بسیاری از بهترین دانشگاه های دنیا در سوئیس واقع شده اند. ویزای تحصیلی یکی از انواع ویزاهای غیر مهاجرتی کشور سوئیس می باشد که نوعی اقامت موقتی محسوب می شود. ویزای تحصیلی سوئیس اجازه اقامت از طرف کشور سوئیس به دانشجوی پذیرفته شده در دانشگاه این کشور را می دهد. با گرفتن ویزای تحصیلی امکان تحصیل، کار و زندگی در این کشور برای دانشجویان فراهم می شود. افرادی که این نوع ویزا را دارند می توانند به مدت معینی در این کشور زندگی کنند و در یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزشی مشغول به تحصیل شوند.

ویزای تحصیلی چیست

اخذ ویزای دانشجویی برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس برای دانشجویان متقاضی الزامی می باشد. این نوع ویزا را افرادی بالای 4 سال می توانند جهت دریافتش اقدام نمایند. ویزای تحصیلی سوئیس برای تمام افرادی که می خواهند حتی در مقاطع ابتدایی و دبیرستان را طی کنند، صادر می شود. همچنین برای کسانی که تحصیل در کشور سوئیس را جهت گذراندن مقاطع کارشناسی تا دکتری انتخاب کرده اند صدور می گردد، بنابراین این نوع ویزای برای تمام سنین بالای 4 سال قابل دریافت می باشد.

شرایط تحصیل در کشور سوئیس و دریافت ویزای تحصیلی برای هر مقطعی کاملا متفاوت است. پس قبل از درخواست ویزا از متقاضی پرسیده می شود که چند سال سن دارد و در چه مقطعی می باشد. اگر کمتر از 18 سال سن دارید، تنها با داشتن یک رضایت نامه کتبی و محضری از والدین خود می توانید به سوئیس جهت ادامه تحصیل سفر کنید. از آن طرف نیز ورود به مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه های سوئیس منوط به داشتن حداقل های همچون حد نصاب معدل و … می باشد.

هزینه اخذ ویزای تحصیلی روسیه

گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کشور سوئیس

برای گرفتن پذیرش ار دانشگاه های سوئیس شما باید مراحل زیر را طی کنید. در ابتدا باید آخرین مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات، معرفی نامه از سوی یکی از اساتید معتبر  دانشگاهی و رزومه تحصیلی و … توسط دارالترجمه های معتبر ترجمه کنید. بعد از آن طریق سایت دانشگاه مورد نظر در کشور سوئیس فرم درخواست پذیرش را با دقت پر کنید و مدارک تان را برای آنها بفرستید. توجه داشته باشید که در این بخش حدود 100 دلار توسط دانشگاه از شما دریافت می شود تا اینکه مدارک تان مورد بررسی قرار گیرد.

بعد از آن منتظر بمانید تا دانشگاه به شما پاسخ دهد. نکته ای که در این بخش حائز اهمیت است تسلط به زبان انگلیسی می باشد و همچنین افرادی که در دروس انگلیسی، امار، ریاضی و … نمره بالاتری دارند، از شانس بیشتری برای دریافت ویزای تحصیلی سوئیس برخوردار خواهند بود. افرادی که ویزای تحصیلی سوئیس را دریافت می کنند بعد از اتمام دوره تحصیلی خودشان مدرک بین المللی دریافت می کنند و رتبه علمی آن ها بالا خواهد رفت که بسیار عالی خواهد بود.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی سوئیس

متقاضیان دریافت ویزای دانشجویی باید واجد شرایط باشند. در ابتدا باید پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر و رشته مورد علاقه تان را دریافت کرده باشید، بنابراین در انتخاب رشته و دانشگاه باید دقت کافی را خرج کنید. با توجه به دانشگاه و یا موسسه ای که شما را پذیرفته است باید هزینه های تحصیل و زندگی را در نظر بگیرید، داشتن تمکن مالی برای سفارت کشور سوئیس در روند صدور ویزای تحصیلی شما بسیار با اهمیت می باشد.

از دیگر شرایط ممکن تحصیل در دانشگاه های سوئیس داشتن مهارت زبان است. پیشنهاد می شود که در ارتقای دانش زبانی خود تلاش کنید تا با شرکت در آزمون های تافل یا آیلتس نمره قبولی خوبی را کسب کنید. شرط مهمی که در اخذ ویزای تحصیلی کشور سوئیس سن شخص متقاضی می باشد، در واقع نباید فاصله زمانی زیادی بین فارغ التحصیلی تان تا پذیرش دانشگاه وجود داشته باشد. دانشجویان در حین تحصیل در کشور سوئیس، از 10 ساعت تا 30 ساعت در هفته به صورت پاره وقت می توانند کار کنند، البته این ساعت با توجه به مقطع تحصیلی تان تغییر خواهد کرد. دسمتمزد کارتان می توانید کمک خرج هزینه های زندگی تان شود.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی سوئیس

مراحل درخواست ویزای تحصیلی سوئیس

اولین گام قبل از درخواست رسمی جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئیس، باید یک نامه پذیرش از دانشگاه یا موسسه معتبر از کشور سوئیس دریافت کرده باشید تا تایید شود که شما امکان تحصیل در این کشور را دارید. نامه پذیرش از یک دانشگاه مطرح کشور سوئیس جهت اخذ ویزای این کشور از ملزومات اصلی این فرآیند می باشد. از طرفی این نامه برای دانشجویان علاقه مند به تحصیل در کشور سوئیس با توجه به مدرک زبان صادر می گردد. در واقع همانگونه که اشاره کردیم دریافت ویزای تحصیلی سوئیس جهت تحصیل در مقاطع کارشناسی و بالاتر نیاز به مدرک زبان دارد.

گام بعدی تکمیل مدارک مورد نیاز جهت اخذ زوادید تحصیلی کشور سوئیس می باشد. ابتدا فرم درخواست ویزای تحصیلی سوئیس را کامل پر کرده و یک کپی از آن بگیرید. البته فراموش نکنید که مدارک مورد نیاز باید ترجمه شوند. پس از تکمیل مدارک ویزا، نیاز به تعیین وقت سفارت سوئیس جهت گذراندن مرحله انگشت نگاری دارید. پس از انجام انگشت نگاری و پرداخت هزینه صدور ویزای تحصیلی کشور سوئیس باید منتظر صدور ویزا بمانید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی سوئیس

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی سوئیس

هزینه اخذ ویزای تحصیلی سوئیس

هزینه صدور ویزای دانشجویی سوئیس مانند سایر انواع ویزاهای این کشور از سوی وزارت امور خارجه سوئیس تعیین و توسط سفارت از متقاضیان دریافت می ‌شود. هزینه اخذ ویزای تحصیلی سوئیس شامل مواردی مانند میزان پرداختی جهت ترجمه مدارک لازم سفارت سوئیس، هزینه ی تهیه بیمه ی مسافرتی، هزینه تهیه بلیط هواپیما، مبلغ پرداختی به سفارت جهت انجام انگشت نگاری و … می باشد.  هر کدام از این مبالغ وابسته به عواملی چون دفتر انتخابی جهت ترجمه ی مدارک، ایرلاین فروشنده ی بلیط هواپیما و … متفاوت است. از طرفی دیگر با توجه به نرخ متغیر ارز، هزینه ویزای مربوط به نرخ مصاحبه در سفارت این کشور نیز عدد ثابتی نیست.

مدت اعتبار روادید تحصیلی سوئیس

ویزای دانشجویی سوئیس حدودا 3 ماه زمان می برد تا صادر شود. با این حال ویزا دانشجویی سوئیس و دیگر کشورها از ویزاهای کوتاه مدت به حساب می آیند که مدت اعتبار آن 6 ماه که حداکثر 3 ماه آن را می توانید در سوئیس حضور داشته باشید. توجه داشته باشید که ویزای تحصیلی با توجه به وضعیت باقی مانده تحصیل تان تمدید می شود. جهت تمدید ویزای تحصیلی این کشور باید قبل از پایان یافتن تاریخ اعتبار ویزای تان، اقدام به تمدید کنید. در صورتی که اگر 3 ماه از زمان درخواست تمدید گذشت و پاسخی دریافت نکردید به معنی خواهد بود که با درخواست شما موافقت نشده است.

سفارت کشور سوئیس در تهران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *