بعضی از کشورها برای اجازه ی ورود به کشورشان، از فرد متقاضی درخواست ویزا می کنند آمریکا از جمله کشورهایی است که برای وارد شدن به آن باید ویزای آمریکا را اخذ کرد از آن جا که دریافت ویزای این کشور دشوار است می توانید مراحل دریافت پیکاپ ویزا و پاسپورت آمریکا را به تیم ما بسپارید.

مراحل دریافت ویزای آمریکا

برای سفر به برخی از کشورها شما نیاز به اخذ ویزا دارید. ابتدا باید وقت سفارت بگیرید و بعد از تهیه ی مدارک مورد نیاز خودتان را برای روز مصاحبه و پاسخ به سوالات آماده کنید.اگر سفارت مورد نظر در کشور خودتان باشد که کارتان خیلی ساده می شود و باید در تاریخ و زمان اعلام شده در سفارتخانه حاضر شوید ولی گاهی برای مصاحبه و اخذ ویزا باید در کشوری دیگر حاضر شوید که کشور واسطه نامیده می شود قطعا در چنین مواقعی نیاز به صرف هزینه و زمان بیشتری دارید گاهی مواقع باید برای طی مراحل مختلف مدت زمان زیادی در کشور واسطه بمانید. در نهایت ویزا به پاسپورت شما الصاق می شود پیکاپ ویزا و پاسپورت آمریکا در چنین شرایطی می تواند  به شما کمک کند.

اخذ ویزای آمریکا به دو شکل
American Express Visa and Passport

پیکاپ ویزا و پاسپورت آمریکا چیست؟

اگر مجبور هستید به کشور واسطه سفر کنید بهترین روش، استفاده از یک کارگزار است در چنین شرایطی می توانید هزینه های خود را به حداقل برسانید و و بدون نیاز به حضور در کشور واسطه به آسانی ویزای خود را دریافت کنید. بهترین کار پیکاپ ویزا و پاسپورت آمریکا خواهد بود.

کارگزار شما پاسپورت و مدارکتان را به کنسولگری ارسال می کند و طبق قانون اقدامات لازم را انجام می دهد. به طور کلی پیکاپ ویزا و پاسپورت به معنای ارسال پاسپورت الصاق ویزا و برگرداندن آن به مسافر می باشد. در این صورت هزینه ها کمتر از سفر شخص به کشور واسطه خواهد شد.

مدارک لازم برای پیکاپ ویزا و پاسپورت آمریکا

مدارک مورد نیاز برای دریافت پیکاپ ویزا و پاسپورت آمریکا عبارتند از:

 1. پاسپورت با اعتبار شش ماهه
 2. اصل و کپی ترجمه شده ی پاسپورت
 3. سه قطعه عکس جدید
 4. سند ازدواج و طلاق
 5. کارت پایان خدمت یا معافیت
 6. ارائه ی صفحه ی تاییدیه ی تاریخ مصاحبه
 7. گواهی اشتغال به کار (اگر به دنبال ویزای کاری هستید ارائه ی برگه حکم کارگزینی یا بازنشستگی الزامی است)
 8. ارائه ی فیش حقوقی برای اخذ ویزای کاری آمریکا
 9. پزشکان باید پروانه ی پزشکی و مهندسان پروانه ی سازمان نظام مهندسی را باید ارائه دهند.
 10. روزنامه رسمی وآگهی تصمیمات شرکت باید ترجمه شود.
 11. ارائه ی کارت بازرگانی و پرسنلی
 12.  اگر مدارک خود را شش ماه قبل از زمان مصاحبه ترجمه کنید مدارکتان از اعتبار خارج خواهد شد.
 13. شما باید 48 ساعت قبل از زمان مصاحبه وقت پزشکی گرفته و یک سری معاینات پزشکی انجام دهید.
 14. در صورت داشتن پرونده بهره وری حتما باید تحویل داده شود.

مدارک مالی برای پیکاپ ویزا و پاسپورت آمریکا 

مدارک مالی مورد نیاز برای پیکاپ ویزا و پاسپورت آمریکا عبارتند از:

 1. گردش شش ماهه ی حساب بانکی
 2. نامه تمکن مالی
 3. سند ملکی و یا وکالتی
 4. گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار
 5. پرینت تاییدیه ی وقت سفارت

تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند و دارای مهر دارالترجمه باشند.توجه به دو نکته ضروری است:

 1. اگر مدارک خود را شش ماه قبل از زمان مصاحبه ترجمه کنید مدارکتان از اعتبار خارج خواهد شد.
 2. اگر مدارک خود را شش ماه قبل از زمان مصاحبه ترجمه کنید مدارکتان از اعتبار خارج خواهد شد.

افرادی که به دنبال ویزای مهاجرت هستند توجه داشته باشند که ویزای آمریکا سه ماه اعتبار دارد و شما در این زمان فرصت دارید برای سفر به آمریکا و اخذ وقت سفارت آمریکا اقدام کنید.

مدارک مالی پیکاپ ویزا و پاسپورت آمریکا

پیکاپ ویزا و پاسپورت آمریکا (توریستی)

به طور کلی برای دریافت پیکاپ ویزا و پاسپورت آمریکا به صورت توریستی

باید فردی از آمریکا برای شما دعوتنامه ای ارسال کند و هدف شما از سفر را توضیح دهد و به عدم مشکل مالی شما برای سفر هم اشاره کند در این صورت از سوی افسر مصاحبه گر مورد تایید قرار خواهید گرفت و گرفتن پیکاپ ویزا و پاسپورت آمریکا برایتان آسان می شود.

ویزای توریستی برای سفرهای غیرکاری و تفریحی استفاده می شود و شما تا سقف 180 روز می توانید در آن کشور اقامت داشته باشید ویزای توریستی با B1 و B2 برچسب گذاری می شود.

پیکاپ ویزا و پاسپورت آمریکا (کار و تجارت)

ویزای کاری آمریکا به چند دسته ی کلی تقسیم می شود:

ویزای کار (H2-B) : آمریکا هم مانند دیگر کشورهای بزرگ دنیا به تاجران خود اجازه می دهد هرساله یک سری کارگران خارجی را جذب کنند و کمبود نیروی خود را توسط کارگران خارجی جبران کنند در این صورت کارگران خارجی می توانند برای اخذ پیکاپ ویزا و پاسپورت آمریکا اقدام کنند.

ویزای کار (H1-B): این ویزا محبوب ترین ویزای کاری غیر مهاجرتی بوده و نسبت به دیگر ویزاها سرآمد سالانه ی کمتری دارد این ویزا برای فارغ التحصیلانی استفاده می شود که می خواهند به آمریکا مهاجرت کنند و در این حالت باید از سوی شرکت های بزرگ امریکایی شرایطی برای این افراد فراهم شود و به آن ها حقوق پرداخت کنند.

ویزای کار غیر مهاجرتی (H1-C) : در این نوع از ویزا کلینیک ها ، بیمارستانها و یا دکترهای داروساز آمریکایی اجازه ی درخواست برای ورود می دهند و یک سری پرستار جذب می شوند که باید واجد شرایط باشند.

پیکاپ ویزا و پاسپورت آمریکا (دانشجویی)

یکی از ویزاهای کشور آمریکا ویزای دانشجویی می باشد که بعد از جنگ جهانی دوم شرایطی فراهم شد تا افرادی که تمایل به تحصیل در این کشور دارند بتوانند با دریافت ویزا به آمریکا مهاجرت کنند ویزای دانشجویی به چهار دسته تقسیم می شود.

ویزای دانشجویی J-1: این ویزا برای محققین و پژوهشگران مناسب است افراد متقاضی برای این ویزا باید حداقل مدرک کارشناسی داشته باشند این افراد می توانند برای فوق لیسانس در آمریکا در یک موسسه تحقیقاتی به تحقیق مشغول شوند و بعد از پایان تحقیقات مدرک فوق لیسانس خود را اخذ کنند.

ویزای دانشجویی M-1: این ویزا مختص دانشجویان پزشکی می باشد دانشجویانی که دعوت نامه از دانشگاه های آمریکا دارند می توانند برای دریافت این ویزا اقدام کنند.

ویزای دانشجویی F-1: این ویزا برای افرادی که به دنبال کسب علم و دانش می باشند پیشنهاد می شود این ویزا محدودیت سنی ندارد و در صورت اخذ این ویزا فرد متقاضی می تواند همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را به آمریکا بیاورد.

ویزای دانشجویی H-3: این ویزا برای افرادی است که می خواهند رشته ی خاصی را بیاموزند .فرد متقاضی بعد از آموزش باید از آمریکا بازگردد.

پیکاپ ویزا و پاسپورت آمریکا از نوع دانشجویی

پیکاپ ویزا و پاسپورت آمریکا (سرمایه گذاری)

آمریکا برای ورود افرادی از کشورهای مشخص مجوزهای سرمایه گذاری و کسب و کار صادر می کند.

یکی از انواع ویزای سرمایه گذاری آمریکا برای افرادی است که با آمریکا داد و ستد می کنند و این افراد می توانند برای گسترش کارشان به همراه خانواده به آمریکا سفر کنند.

نوع دیگری از ویزای سرمایه گذاری که البته در آن گردش مالی اهمیت بالایی دارد برای اشخاصی می باشد که بیزینس خاصی داشته و تمایل دارند به همراه خانواده به آمریکا سفر کنند.

نوع دیگری از ویزا ویزای E-2 است این ویزا برای افرادی که موقعیت مالی خوبی دارند مناسب است به این صورت که بیزینسی در آمریکا تاسیس شده و فرد می خواهد آن را خریداری کند در این صورت می تواند اقدام به اخذ این ویزا کند.

به طور کلی پیکاپ ویزا و پاسپورت کار دشواری نیست.

پیکاپ ویزا و پاسپورت آمریکا تکمیلی

یکی دیگر از ویزاهایی که در زمان سریع تری به شما داده می شود ویزای پزشکی است در این نوع از ویزا فرد بیمار در شرایطی قرار دارد که فقط تحت شرایطی خاص و در بیمارستان های کشور آمریکا می تواند سلامتی خود را به دست آورد.

ویزای ازدواج نوع دیگری از ویزا است که افراد می خواهند از طریق ازدواج دائم یا موقت  برای سفر به آمریکا اقدام کنند.

مراحل پیکاپ ویزا و پاسپورت آمریکا

برای این کار در ابتدا باید فرم اخذ ویزا را دانلود کرده و سپس فرم تکمیل شده را به ایمیل مربوطه ارسال کنید بعد از آن یک ایمیل تایید برای شما فرستاده می شود و تاریخ حضور شما در سفارت را تعیین می کند. بهتر است نیم ساعت قبل از ساعت اعلام شده در آن تاریخ خودتان یا کارگزارتان برای مصاحبه در سفارت حاضر شوید. دقت داشته باشید به سوالات مطرح شده کوتاه و شفاف پاسخ دهید صداقت در پاسخگویی شما را به دریافت پیکاپ ویزا و پاسپورت آمریکا نزدیک تر خواهد کرد.

مراحل پیکاپ ویزا و پاسپورت آمریکا

نکات مهم برای اخذ پیکاپ ویزا و پاسپورت آمریکا

اگر تصمیم به اخذ ویزای دانشجویی دارید حتما این نکته را در فرم خود ذکر کنید

ذکر این مسئله سبب اولویت دادن به درخواست شما و کاهش زمان انتظار خواهد شد.

روز مصاحبه ویزا چقدر طول می کشد؟

به دلیل حجم بالای پرونده ها کارمندان کنسولگری فرصت کوتاهی برای مصاحبه با شما خواهند داشت شاید در نهایت برای مصاحبه با شما دو یا سه دقیقه زمان گذاشته شود.

افرادی که از شغل آینده خود مطمئن نیستند در روز مصاحبه چه کنند؟

در این شرایط بهتر است هر آنچه که برای آینده ی خود در ذهن دارید را عنوان کنید.

اگر اقوام من در ایالت متحده آمریکا اقامت دائم دارند باید این موضوع را عنوان کنم؟

بهتر است صادق باشید چراکه در بررسی های اولیه به این موضوع پی خواهند برد.مطمئن باشید طرح این موضوع برایتان مشکل ساز نخواهد بود. پیکاپ ویزا و پاسپورت آمریکا را به تیم ما بسپارید.

نکاتی که در روز مصاحبه باید به آن ها توجه کرد

توجه داشته باشید در روز مصاحبه صادق باشید از ارائه ی اسناد جعلی و اطلاعات نادرست خودداری کنید چراکه این کار باعث می شود برای همیشه از لیست پیکاپ ویزا و پاسپورت آمریکا حذف شوید و نامتان در لیست سیاه قرار بگیرد.

نحوه ی دریافت پیکاپ ویزا و پاسپورت آمریکا

بهتر است از قبل سوالات احتمالی را برای خود مرور کنید توجه کنید هرچه روز مصاحبه شفاف تر صحبت کنید بهتر و راحت تر تایید خواهید شد.سفارت سابق آمریکا در خیابان طالقانی قرار داشت ولی امروزه برای پیکاپ ویزا و پاسپورت آمریکا باید از کشورهای واسطه کمک گرفت.البته تیم ما شما را در این راه یاری خواهند کرد مطمئن باشید کارگزان ما در سریع ترین زمان می توانند شرایط پیکاپ ویزا و پاسپورت را برای شما مهیا کنند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *