اخذ ویزای تجاری ایران

ویزای تجاری یا شرکتی ایران برای آن دسته از افراد که تصمیم دارند برای کار کردن به ایران سفر کنند صادر می شود گاهی فردی خارج از ایران تصمیم دارد با شرکت های داخل ایران همکاری کند برای همین لازم است سالی چند بار به ایران سفر کرده و در این کشور اقامت داشته باشد برای همین باید ویزای تجاری ایران را دریافت کند. با توجه به شرایط کاری و مدت زمانی که شخص می خواهد در کشور ایران بماند می توان نوع ویزا را مشخص کرد.

در صورتی که شخص متقاضی کارت بازرگانی یا شرکت ثبت شده داشته باشد می تواند به وزارت امور خارجه ایران درخواست ویزا دهد. برای دریافت ویزای تجاری ایران بعد از تکمیل مدارک باید 6 تا 7 روز کاری صبر کنید.

اعتبار ویزای تجاری ایران

ویزای تجاری ایران بعد از صدور تا 3 ماه اعتبار دارد شخصی که ویزای تجاری ایران را دریافت می کند می تواند به مدت 30 روز در این کشور اقامت داشته باشد البته در صورت تایید وزارت امور خارجه ایران این زمان به 60 روز نیز افزایش پیدا خواهد کرد مدت زمان اعتبار ویزا در برچسبی روی پاسپورت شخص متقاضی مشخص می شود در صورتی که شخص برای کار تجاری در مدت زمان مشخص شده به ایران سفر نکند ویزای تجاری شخص باطل خواهد شد و باید مجددا اقدام به دریافت ویزای تجاری ایران کند شخص متقاضی باید تمامی مراحل دریافت ویزا را باید از ابتدا انجام دهد.

اعتبار ویزای تجاری ایران

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تجاری کار

شخص متقاضی باید نسبت به تکمیل فرم مشخصات میهمان و میزبان اقدام کند در این فرم اطلاعاتی مانند نام مدیر عامل، نام شرکت، نام پدر، کد ملی، وضعیت تاهل، تاریخ تولد، مشخصات شرکت، مشخصات محل کار و محل زندگی درخواست می شود که باید با صداقت و دقت کافی به این سوالات پاسخ دهید.

در مرحله ی بعدی شخص متقاضی باید نامه ی درخواست شرکت را همراه با مهر و امضای مدیر عامل همچنین علت دعوت از مهمانان ارائه دهد.

برخی دیگر از مدارک مورد نیاز که شخص متقاضی ملزم به ارائه ی آن هاست عبارت است از کپی رنگی از صفحه ی اول پاسپورت، کپی کارت ملی و عکس پرسنلی.

شرکت دعوت‌کننده برای ویزای تجاری ایران

نام شرکت دعوت کننده باید به صورت کامل همراه با پیشوند و پسوند ارائه شود در صورتی که شخص میهمان ایرانی نیست شرکت دعوت کننده برای صدور ویزای تجاری باید ایرانی باشد.

شماره ثبت شرکت دعوت‌کننده 

شخصی که در ایران درخواست ویزای تجاری ایران داده است باید شرکت خود را ثبت و شماره ثبت آن را داشته باشد البته شما در هر صورت برای دریافت ویزای تجاری ایران باید شماره ثبت را دریافت کنید و این شماره هیچ ارتباطی با نوع شرکت ندارد.

موضوع دعوت‌نامه برای ویزای تجاری ایران

از آن جا که شما قصد دارید برای دعوت میهمان ویزای تجاری ایران را دریافت کنید موضوع دعوت نامه ی شما باید در مورد تجارت در ایران باشد و به صورت مختصری در مورد کار و تجارت فرد مهمان در سفرش به کشور ایران توضیح داده شود البته لازم است این امر قبل از درخواست ویزای ایران انجام شود.

موضوع دعوت‌نامه برای ویزای تجاری ایران

اطلاعات شرکت دعوت کننده برای ویزای تجاری ایران

شرکت دعوت کننده باید واقعی بوده و مکان ثابتی داشته باشد برای همین نمی توانید شرکتی که وجود ندارد و اطلاعات آن ثبت نشده است را معرفی کنید لازم است آدرس و شماره تماس های شرکت برای دریافت ویزای تجاری ایران داده شود.

روزنامه رسمی شرکت دعوت کننده

روزنامه رسمی شرکت در واقع نشان دهنده ی جزئیات ثبت شرکت می باشد و در صورتی که تغیییری ایجاد شود جزئیات آن باید گردد توجه داشته باشید یکی از الزامات دریافت ویزای تجاری ایران ارائه ی روزنامه رسمی شرکت می باشد.

مهر و سربرگ شرکت برای ویزای تجاری ایران

برای اخذ ویزای تجاری ایران باید مهر شرکت که دارای شماره ثبت می باشد بر روی دعوت نامه خورده باشد البته علاوه بر این مهر امضای مدیر عامل شرکت دعوت کننده و میزبان هم الزامی است.

اسکن شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل برای ویزای تجاری ایران

اسکن باید از صفحه ی اول شناسنامه گرفته شود به همراه اسکن کارت ملی که باید رنگی باشد این مدارک حتما باید در پرونده ی شخص وجود داشته باشد و یکی از الزامات دریافت ویزای تجاری محسوب می شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تجاری ایران

·        شخص دعوت شده باید گذرنامه ای با اعتبار شش ماهه داشته باشد.

·        ارائه ی اسکن رنگی از صفحه ی اول گذرنامه ی شخص میهمان

·        مشخص کردن آدرس محل اقامت شخص خارجی شما باید قبل از ورود میهمان محلی را برای اقامت وی در نظر گرفته باشید.

·        دو قطعه عکس جدید و تمام رخ به ابعاد 4*3 بدون کلاه، عینک به صورتی که صورت شخص کاملا مشخص باشد.(توجه داشته باشید که عکس ها باید پشت نویسی شده باشند و اسم میهمان در آن ذکر شده باشد)

بهتر است قبل از درخواست اخذ ویزای تجاری تمامی مدارکتان را کامل کنید چرا که در صورت کامل نبودن مدارکتان درخواست شما رد خواهد شد معمولا از زمان درخواست ویزا تا زمان دریافت آن ده روز کاری زمان لازم است البته تعطیلات جزء این روزها نخواهند شد.

ویزای تجاری و ویزای مولتی کشور ایران

به آن دسته از افرادی که به دنبال اخذ ویزای مولتی می باشند پیشنهاد می شود ویزای تجاری ایران را دریافت کنند.

این ویزا برای آن دسته از افرادی که سالی چندین بار به کشور ایران سفر می کنند و نمی خواهند هزینه و زمان زیادی صرف کنند پیشنهاد می شود.

ویزای مولتی برای افرادی است که بیشتر از دو بار در سال به کشور ایران سفر می کنند این ویزا برای افرادی که به هدف کار به ایران می آیند صادر می شود به عنوان مثال افرادی که برای اهداف گردشگری به ایران سفر می کنند نمی توانند این ویزا را دریافت کنند. ویزای مولتی 3 تا 6 ماه و در بعضی مواقع تا یک سال اعتبار دارد و به کشور و تعداد سفرهایی که فرد در سال های قبل به ایران داشته است بستگی دارد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای مولتی

برخی از مدارکی که برای دریافت ویزای مولتی باید ارائه شود به شرح ذیل می باشد:

مدارک لازم برای اخذ ویزای مولتی

شرایط دریافت ویزای مولتی ایران

ویزای مولتی ایران با اعتبار سه ماهه صادر می شود و حداکثر مدت اقامت در صورت دریافت ویزای مولتی 15 روز خواهد بود این ویزا با اعتبار سه ماهه برای افرادی که حداقل سه بار با ویزای تجاری سفر کرده باشند صادر خواهد شد.

در صورت داشتن یک یا دو ویزای مولتی ایران با اعتبار سه ماهه که با آن حداقل 4 بار به ایران سفر کرده باشد می توانید ویزای مولتی 6 ماهه با مدت اقامت 21 روزه را دریافت کنید.

ذکر چند نکته برای دریافت ویزای مولتی ایران

1.      ویزای مولتی ایران برای آن دسته از افرادی که می خواهند با یک شخص خارجی همکاری کنند مناسب نیست برای همین این افراد باید ویزای حق کار ایران با اعتباری شش ماهه یا یک ساله را دریافت کرده و در این مدت میهمان خارجی می تواند بدون هیچ مانعی در ایران اقامت داشته باشد.

2.     ویزای مولتی ایران قابل تمدید نیست و در صورت اتمام مدت اقامت، شخص باید کشور ایران را ترک کند.

3.     افرادی که در کشورهای انگلیس، آمریکا و کانادا ساکن هستند نمی توانند ویزای مولتی ایران را دریافت کنند.

دریافت ویزای توریستی ایران

در صورتی که شخص تصمیم دارد از نقاط دیدنی ایران بازدید کند باید ویزای توریستی ایران را دریافت کند ویزای توریستی ایران نسبت به سایر ویزاها هزینه ی کمتری دارد و این نکته را می توان یکی از مزیت های اخذ ویزای توریستی دانست البته احتمال دارد برای تمدید ویزای توریستی ایران دچار مشکل شوید چرا که تمدید این ویزا فقط در شرایط خاصی امکان پذیر خواهد بود توجه داشته باشید ویزای توریستی به هیچ عنوان قابل تبدیل به ویزای مولتی ایران نیست.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی ایران

برای اخذ ویزای توریستی ایران در صورتی که شخص از کشورهای خاصی نباشد باید مدارک ذیل را ارائه دهد:

·        تکمیل فرم های اخذ ویزای توریستی

·        ارائه ی اسکن از صفحه ی اول پاسپورت

·        ارائه ی اسکن یک قطعه ی عکس

·        اسکن کارت ملی شخص

ویزای توریستی ایران اعتباری سه ماهه دارد و شخصی که این ویزا را دریافت می کند می تواند حداکثر تا 30 روز در کشور ایران بماند البته در صورت داشتن شرایط خاصی می تواند دو ماه در ایران اقامت داشته باشد.

همانطور که اشاره شد برخی از کشورها باید به سفارت ایران در کشور خودشان مراجعه کرده و اقدام به دریافت ویزای توریستی کنند این کار حدودا سه هفته طول می کشد.

در صورتی که تجربه ی کافی برای دریافت ویزا را ندارید در ابتدا به شما پیشنهاد می کنیم مطالب ارائه شده را با دقت مطالعه کنید چون آنچه گفته شد تنها بخشی از روند دریافت ویزا می باشد در صورتی ک مایل هستید می توانید از مشاورین اخذ ویزا کمک بگیرید مشاوران اخذ ویزا با توجه به شرایط شما بهترین نوع ویزا را به شما پیشنهاد می دهند و به شما در تکمیل مدارکتان کمک خواهند کرد.

اگرچه کمک گرفتن از متخصصان اخذ ویزا شامل هزینه خواهد شد اما این هزینه خیلی کمتر از هزینه ای است که در صورت اشتباه باید متحمل شوید.

لازم به ذکر است که موسساتی که برای اخذ ویزا به شما مشاوره می دهند زیاد است پس در انتخاب این مراکز دقت کافی داشته باشید تا بتوانید یکی از معتبرترین سازمان ها را برای این امر انتخاب کنید. شما می توانید با مشاهده ی سوابق این موسسات بهترینشان را انتخاب کنید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *