وقت سفارت آمریکا

اطلاعات مهم درباره وقت سفارت آمریکا

اولین قدم درراه دریافت ویزای آمریکا رزرو وقت سفارت آمریکا در یکی از کشورهای هم مرز و همسایه است.در حال حاضر بیشتر مردم ما از شرایط و مدارک موردنیاز برای تعیین وقت سفارت آمریکا اطلاعی ندارند و بدون آگاهی دراین‌باره اقدام می‌کنند. به دلیل تیره‌وتار بودن روابط بین دو کشور هیچ سفارتی از دو کشور در کشور مقصد وجود ندارد به همین علت هیچ آژانس یا سازمانی نمی‌تواند دراین‌باره برای شما اقدامی انجام دهد.

اطلاعات مهم درباره وقت سفارت آمریکا

نحوه‌ی تعیین وقت سفارت آمریکا:

به‌طورکلی قوانین دریافت وقت سفارت آمریکا و ویزای آن در سفارت‌های آمریکا یکسان است اما ممکن است سفارت‌خانه‌ها بنا بر سیاست‌های خود یک سری روش‌های متفاوت برای تعیین وقت سفارت آمریکا و مراحل  مصاحبه داشته باشند که شما باید به آن‌ها دقت کنید.پس به یاد داشته باشید که پیش از اقدام از هر کشوری برای این کار از قوانین سفارتخانه آمریکا در آن کشور مطلع باشید تا دچار مشکل نشوید.

قوانین کلی تعیین وقت سفارت آمریکا:

برای تمامی اشخاص بالای 14 سال باید وقت مصاحبه جداگانه باید رزرو شود اما افراد زیر 14 سال با پدر و مادر خود می‌توانند در روز مصاحبه حضورداشته باشند.

همان‌طور که گفتیم برخی قوانین سفارتخانه‌ها متفاوت هست و چنانچه به دلیل تفاوت در این قوانین در وقت سفارت آمریکا از شما مصاحبه به عمل نیامد مبلغ  قابل‌استرداد نیست.

به این نکته توجه کنید که ممکن است افسر مربوطه به دلیل عدم آشنایی با زبان فارسی و اینکه شما به زبان انگلیسی و یا  زبان کشور موردنظر تسلط ندارید در تائید درخواست ویزای آمریکای شما تردید کرده و با مشکل مواجه شوید

ازآنجایی‌ که افسران و مسئولین سفارت آمریکا در دبی، آنکارا و ارمنستان به زبان فارسی تسلط دارند، اداره مهاجرت توصیه می‌کند تا برای مراجعه به سفارت و اقدام به اخذ ویزای آمریکا به یکی از سه کشور امارات ، ارمنستان و یا ترکیه سفر کنید.

مراحل تعیین وقت سفارت آمریکا:

اولین قدم برای این کار پر کردن فرم درخواست ویزاست. پیش از آن نوع ویزای درخواستی خود را مشخص کنید زیرا که نوع ویزای درخواستی شما در تعیین وقت سفارت آمریکا مؤثر خواهد بود. نکات مؤثر در اخذ ویزا در ادامه توضیح داده خواهد شد. در زیر انواع ویزا را توضیح خواهیم داد.

انواع ویزای برای اخذ وقت سفارت آمریکا:

ویزای آمریکا نیز دارای انواع مختلفی هست. همانند هر کشوری آمریکا نیز دارای انواع مختلفی از ویزاست . اینکه بدانید چه نوع ویزا می‌خواهید در تعیین وقت سفارت شما مؤثر خواهد بود.

نوع B:

به این نوع ویزا ، ویزای موقت یا غیر مهاجرتی می‌گویند. این نوع ویزا به 3 دسته تقسیم می‌شود که به شرح زیر است:

B1: مخصوص اشخاصی است که باهدف تجارت و حضور در اجلاس‌های اقتصادی و یا بستن قرارداد و… به آمریکا سفر می‌کنند.

B2: مخصوص اشخاصی است که تقاضای ویزای توریستی دیدار خانواده و انجام امور پزشکی و درمان بیماری دارند.

B1/B2: این نوع از روادید برای آن دسته از اشخاصی است که تقاضای ویزای توریستی و تجاری داشته  و در حقیقت ترکیبی از دو ویزای B1 و B2  هست.

مهاجرت به آمریکا با ویزای کاری

نوع F:

این ویزا مختص کسانی است که به یکی از علل زیر قصد سفر به کشور آمریکا را دارند:

  • ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور
  •  ادامه تحصیل در دبیرستان‌های این کشور
  •  ادامه تحصیل در مقطع دبستان‌های این کشور
  •  ادامه تحصیل در مدارس دینی این کشور
  • ادامه تحصیل در مراکز دانشگاهی از قبیل برنامه‌های یادگیری  زبان

F1:

مخصوص کسانی که برای تحصیل به این کشور سفر می‌کنند. باید بدانید که این نوع ویزا محدودیت ندارد اما با دریافت آن حق کار در این کشور را نخواهید داشت.

F2:

فرزندان و همسر شخص درخواست‌کننده ویزا می‌توانند تقاضای دریافت این نوع ویزا را به سفارت دهند.

نوع M:

کسانی که قصد تحصیل در هنرکده و یا مراکز غیرعلمی نظیر مدارس عکاسی ، مدلینگ، هنر و طراحی لباس رادارند می‌توانند درخواست این نوع ویزا  دهند.

این نوع از ویزا نیز خود دو نوع دارد:

M1: مخصوص فرد درخواست‌کننده ویزای آموزشی در حوزه‌های ذکرشده در بالا.

M2: خانواده اعم از فرزندان و همسر  زیر 21 سال درخواست‌کننده که قصد همراهی شخص رادارند.

نوع J:

این پیکاپ ویزای آمریکا برای کسانی است که قصد تحقیق و پژوهش و استفاده از فرصت مطالعاتی دارند. قابل‌ذکر است که فرد دارنده این نوع ویزا می‌تواند در حین تحصیل یک شغل نیز داشته باشد. این شخص می‌تواند تا دو سال بعد از اتمام پروژه مطالعاتی خود در آمریکا اقامت کند..

این ویزا نیز دو نوع دارد که در زیر به آن اشاره می‌شود.

J1: ویزای مخصوص فرد خواستار  ویزای تحقیقاتی.

J2: همسر و یا فرزندان زیر 21 سال شخص درخواست‌کننده برای همراهی فرد قادرند این نوع ویزا را دریافت کنند

-B H1:

این ویزا نوعی از ویزای کاری هست. چنانچه خواستار دریافت این نوع ویزا هستید باید از کارفرمای آمریکایی و یا یک شرکت آمریکایی دعوت‌نامه داشته باشید. لازم به ذکر است که برای داشتن این ویزا شما باید حداقل مدرک لیسانس و یا 12 سال سابقه کاری داشته باشید که کاملاً مرتبط به همان رشته کاری که قصد ادامه آن را در کشور مقصد دارید باشد و همین‌طور قابل‌اثبات نیز باشد.

مدت این ویزاها 3 ساله است و چنانچه متقاضی شرایط خوبی داشته باشد می‌تواند این نوع ویزا را تا 6 سال دیگر تمدید نماید. این ویزا می‌تواند شما برای  رسیدن به گرین کارت آمریکا بسیار مؤثر باشد. برای اخذ این ویزا محدودیت زمانی ندارید اما تعداد صدور ویزا در طول یک سال محدودیت‌هایی دارد. هرساله 6500 نفر مجاز به دریافت این نوع ویزا می‌شوند.پاسخ این نوع ویزا 3 الی 4 ماه بعد از درخواست وقت سفارت خواهد آمد.

همان‌طور که نورخان‌تر گفتیم نوع ویزا در تعیین وقت سفارت آمریکا تأثیرگذار است. به‌طور طبیعی افرادی که ویزا دارند برای دریافت ویزای  نوع F, M, J شانس بالاتری دارند

همان‌طور که ذکر شد از عوامل دخیل در تعیین وقت سفارت آمریکا نوع ویزا است. طبیعتاً افراد دارای ویزای نوع F, M, J در اولویت تعیین وقت سفارت قرار می‌گیرند.

حال که با انواع ویزای آمریکا آشنا شدیم می‌توانید اقدام به اخذ وقت سفارت آمریکا کنید. هر کنسولگری بنا به سیاست‌های خود در هر مقطعی اولویت را به‌نوعی از ویزا  برای تعیین وقت سفارت می‌دهد.لازم به ذکر است که ویزای سرمایه‌گذاری و تحصیلی در اولویت اداره امور مهاجرت امریکا قرار دارد.

مراجعه به سفارتخانه‌های آمریکا در کشورهای مختلف برای درخواست هرکدام از انواع ویزایی‌های آمریکا صورت می‌گیرد. قبل از  شروع به کار اخذ وقت سفارت در رابطه با اولویت‌های آن سفارت و میزان مراجعه‌کنندگان آن سفارت در رابطه با ویزای درخواستی خود کسب اطلاعات کنید.

در این بخش مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای آمریکا را ذکر می‌کنیم.

مدارک لازم برای رزرو وقت سفارت آمریکا:

  • گذرنامه (اسکن صفحه‌ی نخست گذرنامه)
  • فرم پرشده فارسی برای تعیین وقت سفارت آمریکا.

فرم‌های مختص تعیین وقت سفارت آمریکا:

افراد دارای ویزای گروه B: فرم DS-160 برای کسانی که ویزای کوتاه‌مدت دارند.

افراد دارای ویزای گروه F و M و J: دریافت گواهی‌نامه‌ی SEVP و فرم I-20 یا I-901 از دانشگاه و فرم پرداخت هزینه‌ی SEVIS.

نکته 1:کپی همه این مدارک را داشته باشید..

نکته 2: بدون آنکه فرم داشته باشید هم قادر هستید اقدام به رزرو وقت سفارت آمریکا کنید ولی مدارک کمی تفاوت خواهد داشت. DS-160 هم می .

اسناد موردنظر برای  تعیین وقت سفارت جهت اشخاصی که فرم DS-160 را پر نکرده‌اند:

  • اصل یا کپی پاسپورت
  • یک قطعه عکس 5*5 رنگی جدید با زمینه‌ی سفید و وضوح 600*600 پیکسل

فرم پرشده فارسی

تقویم تعیین وقت سفارت آمریکا:

در مرحله بعد شما باید زمان موردنظر خود را برای وقت سفارت مشخص کنید، تا سفارت از تاریخ حضور شما در سفارت آگاه شود. بیشتر سفارتخانه‌ها پس‌ازاینکه هزینه ویزا را دریافت می‌کنند ، تقویم موردنظر را در اختیار درخواست‌کنندگان می‌گذارد. اما در سیاست‌های اخیر سفارت آمریکا شعبه آنکارا این تقویم را بدون هزینه در دسترس متقاضیان قرار داده است این تقویم هر 60 ثانیه یک‌بار به‌روزرسانی می‌شود پس از صجت آن  اطمینان داشته باشید.

نکته: هر زمان تعیین‌شده برای هر شخص هست و چنانچه زمانی در تقویم پرشده امکان باز شدن آن وجود دارد چون وقت سفارت می‌تواند جابجا شود.

بعد از اتمام تمام مراحل ذکرشده در بالا می‌توانید با مراجعه به سایت سفارت آمریکا برای رزرو وقت سفارت آمریکا حساب کاربری بسازید. پس از عضویت و ساخت اکانت باید بدانید که این حساب از تمامی شعب سفارت آمریکا قابل‌پیگیری هست

حال روش ساخت حساب کاربری را به شما توضیح خواهیم داد تا بدون مشکل امور خود را پیش ببرید.

ساخت حساب کاربری در سایت سفارت جهت رزرو وقت سفارت آمریکا:

طبق عکس زیر سفارت خود را در کشور موردنظر انتخاب کنید. همان‌گونه که طبق تصویر می‌بینید اولین وقت سفارت خالی برای همه نوع ویزای آمریکا برای شما به نمایش درمی‌آید. چنانچه نوع ویزایی که شما در نظر دارید در این صفحه وجود ندارد یعنی این سفارت برای نوع ویزای شما وقت خالی نداشته و شما ناگزیر به مراجعه به سفارت دیگری هستید.

قابل‌ذکر است که در این برگه شما فقط اولین وقت خالی سفارت هر نوع ویزا را مشاهده می‌کنید و با پرداخت مبلغ موردنظر برای ویزا تقویم برای شما باز شده و شما می‌توانید تمام وقت های آزاد را مشاهده کرده و وقت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب شعبه سفارت در کشور موردنظر با صفحه زیر روبرو خواهید شد..

همان‌گونه که می‌بینید دو انتخاب پیش رو دارید. برای وارد شدن به حساب کاربری ساخته شده خود گزینه ی LOG IN و برای ساخت مجدد حساب  CREATE ACCOUNT را بزنید.

در نوار بالای صفحه نیز تعدادی گزینه تازه پیش روی شما قرار دارد..

چنانچه در انتخاب هر کدام از این گزینه‌های پیش رو دچار مشکل شدید فقط با کلیک روی گزینه Contact us با افسر سفارتخانه تعیین‌شده تماس حاصل نمایید تا خطای سیستم را رفع کنند و امکان گرفتن وقت برای شما مهیا شود.

با گزینه choose language قادر به تغییر زبان سایت به زبان مورد نظرخواهید بود

بعدازاینکه گزینه ساخت حساب کاربری را فشردید با صفحه زیر روبرو می‌شوید.

در این برگه شما شاهد قانون‌های سفارتخانه در رابطه به ویزا و تعیین وقت سفارت آمریکا خواهید بود.

در این صفحه توضیحات کلی در رابطه با قوانین کنسولگری مورد نظر و تعیین وقت سفارت … داده‌شده. همانند این مطلب که هزینه ویزا و وقت سفارت قابل‌استرداد نیست و همچنین این نکته که ویزای آمریکا تضمین برای ورود به خاک آن نیست.(امکان ریجکت شدن در فرودگاه و …)

کافی ست بعد از خواندن متن در آخر صفحه تیک تنها گزینه ی آن قسمت را زده و بعد CONFIRM را انتخاب کنید.

و برگه زیر برای شما به نمایش درخواهد آمد.

سؤالی مبنی بر اینکه دارای حساب کاربری هستید یا خیر پرسیده می‌شود. چنانچه مشغول ساخت اکانت تازه‌ای هستید گزینه    NO بزنید.

در قدم بعدی صفحه‌ی اصلی ساخت حساب کاربری مثل تصویر زیر نمایش داده خواهد شد.

در اینجا واردکردن صحیح اطلاعات اهمیت ویژه‌ای دارد؛ چراکه در صورت بروز اشتباه امکان عقب افتادن وقت سفارت وجود دارد.در قسمت username نام فامیل خود را با دقت وارد کنید، تا با مشکلی مواجه نشوید.از گذاشتن فاصله اضافه خودداری کنید. در بخش given name اسم کوچکتان را دقیقا مشابه گذرنامه وارد کنید. در بخش phone number شماره تماس شما خواسته‌شده که با کد کشور خودتان وارد کنید جای عدد 0 از اعداد 0098 استفاده کنید.

و همان‌طور کهمی دانیم email address ایمیل خود را وارد کرده و مرتب آن را چک کنید. پاسخ تاریخ مصاحبه یا همان وقت سفارت آمریکا شما به  این ایمیل ارسال می‌شود. همچنین رد درخواست و یا تغییر روز مصاحبه هم به همین آدرس ایمیل فرستاده می‌شود.

Passport number  را نیز دقیقا همانند گذرنامه بنویسید.در قسمت date of brith تاریخ تولد خود را بازهم مطابق پاسپورت وارد کنید. در بخش بعد تابعیت خود را یعنی کشوری که پاسپوت آن را داشته و با آن پاسپورت قصد تعیین وقت سفارت آمریکا را دارید برگزینید.

سپس حروف خواسته‌شده در انتهای صفحه را وارد کرده و create account را انتخاب کنید.

با حساب کاربری که ساخته‌اید می‌توانید اقدام به تعیین وقت سفارت کنید.

وارد و خارج شدن به سیستم وقت دهی سفارت آمریکا:

شما پیشتر حساب کاربری ساختید و حالا قصد دارید وقت سفارت آمریکا را درخواست دهید. روند قبلی که توضیح داده شد را انجام دهید اما در عوض گزینه create accountگزینه ی sign in را بزنید.

همانند همان چیزی که نورخان‌تر توضیح دادیم صفحه قوانین برای شما بازخواهد شد که دوبراه گزینه آخر صفحه را بزنید و کانفرم کنید.

در گام بعدی درباره اینکه آیا قبلاً حساب کاربری داشته‌اید و یا هزینه را پرداختید از شما سؤال می‌شود.

درهرصورت جواب مثبت است . چون بدون واریز هزینه صفحه موردنظر برای تعیین وقت برای شما نمایش داده نخواهد شد.

بعد از این کار صفحه زیر را خواهید دید.

حال در این بخش اطلاعاتی همچون شماره‌ی گذرنامه و تاریخ و تابعیت خود را وارد کنید و حروف کپچا را در فیلد مشخص‌شده نوشته و log in کنید.

سپس بعد از انتخاب یکی از سفارت‌های کشور همسایه صفحه‌ای مشابه تصویر زیر در مقابل شماست. در سفارت‌های مختلف ممکن است این صفحه دارای تغییرات جزئی باشد اما کلیت آن‌ها یکی است.

در این قسمت باید هدف سفر و قصد و نیت خود را کاملاً شرح دهید و توجه کنید که با نوع ویزای درخواستی مطابقت داشته باشد.

هدف سفرتان باید درست و با صحت کامل توضیح داده شود.

به‌عنوان‌مثال:

دارندگان ویزای گروه B1 یا B2 یا ویزای توریستی:

حتماً گزینه ی IRANIAN CITIZENS را برگزینند.

کسانی که ویزای F1 و F2 و J1 و J2 یا ویزای دانشجویی و تحصیلی و تحقیقاتی دارند:

این دسته از افراد باید گزینه ی IRANIAN CITIZENS را انتخاب نمایند.

اشخاصی که ویزای کاری دارند نیز باید این گزینه را انتخاب کنند.

در حقیقت همه دارندگان ویزاهای غیر مهاجرتی و موقت گزینه ی IRANIAN CITIZENS را انتخاب می‌کنند.

اگر ویزای مهاجرتی دارید:

شامل ازدواج، لاتاری، درخواست کار مهاجرتی و یا تقاضا از سوی آشنا برای گرین کارت؛ باید گزینه ی IMMIGRANT VISASE را برگزینند.

لازم به ذکر است ایرانیان حق انتخاب گزینه 1 و 3 را ندارند.

چنانچه Iranian citizens را بزنید:

و یا در این بخش به‌طور مختصر هدف سفرتان را مشخص کنید.

چنانچه گزینه ی immigrant را انتخاب کردید:

با این برگه روبرو می‌شوید.

بسیار بجاست بدانید که:

هدف سفر شما نامزدی هست:

گزینه ی nonimmigrant visa for fianc of us citizen(k-1,k-2)-iranian citizen را انتخاب کنید. تحت این شرایط ویزای درخواستی شما از نوع k-1 و ویزای فرزندتان (اگر از ازدواج پیشینتان کودکی دارید) از نوع k-2 خواهد شد. و با این نوع از ویزاها وقت سفارت آمریکا برای شما تعیین می‌شود.

چنانچه از سفر خود قصد ازدواج دارید:

گزینه بعدی مخصوص این کار است. تحت این شرایط ویزای مورد تقاضای شما از نوع k-3 و روادید فرزندتان از نوع k-4 است.

به‌هیچ‌عنوان روی گزینه فوق کلیک نکنید .

برگه زیر در ادامه برای شما نمایش داده خواهد شد.

با انتخاب هر کدام از موارد مقابل درباره ویزای درخواستی شما توضیحاتی داده خواهد شد و باید گفت که با توضیحاتی که ماقبل از این دادیم نیازی نیست این بخش را مطالعه کنید.پس بسیار هوشمندانه است که بخش‌های اول متن ما را خوب مطالعه کنید.

در گام بعدی با صفحه زیر روبرو می‌شوید.

در این قسمت نیز با توجه به گذرنامه خود بخش‌های مورد نظر را با دقت و صحیح وارد کنید.

ذکر دو شماره تماس در این قسمت از الزامات هست.

و در آخرین مرحله شماره فرم DS-160را وارد کنید. پس از تکمیل این بخش تمام‌کارهای شما برای تعیین وقت سفارت آمریکا انجام شده و ازاین‌پس باید در انتظار پاسخ از طرف سفارت آمریکا باشید.

نکته‌ای بسیار حائز اهمیت: چنانچه به‌صورت خانوادگی قصد سفر به این کشور را دارید نیازی نیست که برای هر شخص حساب کاربری جدا بسازید و به‌صورت جداگانه وقت سفارت بگیرید. برای مثال اگر ویزای F1 و F2  را دارید فقط برای F1 وقت سفارت بگیرید اگر که دو حساب کاربری ساختید در روز مصاحبه حتماً به سفارت می‌خواهید که با خانواده در مصاحبه شرکت داشته باشید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

آیا در سفارت آمریکا هر کسی باید به صورت انفرادی درخواست وقت سفارت نماید ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله.
چون سفارت آمریکا برای هر شخص پرونده ایجاد میکنید به همین خاطر باید برای ورود به سفارت آمریکا حتما به صورت جداگانه وقت سفارت آمریکا را درخواست و اخذ نمود.

چه مدارکی باید مورد تایید سفارت آمریکا برسد ؟

برای اخذ ویزای آمریکا شما باید مدارک هویتی خود که شامل :
• شناسنامه
• کارت ملی
• پاسپورت
و مدارک مالی که شامل :
• نامه تمکن مالی
• نامه گردش حساب
• سهام شرکت
و اسناد ملکی شامل :
• سند منزل
• سند مغازه
• سند زمین
را به همراه داشته باشید.

در صورتی که قبلا ریجکت شده باشم چقدر شانس دریافت ویزای آمریکا وجود دارد ؟

در صورت ریجکتی شما باید ابتدا در صدد رفع ریجکتی خود باشید. اگر به هر دلیلی امکان رفع ریجکتی نباشد شما میتوانید بعد از گذشت 3 تا 6 ماه درخواست ویزا داشته باشید.

درصد ریجکتی سفارت آمریکا چقدر است ؟

درصد ریجکتی سفارت آمریکا چقدر است ؟

آیا می شود وقت سفارت را به شخص دیگری واگذار کرد ؟

با توجه به قوانین داخلی سفارت آمریکا در حال حاشر این امکان وجود ندارد چرا وقت سفارت آمریکا شما براساس شماره پاسپورت رزرو و تایید میشود و از آنجای که شماره پاسپورت همچون کد ملی یکتا می باشد واگذاری وقت سفارت آمریکا به شخص دیگر غیر ممکن می باشد

ایا می شود وقت سفارت آمریکا را کنسل کرد ؟

در پاسخ به این سوال میتوان گفت بله .
شما این حق را دارید که وقت رزرو شده خود را کنسل نمایید برای انجام این کار شما از این اموزش میتوانید کمک بگیرید. ( آموزش کنسل کردن وقت سفارت آمریکا )

در صورت ریجکت از سفارت آمریکا چه مبالغی برگشت داده می شود ؟

با توجه به قوانین داخلی سفارت آمریکا در صورت ریجکت شدن هیچ هزینه ای از طرف سفارت به مسافر یا مسافران عودت داده نمی شود.

در صورت ریجکت شدن از سفارت آمریکا آیا حق اعتراض دارم ؟

در صورت ریجکت شدن از سفارت آمریکا این حق برای شما محفوظ است که اعتراض نمایید برای انجام اعتراض طبق آموزش زیر عمل نمایید. ( اموزش اعتراض به ریجکت شدن سفارت آمریکا )

برای سفارت آمریکا رزرو هتل و رزرو پرواز چگونه باید باشد ؟

اگر حضور شما در آمریکا به منظور کنفرانس یا شرکت در مراسم خاصی می باشد بهتر است که کانفرم نهایی هتل و پرواز را تهیه نمایید و به سفارت آمریکا ارائه دهید .
و اما اگر حضور شما در آمریکا برای دیدار اقوام یا توریستی می باشد شما میتوانید هم کانفرم نهایی را به سفارت ارائه بدیهید و هم رزرو هتل و پرواز .

من اطلاعات لازم برای دریافت وقت سفارت را اشتباه وارد کردم الان چکار باید کرد ؟

اگر در ثبت اطلاعات خود برای اخذ وقت سفارت آمریکا مواردی را اشتباه درج کرده اید از طریق آموزش زیر میتوانید این مشکل را حل نمایید. ( آموزش تغییر اطلاعات ثبت شده وقت سفارت آمریکا )

بعد از ارسال مدارک چند روز بعد وقت سفارت مشخص می شود ؟

بنا به نوع درخواست شما زمان تاییده ای مدارک شما در سفارت آمریکا کاملا متفاوت می باشد. اما در کل تاییده ای اولیه سفارت آمریکا بین 30 دقیقه الی 72 ساعت میتواند طول بکشد.

آیا وقت سفارت به صورت تضمینی می باشد ؟

بله وقت سفارت آمریکا به صورت تضمینی دریافت می شود و به شما ارائه میگردد.

ایا دریافت وقت سفارت آمریکا برای یک تاریخ مشخص امکان پذیر است ؟

با توجه اذغام فعلی در درخواست ها به سفارت آمریکا این امکان در حال حاضر وجود ندارد. درخواست شما با توجه به زمان های خالی که در سفارت آمریکا است فقط قابل ارائه می باشد.

هزینه های مربوط به سفارت آمریکا شامل چه مواردی است ؟

برای دریافت ویزای آمریکا هزینه های متفاوتی وجود دارد که از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
• هزینه دریافت وقت سفارت آمریکا
• هزینه ترجمه مدارک
• هزینه سفارت
• هزینه خدمات اضافی

آیا در سفارت آمریکا آشنایی دارید برای سریعتر وقت گرفتن ؟

متاسفانه تعدادی افراد سودجو به بیان این جمله که ما در سفارت آمریکا آشنا داریم هدف در گمراه نمودن مسافران دارند و با جدیدت عرض میکنیم که هیچ شخصی در سفارت آمریکا آشنایی ندارد برای اخذ وقت فوری آمریکا یا دریافت فوری ویزای آمریکا.

آیا می شود وقت سفارت آمریکا را به جلو انداخت ؟

متاسفانه این امکان وجود ندارد که وقت سفارت تعیین شده خود را به زمان های زودتری تبدیل کرد.

چند روز مانده به تاریخ سفر باید درخواست وقت سفارت آمریکا بدم ؟

با توجه به شلوغی بین از حد سفارت آمریکا در ایران شما باید حدود 4 الی 6 ماه زودتر از زمان سفر خود درخواست وقت سفارت آمریکا داده باشید.

فرم درخواست سفارت آمریکا به چه زبان باید تکمیل شود ؟

سفارت آمریکا در ایران جزء محدود سفارت های می باشد که مدارک را به زبان فارسی دریافت میکند به همین منظور شما میتوانید مدارک خود را به زبان فارسی تکمیل و ارائه دهید . اما فرم اپلیکیشن به دلیل ساختاری انگلیسی پیشنهاد میشود هم به زبان فارسی و هم به زبان انگلیسی تکمیل نمایید.

مدت زمان اعتبار ویزاهای صادر شده از سفارت آمریکا چند وقت می باشد ؟

ویزاهای که توسط سفارت آمریکا در ایران صادر می شود کاملا متفاوت می باشد اما این مدت زمان میتواند از 10 روز تا 90 روز متغیر باشد.

ایا برای دریافت ویزای آمریکا داشتن دعوتنامه ضروری است ؟

برای دریافت ویزای کشور آمریکا داشتن دعوتنامه الزامی نیست اما با وجود دعوتنامه آمریکا پروسه دریافت ویزای شما راحتتر خواهد بود و شانس دریافت ویزای آمریکا بالاتر خواهد رفت.

هزینه درخواست ویزای آمریکا چقدر است ؟

هزینه های لازم برای دریافت ویزای آمریکا متغیر می باشد اما مواردی که شما باید برای ویزای آمریکا هزینه کنید شامل:
• هزینه دریافت وقت سفارت آمریکا
• هزینه ترجمه مدارک
• هزینه سفارت
• هزینه خدمات اضافی

شرایط تمدید ویزای آمریکا به چه صورت است ؟

برای تمدید ویزای آمریکا شما باید دلایل محکمی قابل ارائه داشته باشید و دلایل دیگری هم هست که میتوان با بیان انها ویزای خود رو برای چند روز تمدید کرد که این دلایل عبارتند از :
• سیل
• زلزله
• طوفان
و اگر به دنبال تمدید با زمان بیشتری هستید شما باید دلایل بسیار محکمتری ارائه بدید که میتوان به این موارد اشاره کرد:
• درمان پزشکی
• مرگ خویشاوند نزدیک
• زایمان
البته ناگفته نماند درخواست شما باید توسط مامور مهاجرت تایید گردد که بتوانید در کشور آمریکا چند روز بیشتر بمانید.

درخواست ویزای مولتی از سفارت آمریکا برای بار اول امکان پذیر است ؟

بله امکان درخواست ویزای مولتی برای اولین بار از سفارت آمریکا امکانپذیر است اما توجه نمایید که سفارت آمریکا این حق دارد دارد که به شما ویزای یکبار ورود یا دوبار ورود و یا مولتی بدهد.
اما بهتر است بدانید معمولا سفارت آمریکا با درخواست مولتی کسانی موافقت میکند که دارای تراول هیستوری زیادی باشند.

شرایط درخواست ویزای مولتی به سفارت آمریکا به چه صورت می باشد ؟

شرایط درخواست ویزای مولتی به سفارت آمریکا به چه صورت می باشد ؟

درخواست ویزای فوری به سفارت آمریکا به چه صورت است ؟

سفارت آمریکا معمولا برای دلایل بشر دوستانه ویزای فوری صادر میکنند که این دلایل شامل :
• بیماری
• مرگ خویشاوند
• و…
لازم به ذکر است که با ارائه مستندات قوی میتوانید ویزای آمریکا فوری بگیرید در غیر این صورت به هیچ عنوان امکانپذیر نمی باشد.

مدارک لازم سفارت آمریکا برای ویزای پیوست به خانواده چیست ؟

مدارک لازم برای اخذ ویزای پیوست عبارتند از :
• فرم درخواست
• عکس گذرنامه
• گذرنامه شخص ایرانی
• گذرنامه شخص آمریکای
• سند ازدواج
• وکالت نامه ازدواج
• شناسنامه زوجین
• مدرک زبان A1
• بیمه مسافرتی

مدت زمان صدور ویزا در سفارت آمریکا چقدر است ؟

صدور ویزای آمریکا بعد از ورود شما به سفارت آمریکا معمولا بین 14 تا 21 روز زمان میبرد. و در مواقعی هم شاهد بودیم که یک هفته ویزای افراد صادر شده است و یا بیشتر از 21 روز هم صدور ویزا زمان برده است اما در کا زمان 14 تا 21 روز اختصاص دهید.

مدارک لازم سفارت آمریکا برای ویزای توریستی چیست ؟

توجه: از همه‌ی مدارک باید یک کپی هم موجود باشد. اصل مدارک بعد از مطابقت به شما برگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ شما در سفارت آمریکا می‌ماند.
• شناسنامه ایرانی
• گذرنامه
• سه قطعه عکس رنگی ۴*۶
• اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی
– برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ی آخرین حکم کارگزینی
– برای کارمندان بخش خصوصی‌: گواهی اشتغال به کار
– برای صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
– برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی.
– برای مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی
• پرینت حساب بانکی
• ترجمه‌ یک سند مالکیت دو سری کپی از اصل مدارک فارسی
• بیمه مسافرتی
• بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت
• واچر قطعی هتل در یک یا چند شهر هتل در آمریکا

مدارک لازم سفارت آمریکا برای ویزای کاری چیست ؟

لطفا هنگام تقاضای روادید، دو سری از تمامی مدارک مربوطه برای درخواست روادید را به صورت جداگانه در دو دسته و به ترتیب ذیل مرتب نمائید. تمامی کپی ها می بایست بر روی کاغذ A4 ارائه گردند. این امر شامل کپی مدارکی که اصل آنها ابعادی غیر از A4 دارند نیز می باشد.
• فرم درخواست برای اقامت بلند مدت
• عکس گذرنامه ای
• گذرنامه معتبر
• شناسنامه
• مدرکی دال بر وجود رابطه کاری
• مدارک تحصیلی ایران
• تأییدیه اعتبار مدرک تحصیلی در آمریکا

• مدارک مربوط به سوابق کاری
• رزومه
• گواهی مبنی بر معلومات زبان آمریکای یا انگلیسی
• گواهی بیمه درمانی مسافرتی معتبر

مدارک لازم سفارت آمریکا برای ویزای تجاری چیست ؟

لطفا هنگام تقاضای روادید، دو سری از تمامی مدارک مربوطه برای درخواست روادید را به صورت جداگانه در دو دسته و به ترتیب ذیل مرتب نمائید. تمامی کپی ها می بایست بر روی کاغذ A4 ارائه گردند. این امر شامل کپی مدارکی که اصل آنها ابعادی غیر از A4 دارند نیز می باشد.
• دعوتنامه تجاری
• فرم درخواست برای اقامت بلند مدت
• عکس گذرنامه ای
• گذرنامه معتبر
• شناسنامه
• مدرکی دال بر وجود رابطه کاری
• مدارک مربوط به سوابق کاری
• گواهی مبنی بر معلومات زبان آمریکای یا انگلیسی
• گواهی بیمه درمانی مسافرتی معتبر

مدارک لازم سفارت آمریکا برای ویزای تحصیلی چیست ؟

لطفا هنگام تقاضای روادید، دو سری از تمامی مدارک مربوطه برای درخواست روادید را به صورت جداگانه در دو دسته و به ترتیب ذیل مرتب نمائید. تمامی کپی ها می بایست بر روی کاغذ A4 ارائه گردند. این امر شامل کپی مدارکی که اصل آنها ابعادی غیر از A4 دارند نیز می باشد.
• فرم درخواست
• عکس گذرنامه ای
• گذرنامه معتبر
• اثبات امکان تأمین مالی هزینه های زندگی
• شناسنامه
• مدارک تحصیلی ایران
• تأییدیه اعتبار مدرک تحصیلی در آمریکا
• گواهی مبنی بر معلومات زبان آمریکای یا انگلیسی
• گواهی بیمه درمانی مسافرتی معتبر

[/vc_column][/vc_row]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.