وقت تایید مدارک سفارت آلمان

وقت تایید مدارک آلمان برای افرادی مورد استفاده قرار میگیرد که دولت آلمان از شخص یا شرکتی درخواست میکند که برخی از مدارک را مورد تایید دولت ایران و سپس مورد تایید سفارت آلمان در ایران برساند بیشتر وقت تایید مدارک برای کسانی استفاده میشود که هدف انها تحصیل در آلمان و یا ثبت شرکت در آلمان می باشد البته برای موارد دیگری هم استفاده میشود.

وقت تایید مدارک در واقع زمانی است که شما باید مدارک را به تایید سفارت برسانید بعد از تایید مدارک را به وکیل خود تحویل دهید. و اگر به دنبال ان هستید که وقت تایید مدارک سفارت آلمان را خود شما انجام دهید و به شخص یا شرکتی مراجعه نکنید پیشنهاد میکنم این مطلب ( اموزش گرفتن وقت تایید مدارک سفارت آلمان ) را کاملا مطالعه کنید.

گرفتن وقت تایید امضاء و تایید مدارک سفارت آلمان

امروزه تایید مدارک در تمامی سفارت ها به بخشی مهمی تبدیل شده است از جمله کشور آلمان، به خاطر وجود ایرانیان بیشماری که در کشور آلمان وجود دارند و نیازمند این هستند که مدارکی که قبلا در ایران کسب کرده اند را به تایید دولت ایران و سفارت المان برسانند نیازمند وقت تایید مدارک هستند که در ادامه این مطلب در مورد انواع وقت تایید مدارک و زماندهی صحبت خواهیم کرد. فقط نکته مهمی که باید در وقت تایید مدارک عرض کنیم خدمت شما این است که در انتخاب وقت تایید مدرک حتما به نوع وقت توجه کنید چرا که با انتخاب غلط نوع وقت، شما به راحتی میتوانید دچار سردرگمی و دردسر شوید.

وقت تایید مدارک سفارت آلمان

وقت تایید مدارک سفارت آلمان شامل چند نوع می باشد که هر کدام از آنها برای مورد خاصی استفاده می شود که حتما به شما پیشنهاد میدهیم با توجه به نوع درخواست انتخاب درستی را داشته باشید چرا که اگر اشتباه درخواست بدید هم زمان شما از دست خواهد رفت و هم امکان دارد در سفارت دچار یکسری مشکلات ناخواسته شوید. وقت های تایید مدارک عبارتند از :

  • وقت تایید کپی و اصل مدارک
  • وقت تایید مدارک ایرانی
  • وقت تایید امضاء
  • وقت تایید مدارک بازنشستگی

وقت تایید کپی و اصل مدارک

وقت تایید مدارک به صورت اینترنتی می باشد و شما میتوانید این وقت را اخذ نمایید اما موردی که وجود دارد این است که وقت های تایید مدارک همیشه در دسترس نمی باشد و هر از چند گاهی آزاد می شود و همین مورد باعث می شود که شما نتوانید به راحتی وقت تایید مدارک خود را دریافت کنید. بهترین کاری که میتوان انجام داد این است که وقت خود را به شرکتی یا شخصی که تجربه این کار را دارد بسپارید.

نکته قابل توجه : از تاریخ 12 بهمن 1394 ( برابر با 01 فوریه 2016) ترجمه های مدارک فارغ التحصیلی شغلی و تحصیلی شما به صورت رایگان تایید و تصدیق نخواهد شد، بلکه فقط کپی آن ها مورد تایید قرار خواهد گرفت. لطفا اطلاعات مربوطه در خصوص روند جدید را از برگه راهنما جهت تایید و تصدیق کپی، دریافت نمایید.

وقت تایید مدارک ایرانی

این نوع وقت تایید مدارک اغلب اوقات برای افرادی استفاده می شود که در کشور آلمان ساکن هستند و در مواردی دولت آلمان از شخص مدارکی را طلب می کند که این مدارک بایستی مورد تایید سفارت آلمان قرار بگیرد. به مدارکی که میتوان اشاره کرد سند ازدواج، سند طلاق و دیگر موارد.

ناگفته نماند که سفارت آلمان در ایران میتواند در صورت تردید در مدرک ارائه شده برای تایید از شما مدارک دیگری درخواست کند که با توجه به آن مدرک راحتتر بتواند تصمیم بگیرد ( این مورد زیاد اتفاق نمی افتد ).

موردی که باید توجه کنید این است که مدارک لازم را به زبان آلمانی ترجمه رسمی کرده باشید و ترجمه به تایید وزارت امور خارجه و دادگستری ایران رسیده باشد.

از آن جایی که مسئولین سفارت آلمان موظف به همکاری در حفاظت از اسناد و اطلاعات در داخل کشور و حفظ اعتماد به مطمئن بودن گواهی های دولتی می باشند، می توانند در صورت مشکوک بودن به صحت سند و یا در صورتی که سند به طورمشخص حاوی مطالب کذب باشد، از تأیید مدرک امتناع ورزند.

وقت تایید مدارک المانهزینه تایید طبق مقررات قانون هزینه خارج از کشور، به شرح زیر است:

25 یورو برای شناسنامه ایرانی ، گواهی ولادت، سند ازدواج، سند طلاق، گواهی فوت، گواهی تجرد.

45 یورو برای سایر مدارک ( احکام دادگاه، گواهی سوء پیشینه، سایر گواهی ها)

هزینه هنگام درخواست به یورو دریافت می گردد. اگر مدرکی یا سندی تایید نشود، مثلا به دلیل جعل، ۷۵٪ هزینه ( یعنی ۱۵ و یا ۳۰ یورو) هزینه اخذ می شود.

گذرنامه های ایرانی تایید نمی شوند. کپی آن ها می تواند تایید شود ( به مطالب ذیل توجه کنید . صفحه اول گذرنامه کافی است.)

وقت تایید مدارک سفارت آلمان تحویل مدارک جهت تصدیق / تأیید کپی که برای بخش روادید جهت وقت مصاحبه در هفته بعد و یا جهت رفع نواقص مورد درخواست از سوی بخش روادید مورد نیازاست، از این پس تنها روزهای پنجشنبه و بدون نیاز به وقت قبلی امکان پذیر می باشد.

 پذیرش تنها در قبال ارایه تأییدیه وقت مصاحبه بخش روادید برای هفته بعد و یا برگه درخواست بخش روادید جهت رفع نواقص پرونده صورت می گیرد.

تحویل مدارک در روزهای دیگر تنها با وقت قبلی امکان پذیر است.

زمان باز شدن وقت تایید مدارک سفارت آلمان

برای دریافت وقت تایید مدارک خود متاسفانه باید گفت که زمان باز شدن وقت تایید مدارک سفارت آلمان اصلا مشخص نیست طبق تجربه چندین سالانه باز شدن این وقت اصلا روی هیچگونه قانون یا قائده ای نیست و هر لحظه امکان دارد این وقت باز شود پس اگر کسی به شما عزیزان زمان باز شدن وقت تایید مدارک سفارت آلمان را دقیق و یا با تضمین بیان میکند در صحت حرف ایشان تردید داشته باشید. و اگر از شما درخواست مبلغی مبنی بر اینکه ابتدا مبلغ بدید سپس وقت اخذ میشود هیچوقت این کار را نکنید .

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.