آلمان به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا شناخته شده است شرایط خوب صنعتی و اقتصادی حاکم در این کشور سبب شده مهاجران زیادی این کشور را برای اقامت خود انتخاب کنند، ویزای جست و جوی کار یکی از پرتقاضاترین انواع ویزای آلمان می باشد که شخص متقاضی با داشتن این ویزا می تواند در مدت زمانی کوتاه شغل مورد نظر خود را پیدا کرده و نسبت به اقامت دائم در این کشور اقدام کند. در ادامه ی مطلب به ذکر نکاتی در مورد ویزای جست و جوی کار و شرایط دریافت آن خواهیم پرداخت.

درباره کشور آلمان

کشور آلمان یکی از قطب های اقتصادی دنیا به حساب می آید که با کشورهایی مانند دانماک، بلژیک، سوئیس، جمهوری چک، فرانسه همسایه می باشد این کشور با دریای بزرگ بالتیک و دریای شمال مرز مشترک دارد.

آلمان با مساحت 357 هزار کیلومتر مربع به عنوان شصت و سومین کشور پهناور دنیا شناخته می شود این کشور از لحاظ سیاسی و اقتصادی پیشرفت های زیادی داشته است و با جمعیت حدود 82 میلیون نفر پرجمعیت ترین کشور قاره ی اروپا به حساب می آید، از آن جا که کشور آلمان جزء کشورهای محدوده ی شینگن است شما می توانید با دریافت ویزای توریستی آلمان به سایر کشورهای عضو این پیمان سفر کنید. بسیاری از شرکت های معروف دنیا به خصوص در زمینه ی خودروسازی در آلمان قرار دارند. این کشور از نظر گردشگری هم رونق بسیاری دارد و مردم آن دارای مذهب های مختلف هستند ولی اکثریت به زبان آلمانی صحبت می کنند.

درباره کشور آلمان

اخذ ویزای جستجوی کار آلمان

یکی از برنامه های اداره مهاجرت برای افرادی که تمایل دارند در کشور آلمان به کار مشغول شوند و در این کشور اقامت دائم داشته باشند ویزای جست و جوی کار می باشد این ویزا کوتاه مدت بوده و برای متقاضیانی که هدفشان اشتغال در کشور آلمان است صارد می شود لازم به ذکر است که این ویزا به معنای اجازه ی کار کردن شما نیست بلکه به شما اجازه می دهد در کشور آلمان به پیدا کردن شغلی مناسب بپردازید. ویزای جست و جوی کار با اعتبار شش ماهه به افرادی تعلق می گیردد که مدرک دانشگاهی معتبر و سابقه ی کاری همراه با بیمه دارند البته تسلط به زبان آلمانی و ارائه ی مدرک از جمله شرایط الزامی برای اخذ ویزای جست و جوی کار می باشد.

مراحل اخذ ویزای جستجوی کار آلمان

به طور کلی ویزای جست و جوی کار آلمان امکان اقامت کوتاه مدت و پیدا کردن کار مناسب در کشور آلمان را به شما می دهد برای دریافت ویزای جست و جوی کار آلمان فرد متقاضی باید با مراجعه به سایت سفارت وقت سفارت آلمان را دریافت کنید و بعد از آن با تهیه مدارک مورد نیاز و تکمیل فرم های مربوط به اخذ ویزا با مراجعه به سفارت آلمان به صورت حضوری ویزای جست و جوی کار آلمان را دریافت کنید.

انواع ویزای کاری آلمان با داشتن دعوت نامه

ویزای آلمان شامل انواع مختلفی می باشد که با توجه به هدف شخص متقاضی از سفر به کشور آلمان برای مدت زمان مشخصی صادر می شود به طور کلی دعوت نامه یکی از موارد مهمی است که روند دریافت ویزا را تسریع می بخشد اما برای دریافت ویزای جست و جوی کار آلمان نیازی به دعوت نامه نیست ولی برای دریافت ویزای دائم و اقامت دائم در کشور آلمان باید از سوی شرکت یا کارفرما دعوت نامه ای داشته باشید و به اداره ی مهاجرت ارائه دهید. به عبارت دیگر دعوت نامه ، ضمانت نامه ای است که میزبان به دولت ارائه می دهد تا نشان دهد تمامی مسئولیت شخص متقاضی را بر عهده گرفته است. دعوت نامه هم انواع گوناگونی دارد مانند دعوت نامه ی کاری، خانوادگی، تحصیلی و…

شرایط دریافت ویزای جستجوی کار آلمان

یکی از الزامات دریافت ویزای جست و جوی کار آلمان ارائه ی مدرک معتبر همراه ریز نمرات می باشد فرد متقاضی باید بعد از اتمام دوران تحصیل و دانشجویی خود مدرک معتبری از دانشگاه دریافت کند و به همراه سایر مدارک خود از جمله سابقه کاری و بیمه نامه ارائه دهد. ارائه ی مدرک زبان آلمانی یکی دیگر از الزامات دریافت ویزای جست و جوی کار آلمان می باشد این ویزا برای افرادی صادر می شود که به دنبال کار و اقامت دائم در کشور آلمان هستند این افراد بعد از پیدا کردن کاری مناسب باید اقدام به دریافت ویزای بلند مدت کاری کنند.

شرایط دریافت ویزای جستجوی کار آلمان

مدت زمان لازم برای دریافت ویزای جستجوی کار آلمان

کشور آلمان در ایران سفارت خانه دارد برای همین لازم است بعد از دریافت وقت سفارت در زمان مشخص شده با تهیه ی مدارک مورد نیاز و تکمیل فرمه های اخذ ویزا به سفارت این کشور مراجعه کنید بعد از تحویل مدارک مدت کوتاهی باید منتظر بمانید تا تاییدیه ی اخذ ویزا برای شما صادر شود این مدت ممکن است دو هفته تا دو ماه طول بکشد البته این بازه ی زمانی با توجه به شرایط فرد متقاضی متفاوت خواهد بود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای جست و جوی کار آلمان

برای دریافت ویزای جست وجوی کار آلمان باید یک سری مدارک کلی که برای دریافت هر نوع ویزایی لازم است تهیه کرده و به سفارت ارائه دهید علاوه بر مدارک ذکر شده شما موظف به تهیه ی مدارک تخصصی با توجه به نوع ویزای خود هستید.

 1. بیمه مسافرتی
 2. تکمیل فرم دریافت ویزای جست و جوی کار
 3. رزرو بلیط هواپیما
 4. چند قطعه عکس
 5. ارائه ی هدف فرد متقاضی از سفر به کشور آلمان
 6. ارائه ی مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات دروس
 7. اصل و کپی شناسنامه شخص متقاضی به همراه ترجمه ی آن
 8. اصل و کپی شناسنامه فرزندان به همراه ترجمه ی آن
 9. گذرنامه شخص متقاضی و همراهانش با حداقل شش ماه اعتبار
 10. رزرو هتل
 11. اصل و کپی سند ازدواج به همراه ترجمه
 12. اثبات تمکن مالی شخص متقاضی
 13. مدارکی که نشان دهنده ی ارتباط شخص متقاضی با کشور ایران باشد مانند سند مغازه ، زمین یا خانه

تمامی مدارک باید به صورت رسمی به زبان انگلیسی یا آلمانی ترجمه شده باشند و دارای مهر دارالترجمه باشند.

توجه داشته باشید که با توجه به نوع ویزای درخواستی ارائه ی دعوت نامه هنگام مراجعه ی حضوری به سفارت آلمان الزامی است.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای جستجوی کار آلمان برای مشاغل مختلف

برای دریافت ویزای جست و جوی آلمان علاوه بر مدارک عنوان شده باید مدارک شغلی خود را ارائه دهید این مدارک باتوجه به شغل افراد متفاوت خواهد بود یکی دیگر از شرایط دریافت ویزای جست و جوی کاری ارائه ی بیمه نامه به همراه سابقه ی کاری مرتبط با شغلتان می باشد به طور کلی علاوه بر مدارک عنوان شده باید مدارک تخصصی دیگری نیز ارائه دهید که در ادامه ی مطلب ذکر شده است.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای جستجوی کار آلمان برای مشاغل مختلف

مدارک لازم برای تجار:

مدارک لازم برای افرادی که کار آزاد دارند:

مدارک لازم برای بازنشستگان:

مدارک لازم برای کارمندان:

شرایط کار برای ایرانیان در کشور آلمان

با توجه به اقتصاد قوی و گستردگی صنعت کشور آلمان پیدا کردن شغل مناسب در این کشور برای ایرانیان و متقاضیان کار مناسب است، ایرانیانی که سابقه کاری مرتبط به همراه شرایط تحصیلی مناسبی دارند می توانند زندگی خوبی را در کشور آلمان شروع کنند لازم به ذکر است برای پیدا کردن شغل مناسب در مدت زمان شش ماه باید تمکن مالی خود را اثبات کنید و نشان دهید که قادر به تامین هزینه های خود هستید.

شرایط کار برای ایرانیان در کشور آلمان

آدرس سفارت کشور آلمان در تهران

متقاضیان دریافت ویزای جست وجوی کار آلمان می توانند با مراجعه به سفارت این کشور در شهر تهران و تکمیل فرم درخواست ویزا و ارائه ی مدارک مورد نیاز ویزای جست و جوی کاری آلمان را دریافت کنند.

آدرس سفارت آلمان : تهران ، خیابان فردوسی پلاک 324

سایت سفارت آلمان : www.teheran.diplo.de

تلفن تماس سفارت آلمان : 02139991499

دریافت اقامت دائم با استفاده از ویزای جست وجوی کار آلمان

شخص متقاضی بعد از پیدا کردن شغل مورد نظر خود در کشور آلمان باید برای دریافت ویزای بلند مدت کاری و بعد از آن اقامت دائم خود  در کشور آلمان اقدام کند که البته هر کدام از این مراحل نیاز به ارائه ی مدارک خاصی دارند که می توانید با ارائه ی این مدارک و داشتن شرایط مطلوب اقدام به دریافت ویزا اقدام کنید. به طور کلی اخذ ویزای جست و جوی کاری آلمان راهی برای دریافت اقامت دائم در این کشور می باشد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *