کشور اسلواکی یکی از کشورهای اروپایی است که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. وجود جاذبه‌های گردشگری متنوع و همچنین دارای بودن شرایط آب و هوایی و جغرافیایی خوب در این کشور باعث جذب گردشگر شده است. از آنجایی‌ که اسلواکی یکی از کشورهای عضو اتحادیه شینگن محسوب می شود شما با دریافت ویزای نمایشگاهی اسلواکی می ‌توانید به سایر کشورهای اروپایی نیز سفر کنید.

کشور اسلواکی، امروزه یکی از کشورهای حوزه شینگن است و در اتحادیه اروپا عضویت دارد. همچنین از سال 2004 عضو ناتو و آتلانتیک شمالی در آمد. این کشور در اروپای مرکزی قرار گرفته است. کثر مردمی که در اسلواکی زندگی می کنند اسلواک هستند. اسلواک ها مردمانی هستند که در کشور اسلواکی سکونت دارند و از بزرگ ترین اقلیت های قومی که در کشور اسلواکی ساکن هستند افرادی با اصالت مجاری می باشند. مساحت کشور اسلواکی نزدیک به 49،000 کیلومترمربع است به همین دلیل جزو کشورهای بزرگ دنیا به شمار می‌رود.

ازآنجایی‌ که اسلواکی یکی از کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین اتحادیه شینگن است از قوانین این کشورها تبعیت می ‌کند. کشور اسلواکی با کشورهایی ازجمله مجارستان، اتریش، اوکراین، لهستان و جمهوری چک مرز مشترک دارد. کشور اسلواکی ازجمله کشورهای کوهستانی با هوای سرد به شمار می رود که بخش عظیمی از آن را کوهستان ها تشکیل می دهند و رودهای بزرگ اروپا همچون دانوب در این کشور جریان دارد. آب‌ وهوای این کشور اروپایی سرد و کوهستانی می باشد و زمستان‌ های سرد همراه با بارش باران برف است. هرساله در این کشور نمایشگاه‌ های متعددی برگزار می ‌شود و بازدیدکنندگان زیادی از سراسر دنیا می ‌توانند در این نمایشگاه‌ ها شرکت کنند.

ویزای نمایشگاهی اسلواکی

ویزای نمایشگاهی اسلواکی

ویزای نمایشگاهی اسلواکی یکی از پرکاربردترین ویزاهای این کشور به حساب می آید است که طرفداران مخصوص به خود را دارد. این کشور اروپایی سالانه نمایشگاه های متنوعی برگزار می شود که افراد متخصص و علاقه مند به موضوع نمایشگاه در آنجا حضور به عمل می آورند. البته بیشتر این نمایشگاه ‌ها تخصصی هستند و افراد با زمینه شغلی خاص و متخصص در آن شرکت می‌ کنند. یکی از انواع ویزای اسلواکی، دریافت روادید نمایشگاهی این کشور می باشد. اسلواکی یک کشور اروپایی پرطرفدار است که به برپایی نمایشگاه‌ های بزرگ و متنوع شهرت جهانی دارد. به همین دلیل ویزای نمایشگاهی اسلواکی به یکی از ویزاهای پرطرفدار در این کشور تبدیل شده است. ازآنجایی ‌که سفارت اسلواکی در تهران واقع ‌شده است به ‌راحتی می‌توانید برای اخذ ویزای نمایشگاهی این کشور اقدام کنید.

مراحل اخذ ویزای نمایشگاهی اسلواکی

اولین گام برای اخذ ویزای نمایشگاهی اسلواکی، پر کردن فرم درخواست ویزا می باشد، بعد از آن اقدام به تعیین وقت سفارت اسلواکی می کنید. برای گرفتن وقت حضوری از سفارت اسلواکی باید به آژانس‌های مسافرتی معتبر مراجعه کنید تا آنها توسط کادر مجرب خود برای شما درگاه شخصی بسازند سپس دیگر مراحل را تا روز مصاحبه برای شما انجام می دهند. پس از اینکه این مراحل را طی کردید در روز معین همراه با مدارک کامل در سفارت جهت مصاحبه و ارائه مدارک حاضر شوید.

در زمان مراجعه حضوری به سفارت اسلواکی حتماً از لباس‌ های رسمی و موجه استفاده کنید تا بتوانید اعتماد آنها را به خود جلب کنید. قبل از مراجعه به سفارت کلیه مدارک خود را چک کنید تا از کامل بودن  و بدون اشکال بودن آنها مطمئن شوید. نکته دیگر در خصوص روز مصاحبه، زمان حضورتان می باشد و بدون هیچ تاخیری در سفارت حاضر شوید چراکه اگر تاخیر ایجاد شود مصاحبه شما باطل می شود و باید مجددا وقت مصاحبه دریافت نمایید. لازم به ذکر است

دعوتنامه نمایشگاهی اسلواکی

داشتن دعوتنامه جهت اخذ ویزا بسیار مهم تلقی می شود. دعوتنامه نمایشگاهی تاثیر به یزایی در روند دریافت ویرای نمایشگاهی اسلواکی دارد، درواقع با داشتن دعوتنامه شما مسیر راحت تری را طی خواهید کرد. البته با داشتن دعوتنامه به‌ تنهایی نمی ‌توان ویزای نمایشگاهی اسلواکی را دریافت کرد، اما می ‌تواند روند کاری شما را سرعت ببخشد. دعوتنامه نمایشگاهی توسط مسئولین برگزار کننده نمایشگاه ها صادر می شوند به همین دلیل جهت دریافت دعوتنامه باید با مدیران و مسئولین نمایشگاه در ارتباط باشید و درخواست دعوتنامه خود را برای آنها ارسال نمایید.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای نمایشگاهی اسلواکی

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ روادید نمایشگاهی اسلواکی بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای اسلواکی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای نمایشگاهی اسلواکی

هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی اسلواکی

برای دریافت ویزا با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت می کنند. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای نمایشگاهی اسلواکی از هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی اسلواکی اطلاع پیدا کنید. بخشی از هزینه های ویزای نمایشگاهی اسلواکی مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای نمایشگاهی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای نمایشگاهی اسلواکی ، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود.

سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت اسلواکی از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به اخذ ویزای اسلواکی برحسب یورو پرداخت می شوند. به‌ طورکلی هزینه ‌های مربوط به ویزا متغیر است و ممکن است در هر مرحله نیاز باشد تا هزینه ‌ای پرداخت کنید. ضمناً میزان هزینه نیز برای بزرگسالان و کودکان متفاوت است. برای کودکان زیر 6 سال هزینه‌ ای پرداخت نمی ‌شود.

بهترین زمان دریافت روادید نمایشگاهی اسلواکی

معمولا بین یک ماه تا سه ماه قبل از زمان برپایی نمایشگاه باید برای دریافت ویزای اسلواکی اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی روند اخذ ویزای شما طی شود و شما بتوانید در زمان معین شده در نمایشگاه شرکت کنید. با توجه به اینکه در زمان های نزدیک به تاریخ برگزاری نمایشگاه درخواست اخذ ویزا بیشتر می شود سعی کنید چند ماه قبل از برگزاری نمایشگاه اقدام کنید. دقت کنید که مدت زمان بین دریافت ویزا و برگزاری نمایشگاه مورد نظر نباید بیشتر از 9 ماه طول بکشد.

بهترین زمان دریافت روادید نمایشگاهی اسلواکی

مدت زمان اعتبار ویزای نمایشگاهی اسلواکی

به طور معمول ویزایی که به عنوان روادید نمایشگاهی کشور اسلواکی برای بازدید از نمایشگاه های بین المللی این کشور صادر می گردد، و البته حدودا ۱۴ روز اعتبار دارد، در ضمن مدت زمانی هم که برای دریافت ویزای نمایشگاهی اسلواکی لازم است در صورتی که مدارک شما بدون نقص باشد در حدود ۱۰ روز خواهد بود برای این که به موقع در نمایشگاهی حضور پیدا کنید بهتر است که زودترین زمان ممکن را برای دریافت ویزای نمایشگاهی اسلواکی اقدام نمایید.

سفارت کشور اسلواکی در ایران

لازم به ذکر است که اگر قصد اخذ ویزای کشور اسلواکی را دارید بنابراین شما می توانید بدون هیچ سختی در تهران اقدام به تعیین وقت سفارت اسلواکی و مراحل انجام اخذ ویزای نمایشگاهی اسلواکی کنید.

آدرس سفارت اسلواکی : ایران، تهران، خیابان باهنر(نیاوران)، خیابان مقدسی، پلاک ۷۲

تلفن سفارت اسلواکی : ۲۲۷۴۰۴۶۶ ، ۲۲۷۵۴۵۶۰

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *