اگر می خواهید در مورد کشور لهستان ، انواع ویزای این کشور، شرایط دریافت ویزا و یا سفارت لهستان اطلاعاتی به دست بیاورید در ادامه ی مقاله با ما همراه باشید تا به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم.

پیش از گرفتن ویزای لهستان، این کشور را بیشتر بشناسید:

کشور لهستان نهمین کشور بزرگ اتحادیه اروپا با جمعیتی حدود پنج میلیون نفر می باشد پایتخت این کشور ورشو نام دارد. جمهوری لهستان با ثبت 14 اثر تاریخی در یونسکو بهترین مقصد برای گردشگران به حساب می آید. ووچ، وروتسلاو و کراکوف بعضی از شهرهای مهم لهستان هستند.

[aparat id=’kGotY’]

درباره کشور لهستان

کشور لهستان دارای آب و هوای معتدلی است دمای هوا در تابستان های این کشور به 25 درجه سانتی گراد می رسد.

افرادی که به فعالیت های فرهنگی علاقه دارند بهتر است در فصل پاییز به لهستان سفر کنند به دلیل اینکه هزینه ی اقامت کمتر است همچنین رویدادهای زیادی در این فصل برگزار می شود. علاوه بر این طبیعت زیبای کشور لهستان در فصل بهار بسیار زیبا و دیدنی است.

مختصری از آنچه که باید در مورد ویزای لهستان بدانید:

برای ورود به کشور لهستان ابتدا باید ویزای این کشور را دریافت کنید در واقع ویزا مدرکی است که به اتباع بیگانه اجازه می دهد که به یک کشور خاص وارد شوند.

افرادی که تقاضای اخذ ویزای این کشور را دارند باید دلایل کافی برای سفر به این کشور داشته باشند همچنین باید ثابت کنند که به کشور خودشان باز می گردند.

درباره کشور لهستان

انواع ویزای لهستان از لحاظ هدف سفر

ویزای لهستان با توجه به هدف فرد متقاضی از سفر به چند دسته تقسیم می شود.

پر تقاضا ترین ویزاهای لهستان عبارتند از:

انواع ویزای لهستان از لحاظ تعداد دفعات ورود به کشور

از آن جا که کشور لهستان عضو پیمان شینگن است برای ورود به این کشور باید اقدام به اخذ ویزای شینگن و تعیین وقت سفارت لهستان کنید.

پیمان شینگن قراردادی است بین 26 کشور اروپایی که قوانین یکپارچه ای برای فعالیت های مسافرتی و مرزی خود تعیین کرده اند و دیگر اتباع خارجی برای سفر به کشورهای عضو این پیمان باید مجوزی به نام ویزای شینگن دریافت کنند. ویزای شینگن به چهار دسته تقسیم می شود که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

ویزای نوع  A

با دریافت این ویزا اجازه ی خروج از فرودگاه را نخواهید داشت و تنها می توانید با تعویض هواپیما به کشور دیگری در محدوده ی شینگن سفر کنید.

ویزای نوع  B

این ویزا به ویزای ترانزیت معروف است و با اخذ این ویزا می توانید از کشوری که در محدوده ی شینگن است عبور کند البته در بازه ی زمانی پنج روز.

ویزای نوع  C

ویزای نوع C  یا ویزای کوتاه مدت برای سفرهای توریستی مناسب است با اخذ این ویزا شما اجازه خواهید داشت به مدت 90 روز درکشور مقصد اقامت کنید.

این ویزا به سه دسته تقسیم می شود:

ویزای یک بار ورود:(single-entry)

با این ویزا تنها یک بار اجازه دارید به یکی از کشورهای عضو محدوده ی شینگن وارد شوید و بعد از خروج از آن کشور ویزای شما باطل خواهد شد.

ویزای دوبار ورود: با داشتن این ویزا می توانید دو بار به یکی از کشورها در مدت زمان اعتبار ویزایتان وارد شوید.

ویزای چند بار ورود(multiple-entry)

با اخذ این ویزا می توانید طی مدت 180 روز، به مدت 90 روز در یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن اقامت داشته باشید.

ویزای نوع  D

ویزای نوع D که با نام ویزای ملی شناخته می شود برای افرادی مناسب است که می خواهند برای مدت خاصی در یک کشور اقامت کنند. این ویزا برای بیماران، برای دانشجویانی که پروژه های تحقیقاتی کوتاه مدت دارند، ورزشکاران و هنرمندان مناسب است.

ویزای نوع  D

مراحل اخذ ویزای لهستان

برای اخذ ویزا شینگن ابتدا باید فرم های ویزای لهستان را تکمیل کنید پس در قدم اول باید به سایت سفارت لهستان مراجعه کنید:

مراحل اخذ ویزای لهستان

مدارک لازم برای دریافت ویزای لهستان

شرایط تمدید ویزای لهستان 

تمامی مدارک باید توسط دارالترجمه های معتبر به زبان انگلیسی ترجمه شوند همچنین کارت ملی و شناسنامه باید دارای تاییدیه از وزارت امور خارجه ایران و مهر دادگستری باشد.

در صورت اتمام اعتبار ویزا می توانید با توجه به نوع ویزا برای تمدید آن اقدام کنید.

شرایط صدور ویزای توریستی لهستان

دریافت ویزای توریستی نسبت به مابقی ویزاها آسان تر است. ویزای توریستی لهستان برای افرادی که تصمیم به تفریح و گردش در این کشور دارند و می خواهند از جاذبه های گردشگری لهستان دیدن کنند پیشنهاد می شود.

شرایط صدور ویزای تحصیلی لهستان

افرادی که تصمیم دارند ویزای تحصیلی لهستان را دریافت کنند باید گواهی فارغ التحصیلی از مدرسه را که نشان می دهد فرد متقاضی قادر به تحصیل در دانشگاه است ارائه دهد. علاوه بر این باید گواهی بهداشت ، مجوز اقامت در لهستان و مدرک زبان انگلیسی یا لهستانی را به سفارت تحویل دهند.

بهتر است دانشجویان از قبل درخواست خود را برای ادامه تحصیل به دانشگاه مورد نظر در کشور لهستان ارائه دهند توجه داشته باشید مهلت درخواست برای پذیرش، در هر دانشگاه متفاوت خواهد بود اما در بیشتر موسسات آموزشی می توانید از فصل بهار برای ورودی پاییز درخواست خود را ارائه دهید.

دانشجویان پزشکی برای پذیرش در دوره های پیشرفته نیاز به یک سال زمان دارند.

توجه داشته باشید که مهاجرت تحصیلی به لهستان بدون داشتن مدرک زبان هم ممکن خواهد بود و فرد متقاضی می تواند مدرک زبان خود را از این کشور بگیرد.

شرایط صدور ویزای تحصیلی لهستان

شرایط صدور ویزای کاری لهستان

افراد زیادی تمایل به کار کردن در کشور لهستان دارند اگر بخواهید از جانب کارفرمای لهستانی دعوت به کار شوید باید حداقل مدرک لیسانس داشته باشید آگهی دعوت به کار سه ماه در کشور لهستان و در صورت پیدا نکردن متقاضی در اتحادیه اروپا تکرار می شود اگر موفق به استخدام در یکی از شرکت های لهستان شوید می توانید از جانب کارفرما دعوت نامه ای دریافت کنید و به راحتی برای دریافت ویزای کاری اقدام کنید این ویزا قابل تمدید بوده و حداکثر یک سال اعتبار دارد برخی از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار لهستان شامل سوابق کاری و مدارک تحصیلی به همراه ترجمه، پاسپورت و نامه ی عدم سوء پیشینه می باشد اخذ ویزای کاری معمولا دو ماه طول می کشد.

شرایط صدور ویزای درمانی لهستان

اگر تصمیم دارید ویزای پزشکی کشور لهستان را دریافت کنید در ابتدا وقت سفارت لهستان را دریافت کنید و برای ادامه ی درمان به این کشور سفر کنید باید بتوانید تمکن مالی خود را برای هزینه های درمانتان ثابت کنید همچنین بیماری شما واگیردار نباشد در غیر این صورت سلامت جامعه به خطر می افتد و با درخواست ویزای شما موافقت نخواهد شد، شما باید برای ادامه ی مراحل درمانتان با پزشک و بیمارستان خود در لهستان هماهنگ کرده باشید و بعد از اتمام بیماری باید به کشور خود بازگردید در صورت دارا بودن شرایط کلی مهاجرت برای شما ویزای درمانی صادر می شود اگر پزشک معالج شما تشخیص دهد که درمان شما به زمان بیشتری نیاز دارد می توانید اقدام به تمدید ویزا کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای پزشکی عبارت است از:

1.      صورت حساب بانکی شش ماه گذشته

2.     مدارک مربوط به زمین و مستغلات بیمار، همسر یا والدین بیمار

3.     نامه ای که مرخصی بیمار را برای انجام مراحل درمانی تایید می کند.

4.     گواهی تمکن مالی بیمار

5.     تاییدیه ی پزشک لهستانی

6.     درصورت خودفرما بودن بیمار باید اوراق مالی شرکت را ارائه دهید.

7.      مدارک مربوط به رزرو هتل

شرایط صدور ویزای درمانی لهستان

شرایط صدور ویزای ازدواج لهستان

یکی از روش های به دست آوردن اقامت دائم کشور لهستان ازدواج با فردی لهستانی است در صورت زندگی با یک شهروند لهستانی به مدت حداقل سه سال می توان اقامت دائم این کشور را به دست آورد و به عنوان یک شهروند لهستانی در این کشور زندگی کرد.

ثبت ازدواج از طریق USC انجام می شود برای ثبت ازدواج از خارج از کشور باید از USC  بخواهید تا گواهی ازدواج را با لهستان مطابقت دهد برای همین باید سوابق مدنی به همراه مدارک خود را ارائه دهید:

1.       کارت شناسایی

2.     ارائه ی پاسپورت زوجین

3.     گواهی پرداخت تمبر

4.     کپی وضعیت مدنی به همراه ترجمه به زبان لهستانی توسط مترجم قانونی

آدرس سفارت لهستان در ایران

آدرس سفارت لهستان در ایران : تهران خیابان آفریقا خیابان پیروز پلاک 2

ساعات کاری سفارت : روزهای یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 صبح تا 3 بعد ازظهر

ساعت کاری بخش کنسولگری : یکشنبه ها تا پنج شنبه ها از ساعت 9صبح تا 1 بعد از ظهر

برای تحویل مدارک باید از ساعت 10 صبح و برای مصاحبه از ساعت 10 صبح تا 12 ظهر مراجعه کنید.

آدرس سفارت لهستان در ایران

نکته ی مهم بعد از اخذ ویزای شینگن

از تمامی مدارک خود کپی داشته باشید به دلیل اینکه داشتن ویزای شینگن تضمینی برای عدم تغییر مجوز ورود شما به کشورهای عضو شینگن نیست ممکن است در مرزهای ورودی این کشورها از شما مدارکی بخواهند.

نکات مهم در خصوص دریافت ویزای لهستان

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *