رزرو وقــــــت

سفارت آمریکا

تماس رایگان برای مشاوره تخصصی :

کـارشـنـاسـان

امــــور ویــــزا و ســــــــفــــــــارت

خانم الوند

02141256422

آقای رحیمی

02141256422

خانم آتنا الوند

02141256422

در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.

از زبان مخاطبان

وقت سفارت

بشنوید

مخاطب 1

مخاطب 2

مخاطب 3

مخاطب 4

اطلاعات تماس با وقت سفارت

02141256422

 ایران – تهران – میرداماد. بازار بزرگ میرداماد طبقه دوم واحد 203
همه روزه - 9 صبح تا 5 عصر

وقت سفارت آمریکا

وقت سفارت آمریکا به صورت مستقیم در ایران امکان پذیر نیست چرا که این کشور در ایران سفارتی ندارد سفارت سوئیس حافظ منافع آمریکا است اما این کارها را انجام نمیدهد به همین دلیل ایرانیان بایستی به یکی از کشورهای دیگر مراجعه کنند که ازجمله این کشورها سفارت آمریکا در ارمنستان، ترکیه، امارات متحده دبی، کردستان عراق و دیگر کشورها می باشد.

وقت سفارت آمریکا را خود شما نمیتوانید به راحتی اخذ نمایید چون دارای زیرکارهای زیادی است که پیشنهاد میکنیم کار وقت سفارت آمریکا را به شخص یا مجموعه ای واگذار کنید که تجربه اینکار را دارد.

منظور از وقت سفارت آمریکا چیست

هر فرد متقاضی برای سفر به یک کشور خارجی مانند آمریکا که برای اجازه ورود به خاک آن نیاز به ویزای آمریکا دارد؛ چه این سفر توریستی و 1 روزه باشد و چه برای مهاجرت بلند مدت از نوع موقت و یا دائمی؛ برای پروسه اخذ ویزای کشور مقصد به وقت سفارت نیاز دارد. وقت سفارت همانطور که از نامش پیداست، یک وقت از پیش تعیین شده برای حضور در سفارت کشور مقصد بوده که شما در جلسه حضور، اموری را نظیر انجام مصاحبه (پاسخ به یک سری سوالات)، بیومتریک هویتی (انگشت‌نگاری)، تحویل مدارک مورد نیاز و انتظار برای دریافت تاییده اعتبار و کامل بودن مدارک خود و… را انجام می‌دهید.

رزرو وقت سفارت می‌تواند به صورت آنلاین و حضوری انجام گردد اما برای کشور آمریکا به دلیل بسته بودن سفارت این کشور در ایران، صرفا از طریق آنلاین انجام شده و برای حضور در سفارت هم مسلما باید به کشوری دیگر رفته که سفارت آمریکا در آنجا فعالیت دارد که در این راستا گزینه بهتر برای ایرانیان، کشورهای اطراف مانند امارات متحده عربی (دارای دفتر در دبی و ابوظبی)، ترکیه (دارای دفتر در آنکارا و استانبول) و ارمنستان (دارای دفتر در ایروان) گزینه‌های راحت‌تر از نظر مسافت، هزینه سفر و مهم‌تر از همه، عدم نیاز یا سهولت اخذ ویزای کشور واسط می‌باشند.

وقت سفارت تحصیلی آمریکا

برای ویزای تحصیلی امریکا قانونی در دانشگاه‌های آمریکا همه متقاضیان بین المللی یعنی کسانی که تابعیت و یا اقامت دائمی آمریکا را ندارند، ابتدا باید ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت نمایند. این ویزای دانشجویی بین المللی به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا به صورت موقت در دوران تحصیلشان در آمریکا اقامت داشته باشند. در رابطه با میزان اعتبار ویزای تحصیلی آمریکا نیز این گونه می توان بیان کرد که بسته به نوع و مدت زمان تحصیل افراد در آمریکا، اعتبار ویزای تحصلیشان متفاوت خواهد بود.

 

در صورتی که دوره ی تحصیلی فرد در آمریکا به پایان برسد، اعتبار ویزای تحصیلی آمریکا برای وی به پایان می‌رسد. در آن زمان شخص باید ایالت متحده را ترک نماید اما برای افراد این امکان نیز وجود دارد که در صورت تمایل به ماندن در ایالت متحده، اقدام به اخذ ویزای کار 3 ساله آمریکا به صورت قانونی نمایند. که این مورد از امتیازات داشتن ویزای دانشجویی و تحصیلی در آمریکا است. پس از پایان 3 سال اعتبار ویزای شغلی نیز، ممکن است که به افراد با توجه به سابقه ی تحصیلی و کاریشان، گرین کارت green card یا اقامت آمریکا تعلق گیرد.

وقت سفارت توریستی آمریکا

 

وقت سفارت آمریکا شلوغی و رزرو همه وقت‌ها

آنچه که بدیهی است، کشور آمریکا یا همان به همان اصطلاح رایج “سرزمین رویاها” در میان بسیاری برای مهاجرت به آمریکا و سفر بویژه مهاجرت تحصیلی و یا کاری، وقت‌های سفارت آن بسیار شلوغ بوده و برای متقاضیان اخذ ویزای آمریکا و رزرو وقت سفارت آمریکا در بیشتر مواقع، اخذ وقت سفارت به دلیل پر بودن همه وقت‌ها در بازه‌های مختلف از سال، سخت یا حتی غیرممکن برای زمان مد نظر متقاضی می‌باشد.

این قضیه شامل حال ایرانیان نیز شده؛ به ویژه در زمان حال که با روی کار آمدن ریاست جمهوری جدید آمریکا و لغو یک سری محدودیت‌های ویزا دهی به ایرانیان که به دستور شخص ماقبل در این سمت اعمال شده بوده، تقاضای انواع ویزای این کشور مانند ویزای دانشجویی، ویزای کاری و سرمایه‌گذاری و ویزای توریستی برای سفر و ملاقات اعضای خانواده‌ها با یکدیگر و… مجددا از سوی ایرانیان بالا رفته و ضمن آنکه به دلیل ریجکتی بسیاری از درخواست ویزای ایرانیان در فواصل سال‌های 2016 تا 2021 میلادی به دلیل مذکور، سیلی از تقاضای ویزای کشور آمریکا از سوی ایرانیان (و چندی کشور خاورمیانه‌ای دیگر) ناشی از باز شدن یک سد مانع به راه افتاده است. در نتیجه برای متقاضی، رزرو وقت سفارت آمریکا آن هم با این وضعیت که تقریبا کلیه وقت‌ها پر شده است، امری حیاتی است؛ به غیر از گزینه‌ی “انتظار” و یا “به تاخیر انداختن یا انصراف از اخذ ویزا” که تقریبا گزینه‌ی مورد پسند هیچکس نیست، تیم ادب ویزا گزینه خدمات رزرو وقت پر شده سفارت آمریکا را برای متقاضیان عزیز ارائه می‌دهد.

اطلاعات مهم درباره وقت سفارت آمریکا

اولین قدم در راه دریافت ویزای آمریکا رزرو وقت سفارت آمریکا در یکی از کشورهای هم مرز و همسایه است.در حال حاضر بیشتر مردم ما از شرایط و مدارک موردنیاز برای تعیین وقت سفارت آمریکا اطلاعی ندارند و بدون آگاهی دراین‌باره اقدام می‌کنند. به دلیل تیره‌وتار بودن روابط بین دو کشور هیچ سفارتی از دو کشور در کشور مقصد وجود ندارد به همین علت هیچ آژانس یا سازمانی نمی‌تواند دراین‌باره برای شما اقدامی انجام دهد.

اطلاعات مهم درباره وقت سفارت آمریکا

نحوه‌ی تعیین وقت سفارت آمریکا:

به‌طورکلی قوانین دریافت وقت سفارت آمریکا و ویزای آن در سفارت‌های آمریکا یکسان است اما ممکن است سفارت‌خانه‌ها بنا بر سیاست‌های خود یک سری روش‌های متفاوت برای تعیین وقت سفارت آمریکا و مراحل  مصاحبه داشته باشند که شما باید به آن‌ها دقت کنید.پس به یاد داشته باشید که پیش از اقدام از هر کشوری برای این کار از قوانین سفارتخانه آمریکا در آن کشور مطلع باشید تا دچار مشکل نشوید.

وقت سفارت آمریکا در دبی

برای دریافت وقت سفارت آمریکا در دبی شما باید اطلاعات لازم در این خصوص داشته باشید چرا که هر اقدام اشتباه به راحتی میتواند شما را به دردسر بندازد برای دریافت وقت سفارت باید به این نکات توجه کامل داشته باشید:

 1. تمامی مدارک باید ترجمه انگلیسی باشند
 2. کارت پایان خدمت باید اصلش ارائه شود
 3. اصل پاسپورت باید ارائه شود
 4. برای تمامی افراد باید وقت دریافت شود
 5. تمامی افراد باید در زمان مصاحبه همراه شما باشند
 6. قبل از زمان مصاحبه باید هزینه سفارت پرداخت گردد

وقت سفارت آمریکا در دبی برای ویزای توریستی

اگر شما از دوستان یا اقوام خود دعوتنامه دارید میتونید درخواست ویزای توریستی آمریکا نمایید شرایط این ویزا برای ایرانیان مقداری یا دیگر کشورها متفاوت است و یکسری مدارک اضافه تر باید به سفارت آمریکا در کشور امارات متحد عربی ارائه بدید. به همین منظور مجموعه ما در تمامی موارد و مراحل در کنار شما خواهد بود و جزدیات لازم برای این ویزا را در اختیار شما قرار میدهد. گام اول برای اقدام نیاز است شما تصویر پاسپورت و یک سری فرم بخصوص توسط شما و شخص دعوت کننده در آمریکا تکمیل شده باشد تا همکاران ما بتوانند اطلاعات را کامل برای سفارت ارسال کنند.

اگر در روند پر کردن فرم ها مشکل داشته باشید اصلا جای نگرانی نیست چرا که همکاران ما در این زمینه شما را راهنمایی میکنند.

وقت سفارت آمریکا در دبی برای ویزای دانشجویی

وقت سفارت آمریکا در ارمنستان

وقت سفارت آمریکا در ترکیه

وقت سفارت آمریکا در اربیل

قوانین کلی تعیین وقت سفارت آمریکا:

برای تمامی اشخاص بالای 14 سال باید وقت مصاحبه جداگانه باید رزرو شود اما افراد زیر 14 سال با پدر و مادر خود می‌توانند در روز مصاحبه حضورداشته باشند.

همان‌طور که گفتیم برخی قوانین سفارتخانه‌ها متفاوت هست و چنانچه به دلیل تفاوت در این قوانین در وقت سفارت آمریکا از شما مصاحبه به عمل نیامد مبلغ  قابل‌استرداد نیست.

به این نکته توجه کنید که ممکن است افسر مربوطه به دلیل عدم آشنایی با زبان فارسی و اینکه شما به زبان انگلیسی و یا  زبان کشور موردنظر تسلط ندارید در تائید درخواست ویزای آمریکای شما تردید کرده و با مشکل مواجه شوید

ازآنجایی‌ که افسران و مسئولین سفارت آمریکا در دبی، آنکارا و ارمنستان به زبان فارسی تسلط دارند، اداره مهاجرت توصیه می‌کند تا برای مراجعه به سفارت و اقدام به اخذ ویزای آمریکا به یکی از سه کشور امارات ، ارمنستان و یا ترکیه سفر کنید.

مراحل تعیین وقت سفارت آمریکا:

اولین قدم برای این کار پر کردن فرم درخواست ویزاست. پیش از آن نوع ویزای درخواستی خود را مشخص کنید زیرا که نوع ویزای درخواستی شما در تعیین وقت سفارت آمریکا مؤثر خواهد بود. نکات مؤثر در اخذ ویزا در ادامه توضیح داده خواهد شد. در زیر انواع ویزا را توضیح خواهیم داد.

انواع ویزای برای اخذ وقت سفارت آمریکا:

ویزای آمریکا نیز دارای انواع مختلفی هست. همانند هر کشوری آمریکا نیز دارای انواع مختلفی از ویزاست . اینکه بدانید چه نوع ویزا می‌خواهید در تعیین وقت سفارت شما مؤثر خواهد بود.

نوع B:

به این نوع ویزا ، ویزای موقت یا غیر مهاجرتی می‌گویند. این نوع ویزا به 3 دسته تقسیم می‌شود که به شرح زیر است:

B1: مخصوص اشخاصی است که باهدف تجارت و حضور در اجلاس‌های اقتصادی و یا بستن قرارداد و… به آمریکا سفر می‌کنند.

B2: مخصوص اشخاصی است که تقاضای ویزای توریستی دیدار خانواده و انجام امور پزشکی و درمان بیماری دارند.

B1/B2: این نوع از روادید برای آن دسته از اشخاصی است که تقاضای ویزای توریستی و تجاری داشته  و در حقیقت ترکیبی از دو ویزای B1 و B2  هست.

مهاجرت به آمریکا با ویزای کاری

نوع F:

این ویزا مختص کسانی است که به یکی از علل زیر قصد سفر به کشور آمریکا را دارند:

 • ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور
 •  ادامه تحصیل در دبیرستان‌های این کشور
 •  ادامه تحصیل در مقطع دبستان‌های این کشور
 •  ادامه تحصیل در مدارس دینی این کشور
 • ادامه تحصیل در مراکز دانشگاهی از قبیل برنامه‌های یادگیری  زبان

F1:

مخصوص کسانی که برای تحصیل به این کشور سفر می‌کنند. باید بدانید که این نوع ویزا محدودیت ندارد اما با دریافت آن حق کار در این کشور را نخواهید داشت.

F2:

فرزندان و همسر شخص درخواست‌کننده ویزا می‌توانند تقاضای دریافت این نوع ویزا را به سفارت دهند.

نوع M:

کسانی که قصد تحصیل در هنرکده و یا مراکز غیرعلمی نظیر مدارس عکاسی ، مدلینگ، هنر و طراحی لباس رادارند می‌توانند درخواست این نوع ویزا  دهند.

این نوع از ویزا نیز خود دو نوع دارد:

M1: مخصوص فرد درخواست‌کننده ویزای آموزشی در حوزه‌های ذکرشده در بالا.

M2: خانواده اعم از فرزندان و همسر  زیر 21 سال درخواست‌کننده که قصد همراهی شخص رادارند.

نوع J:

این پیکاپ ویزای آمریکا برای کسانی است که قصد تحقیق و پژوهش و استفاده از فرصت مطالعاتی دارند. قابل‌ذکر است که فرد دارنده این نوع ویزا می‌تواند در حین تحصیل یک شغل نیز داشته باشد. این شخص می‌تواند تا دو سال بعد از اتمام پروژه مطالعاتی خود در آمریکا اقامت کند..

این ویزا نیز دو نوع دارد که در زیر به آن اشاره می‌شود.

J1: ویزای مخصوص فرد خواستار  ویزای تحقیقاتی.

J2: همسر و یا فرزندان زیر 21 سال شخص درخواست‌کننده برای همراهی فرد قادرند این نوع ویزا را دریافت کنند

-B H1:

این ویزا نوعی از ویزای کاری هست. چنانچه خواستار دریافت این نوع ویزا هستید باید از کارفرمای آمریکایی و یا یک شرکت آمریکایی دعوت‌نامه داشته باشید. لازم به ذکر است که برای داشتن این ویزا شما باید حداقل مدرک لیسانس و یا 12 سال سابقه کاری داشته باشید که کاملاً مرتبط به همان رشته کاری که قصد ادامه آن را در کشور مقصد دارید باشد و همین‌طور قابل‌اثبات نیز باشد.

مدت این ویزاها 3 ساله است و چنانچه متقاضی شرایط خوبی داشته باشد می‌تواند این نوع ویزا را تا 6 سال دیگر تمدید نماید. این ویزا می‌تواند شما برای  رسیدن به گرین کارت آمریکا بسیار مؤثر باشد. برای اخذ این ویزا محدودیت زمانی ندارید اما تعداد صدور ویزا در طول یک سال محدودیت‌هایی دارد. هرساله 6500 نفر مجاز به دریافت این نوع ویزا می‌شوند.پاسخ این نوع ویزا 3 الی 4 ماه بعد از درخواست وقت سفارت خواهد آمد.

همان‌طور که نورخان‌تر گفتیم نوع ویزا در تعیین وقت سفارت آمریکا تأثیرگذار است. به‌طور طبیعی افرادی که ویزا دارند برای دریافت ویزای  نوع F, M, J شانس بالاتری دارند

همان‌طور که ذکر شد از عوامل دخیل در تعیین وقت سفارت آمریکا نوع ویزا است. طبیعتاً افراد دارای ویزای نوع F, M, J در اولویت تعیین وقت سفارت قرار می‌گیرند.

حال که با انواع ویزای آمریکا آشنا شدیم می‌توانید اقدام به اخذ وقت سفارت آمریکا کنید. هر کنسولگری بنا به سیاست‌های خود در هر مقطعی اولویت را به‌نوعی از ویزا  برای تعیین وقت سفارت می‌دهد.لازم به ذکر است که ویزای سرمایه‌گذاری و تحصیلی در اولویت اداره امور مهاجرت امریکا قرار دارد.

مراجعه به سفارتخانه‌های آمریکا در کشورهای مختلف برای درخواست هرکدام از انواع ویزایی‌های آمریکا صورت می‌گیرد. قبل از  شروع به کار اخذ وقت سفارت در رابطه با اولویت‌های آن سفارت و میزان مراجعه‌کنندگان آن سفارت در رابطه با ویزای درخواستی خود کسب اطلاعات کنید.

در این بخش مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای آمریکا را ذکر می‌کنیم.

مدارک لازم برای رزرو وقت سفارت آمریکا:

 • گذرنامه (اسکن صفحه‌ی نخست گذرنامه)
 • فرم پرشده فارسی برای تعیین وقت سفارت آمریکا.

فرم‌های مختص تعیین وقت سفارت آمریکا:

افراد دارای ویزای گروه B: فرم DS-160 برای کسانی که ویزای کوتاه‌مدت دارند.

افراد دارای ویزای گروه F و M و J: دریافت گواهی‌نامه‌ی SEVP و فرم I-20 یا I-901 از دانشگاه و فرم پرداخت هزینه‌ی SEVIS.

نکته 1:کپی همه این مدارک را داشته باشید..

نکته 2: بدون آنکه فرم داشته باشید هم قادر هستید اقدام به رزرو وقت سفارت آمریکا کنید ولی مدارک کمی تفاوت خواهد داشت. DS-160 هم می .

اسناد موردنظر برای  تعیین وقت سفارت جهت اشخاصی که فرم DS-160 را پر نکرده‌اند:

 • اصل یا کپی پاسپورت
 • یک قطعه عکس 5*5 رنگی جدید با زمینه‌ی سفید و وضوح 600*600 پیکسل

فرم پرشده فارسی

تقویم تعیین وقت سفارت آمریکا:

در مرحله بعد شما باید زمان موردنظر خود را برای وقت سفارت مشخص کنید، تا سفارت از تاریخ حضور شما در سفارت آگاه شود. بیشتر سفارتخانه‌ها پس‌ازاینکه هزینه ویزا را دریافت می‌کنند ، تقویم موردنظر را در اختیار درخواست‌کنندگان می‌گذارد. اما در سیاست‌های اخیر سفارت آمریکا شعبه آنکارا این تقویم را بدون هزینه در دسترس متقاضیان قرار داده است این تقویم هر 60 ثانیه یک‌بار به‌روزرسانی می‌شود پس از صجت آن  اطمینان داشته باشید.

نکته: هر زمان تعیین‌شده برای هر شخص هست و چنانچه زمانی در تقویم پرشده امکان باز شدن آن وجود دارد چون وقت سفارت می‌تواند جابجا شود.

بعد از اتمام تمام مراحل ذکرشده در بالا می‌توانید با مراجعه به سایت سفارت آمریکا برای رزرو وقت سفارت آمریکا حساب کاربری بسازید. پس از عضویت و ساخت اکانت باید بدانید که این حساب از تمامی شعب سفارت آمریکا قابل‌پیگیری هست

حال روش ساخت حساب کاربری را به شما توضیح خواهیم داد تا بدون مشکل امور خود را پیش ببرید.

ساخت حساب کاربری در سایت سفارت جهت رزرو وقت سفارت آمریکا:

طبق عکس زیر سفارت خود را در کشور موردنظر انتخاب کنید. همان‌گونه که طبق تصویر می‌بینید اولین وقت سفارت خالی برای همه نوع ویزای آمریکا برای شما به نمایش درمی‌آید. چنانچه نوع ویزایی که شما در نظر دارید در این صفحه وجود ندارد یعنی این سفارت برای نوع ویزای شما وقت خالی نداشته و شما ناگزیر به مراجعه به سفارت دیگری هستید.

قابل‌ذکر است که در این برگه شما فقط اولین وقت خالی سفارت هر نوع ویزا را مشاهده می‌کنید و با پرداخت مبلغ موردنظر برای ویزا تقویم برای شما باز شده و شما می‌توانید تمام وقت های آزاد را مشاهده کرده و وقت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب شعبه سفارت در کشور موردنظر با صفحه زیر روبرو خواهید شد..

همان‌گونه که می‌بینید دو انتخاب پیش رو دارید. برای وارد شدن به حساب کاربری ساخته شده خود گزینه ی LOG IN و برای ساخت مجدد حساب  CREATE ACCOUNT را بزنید.

در نوار بالای صفحه نیز تعدادی گزینه تازه پیش روی شما قرار دارد..

چنانچه در انتخاب هر کدام از این گزینه‌های پیش رو دچار مشکل شدید فقط با کلیک روی گزینه Contact us با افسر سفارتخانه تعیین‌شده تماس حاصل نمایید تا خطای سیستم را رفع کنند و امکان گرفتن وقت برای شما مهیا شود.

با گزینه choose language قادر به تغییر زبان سایت به زبان مورد نظرخواهید بود

بعدازاینکه گزینه ساخت حساب کاربری را فشردید با صفحه زیر روبرو می‌شوید.

در این برگه شما شاهد قانون‌های سفارتخانه در رابطه به ویزا و تعیین وقت سفارت آمریکا خواهید بود.

در این صفحه توضیحات کلی در رابطه با قوانین کنسولگری مورد نظر و تعیین وقت سفارت … داده‌شده. همانند این مطلب که هزینه ویزا و وقت سفارت قابل‌استرداد نیست و همچنین این نکته که ویزای آمریکا تضمین برای ورود به خاک آن نیست.(امکان ریجکت شدن در فرودگاه و …)

کافی ست بعد از خواندن متن در آخر صفحه تیک تنها گزینه ی آن قسمت را زده و بعد CONFIRM را انتخاب کنید.

و برگه زیر برای شما به نمایش درخواهد آمد.

سؤالی مبنی بر اینکه دارای حساب کاربری هستید یا خیر پرسیده می‌شود. چنانچه مشغول ساخت اکانت تازه‌ای هستید گزینه    NO بزنید.

در قدم بعدی صفحه‌ی اصلی ساخت حساب کاربری مثل تصویر زیر نمایش داده خواهد شد.

در اینجا واردکردن صحیح اطلاعات اهمیت ویژه‌ای دارد؛ چراکه در صورت بروز اشتباه امکان عقب افتادن وقت سفارت وجود دارد.در قسمت username نام فامیل خود را با دقت وارد کنید، تا با مشکلی مواجه نشوید.از گذاشتن فاصله اضافه خودداری کنید. در بخش given name اسم کوچکتان را دقیقا مشابه گذرنامه وارد کنید. در بخش phone number شماره تماس شما خواسته‌شده که با کد کشور خودتان وارد کنید جای عدد 0 از اعداد 0098 استفاده کنید.

و همان‌طور کهمی دانیم email address ایمیل خود را وارد کرده و مرتب آن را چک کنید. پاسخ تاریخ مصاحبه یا همان وقت سفارت آمریکا شما به  این ایمیل ارسال می‌شود. همچنین رد درخواست و یا تغییر روز مصاحبه هم به همین آدرس ایمیل فرستاده می‌شود.

Passport number  را نیز دقیقا همانند گذرنامه بنویسید.در قسمت date of brith تاریخ تولد خود را بازهم مطابق پاسپورت وارد کنید. در بخش بعد تابعیت خود را یعنی کشوری که پاسپوت آن را داشته و با آن پاسپورت قصد تعیین وقت سفارت آمریکا را دارید برگزینید.

سپس حروف خواسته‌شده در انتهای صفحه را وارد کرده و create account را انتخاب کنید.

با حساب کاربری که ساخته‌اید می‌توانید اقدام به تعیین وقت سفارت کنید.

وارد و خارج شدن به سیستم وقت دهی سفارت آمریکا:

شما پیشتر حساب کاربری ساختید و حالا قصد دارید وقت سفارت آمریکا را درخواست دهید. روند قبلی که توضیح داده شد را انجام دهید اما در عوض گزینه create accountگزینه ی sign in را بزنید.

همانند همان چیزی که نورخان‌تر توضیح دادیم صفحه قوانین برای شما بازخواهد شد که دوبراه گزینه آخر صفحه را بزنید و کانفرم کنید.

در گام بعدی درباره اینکه آیا قبلاً حساب کاربری داشته‌اید و یا هزینه را پرداختید از شما سؤال می‌شود.

درهرصورت جواب مثبت است . چون بدون واریز هزینه صفحه موردنظر برای تعیین وقت برای شما نمایش داده نخواهد شد.

بعد از این کار صفحه زیر را خواهید دید.

حال در این بخش اطلاعاتی همچون شماره‌ی گذرنامه و تاریخ و تابعیت خود را وارد کنید و حروف کپچا را در فیلد مشخص‌شده نوشته و log in کنید.

سپس بعد از انتخاب یکی از سفارت‌های کشور همسایه صفحه‌ای مشابه تصویر زیر در مقابل شماست. در سفارت‌های مختلف ممکن است این صفحه دارای تغییرات جزئی باشد اما کلیت آن‌ها یکی است.

در این قسمت باید هدف سفر و قصد و نیت خود را کاملاً شرح دهید و توجه کنید که با نوع ویزای درخواستی مطابقت داشته باشد.

هدف سفرتان باید درست و با صحت کامل توضیح داده شود.

به‌عنوان‌مثال:

دارندگان ویزای گروه B1 یا B2 یا ویزای توریستی:

حتماً گزینه ی IRANIAN CITIZENS را برگزینند.

کسانی که ویزای F1 و F2 و J1 و J2 یا ویزای دانشجویی و تحصیلی و تحقیقاتی دارند:

این دسته از افراد باید گزینه ی IRANIAN CITIZENS را انتخاب نمایند.

اشخاصی که ویزای کاری دارند نیز باید این گزینه را انتخاب کنند.

در حقیقت همه دارندگان ویزاهای غیر مهاجرتی و موقت گزینه ی IRANIAN CITIZENS را انتخاب می‌کنند.

اگر ویزای مهاجرتی دارید:

شامل ازدواج، لاتاری، درخواست کار مهاجرتی و یا تقاضا از سوی آشنا برای گرین کارت؛ باید گزینه ی IMMIGRANT VISASE را برگزینند.

لازم به ذکر است ایرانیان حق انتخاب گزینه 1 و 3 را ندارند.

چنانچه Iranian citizens را بزنید:

و یا در این بخش به‌طور مختصر هدف سفرتان را مشخص کنید.

چنانچه گزینه ی immigrant را انتخاب کردید:

با این برگه روبرو می‌شوید.

بسیار بجاست بدانید که:

هدف سفر شما نامزدی هست:

گزینه ی nonimmigrant visa for fianc of us citizen(k-1,k-2)-iranian citizen را انتخاب کنید. تحت این شرایط ویزای درخواستی شما از نوع k-1 و ویزای فرزندتان (اگر از ازدواج پیشینتان کودکی دارید) از نوع k-2 خواهد شد. و با این نوع از ویزاها وقت سفارت آمریکا برای شما تعیین می‌شود.

چنانچه از سفر خود قصد ازدواج دارید:

گزینه بعدی مخصوص این کار است. تحت این شرایط ویزای مورد تقاضای شما از نوع k-3 و روادید فرزندتان از نوع k-4 است.

به‌هیچ‌عنوان روی گزینه فوق کلیک نکنید .

برگه زیر در ادامه برای شما نمایش داده خواهد شد.

با انتخاب هر کدام از موارد مقابل درباره ویزای درخواستی شما توضیحاتی داده خواهد شد و باید گفت که با توضیحاتی که ماقبل از این دادیم نیازی نیست این بخش را مطالعه کنید.پس بسیار هوشمندانه است که بخش‌های اول متن ما را خوب مطالعه کنید.

در گام بعدی با صفحه زیر روبرو می‌شوید.

در این قسمت نیز با توجه به گذرنامه خود بخش‌های مورد نظر را با دقت و صحیح وارد کنید.

ذکر دو شماره تماس در این قسمت از الزامات هست.

و در آخرین مرحله شماره فرم DS-160را وارد کنید. پس از تکمیل این بخش تمام‌کارهای شما برای تعیین وقت سفارت آمریکا انجام شده و ازاین‌پس باید در انتظار پاسخ از طرف سفارت آمریکا باشید.

نکته‌ای بسیار حائز اهمیت: چنانچه به‌صورت خانوادگی قصد سفر به این کشور را دارید نیازی نیست که برای هر شخص حساب کاربری جدا بسازید و به‌صورت جداگانه وقت سفارت بگیرید. برای مثال اگر ویزای F1 و F2  را دارید فقط برای F1 وقت سفارت بگیرید اگر که دو حساب کاربری ساختید در روز مصاحبه حتماً به سفارت می‌خواهید که با خانواده در مصاحبه شرکت داشته باشید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دسترسی سریع به مطالب این مقاله

سایت وقت سفارت

سایت وقت سفارت به عنوان کارگزار وقت سفارت در تهران فعالیت دارد. برای درخواست ویزای اتحادیه اروپا و تایید مدارک متقاضیان، از مجموعه ما کمک بگیرید. سایت وقت سفارت مستقر در تهران با اخذ مدارک، درخواست ویزا و ارسال آن به تمامی سفارت خانه ها، روند بررسی درخواست ها را تسریع کرده است.

سایت وقت سفارت پس از بررسی مدارک، نتیجه پذیرش یا رد درخواست ویزا را اعلام می کند و ویزای مورد نظر برای افراد صادر می شود. رزرو وقت سفارت یکی از دغدغه های علاقه مندان به سفر به کشورهای خارجی به ویژه آلمان، ایتالیا، هلند و… است.

به دلیل حجم بالای درخواست‌ها و به‌ ویژه افزایش تعداد علاقه‌مندان به درخواست ویزا، بسیاری از سفارت‌ها در ایران نمی‌توانند به متقاضیان وقت ملاقات فوری یا سریع ارائه دهند.

به منظور ساده‌سازی رویه‌ها، سایت وقت سفارت تمامی مراحل درخواست، دریافت، تحویل مدارک را برعهده میگیرد تا متقاضیان کمتر درگیر روند پیچیده سفارت ها شوند.

در نهایت پس از تایید مدارک ویزای صادر شده، می توانید ویزای صادر شده را نیز از طریق سایت وقت سفارت دریافت کنید. برای تعیین وقت و تحویل مدارک ویزا به سایت وقت سفارت مراجعه کنید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *