کشور اوکراین یکی از کشورهای اروپایی است که آمار بالایی در خصوص اخذ ویزای ایران و سفر به این کشور دارند مردم کشور اوکراین برای سفر به این ایران و اقامت در این کشور باید اقدام به دریافت ویزای ایران کنند به عبارت دیگر یکی از الزامات سفر به ایران برای اتباع اوکراینی اخذ ویزای ایران می باشد. قوانین مشخصی جهت  صدور ویزای ایران برای اتباع اوکراینی وجود دارد که رعایت آن ها از سوی متقاضیان الزامی است ویزای ایران برای اوکراینی ها انواع مختلفی دارد که متقاضیان باید برای دریافت هر کدام از انواع ویزا مدارک مشخصی را آماده کرده و به سفارت ایران ارائه دهند در ادامه ی مقاله به بررسی نحوه و شرایط دریافت ویزای ایران توسط مردم اوکراین و انواع ویزا خواهیم پرداخت.

ویزای ایران برای اتباع اوکراینی

صدور ویزای ایران برای اتباع اوکراینی

همانطور که پیش تر اشاره شد مردم کشور اوکراین علاقه ی زیادی دارند که به ایران سفر کنند و از جاذبه های گردشگری آن دیدن کنند اولین گامی که مردم اوکراین جهت سفر به ایران باید بردارند دریافت ویزای کشور ایران است چرا که بدون اخذ ویزای ایران اجازه ی سفر به این کشور را نخواهند داشت.

ویزای کشور ایران برای اتباع اوکراینی در انواع مختلفی به شرح ذیل صادر می شود:

جهت اخذ ویزای ایران شخص اوکراینی می تواند با مراجعه به سایت وزارت امور خارجه ، ثبت درخواست خود و بعد از آن دریافت وقت سفارت مراحل دریافت ویزا را طی کند.

اعتبار ویزای ایران برای اتباع اوکراینی

ویزای کشور ایران برای اتباع اوکراینی و افرادی که قصد دارند به ایران سفر کنند صادر می شود این ویزا اعتباری سه ماهه دارد و شخص متقاضی می تواند با دریافت ویزا به مدت 30 روز در ایران اقامت داشته باشد. در صورتی که شخص بخواهد بیشتر از مدت اعتبار ویزا در ایران اقامت داشته باشد باید نسبت به تمدید ویزای خود اقدام کند برای این کار لازم است شخص با مراجعه به پلیس اتباع خارجی نسبت به تمدید ویزای خود اقدام کنند. در صورتی که متقاضی نتواند در طی سه ماه به ایران سفر کند باید مجددا برای دریافت ویزا اقدام کند و تمامی مراحل را دوباره طی کند.

اعتبار ویزا و مدت زمان مجاز برای اقامت در کشور ایران به شکل استیکر بر روی پاسپورت شخص متقاضی زده خواهد شد.

اعتبار ویزای ایران برای اتباع اوکراینی

دریافت ویزای سیاسی ایران برای اتباع اوکراینی

ویزای ایران در انواع مختلفی صادر می شود اتباع اوکراینی موظف هستند مطابق با هدفی که دارند نسبت به دریافت ویزای ایران اقدام کنند. یکی از انواع ویزای ایران  که مورد توجه اوکراینی ها می باشد ویزای سیاسی این کشور می باشد به دلیل وجود روابط خوبی که بین دو کشور ایران و اوکراین وجود دارد سفرهای مختلفی بین این دو کشور انجام می شود.

به عبارت دیگر مدیران و مسئولان سیاسی این کشور در صورتی که بخواهند برای مقاصد دیپلماتیک و یا رایزنی ها به ایران سفر کنند باید ویزای سیاسی ایران را دریافت کنند البته صدور ویزای سیاسی شرایط خاصی را دارد که شخص اوکراینی موظف به رعایت آن می باشد.

دریافت ویزای توریستی ایران برای اتباع اوکراینی

ایران به کشور چهار فصل معروف است برای همین هر ساله شمار زیادی از گردشگران به شهرهای مختلف ایران سفر می کنند تا از جاذبه های گردشگری شهرهای مختلف آن لذت ببرند.

بسیاری از اروپاییان از جمله مردمان اوکراین ایران را به عنوان مقصد توریستی خود انتخاب می کنند، اتباع اوکراینی برای سفر به ایران و تماشای جاذبه های گردشگری این کشور موظف به دریافت ویزای توریستی ایران هستند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی برای اتباع اوکراینی

همانطور که اشاره شد متقاضیان سفر به ایران که اتباع اوکراین هستند باید برای سفر به ایران و تماشای جاذبه های گردشگری آن اقدام به دریافت ویزای توریستی ایران کنند، برخی از مدارک لازم جهت دریافت ویزای توریستی به شرح ذیل می باشد:

  1. ارائه ی عکس پرسنلی شخص متقاضی
  2. اسکن کارت ملی و شناسنامه
  3. ارائه ی اطلاعات میزبان شامل (شماره تماس، شغل، آدرس محل سکونت و کار)
  4. ارائه ی اطلاعات میهمان شامل (آدرس محل زندگی ، شغل و نام پدر)

صدور ویزای مولتی ایران برای اتباع اوکراینی

آن دسته از افرادی که می خواهند در طی سال چندین بار به کشور ایران سفر کنند می توانند برای صرفه جویی در هزینه ها و زمان اقدام به دریافت ویزای مولتی ایران کنند در این صورت دیگر نیازی نیست برای هر سفر زمان زیادی را صرف کرده و ویزا دریافت کنند.

مردم اوکراین هم از این قاعده مستثنی نیستند و ویزای مولتی ایران به آن ها هم تعلق می گیرد اما نکته ی قابل توجه این است که ویزای مولتی برای افراد اوکراینی در صورتی صادر می شود که شخص قبلا چندین بار با اخذ ویزای تکی برای تجارت به ایران سفر کرده باشد به عبارت دیگر سفر فرد حتما باید تجاری بوده باشد و به افرادی که با ویزای توریستی به ایران سفر کرده باشند ویزای مولتی ایران تعلق نخواهد گرفت.

مدارک مورد نیاز جهت صدور ویزای مولتی ایران برای اتباع اوکراینی

اتباع کشور اوکراین و مردم سایر کشورها برای دریافت ویزای مولتی ایران ملزم به ارائه ی مدارک خاصی می باشند.

مدارکی که باید توسط شخص میزبان برای دریافت ویزای ایران ارائه شود به شرح ذیل می باشد:
مدارکی که باید توسط شخص میهمان برای دریافت ویزای ایران ارائه شود به شرح ذیل می باشد:

شخص متقاضی باید تمامی مدارک را آماده کرده و به سفارت ارائه دهد دقت داشته باشید که تمامی مدارک باید به درستی تهیه شود در غیر این صورت مدارک ناقص بازگردانده خواهد شد و باعث می شود مراحل اخذ ویزا به کندی پیش رود.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *