سفارت لهستان در شهر تهران تمامی اطلاعات لازم جهت سفر و مراحل آن را به شما یاد داده و می تواند به عنوان بهترین راهنما در این زمینه بوده باشد. این مرکز همه روزه بجز روزهای جمعه و شنبه آماده ارائه خدمات به مراجعین می باشد که بین ساعات 9 الی 15 می توانید به این سفارت مراجعه نمایید. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه کرده ایم.

سفارت لهستان

سفارت لهستان در ایران

چنانچه قصد سفر به کشور لهستان به هر دلیلی داشته باشید حتما باید مجوز ورود به این کشور را از سفارت این کشور در ایران دریافت نمایید. در سفارت کشور لهستان کلیه خدمات مربوط به این کشور انجام شده و راهنمایی های لازم جهت سفر به لهستان ارائه خواهد شد. سفر به کشور لهستان بدون مراجعه به سفارت امکان پذیر نخواهد بود، به همین خاطر در همه حال سفارتخانه ها یکی از پر ازدحام ترین مراکز می باشند.

لازم به ذکر است که در سفارت لهستان کلیه مدارک مورد نیاز سفر از شما دریافت شده و تمامی موارد تحت بررسی خواهد بود. معمولا پس از چند روز کاری که بستگی به میزان مراجعین دارد پاسخ را دریافت خواهید نمود. در کنسولگری لهستان در ایران افرادی بکار گرفته شده اند که همه امور را به صورت دقیق بررسی کرده و برای هیچ فردی تبعیض قائل نخواهند شد. با مراجعه به سفارت این کشور در ایران می توانید از شرایط کامل سفر به لهستان و راه و روش های آن اطلاع یابید. چرا که مسئولین این سفارت آشنایی کامل با لهستان داشته و بهترین راهنما برایتان خواهند بود.

ساعات کاری و زمان مراجعه به سفارت لهستان

یکی از مواردی که باید در نظر داشته باشید ساعات کاری سفارت جمهوری لهستان می باشد چرا که این مرکز در روزهای جمعه و شنبه تعطیل می باشد. بخش سفارت جمهوری لهستان همه روزه از روز یکشنبه تا پنجشنبه بین ساعات 9 الی 15 باز بوده و آماده خدمات رسانی می باشد. چنانچه کار شما مربوط به بخش کنسولگری سفارت لهستان بوده باشد همه روزه از روز یکشنبه تا پنجشنبه بین ساعت 9 الی 13 می توانید به این مرکز مراجعه نمایید.

چنانچه به قصد دریافت وقت سفارت لهستان و یا تحویل مدارک ویزا به سفارت لهستان می روید حتما باید پیش از ساعت 10 در این مرکز حضور داشته باشید. البته این تعیین ساعت برای افرادی است که می خواهند سریعا به پرونده آنها رسیدگی شود چرا که در صورت مراجعه دیر وقت هم امکان ارائه مدارک به سختی وجود خواهد داشت و هم کار بررسی طول خواهد کشید. لازم به ذکر است که مصاحبه ها بین روزهای یکشنبه تا پنجشنبه در ساعت 10 الی 12 انجام می گیرد که البته وقت آن قبلا به اطلاعتان خواهد رسید. بهتر است مراجعه به این مرکز را جزو کار های اولیه روزانه خود قرار دهید چرا که ممکن است در صورت مراجعه دیر وقت بررسی مدارک و یا نوبت شما دیرتر رسیده و معطلی داشته باشید.

ساعات کاری و زمان مراجعه به سفارت لهستان

آدرس و محل مراجعه به سفارت لهستان

چنانچه قصد مراجعه به سفارت لهستان در تهران را داشته باشید به آدرس دقیق آن در ادامه اشاره کرده ایم:
این سفارت در بلوار آفریقای ، در خیابان پیروز، پلاک 2 واقع شده است که ساعات کاری این مرکز نیز در بخش قبلی به حضورتان اعلام شد.
ممکن است برای افرادی که با تهران آشنایی ندارند یافتن این مرکز کمی دشوار بوده باشد اما می توانید با جستجوی « سفارت لهستان در تهران » بر روی نقشه به راحتی به این مکان دسترسی داشته باشید. همچنین می توانید با سفارت جمهوری لهستان تماس گرفته و سوالات خود را مطرح نموده و جواب خود را دریافت نمایید که شماره های آن از قرار زیر می باشد:
تلفن خود سفارت لهستان در ایران: 88787262-4
شماره فکس سفارت جمهوری لهستان در تهران: ۸۸۷۸۸۷۷۴
همه روزه به غیر از روزهای جمعه و شنبه می توانید از طریق تماس تلفنی اطلاعات دریافت کرده و یا مدارک مورد نیاز را از طریق فکس تحویل دهید. همچنین می توانید به وب سایت رسمی سفارت لهستان مراجعه نموده و تمامی اطلاعات مورد نیاز جهت دریافت هر نوع ویزای لهستان را مشاهده و بررسی نمایید.

وظیفه سفارت لهستان

بسیاری این سوال برایشان پیش می آید که آیا سفارت لهستان تنها امور اولیه ارائه ویزا را انجام می دهد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت سفارت جمهوری لهستان تمامی مدارک و شواهد را گرد هم می آورد تا بررسی های لازم جهت ارائه ویزا را انجام دهد. در این سفارت هر یک از اعضای خانواده باید یک فرم به صورت جداگانه پر کرده و درخواست خود را ثبت نمایند. مدارک مورد نیاز و شرایط اخذ ویزای لهستان در این سفارت به اطلاعتان خواهد رسید. لازم به ذکر است که هزینه اخذ ویزا برای بزرگسالان و کودکان متفاوت می باشد. کودکان زیر 6 سال رایگان ویزا دریافت خواهند کرد.

3 پاسخ

  1. سلام میخواستم بدونم که ایا یک نویسنده برای نوشتن کتاب درباره هرکشوری یاسفرنامه میتواند ویزا بگیرد البته منظوربنده بیشتر کشورلهستان میباشد ممنون ازتوجهتون

  2. سلام. وفت بخیر.یک فرد لهستانی چطور میتونه با سفارت لهستان در ایران تماس بگیره؟ میخواد به ایران سفر کنه و کمی نگرانی داره. ضمنا زبان فارسی نمیدونه و باید با فردی به زبان لهستانی صحبت کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *