رزرو وقــــــت

سفارت سوئیس

تماس رایگان برای مشاوره تخصصی :

کـارشـنـاسـان

امــــور ویــــزا و ســــــــفــــــــارت

خانم الوند

02126404990

آقای رحیمی

02126404991

خانم آتنا الوند

02141256422

در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.

از زبان مخاطبان

وقت سفارت

بشنوید

آقای نجار

آقای حسینی

خانم عباسی

آقای حسینی

ثبت درخواست مشاوره رایگان 

اطلاعات تماس با وقت سفارت

02141256422

تهران. میرداماد. خ مفتح جنوبی (نفت جنوبی). خ تابان پلاک 3 واحد 15
همه روزه - 9 صبح تا 5 عصر

وقت سفارت سوئیس

در گذشته برای ارائه مدارک ویزای سوئیس و یا انجام مصاحبه ویزای تحصیلی سوئیس می‌بایست به صورت حضوری به سفارت مراجعه و ساعت‌ها در صف‌های طویل منتظر ماند. اما امروزه اخذ وقت سفارت سوئیس فقط به صوت آنلاین امکان‌پذیر است. با رزرو وقت سفارت سوئیس به‌صورت آنلاین می‌توانید به راحتی در تاریخ و ساعت انتخابی خودتان به سفارت سوئیس مراجعه کنید. ویزالند در ادامه ضمن آموزش ۰ تا ۱۰۰ فرایند گرفتن وقت سفارت سوئیس، شما را در انجام کلیه امور مربوط به اخذ ویزا از جمله آماده‌کردن مدارک ویزای سوئیس و کمتر از یک هفته می‌توانید وقت سفارت سوئیس بگیرید. پس با توجه به برنامه و زمان سفرتان می‌توانید اقدام به اخذ وقت سفارت کنید.

VFS Global و ارائه وقت سفارت سوئیس

از سال ۲۰۱۸ تمام موارد مربوط به ویزا مانند وقت سفارت، بررسی درخواست انواع ویزای سوئیس، تحویل ویزا و عودت مدارک به عهده شرکت وی اف اس گلوبال است. این شرکت کارگزاری رسمی ویزای سوئیس و ایضاً تعداد زیادی از کشورهای حوزه شنگن در تهران می‌باشد. برای اخذ وقت سفارت سوئیس از این شرکت باید به وب‌سایت رسمی VFS Global مراجعه و اطلاعات خواسته شده را به طور دقیق وارد نمایید:

 • نام و نام خانوادگی (مطابق با پاسپورت)
 • شماره پاسپورت
 • تاریخ انقضای پاسپورت
 • ملیت
 • جنسیت
 • تاریخ تولد
 • شماره تماس در دسترس
 • تاریخ سفر
 • تاریخ مدنظر برای درخواست وقت
 • نوع ویزای درخواستی

پس از تکمیل اطلاعات، ایمیلی با عنوان appointment confirmation برای متقاضی ارسال می‌شود که نشان‌دهنده تأیید شدن وقت سفارت می‌باشد. تاریخ و ساعت مراجعه نیز در آن ایمیل درج شده است.

وقت سفارت فوری سوئیس

وقت فوری سفارت سوئیس زمانی معنی پیدا می‌کرد که برای انگشت نگاری باید به سفارت مراجعه می‌کردید و به علت محدودیت و حجم بالای تقاضا و شلوغی سفارت، گاهاً برای وقت عادی سفارت باید چند ماه در نوبت می‌بودید. ولی در حال حاضر که انگشت نگاری به شرکت طرف قرارداد سفارت سوئیس سپرده شده است، معمولاً در کمتر از دو هفته می‌توانید برای ارائه مدارک و انگشت نگاری به مرکز خدمات ویزای سوئیس مراجعه کنید. پس در نظر داشته باشید که نیازی به گرفتن وقت فوری سفارت سوئیس نیست.

سفارت سوئیس کجاست؟

کشور سوئیس در ایران سفارت دارد و این باعث شده است که شما به راحتی بتوانید برای ارائه مدارک و دریافت ویزا به صورت حضوری به سفارت مراجعه کنید. سفارت سوئیس شمال شهر تهران و در منطقه الهیه قرار دارد و راه دسترسی به آن از طریق بزرگراه صدر و بزرگراه مدرس است.

آدرس سفارت سوئیس: تهران – الهیه – خیابان شریفی‌منش – خیابان یاسمن – پلاک ۲

ایمیل: tehran.visa@eda.admin.ch

شماره تلفن: ۲۲۰۰۸۳۳۳ – ۰۲۱

در روز مصاحبه باید به دفتر VFS مراجعه کنید!

همان‌طور که گفتیم سفارت سوئیس در منطقه الهیه واقع شده است اما خدمات کنسولی ویزای سوئیس به دفتر VFSGlobal واگذار شده است. دفتر کارگزاری سفارت سوئیس در منطقه پاسداران و در نزدیکی میدان هروی قرار دارد. برای حضور در دفتر کارگزاری ویزای سوئیس باید به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم مراجعه کنید.

با جیب پرپول وارد کارگزاری سفارت سوئیس شوید!

در بین کشورهای حوزه شینگن سفارت سوئیس تنها سفارتی است که پرداخت هزینه انگشت نگاری در آن به‌صورت ریالی هم امکان‌پذیر است. البته در مراجعه به سفارت سوئیس باید مقداری ارز به‌صورت یورو نیز همراه خود داشته باشید. در مراجعه به سفارت سوئیس شما ملزم به پرداخت دو هزینه مجزا به‌صورت نقدی هستید:

هزینه انگشت‌نگاری ویزا سوئیس 80 یورو برای افراد بزرگسال، 40 یورو برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال و برای کودکان زیر 6 سال به صورت رایگان است،

شما می‌توانید این هزینه را به‌صورت ریالی و در روز مراجعه به سفارت پرداخت نمایید. در حال حاضر این هزینه برای افراد بزرگسال 2 میلیون و 200 هزار تومان و برای کودکان 6 تا 12 سال 1 میلیون و 100 هزار تومان است.

علاوه بر این شما باید مبلغ 34 یورو را به عنوان هزینه خدمات کارگزاری VFS Global و به صورت ارزی در کارگزاری سفارت سوئیس پرداخت نمایید.

تذکر ۱: هزینه صدور ویزا تنها به‌صورت نقدی و با اسکناس پذیرفته می‌شود. اسکناس‌هایی که به کارگزاری سفارت سوئیس می‌پردازید باید سالم بوده و خط خوردگی و تا شد‌گی نداشته باشند.

تذکر ۲: بهتر است هزینه سفارت را به طور کامل و بدون کم و زیاد با خود همراه داشته باشید. در صورتی که، پول نقد شما بیشتر از مبلغ تعیین شده توسط سفارت باشد، سفارت باقی مانده پول را به شما باز نخواهد گرداند و در صورت کم بودن وجه پرداختی نیز ممکن است سفارت از پذیرفتن پرونده شما خودداری کند.

در هنگام مراجعه به سفارت سوئیس چه مدارکی را باید همراه داشته باشیم؟

مدارک لازم جهت ارائه به سفارت، بسته به نوع ویزا متفاوت خواهند بود. به طور مثال برای اخذ ویزای تحصیلی ملزم به ارائه تمامی مدارک تحصیلی خود بوده اما برای اخذ ویزای توریستی سوئیس نیازی به ارائه مدارک تحصیلی نخواهید داشت. در ادامه به معرفی مدارک عمومی انواع ویزای سوئیس خواهیم پرداخت، پس از دریافت وقت سفارت سوئیس و در روز مراجعه به محل دفتر کارگزاری ویزای سوئیس باید مدارک زیر را همراه خود داشته باشید. این مدارک باید پیش از ارسال توسط دارالترجمه رسمی و به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

مدارک شخصی

 • اصل شناسنامه و ترجمه کپی شناسنامه
 • دو قطعه عکس بیومتریک ۶ ماهه اخیر با پس‌زمینه سفید
 • اصل و کپی پاسپورت متقاضی با حداقل ۳ تا ۶ ماه اعتبار و حداقل دو صفحه خالی
 • اصل و کپی پاسپورت همسر و مدارک ازدواج (در صورت تأهل)
 • کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت

مدارک شغلی

 • گواهی اشتغال به کار (جواز کسب، نامه اشتغال به کار، پروانه پزشکی، واهی اشتغال به تحصیل و …)
 • برگه مرخصی (در صورت کارمند بودن)
 • سابقه بیمه تأمین اجتماعی (سه ماه اخیر)
 • فیش حقوقی (در صورت کارمند بودن)
 • لیست بیمه کارکنان (در صورت کارفرما بودن)

مدارک مالی

 • نامه تمکن مالی و ریز گردش حساب ۳ ماه اخیر به زبان انگلیسی
 • اسناد ملکی (در صورت وجود)

مدارک سفری

 • فرم تکمیل و امضا شده درخواست ویزا به زبان انگلیسی
 • رزرو و واچر هتل، مطابق با بازه زمانی اقامت در سوئیس
 • رزرو بلیت هواپیما (رفت و برگشت)
 • بیمه‌نامه مسافرتی بین‌المللی
 • دعوت‌نامه دوستان یا آشنایان ساکن سوئیس (در صورت وجود)
 • رضایت‌نامه والدین برای افراد زیر ۱۸ سال

در هنگام روز مراجعه به سفارت سوئیس، چه نکاتی را باید مد نظر قرار دهیم؟

 • باید رأس ساعت مشخص شده و بدون تأخیر به سفارت مراجعه کنید.
 • وسایلی همچون گوشی یا ساعت دیجیتال را نمی‌توانید با خود به داخل سفارت سوئیس ببرید.
 • وسایل اشتعال زایی همچون فندک را نباید با خود به داخل سفارت ببرید.
 • اگر افسر سفارت سوئیس از شما سؤالی پرسید، صادقانه و با آرامش پاسخ دهید.

کشور سوئیس دارای جاذبه های گردشگری زیادی است که که همگان را برای بازدید از این جاذبه های طبیعی و تاریخی به خود جذب می کند. سوئیس یکی از اعضای کشور های حوزه شینگن است. بنابراین برای سفر به سوئیس باید ویزای شینگن سوئیس دریافت کنید. اگر اولین بار است وارد حوزه ی شینگن می شوید، و مقصد اولیه ی شما سوئیس است باید حتما ویزای شینگن خود را از سفارت سوئیس تهیه کنید. اما اگر قبلبا وارد حوزه ی شینگن شده اید می توانید وارد سوئیس شوید بی آن که نیاز باشد حتما ویزای شما از سفارت سوئیس صادر شده باشد.

چه سفر گردشگری داشته باشید، چه تحصیلی و کاری باید ویزای مخصوص با هدف از سفرتان را از سفارت سوئیس دریافت کنید. برای اخذ ویزای سوئیس باید در روز خاصی در سفارت سوئیس حاضر شوید تا با شما مصاحبه انجام شود و همچنین مدارک مورد نیاز را به مامور سفارت ارائه دهید.

رزرو وقت سفارت سوئیس

اما برای اینکه بتوانید در سفارت سوئیس حضور یابید باید از قبل وقتی را رزرو کرده باشید. برای تعیین وقت سفارت سوئیس باید فرمی که در سایت سفارت موجود است را به دقت پر کنید. همچنین باید هدف از سفرتان به سوئیس را بیان کنید. برای تعیین وقت از سفارت سوئیس باید حداقل 90 روز قبل از زمانی که قصد سفر دارید، اقدام کنید. از زمان تعیین وقت تا زمان مصاحبه معمولا یک تا دو ماه زمان لازم است.

وقت مصاحبه
این وقت دریافت شده از سفارت سوئیس علاوه بر مصاحبه و ارائه مدارک برای انگشت نگاری نیز هست. برای تعیین وقت هر فرد باید به طور جداگانه وقت دریافت کند. پس از تعیین وقت، حضور تمام افراد در روز رزرو شده برای مصاحبه در محل سفارت سوئیس الزامی است. در هنگام تعیین وقت باید اسکنی از گذرنامه ی خود را به همراه نشانی اینترنتی و تلفن در دسترس ارائه دهید.

دسترسی سریع به مطالب این مقاله

سایت سفریتو

سایت سفریتو به عنوان کارگزار وقت سفارت در تهران فعالیت دارد. برای درخواست ویزای اتحادیه اروپا و تایید مدارک متقاضیان، از مجموعه ما کمک بگیرید. سایت سفریتو مستقر در تهران با اخذ مدارک، درخواست ویزا و ارسال آن به تمامی سفارت خانه ها، روند بررسی درخواست ها را تسریع کرده است.

سایت سفریتو پس از بررسی مدارک، نتیجه پذیرش یا رد درخواست ویزا را اعلام می کند و ویزای مورد نظر برای افراد صادر می شود. رزرو وقت سفارت یکی از دغدغه های علاقه مندان به سفر به کشورهای خارجی به ویژه آلمان، ایتالیا، هلند و… است.

به دلیل حجم بالای درخواست‌ها و به‌ ویژه افزایش تعداد علاقه‌مندان به درخواست ویزا، بسیاری از سفارت‌ها در ایران نمی‌توانند به متقاضیان وقت ملاقات فوری یا سریع ارائه دهند.

به منظور ساده‌سازی رویه‌ها، سایت وقت سفارت تمامی مراحل درخواست، دریافت، تحویل مدارک را برعهده میگیرد تا متقاضیان کمتر درگیر روند پیچیده سفارت ها شوند.

در نهایت پس از تایید مدارک ویزای صادر شده، می توانید ویزای صادر شده را نیز از طریق سایت سفریتو دریافت کنید. برای تعیین وقت و تحویل مدارک ویزا به سایت سفریتو مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *