مهاجرت به آمریکا

اطلاعات مهم درباره مهاجرت به آمریکا

اگر قصد مهاجرت به آمریکا را دارید، نیاز به اخذ یکی از انواع ویزا را دارید. انواع ویزایی که می توانید برای آن اقدام کنید شامل این موارد است: مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق خرید ملک، مهاجرت از طریق کارآفرینی و مهاجرت از طریق تخصص یا کار که ازاین راه ها می توانید اقامت آمریکا را دریافت کنید.

[aparat id=’Sodp9′]

در سال های جاری، بسیاری از افراد در کشورهای مختلف جهان به دلایلی از قبیل بهتر شدن شرایط زندگی و موقعیت کاری به مهاجرت می اندیشند. در این میان ایرانیان نیز، به قصد بهتر شدن زندگی به مهاجرت دائم به کشورهای توسعه یافته فکر می کنند. یکی از این کشورها، مسلما کشور آمریکاست. چه برای تحصیل و چه برای کاری بهتر، به فکر مهاجرت به آمریکا هستید، باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید. این مراحل آسان نبوده و مدت طولانی نیز طول می کشد. یکی از این مراحل دریافت ویزاهای مختلف برای مهاجرت به آمریکا است که در این مطلب برای شما بیشتر راجع به آن ها توضیح خواهیم داد. بنابراین اگر قصد مهاجرت به آمریکا را دارید، با ما همراه باشید.

اطلاعات مهم درباره مهاجرت به آمریکا

دلایل مهاجرت به آمریکا

کسانی که قصد مهاجرت به کشور آمریکا را دارند، اهدافی همچون تشکیل زندگی در حیطه کاری خود عنوان می نمایند که آن به دلیل شرایط اقتصادی و کاری در این کشور است. آمریکا را به عنوان یکی از قدرتمندترین و نخستین کشور اقتصادی دنیا می شناسند. در نتیجه برای سرمایه گذاری یکی از بهترین گزینه ها خواهد بود. به جز مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل به این کشور سفر می کنند. گرفتن مدارک بالاتر تحصیلی همانند فوق لیسانس و دکترا از این کشور، جزو ارزوی بسیاری از نخبگان و دانشجویان کشورمان است. با این وجود، دلایل دیگری از جمله مهاجرت به دلیل ازدواج یا مهاجرت به دلیل کارآفرینی نیز، برای مهاجرت به آمریکا می توان برشمرد. در ادامه بیشتر راجع به هر یک از موارد بالا صحبت خواهیم نمود.

گرین کارت چیست و چگونه آن را دریافت کنیم

گرین کارت در حقیقت برگه و مجوزی است که به افرادی که در این کشور اقامت دائم می گیرند، داده می شود. دلیل نامگذاری این کارت، رنگ سبز (Green) آن است. شما به هر دلیلی که وارد آمریکا شده اید و توانسته اید گرین کارت آمریکا را بگیرید، همانند شهروندان آمریکا خواهید بود. به این صورت که از تمام مزایای یک شهروند عادی آمریکایی برخوردار می شوید. این مجوز تا زمانی که از شما جرمی دیده نشود یا بر خلاف قانون عمل نکرده اید، معتبر است و اگر جرمی مرتکب شوید، ممکن است که از کشور آمریکا به بیرون رانده شوید. اگر قصد مهاجرت و د رنهایت اقامت دائم در این کشور را دارید، در نتیجه باید ابتدا شرایط اخذ گرین کارت را داشته باشید.

سیتیزن ایالات شدن در مهاجرت به آمریکا به چه معنی است؟

سیتیزن به معنی شهروند است. سیتیزن ایالات شدن نیاز به داشتن شرایطی است که در این مطلب به شما توضیح می دهیم. پس از اینکه افراد گرین کارت را دیافت نمودند می توانند سیتیزن ایالات شوند. به این معنی که می توانند شهروند یکی از ایالات آمریکا شوند و همانند گرین کارت به طور دائم در این کشور ساکن شوند. تفاوت گرین کارت با سیتیزن در این است که افرادی که موفق به کسب عنوان سیتیزن ایالات می شوند، از شرایط، امکانات و خدمات بیشتری نسبت به افرادی که گرین کارت دارند، برخوردار هستند. اگر سیتیزن آمریکا باشید، به هیچ عنوان از این کشور اخراج نمی شوید و می توانید از کمک های دولت نیز بهره ببرید. کسانی که در قرعه کشیی لاتاری شرکت می کنند و جایزه آن را می برند، می توانند کارت سیتیزن آمریکا را دریافت کنند.

شرایط اخذ ویزاهای مختلف برای مهاجرت به آمریکا

تنها راه گرفتن گرفتن ویزا برای ورود به آمریکا، اقدام از طریق سفارتخانه آمریکا در کشورهای همجوار است. در دنیا کسانی که قصد مهاجرت دارند، باید ابتدا اجازه ورود به کشور مقصد را دریافت کنند. به این اجازه که از طریق سفارتخانه آن کشور مقصد به فرد متقاضی داده می شود، ویزا گفته می شود. اگر تمام مراحل را طی کردید و اقامت دائم آمریکا را گرفتید، باید هیچ گونه جرمی مرتکب نشوید.

نکته: کسانی که در آمریکا به جرم هایی از جمله قتل یا مبادله مواد مخدر دستگیر می شوند، سریع از این کشور اخراج شده و دیگر نمی توانند در این کشور اقامت داشته باشند.

اگر می خواهید به آمریکا مهاجرت کنید، باید یکی از انواع ویزاها همانند ویزای تحصیلی، ویزای اشتغال، ویزای کار آفرینی، ویزای ازدواج یا ویزای خانواده را دریافت کنید.

ویزای خانواده آمریکا

از جمله ویزاهایی که برای سفر و مهاجرت به آمریکا می توانید درخواست دهید، ویزای خانواده است. درخواست ویزا از این طریق یکی از مطمئن ترین روش های اخد ویزای آمریکا است. برای گرفتن ویزای خانواده باید شرایطی را از قبل داشته باشید. کسانی که درخواست ویزای خانواده دارند، باید از قبل یکی از بستگان درجه اول آن ها در آمریکا ساکن بوده و اقامت دائم داشته باشد. در نتیجه به راحتی می توانند درخواست ویزای خانواده دهند. برای این نوع مهاجرت، انواع ویزای خانواده وجود دارد که در ادامه می توانید با آن ها آشنا شوید.

 ویزای خانواده خود دارای شرایط مختلفی است که از طریق هر کدام از آن ها می توانید اقدام نمایید.

 • اگر با یک شهروند آمریکایی با کسی که سیتیزن ایالات آمریکا است ازدواج کرده باشید، می توانید از این نوع ویزا برای دریافت اقامت دائم در آمریکا استفاده نمایید.
 • اگر یکی از والدین شما یا هر دو والدین شما، در آمریکا اقامت دارند، می توانید از طریق ویزای خانواده اجازه مهاجرت به آمریکا را دریافت نمایید. البته برای این نوع ویزا، باید سن شما کمتر از 21 سال باشد.
 • اگر توسط یک زوج آمریکایی به فرزندی پذیرفته شوید، می توانید سیتیزن آمریکا شوید. در نتیجه به شما ویزای خانواده داده می شود.
 • اگر تنها برای زمان اندکی قصد سفر به آمریکا را دارید و توسط یک پدر و مادر آمریکایی به فرزند خواندگی پذیرفته شدید، می توانید از طریق ویزای خانواده سفرهای خود را به آمریکا انجام دهید.

 

ویزای ازدواج و مهاجرت به آمریکا

اگر می خواهید که ویزای ازدواج بگیرید، باید با یکی از شهروندان آمریکا ازدواج کنید. همچنین اگر از قبل به این کشور سفر کرده اید، با ازدواج با یک سیتیزن آمریکایی می توانید موفق به دریافت اقامت دائم آمریکا شوید. در حقیقت ویزای ازدواج به این دلیل در این مورد باعث تبدیل اقامت موقت شما به اقامت دائم می شود تا زوجین را در کنار یکدیگر نگاه دارد. بنابراین اگر زوجه شما در کشور آمریکا زندگی می کند و اقامت دائم دارد، شما هم می توانید به طبع همسرتان به آمریکا بروید و در آنجا ساکن شوید.

سعی کنید تا قبل از ورود به آمریکا و با مشاوره هایی که از وکلای خبره می گیرید، تمام کارهای مربوط به ویزای ازدواج را انجام دهید و سپس وارد آمریکا شوید. در غیر این صورت و در صورت عدم صدور ویزای ازدواج، حتی از فرودگاه آمریکا برداشت داده خواهید شد و نمی توانید مهاجرت به آمریکا را انجام دهید.

ویزای ازدواج و مهاجرت به آمریکا

شرایط اخذ ویزای ازدواج آمریکا

اگر می خواهید از طریق ویزای ازدواج وارد این کشور شوید باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید. با این وجود، قبل از اینکه این شرایط را برای شما بیان نماییم یک نکته را باید بدانید. در صورتی که به هر دلیلی در این کشور از همسر خود طلاق گرفتید، ویزای شما به طور خودکار در مدت زمان 30 روز باطل خواهد شد و پس از این مدت باید کشور آمریکا را ترک کنید.

 • برای شروع، همسر شما که شهروند آمریکایی و دارای اقامت دائم است باید فرم درخواست گرین کارت را پر کند
 • توجه کنید که لازم است کیس و نامه ی تاییدیه ویزا از ظرف شهروند آمریکایی به سفارتخانه آمریکا ارسال شود.برای ایرانیان نزدیکترین سفارتخانه به ایران در کشور امارات و ترکیه است.
 • برای گرفتن ویزای ازدواج تمام مدارک و اسناد مربوط به نامزدی و ازدواج همسر آمریکایی است باید به همراه سایر مدارک ارائه شود.
 • گرفتن وقت از سفارت برای ارائه مدارک در فهرست کارهایی است که باید در این مرحله انجام دهید.
 • پس از طی تمامی موارد نوبت به آخرین مرحله می رسد یعنی گرفتن ویزا و سایر مدارک تکمیلی جهت مهاجرت شما به آمریکا که مهر سفارت را داشته باشد.

مهاجرت به آمریکا با استفاده مهاجرت از طریق کار و ویزای کار EB3 چگونه است؟

حتما می دانید که می توان از طریق ویزای کاری به آمریکا مهاجرت کرد.جالب توجه است که اقدام از طریق ویزای کار یکی از راه های آسان برای مهاجرت به آمریکا به صورت دائمی است.

 • اگر فرزند دارید می توانید فرزندان زیر 21 سال خود را نیز با همسرتان همراه ببرید.
 • برای موفقیت در این گزینه باید از یکی از شرکت های مهم و معتبر در آمریکا برای کار برای آمریکا پیشنهاد کار داشته باشید که پیشنهادشان به تایید سازمان مهاجرت آمریکا و همچنین سازمان کار آمریکا رسیده باشد. بیشترین پیشنهادهای کاری ارائه شده از سوی شرکت های آمریکایی برای مهاجرت به آمریکا اغلب در سه حوزه صنعت و خدمات و فروش است.

چند نکته مهم در مورد مهاجرت به آمریکا با ویزای کاری EB3

 • بدانید که دریافت ویزای کاری EB3 در مقایسه با سایر را ه ها از راحت ترین و کم دردسرترین راه های مهاجرت به آمریکا است.
 • با گرفتن ویزای کاری EB3 نیازی به سرمایه گذاری و یا توانایی مالی برای مهاجرت به آمریکا و حضور در این کشور را ندارید.
 • بر خلاف سایر ویزاهای کاری که اغلب اقامت کوتاه مدت و موقتی را فراهم می سازند، از طریق ویزای کاری EB3 امکان اقامت دائمی در آمریکا برایتان فراهم می شود.
 • در صورت تایید پیشنهاد کاری و موفقیت در گرفتن ویزای کاری EB3 دیگر نیازی به مهارت زبان خارجی یا مکالمه انگلیسی و یا دریافت تافل را ندارید.
 • در صورت مهاجرت به آمریکا با ویزای EB3 امکان دریافت پیشنهادهای مختلف و مناسب کاری در زمینه های گوناگون را خواهید یافت.
 • خوب است بدانید که دیگر اعضای خانواده در قبال دریافت این ویزا تعهد خاصی ندارند.
 • شما پس از اتمام تعهدکاری که برای آن ویزا دریافت کرده اید امکان فعالیت در زمینه ها و مشاغل دیگر را دارا هستید.

چند نکته مهم در مورد مهاجرت به آمریکا با ویزای کاری EB3

انتخاب دانشگاه های آمریکا و ویزای تحصیلی

یکی دیگر از روش های مهاجرت به آمریکا اخذ ویزای تحصیلی آمریکا است. ویزای تحصیلی انواع مختلفی دارد که در این مقاله آن ها را معرفی می نماییم. در حقیقت ویزای تحصیلی آمریکا شرایط متفاوتی دارد که یکی از آن ها، گذراندن آزمون های مختلفی است که از طرف این کشور برگزار می شود. برای اینکه بتوانید ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت کنید و به طبع آن مهاجرت به آمریکا نمایید، باید در این آزمون ها موفق شوید و نمره لازم را دریافت کنید. با توجه به مقطع تحصیلی که قصد خواندن آن را در آمریکا دارید، باید شرایط مخصوص آن را داشته باشید و آزمون مربوط به آن مقطع تحصیلی را بدهید. خواندن هر مقطع تحصیلی، شرایط خاصی را در آمریکا دارد که در ادامه گفته می شود.

انواع ویزای تحصیلی آمریکا

 • اگر قصد تحصیل و مهاجرت به آمریکا را دارید، باید یکی از ویزاهای تحصیلی آمریکا را دریافت کنید. ویزاهای تحصیلی به آمریکا با نام های F1، M1 و J1 نامگذاری شده اند. هر کدام از این ویزاها شرایط و ویژگی های مخصوص به خود را دارند.
 • ویزای تحصیلی با نام F1: اگر قصد تحصیل در دانشگاه های آمریکا را دارید، می باید ویزای F1 را بگیرید. این ویزا در میان ویزاهای آمریکا شناخته شده ترین نوع ویزای تحصیلی است. همچنین یک زیرمجموعه به نام ویزای F2 نیز دارد. ویزای نوع F2 به این افراد اجازه می دهد که خانواده و فرزندان زیر 21 سال خود را در مدت تحصیل با خود به این کشور بیاورند و خانوادگی مهاجرت به آمریکا را انجام دهند.
 • ویزای نوع M1: شرایط درخواست ویزای M1 با ویزای F1 تقریبا یکسان است و می توان تنها نکاتی که باعث تفاوت بین این دو می شود را، تفاوت در واحدهای تحصیلی و موارد تدریسی در دانشگاه های مختلف دانست.
 • ویزای نوع J1: ویزای J1 به آن افرادی داده می شود که به دلایل مطالعاتی و تحقیقاتی مهاجرت به آمریکا را انجام می دهند. اعتبار ویزای تحقیقاتی J1 تنها 2 سال بوده و پس از 2 سال اعتبار آن تمام می شود. پس از گذشت دو سال، فرد پژوهشگر باید خاک آمریکا را ترک کند و دوباره برای مهاجرت به آمریکا درخواست دهد.

 ویزای کار آفرینی E2 برای مهاجرت به آمریکا

 • ویزای کارآفرینی را می توان یکی از ویزاهای مناسب برای مهاجرت به آمریکا دانست. این نوع ویزا، از ایده آل ترین ویزاهایی است که یک شخص می تواند برای آن درخواست دهد. ویزای کار آفرینی برای افرادی که موفق به دریافت آن می شوند، مزیت هایی دارد که در ادامه می خوانید.
 • عدم نیاز به سرمایه اصلی و فراوان برای گرفتن اقامت دائم در آمریکا
 • عدم نیاز به مدرک تحصیلی خاص از دانشگاه های معتبر
 • اجازه گرفتن برای چندین بار ورود و خروج از خاک امریکا تا زمان منقضی شدن کامل ویزا (ویزای مولتی)
 • توانایی عدم اخراج از آمریکا تا منقضی شدن ویزا
 • پس از تمام شدن اعتبار دو ساله این ویزا می توانید برای تمدید دوباره آن درخواست دهید
 • هیچ محدودیتی برای تمدید ویزای کارآفرینی نوع E2 خود در مهاجرت به آمریکا ندارید.
 • برای تمدید ویزا، باید پس از تمام شدن مدت ویزا، دوباره درخواست دهید.

ویزای کار آفرینی E2 برای مهاجرت به آمریکا

 برای ویزای کار آفرینی E2 باید چه شرایطی داشت؟

کسانی که می خواهند از طریق کار آفرینی و ویزای نوع E2 به آمریکا بروند، همانطور که در مطالب بالا گفته شد نیاز به سرمایه گذاری آنچنانی و بزرگ ندارند. هر چند که داشتن سرمایه بیشتر طبعا باعث موفقیت شما خواهد شد. سقف حداقل درآمد و سرمایه ای که می توانید با آن برای مهاجرت به آمریکا درخواست ویزای E2 نمایید مبلغی بین 150 تا 250 هزار دلار است که باید به صورت نقدی آن را داشته باشید. با این مبلغ می توانید یک کسب و کار تازه را در آمریکا راه اندازی نمایید. برای اینکه بتوانید به راحتی این شرایط دریافت این نوع ویزا را داشته باشید، باید مقداری از سرمایه خود را آماده کنید. یادتان باشد که این نوع ویزا طبعا ریسک های خود را دارد و برای سرمایه گذاری باید بتوانید قدرت ریسک خود را بالا ببرید. همچنین تخت کنترل درآوردن سرمایه توسط شخص در خواست دهنده ویزا، به شیوه های مختلفی از جمله اجاره دفتر کار برای مدتی طولانی امکانپذیر خواهد بود.

سرمایه گذاری با خرید ملک در آمریکا

یکی از روش های سرمایه گذاری در آمریکا و دریافت ویزا خرید آپارتمان و ملک است. می توانید پس از خرید ملکی به ارزش 500 هزار تا 1 میلیون دلار، اقامت دائم برای این کشور را دریافت نمایید. یکی از مزایایی که خرید ملک در آمریکا برای شما به همراه دارد، گرفتن گرین کارت آمریکا خواهد بود.

برای این کار حتما به وکیلی خبره مراجعه کنید تا کارهای سرمایه گذاری و ورود پول به کشور آمریکا را برایتان انجام دهد. پولی که به این طریق در آمریکا سرمایه گذاری می کنید باید از طریق سازمان خزانه داری و سازمان مالی آمریکا مجوز های لازم را گرفته باشد. انجام تمام این فرایند حدود 6 ماه به طول می انجامد. اگر به هر دلیلی، در کار شما مشکلی وجود داشته باشد احتمال توقیف پول و سرمایه شما توسط دولت آمریکا وجود دارد. بنابراین این کار را بسیار دقیق و بر طبق شرایط ارائه شده آن انجام دهید. وکیل خوبی را انتخاب نمایید. با این روش برای خود و خانواده تان می توانید اقامت دائم دریافت نمایید.

 

سرمایه گذاری در آمریکا با ویزای نوع EB-5

راه دیگری برای مهاجرت به آمریکا اقدام از طریق تخذ ویزای EB-5 است.برای شروع  مهاجرت با این راه باید در آمریکا سرمایه گذاری کنید. این ویزا توسط اداره مهاجرت و تابعیت آمریکا مدیریت می شود.اهمیت این ویزا به آن سبب است که با اخذ آن هم می توانید گرین کارت و هم اقامت دائم آمریکا ر ا دریافت کنید.با داشتن این ویزا نیز امکان همراه بردن همسر و فرزندان زیر 21 سال فراهم می شود.

قوانین جدید برای مهاجرت به آمریکا

آنهایی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارند باید به امتیاز مناسبی طبق مواردی که  رئیس جمهور آمریکا ابلاغ کرده دست یابند.این قوانین در کشورهای دیگری هم در حال اجرایی شدن هستند و کشورهایی مثل استرالیا و کانادا نیز مشابه همین دستور العمل را برای مهاجران انجام می دهند.

مواردی که منجر به گرفتن امتیاز می شوند بیشتر مربوط به سن، تحصیلات، مهارت و داشتن پیشنهاد شغلی، مهارت زبان خارجی، سرمایه گذاری و سایر امتیازات ویژه هستند که بر اساس داشتن آن ها افراد می توانند برای مهاجرت به آمریکا اقدام کرده و در صورت کسب امتیاز بیشتر امیدوار به موفقیت در زمان کوتاه تری باشند.

برای همه ایرانیانی که به دنبال زندگی بهتر هستند، آرزوی موفقیت دارم در جهانی که همه چیزش را  دوست دارند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.