اطلاعات مهم درباره مهاجرت به آمریکا

اگر قصد مهاجرت به آمریکا را دارید، نیاز به اخذ یکی از انواع ویزا را دارید. انواع ویزایی که می توانید برای آن اقدام کنید شامل این موارد است: مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق خرید ملک، مهاجرت از طریق کارآفرینی و مهاجرت از طریق تخصص یا کار که ازاین راه ها می توانید اقامت آمریکا را دریافت کنید.

[aparat id=’Sodp9′]

در سال های جاری، بسیاری از افراد در کشورهای مختلف جهان به دلایلی از قبیل بهتر شدن شرایط زندگی و موقعیت کاری به مهاجرت می اندیشند. در این میان ایرانیان نیز، به قصد بهتر شدن زندگی به مهاجرت دائم به کشورهای توسعه یافته فکر می کنند. یکی از این کشورها، مسلما کشور آمریکاست. چه برای تحصیل و چه برای کاری بهتر، به فکر مهاجرت به آمریکا هستید، باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید. این مراحل آسان نبوده و مدت طولانی نیز طول می کشد. یکی از این مراحل دریافت ویزاهای مختلف برای مهاجرت به آمریکا است که در این مطلب برای شما بیشتر راجع به آن ها توضیح خواهیم داد. بنابراین اگر قصد مهاجرت به آمریکا را دارید، با ما همراه باشید.

اطلاعات مهم درباره مهاجرت به آمریکا

دلایل مهاجرت به آمریکا

کسانی که قصد مهاجرت به کشور آمریکا را دارند، اهدافی همچون تشکیل زندگی در حیطه کاری خود عنوان می نمایند که آن به دلیل شرایط اقتصادی و کاری در این کشور است. آمریکا را به عنوان یکی از قدرتمندترین و نخستین کشور اقتصادی دنیا می شناسند. در نتیجه برای سرمایه گذاری یکی از بهترین گزینه ها خواهد بود. به جز مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل به این کشور سفر می کنند. گرفتن مدارک بالاتر تحصیلی همانند فوق لیسانس و دکترا از این کشور، جزو ارزوی بسیاری از نخبگان و دانشجویان کشورمان است. با این وجود، دلایل دیگری از جمله مهاجرت به دلیل ازدواج یا مهاجرت به دلیل کارآفرینی نیز، برای مهاجرت به آمریکا می توان برشمرد. در ادامه بیشتر راجع به هر یک از موارد بالا صحبت خواهیم نمود.

گرین کارت چیست و چگونه آن را دریافت کنیم

گرین کارت در حقیقت برگه و مجوزی است که به افرادی که در این کشور اقامت دائم می گیرند، داده می شود. دلیل نامگذاری این کارت، رنگ سبز (Green) آن است. شما به هر دلیلی که وارد آمریکا شده اید و توانسته اید گرین کارت آمریکا را بگیرید، همانند شهروندان آمریکا خواهید بود. به این صورت که از تمام مزایای یک شهروند عادی آمریکایی برخوردار می شوید. این مجوز تا زمانی که از شما جرمی دیده نشود یا بر خلاف قانون عمل نکرده اید، معتبر است و اگر جرمی مرتکب شوید، ممکن است که از کشور آمریکا به بیرون رانده شوید. اگر قصد مهاجرت و د رنهایت اقامت دائم در این کشور را دارید، در نتیجه باید ابتدا شرایط اخذ گرین کارت را داشته باشید.

سیتیزن ایالات شدن در مهاجرت به آمریکا به چه معنی است؟

سیتیزن به معنی شهروند است. سیتیزن ایالات شدن نیاز به داشتن شرایطی است که در این مطلب به شما توضیح می دهیم. پس از اینکه افراد گرین کارت را دیافت نمودند می توانند سیتیزن ایالات شوند. به این معنی که می توانند شهروند یکی از ایالات آمریکا شوند و همانند گرین کارت به طور دائم در این کشور ساکن شوند. تفاوت گرین کارت با سیتیزن در این است که افرادی که موفق به کسب عنوان سیتیزن ایالات می شوند، از شرایط، امکانات و خدمات بیشتری نسبت به افرادی که گرین کارت دارند، برخوردار هستند. اگر سیتیزن آمریکا باشید، به هیچ عنوان از این کشور اخراج نمی شوید و می توانید از کمک های دولت نیز بهره ببرید. کسانی که در قرعه کشیی لاتاری شرکت می کنند و جایزه آن را می برند، می توانند کارت سیتیزن آمریکا را دریافت کنند.

شرایط اخذ ویزاهای مختلف برای مهاجرت به آمریکا

تنها راه گرفتن گرفتن ویزا برای ورود به آمریکا، اقدام از طریق سفارتخانه آمریکا در کشورهای همجوار است. در دنیا کسانی که قصد مهاجرت دارند، باید ابتدا اجازه ورود به کشور مقصد را دریافت کنند. به این اجازه که از طریق سفارتخانه آن کشور مقصد به فرد متقاضی داده می شود، ویزا گفته می شود. اگر تمام مراحل را طی کردید و اقامت دائم آمریکا را گرفتید، باید هیچ گونه جرمی مرتکب نشوید.

نکته: کسانی که در آمریکا به جرم هایی از جمله قتل یا مبادله مواد مخدر دستگیر می شوند، سریع از این کشور اخراج شده و دیگر نمی توانند در این کشور اقامت داشته باشند.

اگر می خواهید به آمریکا مهاجرت کنید، باید یکی از انواع ویزاها همانند ویزای تحصیلی، ویزای اشتغال، ویزای کار آفرینی، ویزای ازدواج یا ویزای خانواده را دریافت کنید.

ویزای خانواده آمریکا

از جمله ویزاهایی که برای سفر و مهاجرت به آمریکا می توانید درخواست دهید، ویزای خانواده است. درخواست ویزا از این طریق یکی از مطمئن ترین روش های اخد ویزای آمریکا است. برای گرفتن ویزای خانواده باید شرایطی را از قبل داشته باشید. کسانی که درخواست ویزای خانواده دارند، باید از قبل یکی از بستگان درجه اول آن ها در آمریکا ساکن بوده و اقامت دائم داشته باشد. در نتیجه به راحتی می توانند درخواست ویزای خانواده دهند. برای این نوع مهاجرت، انواع ویزای خانواده وجود دارد که در ادامه می توانید با آن ها آشنا شوید.

 ویزای خانواده خود دارای شرایط مختلفی است که از طریق هر کدام از آن ها می توانید اقدام نمایید.

 

ویزای ازدواج و مهاجرت به آمریکا

اگر می خواهید که ویزای ازدواج بگیرید، باید با یکی از شهروندان آمریکا ازدواج کنید. همچنین اگر از قبل به این کشور سفر کرده اید، با ازدواج با یک سیتیزن آمریکایی می توانید موفق به دریافت اقامت دائم آمریکا شوید. در حقیقت ویزای ازدواج به این دلیل در این مورد باعث تبدیل اقامت موقت شما به اقامت دائم می شود تا زوجین را در کنار یکدیگر نگاه دارد. بنابراین اگر زوجه شما در کشور آمریکا زندگی می کند و اقامت دائم دارد، شما هم می توانید به طبع همسرتان به آمریکا بروید و در آنجا ساکن شوید.

سعی کنید تا قبل از ورود به آمریکا و با مشاوره هایی که از وکلای خبره می گیرید، تمام کارهای مربوط به ویزای ازدواج را انجام دهید و سپس وارد آمریکا شوید. در غیر این صورت و در صورت عدم صدور ویزای ازدواج، حتی از فرودگاه آمریکا برداشت داده خواهید شد و نمی توانید مهاجرت به آمریکا را انجام دهید.

ویزای ازدواج و مهاجرت به آمریکا

شرایط اخذ ویزای ازدواج آمریکا

اگر می خواهید از طریق ویزای ازدواج وارد این کشور شوید باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید. با این وجود، قبل از اینکه این شرایط را برای شما بیان نماییم یک نکته را باید بدانید. در صورتی که به هر دلیلی در این کشور از همسر خود طلاق گرفتید، ویزای شما به طور خودکار در مدت زمان 30 روز باطل خواهد شد و پس از این مدت باید کشور آمریکا را ترک کنید.

مهاجرت به آمریکا با استفاده مهاجرت از طریق کار و ویزای کار EB3 چگونه است؟

حتما می دانید که می توان از طریق ویزای کاری به آمریکا مهاجرت کرد.جالب توجه است که اقدام از طریق ویزای کار یکی از راه های آسان برای مهاجرت به آمریکا به صورت دائمی است.

چند نکته مهم در مورد مهاجرت به آمریکا با ویزای کاری EB3

چند نکته مهم در مورد مهاجرت به آمریکا با ویزای کاری EB3

انتخاب دانشگاه های آمریکا و ویزای تحصیلی

یکی دیگر از روش های مهاجرت به آمریکا اخذ ویزای تحصیلی آمریکا است. ویزای تحصیلی انواع مختلفی دارد که در این مقاله آن ها را معرفی می نماییم. در حقیقت ویزای تحصیلی آمریکا شرایط متفاوتی دارد که یکی از آن ها، گذراندن آزمون های مختلفی است که از طرف این کشور برگزار می شود. برای اینکه بتوانید ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت کنید و به طبع آن مهاجرت به آمریکا نمایید، باید در این آزمون ها موفق شوید و نمره لازم را دریافت کنید. با توجه به مقطع تحصیلی که قصد خواندن آن را در آمریکا دارید، باید شرایط مخصوص آن را داشته باشید و آزمون مربوط به آن مقطع تحصیلی را بدهید. خواندن هر مقطع تحصیلی، شرایط خاصی را در آمریکا دارد که در ادامه گفته می شود.

انواع ویزای تحصیلی آمریکا

 ویزای کار آفرینی E2 برای مهاجرت به آمریکا

ویزای کار آفرینی E2 برای مهاجرت به آمریکا

 برای ویزای کار آفرینی E2 باید چه شرایطی داشت؟

کسانی که می خواهند از طریق کار آفرینی و ویزای نوع E2 به آمریکا بروند، همانطور که در مطالب بالا گفته شد نیاز به سرمایه گذاری آنچنانی و بزرگ ندارند. هر چند که داشتن سرمایه بیشتر طبعا باعث موفقیت شما خواهد شد. سقف حداقل درآمد و سرمایه ای که می توانید با آن برای مهاجرت به آمریکا درخواست ویزای E2 نمایید مبلغی بین 150 تا 250 هزار دلار است که باید به صورت نقدی آن را داشته باشید. با این مبلغ می توانید یک کسب و کار تازه را در آمریکا راه اندازی نمایید. برای اینکه بتوانید به راحتی این شرایط دریافت این نوع ویزا را داشته باشید، باید مقداری از سرمایه خود را آماده کنید. یادتان باشد که این نوع ویزا طبعا ریسک های خود را دارد و برای سرمایه گذاری باید بتوانید قدرت ریسک خود را بالا ببرید. همچنین تخت کنترل درآوردن سرمایه توسط شخص در خواست دهنده ویزا، به شیوه های مختلفی از جمله اجاره دفتر کار برای مدتی طولانی امکانپذیر خواهد بود.

سرمایه گذاری با خرید ملک در آمریکا

یکی از روش های سرمایه گذاری در آمریکا و دریافت ویزا خرید آپارتمان و ملک است. می توانید پس از خرید ملکی به ارزش 500 هزار تا 1 میلیون دلار، اقامت دائم برای این کشور را دریافت نمایید. یکی از مزایایی که خرید ملک در آمریکا برای شما به همراه دارد، گرفتن گرین کارت آمریکا خواهد بود.

برای این کار حتما به وکیلی خبره مراجعه کنید تا کارهای سرمایه گذاری و ورود پول به کشور آمریکا را برایتان انجام دهد. پولی که به این طریق در آمریکا سرمایه گذاری می کنید باید از طریق سازمان خزانه داری و سازمان مالی آمریکا مجوز های لازم را گرفته باشد. انجام تمام این فرایند حدود 6 ماه به طول می انجامد. اگر به هر دلیلی، در کار شما مشکلی وجود داشته باشد احتمال توقیف پول و سرمایه شما توسط دولت آمریکا وجود دارد. بنابراین این کار را بسیار دقیق و بر طبق شرایط ارائه شده آن انجام دهید. وکیل خوبی را انتخاب نمایید. با این روش برای خود و خانواده تان می توانید اقامت دائم دریافت نمایید.

 

سرمایه گذاری در آمریکا با ویزای نوع EB-5

راه دیگری برای مهاجرت به آمریکا اقدام از طریق تخذ ویزای EB-5 است.برای شروع  مهاجرت با این راه باید در آمریکا سرمایه گذاری کنید. این ویزا توسط اداره مهاجرت و تابعیت آمریکا مدیریت می شود.اهمیت این ویزا به آن سبب است که با اخذ آن هم می توانید گرین کارت و هم اقامت دائم آمریکا ر ا دریافت کنید.با داشتن این ویزا نیز امکان همراه بردن همسر و فرزندان زیر 21 سال فراهم می شود.

قوانین جدید برای مهاجرت به آمریکا

آنهایی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارند باید به امتیاز مناسبی طبق مواردی که  رئیس جمهور آمریکا ابلاغ کرده دست یابند.این قوانین در کشورهای دیگری هم در حال اجرایی شدن هستند و کشورهایی مثل استرالیا و کانادا نیز مشابه همین دستور العمل را برای مهاجران انجام می دهند.

مواردی که منجر به گرفتن امتیاز می شوند بیشتر مربوط به سن، تحصیلات، مهارت و داشتن پیشنهاد شغلی، مهارت زبان خارجی، سرمایه گذاری و سایر امتیازات ویژه هستند که بر اساس داشتن آن ها افراد می توانند برای مهاجرت به آمریکا اقدام کرده و در صورت کسب امتیاز بیشتر امیدوار به موفقیت در زمان کوتاه تری باشند.

برای همه ایرانیانی که به دنبال زندگی بهتر هستند، آرزوی موفقیت دارم در جهانی که همه چیزش را  دوست دارند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *