رزرو وقــــــت

سفارت اسلواکی

تماس رایگان برای مشاوره تخصصی :

کـارشـنـاسـان

امــــور ویــــزا و ســــــــفــــــــارت

خانم الوند

02141256422

آقای رحیمی

02141256422

خانم آتنا الوند

02141256422

در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.

از زبان مخاطبان

وقت سفارت

بشنوید

مخاطب 1

مخاطب 2

مخاطب 3

مخاطب 4

اطلاعات تماس با وقت سفارت

02141256422

 ایران – تهران – میرداماد. بازار بزرگ میرداماد طبقه دوم واحد 203
همه روزه - 9 صبح تا 5 عصر

وقت سفارت اسلواکی

عاشقان طبیعت همه ساله به کشور اسلواکی سفر می کنند و این کشور به یک مقصد طبیعتگردی خوب برای آن ها تبدیل شده است. کشور اسلواکی نیز عضو کشورهای اتحادیه اروپا و معاهده شینگن می باشد به همین دلیل برای ورود به این کشور نیاز به ویزای شینگن دارید. برای اخذ روادید شینگن ابتدا باید نسبت به تعیین وقت سفارت اسلواکی اقدام کنید و پس از تهیه و ارائه مدارک مورد نیزا ویزا به افسر سفارت و انجام مصاحبه ، مدارک  و درخواست شما مورد بررسی قرار می گیرد و ویزای شما تایید و یا رد می شود. گفتنی است که این کشور از طبیعت زیبا ، قدمت تاریخی و ساختار شهری زیبا  برخوردا است. در این نوشته برآن شدیم تا اطلاعاتی درباره وقت سفارت اسلواکی و نحوه اخذ ویزای آن اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

انواع ویزای شینگن

چنانچه قصد سفر به کشور اسلواکی و یا هر کشور دیگری در اتحادیه اروپا را دارید باید ویزای شینگن داشته باشید. این ویزا انواع مختلفی دارد. بسته به هنوع سفر شما و هدفی که از سفر دارید باید اقدام به اخذ ویزا  کنید و ویزای مورد نیازتان برای شما صادر می شود. در روز مصاحبه که بعد از دریافت وقت سفارت برای متقاضی تعیین می شود در مورد هدف سفرتان از شما سوالاتی می شود که باید بی کم و کاست و با صحت کامل برای افسر مصاحبه کننده شرح دهید. گفته های شما در تایید یا رد درخواست شما موثر است. ویزای شینکن اروپا به چهار نوع دسته بندی می شود که به شرح زیر است:

embassy-appointments slovakia

ویزای نوع A

این نوع ویزا ویزای فرودگاهی است که به شما اجازه ورود به فرودگاه و تعویض هواپیما به مقصد مورد نظرتان را می دهد.

ویزای نوع B

. مختص ترانزیت است.

ویزای نوع C

با دریافت این نوع ویزا می توانید به مدت 3 ماه در کشور مقصد اقامت داشته باشید، که می توانید در این مدت به تفریح یا تجارت بپردازید.

ویزای نوع D

این ویزا از نوع مدت دار بوده و برای تحصیل و یا کار در اسلواکی صادر می شود.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای اسلواکی

نوع مدارک درخواستی از متقاضی بسته به هدف سفر و نوع ویزا  از طرف سفارت اسلواکی معین می شود. البته مدارک عمومی برای اخذ هر نوع ویزا یکسان می باشد که به شرح زیر است :

 •     پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • ارائه تقاضای روادید با روش آنلاین و و نیز تکمیل فرم درخواست و ارائه آن در وقت سفارت اسلواکی تعیین شده
 •     2 عدد عکس رنگی با زمینه سفید بدون فتوشاپ
 •     تحویل مدارک هویتی همچون کارت ملی و شناسنامه
 •     پرینت حساب بانکی برای اثبات تمکن مالی
 •     ارائه گواهی اشتغال به کار برای کارمندان و پروانه کسب برای دارندگان شغل آزاد
 • یک کپی از ویزاهای قبلی شینگن در صورت وجود
 •     نامه رسمی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان
 •     بیمه درمانی مسافرتی مورد تائید و رزرو بلیت هواپیما و واچر کانفرم شده هتل
 •     سند ملکی در صورت وجود

embassy-appointments slovakia

دریافت ویزای اسلواکی

برای ورود به محدوده کشور اسلواکی باید ویزای شینگن اسلواکی را دریافت کنید. به این کشور می توانید برای ادامه تحصیل ، کار ، تجارت و سرمایه گذاری و حتی تفریح سفر کنید . در ابتدا برای صدور ویزای اسلواکی باید تمامی مدارک مورد نیاز را بدون نقص تهیه کنید و مقصود خود را از سفر   به اسلواکی معین کنید. بعد از اینکه مدارک را تهیه نمودید باید نسبت به تعیین وقت سفارت اسلواکی اقدام کنید تا مراحل تحویل مدارک و مصاحبه را بگذرانید.

برای سفر به کشور اسلواکی می توانید یکی از انواع ویزای اسلواکی من جمله ویزای تحصیلی اسلواکی، ویزای تجاری اسلواکی، ویزای گردشگری اسلواکی را تهیه کنید. هر کدام ازین ویزاها نیاز به مدارک خاصی دارند که باید تهیه شود و به سفارت تحویل شود. بعد از اینکه مدارک ارائه شد و تائید شد، وقت سفارت اسلواکی برای شما تعیین می شود تا هدف و مقصود خود از سفر را به افسر مربوطه توضیح دهید و ویزای خود را دریافت کنید. چنانچه مدارک بدون نقص باشد و شما بتوانید در وقت سفارت اسلواکی افسر را متقاعد کنید که هدف سفر شما  چیست و قصد بازگشت به کشور خود را دارید، درخواست روادید اسلواکی شما  تائید شده و قادر به سفر خود هستید. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای اسلواکی شما باید به زبان انگلیسی نیز ترجمه شود و به همراه اصل مدارک که به زبان فارسی هستند به سفارت تحویل شود.

سفر به اسلواکی

شاید بتوان گفت که بیشتر مسافران و توریست هایی که قصد سفر به اروپا را دارند برای بازدید از کشورهایی نظیر فرانسه، اسپانیا ، ایتالیا ، سوئیس و … راهی اروپا می شوندو اطلاعات زیادی در مورد کشور اسلواکیندارند. باید گفت که اسواکی دارای طبیعتی زیباست که توریست های زیادی برای طبیعتگردی به این کشور سفر می کنند در این بین اشخاص زیادی برای ادامه تحصیل و کار به اسلواکی سفر می کنند.

پس  علاقمندان به ماجراجویی در  طبیعت بکر و کسانی که قصد تحصیل  و  یا اقامت در اروپا  را دارند اسلواکی مقصد خوبی برای آن هاست . از آنجایی که کشورهای بزرگ اروپایی با تبلیغات گسترده کشور خود را  در سطح جهانی معرفی می کنند کشورهایی همچون اسلواکی هنوز برای بسیاری ناشناخته مانده و اطلاعات زیادی درباره آن در بین عموم مردم وجود ندارد. این کشور دارای کوهستان های زیادی می باشد و به دلیل داشتن آب و هوای مناسب، طبیعت خیره کننده ای در آنجا بوجود آمده است. هر کس که تصمیم به سفر به اسلواکی گرفته باید بعد از تهیه مدارم مورد نیاز ویزا نسبت به تعیین وقت سفارت اسلواکی اقدام کند.

استفاده از وقت سفارت اسلواکی تعیین شده

زمانی که مدارک مورد نیاز برای ویزا  را تهیه کردید برای ادامه کار باید به سفارت اسلواکی در وقت سفارت اسلواکی از پیش  تعیین شده خود مراجعه کرده و مصاحبه و انگشت نگاری را به انجام برسانید. با مراجعه به سایت سفارت فرم مخصوص به تعیین وقت سفارت اسلواکی را  با اطلاعات صحیح و واقعی پر کنید و  پرینت بگیرید و امضا کنید و در بین مدارک خود قرار دهید تا در روز مصاحبه آن را تحویل سفارت دهید. بعد از این کار تلفن را برداشته و با شماره تلفن هایی که در ادامه ذکر خواهد شد با سفارت اسلواکی در جهت تعیین وقت سفارت اسلواکی تماس بگیرید (رزرو  وقت سفارت اسلواکی از طریق حضور در سفارت امکان پذیر نیست).

در روز مصاحبه پاسخ های شما به افسر مورد نظر تعیین می کند که درخواست ویزای اسلواکی شما تائید خواهد شد یا خیر! لازم به ذکر است که چند روز کاری به طول می انجامد تا وقت سفارت اسلواکی برای متقاضی تعیین شود و چاره ای جز انتظار در این مدت زمان نمی باشد. دقت داشته باشید که در روز تعیین شده و راس ساعت و حتی زودتر در مح-ل سفارت حضور پیدا کنید و به هیچ وجه دیر نکنید زیرا غیبت شما باعث هدر رفتن زمان و انجام تمامی مراحل از نو می باشد.

اطلاعات تماس سفارت اسلواکی

روش های زیر برای دریافت وقت سفارت اسلواکی می باشد. یا می توانید با تماس تلفنی و یا از طریق آژانس های فعال در این زمینه اقدام به رزرو تعیین وقت سفارت اسلواکی کنید.

آدرس سفارت اسلواکی در تهران به شرح زیر می باشد:

تهران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، پلاک ۷۲

شماره های تماس :

۲۲۷۴۰۴۶۶، ۲۲۷۵۴۵۶۰

می توانید با این شماره ها تماس گرفته و وقت سفارت اسلواکی رزرو کنید.

روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 تا 3 سفارت پاسخگوی مراجعه کنندگان می باشد و می توانید رد این ساعات به سفارت مراجعه کنید و پاسخ خود را دریافت کنید.

نکات مهم در انجام مصاحبه در وقت سفارت اسلواکی

مشکلی که در روز مصاحبه برای بیشتر متقاضیان بوجود می آید عدم آگاهی کافی از شرایط و نکات مهم در مورد مصاحبه می باشد که باعث می شود تا پاسخ ها در مصاحبه کافی نباشد و درخواست ویزای اسلواکی رد شود. شما می توانید از طریق اشخاصی که تجربه این مصاحبه را داشته اند و یا وبسایت های مخصصو اطلاعات لازم را کسب کنید تا دچار مشکل نشوید. با این کار شما می توانید با آمادگی کافی به سوالات افسر مصاحبه کننده پاسخ دهید و افسر را برای تادید درخواست خود قانع کنید و شانس اخذ ویزای خود را بالا ببرید. در روز تعیین شده برای مصاحبه به سفارت رفته و  سعی کنید در ساعت مقرر در سفارت حضور پیدا کنید و همه مدارک را بطور کامل تهیه و همراه خود داشته باشید دقت کنید که نقص مدارک باعث رد درخواست شما می شود. لازم به ذکر است که وقت سفارت اسلواکی برای انجام مصاحبه و اینکه شما هدف سفر خود را به اسلواکی برای سفارت شرح دهید و سفارت را متقاعد کنید که بعد از اتمام کار به کشور خود باز خواهید گشت. چنانچه افسر مربوطه مطمئن شود که شما بعد از رسیدن به اهداف و مقاصد خود از سفر اعم از تجاری ، تحصیلی ، توریستی و غیره به کشور خود باز خواهید گشت با درخواست ویزای شما موافقت خواهد کرد.

ویژگی های ظاهری در روز مصاحبه

در وقت سفارت اسلواکی که برای شما تعیین می شود و روز مصاحبه داشتن پوششی آراسته و موقر و تمیز بسیار مهم و تاثیرگذار می باشد. سعی کنید لباس های رسمی بپوشید . داشتن یک آرایش ملایم و همچنین استفاده از عطری ملایم و خوشبو به همراه خوش رویی در صحبت بسیار در معرفی شخصیت شما به افسر مصاحبه کننده مثبت خواهد بود. طرز برخورد و صحبت کردن شما راه رفتن و حتی نشستن و به طور کلی زبان بدن شما و جواب هایی که به سوالات افسر می دهید می تواند شانس شما را در اخذ ویزا بالا ببرد.

سوالات مصاحبه شینگن چه مواردی است؟

به هیچ وجه در روز وقت سفارت اسلواکی و روز مصاحبه دیر نکنید و طوری زمانبندی کنید که سر ساعت و حتی زودتر در محل سفارت حضور داشته باشید. چنانچه تاخیر داشته باشید امکان دارد وقت سفارت اسلواکی خود را از دست دهید و مجبور به اقدام دوباره باشید. افسر مربوطه در روز مصاحبه سوالاتی در مورد میزان تحصیلات، شغل، میزان درآمد ، تمکن مالی و برنامه کاری و تحصیلی شما و همچنین هدف سفرتان از شما می پرسد. به تمامی پرسش هایی که از شما می شود جواب های دقیق و کامل دهید و از توضیحات اضافی خودداری کنید و از حواشی در صحبت بپرهیزید. مدارکی که شما به سفارت ارائه می کنید و پاسخ سوالات روز مصاحبه در صدور ویزا  باید طوری باشد که شانس شما برای ویزا بالا باشد و موفق به دریافت ویزا شوید. در صورت از دست رفتن وقت مصاحبه بعد از مدتی دوباره اقدام به تعیین وقت سفارت اسلواکی کنید.

نحوه پاسخ به سؤالات

در روز وقت سفارت اسلواکی بعد از اینکه وارد اتاق کنسول شدید و خود را معرفی کردید مدارکتان مورد بررسی قرار میگیرد و پرسش ها شروع می شود. چنانچه به پرسش ها پاسخ ندهید یا جواب های نامربوط و سربالا دهید افسر مربوطه نسبت به هدف سفر شما تردید کرده و این مساله شانس دریافت ویزای شما را کاهش می دهد. زیرا اگر افسر مربوطه در بازگشت شما بعد از موعد مقرر تردید کند و برای او مسلم نشود که به کشور خود بازخواهید گشت ویزای اسلواکی برای شما صادر نمی شود . پس دقت کنید که هدف سفر شما باید کاملا در راستای مدارک و ویزای شما باشد تا افسر دچار تردید نشود.

embassy-appointments slovakia

بحث کردن با مأمور سفارت

در روز مصاحبه هنگام صحبت با افسر سفارت با آرامش صحبت کنید و با اعتماد بنفس و مدارک کامل و قوی در مقابل مامور سفارت ظاهر شوید. لازم به ذکر است که مصاحبه شما در روز وقت سفارت اسلواکی یکی از چندین مصاحبه ایست که افسر سفارت در طول روز انجام می دهد و اگر نتوانستید با پاسخ های خود مامور مصاحبه را قانع کنید و او را توجیه کنید به هیچ وجه صدای خود را بالا نبرید و با آرامش برای او توضیح دهید تا قانع شود. درگیری، مشاجره و مخالفت با افسر سفارت فقط به ضرر شما بوده و هیچگونه کمکی به شما نخواهد کرد و ویزای شما را تضمین نخواهد کرد.

مصاحبه دریافت ویزای اسلواکی

همان طور که پیشتر گفتیم بهتر است پبش از روز وقت سفارت اسلواکی خود در مورد سوالاتی که قرار است از شما پرسیده شود تحقیق کنید تا به مشکل بر نخورید . سوال هایی که در مورد ویزای شینگن از شما می شود آنچنان پیچیده و عجیب نیست و جواب های هوشمندانه و درست شما می تواند شانس شما را برای اخذ این ویزا بالا ببرد و جواب های نادرست و ناقص می تواند شما را از موفقیت در کسب ویزا دور کند.

دقت کنید که مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای اسلواکی حتما کامل باشد و نقص مدارک نداشته باشید و بدانید که داشتن مدارک کامل دلیلی بر  ویزا شدن شما نمی باشد و نتیجه نهایی بعد از انجام مصاحبه گفته می شود. در روز مصاحبه لباس آؤاسته و رسمی بپوشید و از لباس های اسپورت و یا غیر متعارف استفاده نکنید. در ضمن از عطر یا ادکلن زیاد نیز استفاده نکنید. مراقب زبان بدن خود باشید ، عصبی بودن و استرس داشتن ، شوخی کردن و جواب های آشفته و غیر منسجم و غیر مرتبط و … امتیاز منفی  برای شما محسوب خواهد شد. بنابراین آرامش خود را حفظ کنید و با مدارک کامل خود به سفارت مراجعه کرده و مصاحبه را انجام دهید.

embassy-appointments slovakia

نکات منجر به رد ویزا

بارها دیده شده که شخصی با مدارک کامل و مستند در وقت سفارت اسلواکی به سفارت مراجعه کرده و مصاحبه را هم به خوبی انجام دهد و با این تصور که موفق به اخذ ویزا شده منتظر ویزای خود باشد اما همچنان نکاتی وجود دارد که ممکن است باعث رد درخواست شما شود که به شرح زیر است:

 • نقص مدارک مورد نیاز و یا عدم اعتبار این مدارک
 • نقص در پاسپورت شخص
 • به اثبات نرسیدن تمکن مالی فرد و کافی نبودن مدارک مالی
 • وجود سوء سابقه
 • ابهام در بازگشت فرد بعد از مدت ویزای شخص و یا مدت تحصیل
 • ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر برای حوزه کشورهای اروپایی
 • ندادن جواب های مناسب به  سولات در جلسه مصاحبه در وقت سفارت اسلواکی

اقدامات لازم پس از رد شدن ویزا

علت رد درخواست ویزای اسلواکی بعد از روز مصاحبه به فرد اعلام می شود. شخص می تواند با در نظر گرفتن این اشکالات نسبت به رفع این مشکلات اقدام کند و بعد از 6 ماه دوباره برای تعیین وقت سفارت اسلواکی اقدام کنید. اقدام پی در پی برای وقت سفارت و دریافت ویزا احتمال رد درخواست شما را بالا می برد بنابراین بهتر است بعد از 6 ماه با برطرف کردن اشکالات درخواست خود نسبت به اخذ وقت سفارت اسلواکی اقدام کنید. دقت داشته باشید که برای بار دوم در وقت سفارت تمام تلاش خود را برای دریافت ویزا بکنید زیرا رد درخواست شما شانس شما را برای صدور ویزا پایین اورده و موفق به اخذ ویزای اسلواکی نمی شوید. لازم به ذکر است که می توانید از طریق آژانس های گردشگری اقدام به انجام امور ویزای شینگن خود کنید.

embassy-appointments slovakia

اعتراض به رد ویزای

چنانچه ویزای شما تایید نشود، بعد از مصاحبه ویزا برای شما صادر نخواهد شد و قادر خواهید بود که اعتراض خود را نسبت به رد درخواست خود اعلام کنید. نتیجه درخواست شما چه تایید و چه رد در نامه ای بعد از روز مصاحبه برای شما ارسال می شود. چنانچه درخواست ویزای اسلواکی شما رد شد نامه ای با مضمون رد درخواست ویزای اسلواکی برای شما ارسال می شود.. پس از دریافت نامه ابلاغیه می توانید شخصاً یا از طریق وکیل قانونی خود برای اعتراض به نتیجه مصاحبه اقدام کنید. چنانچه شخصا برای اعلام درخواست مراجعه می کنید باید مدارک ویزا را بصورت کامل همراه داشته باشید و نامه اعتراض را ارائه کنید و منتظر باشید تا وقت سفارت جدید برای شما تعیین شود. چنانچه با کمک وکیل  دادگستری برای اعتراض اقدام می کنید باید وکالتنامه دارای اعتبار با امضای فرد درخواست کننده ارائه شود.

نامه اعتراض به رد ویزا

اعتراض به رد ویزای شینگن دارای شرایطی است که در زیر آمده:

 • تنها یک ماه زمان برای ارائه اعتراض خود به سفارت دارید.
 • این نامه باید به زبان انگلیسی به سفارت اسلواکی ارائه شود.
 • در اعتراض نامه باید مشخصات کامل درخواست کننده با بارکد شش رقمی نوشته شود
 • نامه را باید خود شخص امضا کند و چنانچه وکیل قانونی اعتراض شما را پیگیری می کند علاوه بر وکالتنامه باید نامه امضا شده شخص نیز تحویل سفارت گردد.
 • باید بدانید که نامه خطاب به سفارت اسلواکی نوشته شود و نه شخص یا سازمان دیگری.

 

دسترسی سریع به مطالب این مقاله

سایت وقت سفارت

سایت وقت سفارت به عنوان کارگزار وقت سفارت در تهران فعالیت دارد. برای درخواست ویزای اتحادیه اروپا و تایید مدارک متقاضیان، از مجموعه ما کمک بگیرید. سایت وقت سفارت مستقر در تهران با اخذ مدارک، درخواست ویزا و ارسال آن به تمامی سفارت خانه ها، روند بررسی درخواست ها را تسریع کرده است.

سایت وقت سفارت پس از بررسی مدارک، نتیجه پذیرش یا رد درخواست ویزا را اعلام می کند و ویزای مورد نظر برای افراد صادر می شود. رزرو وقت سفارت یکی از دغدغه های علاقه مندان به سفر به کشورهای خارجی به ویژه آلمان، ایتالیا، هلند و… است.

به دلیل حجم بالای درخواست‌ها و به‌ ویژه افزایش تعداد علاقه‌مندان به درخواست ویزا، بسیاری از سفارت‌ها در ایران نمی‌توانند به متقاضیان وقت ملاقات فوری یا سریع ارائه دهند.

به منظور ساده‌سازی رویه‌ها، سایت وقت سفارت تمامی مراحل درخواست، دریافت، تحویل مدارک را برعهده میگیرد تا متقاضیان کمتر درگیر روند پیچیده سفارت ها شوند.

در نهایت پس از تایید مدارک ویزای صادر شده، می توانید ویزای صادر شده را نیز از طریق سایت وقت سفارت دریافت کنید. برای تعیین وقت و تحویل مدارک ویزا به سایت وقت سفارت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *