صدور ویزای ایران برای اتباع هندی شرایط و قوانین خاص خود را دارد و متقاضیان تبعه ی هندوستان برای سفر به کشور ایران باید ویزای این کشور را دریافت کنند در ادامه ی مقاله به بررسی شرایط و نحوه ی دریافت ویزای ایران برای اتباع هندی خواهیم پرداخت لازم به ذکر است ویزای فرودگاهی برای تبعه ی هندوستان صادر نخواهد شد.

شرایط صدور ویزای ایران برای اتباع هندی

در این قسمت به بررسی مراحل لازم جهت دریافت ویزای هندی خواهیم پرداخت در قدم اول لازم است شخص متقاضی برای ارسال دعوت نامه اقدام کند که برای این امر مراجعه به وزارت امور خارجه الزامی است. شخص باید فرم مشخصات مربوط به اطلاعات شخص دعوت کننده و دعوت شونده را به طور دقیق تکمیل کند، در این بخش از شخص متقاضی مدارکی درخواست می شود که شخص باید نسبت به ارائه ی این مدارک اقدام کند. لازم به ذکر است ارسال دعوت نامه به معنای موافقت وزارت امور خارجه با صدور ویزا نخواهد بود و شخص متقاضی از کشور هند باید منتظر دریافت کند تایید باشد بعد از دریافت کد تاییدیه شخص متقاضی تبعه ی هند باید طی مدت زمان 10 تا 30 روز کاری اقدامات لازم را انجام داده و بلیط سفر به ایران را تهیه کند.

شرایط صدور ویزای ایران برای اتباع هندی

نحوه ی تمدید ویزای ایران برای اتباع هندی

در صورتی که اعتبار ویزای شخص متقاضی به اتمام رسیده باشد و شخص بخواهد برای مدت زمان بیشتری در ایران اقامت داشته باشد باید نسبت به تمدید ویزای خود اقدام کند برای این امر شخص متقاضی باید با مراجعه به پلیس اتباع خارجی و ارائه ی مدارک مورد نیاز نسبت به تمدید ویزای خود اقدام کند لازم به ذکر است امکان تمدید ویزای ایران برای اتباع هندی کم است ولی شما می توانید از کارشناسان مجرب ما در این زمینه راهنمایی بگیرید.

مدت اعتبار ویزای ایران برای اتباع هندی

اعتبار ویزای ایران برای متقاضیان تبعه ی هندوستان سی روزه می باشد البته شخص متقاضی در صورت نیاز و داشتن شرایط مشخصی می تواند نسبت به تمدید ویزای خود اقدام کند، شخص با داشتن ویزاهای معمولی می تواند به مدت سی روز در ایران اقامت داشته باشد در صورت موافقت وزارت امور خارجه ویزای شخص متقاضی به مدت 60 روز تمدید خواهد شد.

مدت اعتبار ویزای ایران برای اتباع هندی

مدارک لازم جهت جهت دریافت ویزای ایران برای اتباع هندی

اتباع هندی برای دریافت ویزای ایران ملزم به ارائه ی مدارک خاصی به سفارت خانه ی این کشور می باشند. برخی از این مدارک عمومی به شرح ذیل می باشد:

ارائه ی اسکن مدارک جهت دریافت ویزای ایران برای اتباع هندی

همانطور که پیش تر اشاره شد برای دریافت ویزای ایران ارائه ی اسکن از پاسپورت و شناسنامه ی شخص متقاضی الزامی می باشد البته شخص متقاضی باید اسکن مدارک را با کیفیت بالا به سفارت ارائه دهد چرا که در صورتی که اسکن مدارک کیفیت خوبی نداشته باشند با درخواست شخص موافقت نخواهد شد و متقاضی ملزم به ارائه ی مجدد از اسکن مدارک خود می باشد و در این صورت نیاز به گذراندن زمان بیشتری خواهد بود اسکن مدارک باید به صورت رنگی ارائه شود لازم به ذکر است که گذرنامه ی شخص متقاضی باید اعتباری شش ماهه داشته باشد.

ارائه ی اسکن مدارک جهت دریافت ویزای ایران برای اتباع هندی

ذکر چند نکته در خصوص اخذ ویزای ایران برای اتباع هندی

متقاضیان تبعه ی هندی برای دریافت ویزای ایران باید به چند نکته توجه داشته باشند:

  1. دعوت نامه ی توریستی در مدت زمان 10 روز کاری صادر خواهد شد و نتیجه ی آن برای شخص متقاضی ارسال خواهد شد.
  2. ویزای فرودگاهی ایران برای اتباع هندی صادر نخواهد شد.
  3. در صورتی که زمان کافی برای انجام مراحل مربوط به دریافت ویزا را ندارید می توانید از کارشناسان مجرب مجموعه ی ما کمک بگیرید کارشناسان ما شما را برای اخذ ویزا راهنمایی خواهند کرد.
  4. شخص متقاضی باید در زمان مشخص برای مصاحبه در سفارت حاضر شود در صورت عدم حضور شخص در ساعت مقرر صدور ویزای وی به مشکل خواهد خورد.

 

صدور ویزای توریستی ایران برای اتباع هندی

ویزای ایران برای اتباع هندی در انواع مختلفی صادر می شود که یکی از آن ها ویزای توریستی ایران می باشد شخص تبعه ی هندی با دریافت ویزای توریستی ایران می تواند برای بازدید از اماکن گردشگری و توریستی به این کشور سفر کند. شخص متقاضی تبعه ی هند برای دریافت ویزای توریستی ایران باید مدارک اعلام شده از سوی سفارت را تهیه کرده و به سفارت این کشور ارائه دهد.

صدور ویزای تجاری ایران برای اتباع هندی

ویزای تجاری برای آن دسته از متقاضیان هندی که می خواهند با هدف تجارت به ایران سفر کنند صادر می شود اعتبار این ویزا مدت زمان مشخصی دارد و شخص برای تمدید آن باید با ارائه ی مدارک شرکت نسبت به تمدید آن اقدام کند.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تجاری ایران برای اتباع هندی

شخص متقاضی برای دریافت ویزای تجاری ایران باید مدارکی را تهیه کرده و به سفارت ایران ارائه دهد برخی از این مدارک به شرح ذیل می باشد:

  1. ارائه ی اسکن از روزنامه رسمی شرکت
  2. ارائه ی مشخصات مدیر عامل شرکت
  3. ارائه ی شماره ثبت شرکت
  4. نام و مشخصات شرکت ارسال کننده دعوت نامه
  5. ارائه ی آدرس و تلفن شرکت
  6. دعوت نامه مربوط به هدف سفر

صدور ویزای ایران برای اتباع هندی

اولین قدم برای دریافت ویزای ایران توسط اتباع هندی ارسال دعوت نامه می باشد البته موافقت وزارت امور خارجه ی جمهوری اسلامی ایران با ارسال دعوت نامه به معنای صد در صدی صدور ویزا نخواهد بود اما شخص متقاضی باید تمامی فرم های مربوطه را با دقت تکمیل کند. مدت اعتبار دعوت نامه ی ارسال شده 30 روز خواهد بود و تمامی مراحل مربوطه به دریافت ویزا باید در طی این مدت انجام شود در غیر این صورت شخص متقاضی باید تمامی مراحل دریافت ویزا را از ابتدا انجام دهد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *