا و وقت سفارت و بالا بردن شانس اخذ ویزای آلمان می‌توانید بسیار مؤثر باشد.

دعوت‌نامه معمولاً از سوی یکی از دوستان و یا اعضای خانواده برای سفر به کشور مقصد برای شما صادر می‌شود. لازم به ذکر است که داشتن دعوت‌نامه به‌هیچ‌وجه ضمانتی برای صدور ویزا نمی‌باشد اما داشتن یک دعوت‌نامه از سوی یکی از اعضای خانواده و یا آشنایان شما می‌تواند شانس شمارا برای ویزا شدن بالا ببرد.چنانچه این دعوت‌نامه را از سوی خویشاوندی در آلمان دریافت کردید نسبت به تهیه باقی مدارک اقدام کنید و تعیین وقت سفارت آلمان را انجام دهید و به طی باقی مراحل بپردازید.

سیستم گرفتن وقت سفارت آلمان

بعد از اقدام به‌صورت آنلاین برای وقت سفارت آلمان یک شماره‌جهت پیگیری برای شما فرستاده خواهد شد. و بعد از سی دقیقه یک ایمیل تائیدیه حاوی اطلاعات درخواست ویزا برای شما ارسال خواهد شد. چنانچه اشتباهی در ورود اطلاعات انجام داده‌اید سریعاً درخواست را لغو کنید و دوباره تلاش کنید. حدود یک ماه و نیم بعد از ثبت درخواست تعیین وقت سفارت برای شما ایمیلی حاوی تاریخ تعیین‌شده توسط سفارت ارسال می‌شود که روز مصاحبه شما هست.

تنها یک هفته فرصت برای تائید این ایمیل دارید و در صورت عدم تائید وقت سفارت شما لغو خواهد شد. امروزه برای تعیین وقت سفارت آلمان از سیستم جدیدی که سفارت در سایت خود راه‌اندازی کرده استفاده می‌شود و دقت کنید که برای تعیین وقت سفارت نباید مراجعه حضوری به سفارت داشته باشید.

آیا سفارت مدارک جعلی را تشخیص میدهد؟

سفارت آلمان به عنوان مرجع رسمی این امکان را دارد که برخی از مدارک ارائه شده شما را مورد بررسی قرار دهد و از صحت اصل و یا جعلی بودن آن مطلع شود هر چند اگر شما قصد گرفتن ویزای بلند مدت داشته باشید باید مدارک خود را به زبان آلمانی ترجمه و به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه برسانید که همین تاییدها عملا این اطمینان را به سفارت میدهد که مدارک ارائه شده اصل می باشد اما در مورد ویزاهای کوتاه مدت قضیه فرق می کند و خود سفارت با توجه به تجربه کسب کرده طی سالهای گذشته در بسیاری از موارد میتواند مدارک جعلی و اصلی را تشخیص بدهد.

پس بهتر از است که در ارائه مدارک دقت کافی را داشته باشید و پیشنهاد میکنیم از همه مدارکی که به سفارت ارائه میدهید کپی تهیه نمایید و در نزد خود نگه دارید چرا که اگر بعدها بخواهید مجدد اقدام به دریافت ویزا نمایید این مدارک میتواند مسیر ویزا شدن شما را هموار کند.

مدارک موردنیاز جهت مراجعه به سفارت آلمان

دقت داشته باشید که در روز مصاحبه شما باید خود در سفارت حضور داشته باشید و هیچ شخص دیگری نمی‌تواند بجای شما برای مصاحبه و انگشت‌نگاری حاضر شود. اسنادی که به سفارت آلمان ارائه میشود در چند دسته تقسیم میشود که در زیر کاملا توضیح خواهیم داد.

اسناد ضروری و اولیه

اسنادی که برای سفارت اهمیت بسیاری دارند و عدم وجود هر یک از این موارد به راحتی میتواند پرونده شما را دچار مشکل کند و یا به عبارتی شما را به سمت ریجکتی بکشاند. پس لطفا در تهیه این مدارک دقت لازم داشته باشید که جزء مدارک مهم سفارت تلقی می شود.

 • اعتبار گذرنامه بالای سه ماه بعد از پایان سفر
 • گذرنامه دارای دو برگه خالی باشد
 • تکمیل فرم درخواست ویزای آلمان
 • ویزاهای قبلی شنگن ( در صورت موجود بودن )
 • اصل دعوتنامه ( در صورت موجود بودن )
 • کارت اقامت دعوت کننده ( در صورت موجود بودن )
 • یک قطعه عکس 4.5 * 3.5 پس زمینه سفید ( با عکس پاسپورت یکی نباشد )
 • بیمه مسافرتی
 • رزرو پرواز
 • رزرو هتل

اسناد ملکی

 • سند زمین
 • سند مغازه
 • سند باغ یا باغچه
 • سند منزل

اسناد هویتی

 • شناسنامه

اسناد عاطفی

 • عقدنامه
 • شناسنامه ( صفحات دوم به بعد که شامل اسم فرزندان و همسر می باشد )

اسناد شغلی

 • نامه اشتغال به کار
 • نامه مرخصی
 • نامه بیمه تامین اجتماعی یا خدمات درمانی
 • قرارداد کاری

اسناد مالی

 • تمکن مالی
 • گردش حساب

هزینه‌های مربوط به‌وقت سفارت آلمان

بعدازاینکه فرم مربوطه را تکمیل کردید و مراحل وقت سفارت را به اتمام رساندید، تاریخی با ایمیل به شما برای روز مصاحبه اعلام می‌شود که برای انجام مصاحبه و انگشت‌نگاری باید در آن روز در محل سفارت حضور پیدا کنید و همچنین باید بدانید که در این روز باید یورو به اندازه کافی همراه داشته باشید.

امکان پرداخت از طریق کارت اعتباری وجود ندارد تمامی هزینه‌های ویزای در سفارت تمام و کمال از شما دریافت می‌شود. لازم به ذکر است پول دریافتی از شما پیپر یورو می‌باشد نه پول دیگر و نه حتی سکه .

ویزای شینگن چیست؟

بنابر یک معاهده به نام شینگن تعدادی از کشورهای اروپایی بر طبق یک قانون مشترک به شهروندان خود و کشورهای عضو پیمان اجازه دادند تا با داشتن ویزای شینگن بتوانند به کشورهای هم‌پیمان سفر کنند. آلمان نیز جزو این کشورها و این معاهده می‌باشد.

قوانین سفر در اتحادیه اروپا بنا بر معاهده شینگن دارای شرایط یکسان می‌باشد. برای ورود به خاک کشور آلمان نیز نیاز به دریافت ویزای شینگن می‌باشد و پیش از اقدام باید تعیین وقت سفارت را انجام دهید. ویزای شینگن نیز دارای انواع متفاوتی است که بنا به هدف سفر برای متقاضی صادر می‌شود.

انواع ویزای شینگن

با داشتن ویزای شینگن قادر هستید به مدت 3 الی 6 ماه به کشورهای اتحادیه شینگن سفر داشته باشید درست بعد از ورد به خاک اتحادیه اروپا این زمان ثبت می‌شود.

انواع ویزای شینگن

این نوع ویزا خود به سه دسته دیگر تقسیم می‌شود که شامل:

ویزای شینگن نوع A

ویزای فرودگاهی می‌باشد، مسافرانی که قصد دارند در کشور آلمان هواپیمای خود را تعویض کنند و به مقصد دیگری بروند که در کشور آلمان نمی‌باشد.

ویزای شینگن نوع B

این ویزا نیز زیرمجموعه‌ای از ویزای قبلی می‌باشد با این تفاوت که در ویزای نوع قبل شما می‌توانید از آلمان به دیگر کشورهای شینگن سفر کنید اما با این ویزا قادر خواهید بود به کشورهای خارج از اتحادیه شینگن نیز بروید.

ویزای شینگن نوع C

این ویزا پرطرفدارترین نوع ویزاست. چنانچه قصد سفر گردشی و تفریحی به کشور آلمان را دارید باید این نوع ویزا را تهیه کنید. مدت اقامت در آن نوع ویزا تماماً بستگی به تصمیم سفارت دارد.

ویزای شینگن نوع D

برای داشتن یک اقامت طولانی‌مدت در آلمان باید این نوع ویزا را دریافت کنید. بنا بر هدف سفر شما به آلمان این نوع از ویزا می‌تواند یک‌بار ورود یا چند بار ورود باشد و برای شخص صادر شود. شرایط صدور این ویزاها به شرح زیر است:

برای دانشجویانی که برای اهداف تحقیقاتی نیاز به اخذ ویزای شینگن دارید. اشخاصی که قصد دارند برای تبادل مهارت‌ها و تخصص خود به کشورهای شینگن سفر کنند. ورزشکاران و هنرمندان جزو این دسته هستند که باید این نوع از ویزا را دریافت کنند.

در مواردی که شخص نمی‌تواند تاریخ مشخصی برای ترک کشورهای عضو شینگن را ارائه دهد این نوع ویزا صادر می‌شود. برای مثال برای بیمارانی که در دوره درمان مشخصی ندارند. دانشجویان که قصد شرکت در دوره‌های آموزشی در این کشورها را دارند باید این نوع ویزا را دریافت کنند.

در دعوت‌نامه آلمان چه مواردی نوشته شود ؟

محتویات دعوت‌نامه ارسالی شما که باید شخص دعوت‌کننده داخل دعوت‌نامه بنویسد:

نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، آدرس محل سکونت و شماره تلفن، حرفه او، کپی از اسنادی که اقامت او را در این کشور تائید می‌کند و شرایط اقامت او باید کاملاً شرح داده شود..

شخص دعوت‌کننده باید اطلاعات شخص که قصد سفر به آلمان را با آن دعوت‌نامه دارد را نیز بنویسد که شامل:

نام و نام خانوادگی خودش، تاریخ تولد، آدرس محل سکونت  و شماره تماس، رابطه خودش و کسی که قصد سفر به آلمان دارد، هدف سفر، تایم اقامت در آلمان و هتل محل اقامت و شهرهایی که قصد بازدید از آن را دارد و اینکه هزینه‌های شما در آلمان به چه شکل پرداخت خواهد شد. تاریخ ورود و خروج شما از این کشور باید دقیقا مشخص شود.

در موارد زیر امکان گرفتن ویزا وجود ندارد

نکاتی که قبل از رزرو وقت سفارت باید به آن دقت کنید: دقت کنید که برای دریافت ویزای آلمان 3 ماه پیش از سفر خود اقدام کنید. زودتر از این زمان درخواست ویزا ندهید، اما می‌توانید زودتر از این تاریخ نسبت به اخذ وقت سفارت آلمان اقدام کنید.

توصیه ما به شما این است که چندین ماه زودتر از تاریخ سفر خود نسبت به دریافت وقت سفارت اقدام کنید زیرا که در زمان‌هایی به دلیل درخواست‌های زیاد سفارت شلوغ می‌باشد. فرم درخواست باید امضاشده باشد و با اطلاعات کاملاً صحیح پرشده باشد. گذرنامه شما باید حداقل سه ماه از صدور آن بگذرد و دو صفحه سفید داشته باشد و عکس الحاق شده به گذرنامه باید حداکثر برای یک سال گذشته باشد و نه بیشتر.

دقت داشته باشید که در زمان تعیین وقت سفارت مدارک خواسته‌شده را با وسواس و دقت کاملی تهیه کنید تا نقص مدارک باعث رد درخواست شما نشود.

در موارد زیر امکان گرفتن ویزا وجود ندارد

سوالاتی که در روز مصاحبه وقت سفارت آلمان از شما ممکن است بپرسند

یکی از مراحل مهم اخذ ویزای آلمان مصاحبه‌ای است که در سفارت آلمان از شما به عمل می‌آید. بعد از اقدامات شما در جهت تعیین وقت سفارت آلمان تاریخ روز مصاحبه برای شما ایمیل خواهد شد.به تمامی سؤال‌های پرسیده شده در روز مصاحبه به‌درستی و با صحت کامل پاسخ دهید. سؤال‌های مورد پرسش به شرح زیر است:

 • کشور شینگن مقصد شما کدام است؟
 • آیا خویشاوند و یا دوستی در کشورهای شینگن دارید یا خیر؟
 • هدف و دلیل شما از این سفر چیست؟
 • پرداخت هزینه‌های مربوط به سفر شما چگونه پرداخت می‌شود
 • در صورت متأهل هستید مدارک مربوط به همسرتان را من‌جمله مدارک شغلی او را ارائه و شرح دهید.
 • محل کار و شغل شما چیست؟
 • مدرک تحصیلی و سواد متقاضی پرسیده می‌شود.
 • محل اقامت شما بدر طول سفر کجاست؟
 • میزان درآمد و وضعیت مالی شما چیست؟
 • آیا تابه‌حال سفر خارجی داشته‌اید؟
 • چه ضمانتی برای بازگشت به کشور خوددارید؟

وقت VIP سفارت آلمان
وقت سفارت المان چقدر طول میکشد ؟
آموزش گرفتن وقت سفارت آلمان
مدارک مورد نیاز سفارت آلمان
هزینه های مربوط به سفارت آلمان
ویزای آلمان
دعوتنامه آلمان
تور آلمان
مهاجرت به آلمان

تاریخ خبر 23/02/1398

اخبار سفارت آلمان

اخبار ویزامتریک

متقاضیانی گرامی که پاسپورت خود را تحویل ویزامتریک داده اند و هنوز آن را دریافت نکرده اند از ساعت 8 تا 15 در روزهای زیر باز می باشد و میتوانند برای دریافت پاسپورت خود اقدام کنند. اما پیشنهاد میشود که قبل از مراجعه به دفتر ویزامتریک حتما از روی سایت بررسی نمایید که آیا پاسپورت شما عودت داده شده است یا خیر و یا اینکه شما متقاظی گرامی میتوانید در تاریخ های ذکر شده با ویزامتریک به شماره 02188700343 تماس بگیرید و با جرئیات دریافت پاسپورت آشنا شوید.

سه شنبه – 13/03/1399

سه شنبه – 22/03/1399

پنجشنبه – 22/03/1399

سه شنبه – 27/03/1399

پنجشنبه – 29/03/1399

شرکت ویزامتریک فقط در این تاریخ ها باز می باشد. و در تاریخ های دیگر تعطیل می باشد.

با توجه به بیماری همه گیر کرونا ، همه ما باید مقررات بهداشتی را رعایت کنیم و از این رو از شما متقاضیان عزیز خواهشمندیم در حین مراجعه به ویزامتریک  فاصله ای ایمن را رعایت فرمایید .

 

خبر تاریخ 20/02/1398

طبق اخبار رسیده از سفارت آلمان در ایران افرادی که ویزای آلمان را دریافت کرده باشند و به خاطر شرایط ویروس کرونا از آن نتوانسته اند استفاده بکنند این امکان را داشته باشند که درخواست ویزای مجدد بدهند و زمان بررسی ویزای آنها در کمترین زمان ممکن صورت بگیرد. اما شرط بسیار مهمی که در این موضوع وجود دارد این است که در صورتی ویزای جدید آلمان صادر خواهد شد که تغییرات تنها مربوط به تاریخ سفر باشد و تغییری در هدف سفر ایجاد نشده باشد.

با اعمال این شرط عملا افرادی که ویزای نمایشگاهی و یا شرکت در کنگره و سمینار داشته اند شامل این مورد نخواهند شد. مگر اینکه نمایشگاه و یا کنگره یا سمینار آنها به تاریخ جدیدی تغییر کرده باشد.

( این مورد هنوز قطعی نشده است اما شانس تایید آن بالا خواهد بود )

 

28 نظرات
 1. ehsan می گوید

  با عرض سلام
  در مطالب بالا نوشته اید که حدود یک ماه و نیم بعد از ثبت درخواست تعیین وقت سفارت آلمان برای شما ایمیلی حاوی تاریخ تعیین‌شده توسط سفارت ارسال می‌شود که روز مصاحبه شما هست. در صورتیکه من فقط یک ایمیل از طرف سفارت دریافت کرده ام و آن هم ایمیل تایید گرفتن وقت برای مصاحبه بوده است. لطفا راهنمایی کنید .

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام وقت بخیر . این موردی که در توضیحات ذکر شده برای وقت های پیوست به خانواده یا کار و یا تحصیلی می باشد.

 2. هدی می گوید

  سلام
  خیلی ممنون از مطالبی که تو سایت قرار دادید
  در مورد ویزای کاری و شرایط اون اگه ممکنه راهنمایی کنید.
  سپاسگزارم

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام . وقت بخیر از لطف شما متشکریم
   چشم در اولین زمان ممکن این مورد درج خواهد شد

 3. وحیدلامعی رامندی می گوید

  سلام.من برای ویزای آلمان حدود ۶ ماه پیش ریجکت شدم گزینه ۲ دلیلش بود.اعتراض زدم بعد حدود۳ ماه از سفارت زنگ زدن گفتن ک اعتراض من قبول شده برم ویزا رو تو تاریخ معین شده بچسبونند.رفتم مصاحبه هم شدم گفتن ۱۰ روز دیگ برم ویزام رو تحویل بگیرم بعد ۱۰ روز رفتم گفتن بهتون زنگ میزنیم داستان کرونا پیش اومد .۳ ماه بعد بهم زنگ زدن گفتن بیا پاس رو تحویل بگیر ویزا گفتن برام نچسبوندن تکلیف حقی ک از من ضایع شده چی میشه ؟؟؟؟

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام وقت بخیر – حق شما محفوظ واهد بود اصلا نگران نباش . شما فقط باید صبر کنید که ویروس کرونا از ایران خارج و سفارت رسما فعالیت خود را شروع کند. سپس شما میتوانید درخواست مجدد بدید با این توضیح که شما قبلا ویزا داشتید یا شرایط اخذ ویزا را داشتید. سفارت برای شما نسخه دیگری اعمال خواهد کرد.مرسی

 4. مهدی می گوید

  سلام بنده ویزای توریستی گرفته ام بلیط و وچر هم برای تاریخ 18 فروردین داشتم ولی بدلیل کرونا سفرها لغو شده الان هم ویزا داره مدتش تموم میشه، چکار باید بکنم برای تمدید آیا شانسی هست مجددا ویزا بدهند یا تمدید کنن؟

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام وقت بخیر – برای دریافت مجدد ویزای آلمان شانس که قطعا خواهید داشت. فقط باید صبر کنید تا وضعیت ویروس کرونا در کشور مشخص بشه بعد از اون سفارت شرایط جدید اعلام خواهد کرد . در پایین همین مطلب ما شرایط و قوانینی که سفارت برای این شرایط قرار داده رو ذکر میکنیم.

 5. مریم می گوید

  باسلام
  وقت های جدید برای مصاحبه ویزای شینگن از چه زمانی باز میشه؟
  از کی میتونیم تو سایت ویزامتریک آنلاین وقت مصاحبه شینگن بگیریم؟
  باتشکر

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام وقت بخیر
   هنوز تاریخ دقیق باز شدن وقت های سفارت آلمان و دریافت وقت ها مشخص نیست. به محض باز شدن در کانال ویزامتریک درج میشه حتما.
   مرسی

 6. مریم می گوید

  باسلام
  در سایت ویزا متریک برای مشاهده وقت های موجود ابتدا باید صدونود تومن رو واریز کنیم،به نظرتون در شرایط موجود این مبلغ رو واریز کردن و منتظر باز شدن وقت سفارت بودن عاقلانه است یا اینکه صبر کنیم ببینیم در کانال ویزا متریک وقت های جدید از چه زمان اعلام میشوند؟
  باتشکر از پاسختون

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام وقت بخیر
   پیشنهاد میکنیم فعلا هیچ مبلغی واریز نکنید تا زمانی که سفارت فعال بشه.
   مرسی

 7. شبنم می گوید

  سلام، لطف میکنید بگویید از چه زمانی میتونیم وقت آنلاین جهت تحویل مدارک برای ویزای کوتاه مدت بگیریم؟ مرزهای کشور های اروپایی در حاب بازگشایی است. از کی امکان اقدام برای ویزا هست؟
  با تشکر

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام وقت بخیر – متاسفانه اصلا تاریخی مشخص وجود نداره – زمان بازگشایی به وضعیت ویروس کرونا در ایران و المان بستگی داره.

 8. سلطانی می گوید

  سلام وقت بخیر.
  فرم درخاست ویزای دیدار از خانواده در المان رو از کجا میتونم بگیرم؟ همون فرم ویزای شینگن هست که توی سایت موجوده؟؟

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام وقت بخیر الاان متسافنه بخاطر کرونا وقت و ویزا برای این درخواست صاور نمیشه. باید فعلا ثبرکنید تا شرایط بهبود پیدا کنه بعد اقدام کنید

 9. احمد می گوید

  سلام و درود، با توجه به شرایط فعلی،از آغاز ثبتنام(جهت اخذ ویزای تحصیلی) تا گرفتن وقت مصاحبه چقدر طول می کشه؟ آیا هنوز هم چیزی حدود ۲ طول می کشه یا نه

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام . کاملا متفاوت هستش

 10. پروین می گوید

  سلام و خسته نباشید من همسرم پناهنده بوده ۶ سال در آلمان و کارت اقامت موقت را تمدید کرده الان درخواست اقامت دایم داده اند ! چقدر طول میکشد تا اقامت دایم بیاید و اینکه میشود با اقامت دایم درخواست ویزا پیوست کرد !؟ خواهش میکنم جواب بدید !

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام وقت بخیر . پروسه ویزای پیوست از زمانی که در ایران اقدام کنید اگر مدارک کامل و درست باشه بین 3 تا 6 ماه میتونه زمان ببره و اگر مدارک دارای مشکل باشه میتونی 1 الی 2 سال هم زمانبر باشه.

 11. محمد می گوید

  سلام برای اوسبیلددونگ میخوام اقدام کنم برم مستقیم سفارت کارم درست میشه

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام. ابتدا مدارک اماده و ایمیل ارسال کنید به سفارت المان

 12. Hami می گوید

  سلام
  آیا وقت برای ویزای نمایشگاهی مقدور هست ؟

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام . بله . اما پیشنهاد میکنیم الان اقدام نکنید

 13. Ata می گوید

  سلام
  روزبخیر
  همچنان برای درخواست ویزای توریستی باید دلیل مهم داشته باشی؟

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام . فعلا بله

 14. فوزیه می گوید

  سلام‌من ۳ماه قبل مصاحبه دادم‌فقط یک‌مدرک نقصی داشتم تا آماده شد یک‌ماه طول کشید بعد به سفارت پوست کردم‌الان‌هیچ‌خبری نیست به نظرتون‌چقدر طول میکشد‌تا ویزای من‌بیاد‌ لطفا جواب بدین‌خیلی ممنون تان‌میشم

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام. شما درخواست چه ویزای داده بودید به سفارت ؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.