اسلواکی کشوری در اروپای مرکزی است این کشور عضو محدوده ی شینگن می باشد در صورتی که می خواهید به این کشور سفر کنید باید با توجه به هدفی که از سفر خود به اسلواکی دارید برای دریافت ویزای این کشور اقدام کنید.

[aparat id=’kGotY’]

درباره کشور اسلواکی

کشور اسلواکی با جمعیتی حدود 5.5 میلیون نفر از شمال با کشور لهستان و از جنوب با مجارستان هم مرز می باشد.آب و هوای اسلواکی معتدل و مرطوب است این کشور دارای منابع طبیعی مثل نفت ، جیوه و سنگ آهن می باشد.اسلواکی در سال 2008 به عضویت پیمان شینگن درآمد برای همین با دریافت ویزای اسلواکی می توان علاوه بر سفر به این کشور به سایر کشورهای عضو شینگن سفر کرد.

درباره کشور اسلواکی

ویزای اسلواکی

ویزا مجوز ورود فرد متقاضی به کشور مقصد می باشد که توسط سفارت خانه یا کنسولگری برای این فرد صادر می شود در واقع بدون داشتن مجوز فرد متقاضی اجازه ی ورود به کشور مقصد را نخواهد داشت.

البته برای سفر به کشور اسلواکی تصمیم نهایی برای ورود فرد متقاضی توسط ماموران مرزبانی در مسیرهای هوایی، زمینی یا دریایی گرفته می شود.

مراحل دریافت ویزای اسلواکی

اولین مرحله برای اخذ ویزا اسلواکی دریافت وقت سفارت اسلواکی است در مرحله ی بعد باید در تاریخ تعیین شده به همراه مدارک مورد نیاز در سفارت حاضر شوید در صورت صادر شدن ویزا ، سفارت اسلواکی برچسب ویزا را روی پاسپورت فرد متقاضی می چسباند که بر روی آن تمامی اطلاعات مربوط به سفر مانند مهلت اعتبار و نوع ویزا همچنین تعداد دفعات مجاز برای ورود به کشور اسلواکی درج می شود.

شرایط ترجمه ویزای اسلواکی

افرادی که درخواست ویزای اسلواکی دارند باید تمامی مدارک خود را از طریق دارالترجمه به صورت رسمی ترجمه کنند برخی از مدارک باید به زبان رسمی این کشور ترجمه شوند.

دارالترجمه ها و موسسات حقوقی در صورتی که از طرف دادگستری اجازه ی ترجمه ی مدارک را داشته باشند می توانند مدارک را ترجمه کنند.

شرایط ترجمه ویزای اسلواکی

انواع ویزای شینگن

به دلیل وجود اسلواکی در بین کشورهای عضو محدوده ی شینگن متقاضیان برای سفر به این کشور باید اقدام به دریافت ویزای شینگن کنند با داشتن ویزای شینگن قادر خواهید بود در مدت زمان معینی به هر یک از کشورهای عضو شینگن سفر کنید. ویزای شینگن انواع مختلفی دارد:

ویزای اتحادیه شینگن: این ویزا بر اساس هدف شما از سفر به سه دسته تقسیم می شود و با داشتنن آن می توانید در هر شش ماه در مدت نود روز در کشوهای عضو پیمان شینگن سفر کنید.

ویزای نوع A

این ویزا نوعی ویزای ترانزیتی بوده و با داشتن آن می توانید در فرودگاه محدوده ی شینگن با تغییر پرواز خود به کشوری حتی خارج از محدوده ی شینگن پرواز کنید.

ویزای نوع B

با اخذ این ویزا قادر خواهید بود در مدت 5 روز در کشوری خارج از محدوده ی شینگن عبور کنید.

ویزای نوع C

در هنگام دریافت ویزا مدت زمانی مشخص می شود که می توانید در کشورهای عضو شینگن اقامت کنید این ویزا کوتاه مدت بوده و به سه نوع یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود تقسیم می شود.

انواع ویزای اسلواکی از نظر تعداد دفعات ورود به کشور

ویزای اسلواکی از نظر تعداد دفعات ورود به کشور به چند دسته تقسیم می شود:

ویزای یکبار ورود (سینگل)

با دریافت این ویزا فرد متقاضی تنها می تواند یک بار وارد کشور مقصد شود و بعد از خروج حتی در صورت باقی ماندن اعتبار ویزا دیگر اجازه ی ورود به کشور مقصد را نخواهد داشت.

ویزای دوبار ورود ( دابل )

کسانی که ویزای دو بار ورود را دریافت می کنند اجازه دارند در مدت زمان اعتبار ویزایشان دو بار به کشور اسلواکی سفر کنند.

ویزای چند بار ورود (مولتیپل)

با داشتن این ویزا افراد می توانند تا زمانی که ویزایشان اعتبار دارد به دفعات نامحدود به راحتی به اسلواکی سفر کرده و از آن خارج شوند.

ویزای صفر بار ورود :ویزای صفر بار ورود یا ترانزیت فرودگاهی به مسافرین اجازه ی خارج شده از فرودگاه را نمی دهد و فرد متقاضی تنها اجازه ی سوار شدن در هواپیما و رفتن به مقصد دیگری را دارد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای اسلواکی

برای سفر به اسلواکی و برخی از کشورها باید ویزای آن کشور را دریافت کنید مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای اسلواکی عبارت است از:

  1. بیمه مسافرتی با اعتبار حداقل 30 هزار یورو
  2. تکمیل فرم های مربوط به درخواست ویزا
  3. کپی رزرو بلیط رفت و برگشت
  4. 2 عدد عکس جدید با زمینه ی سفید
  5. برنامه و هدف سفر
  6. اثبات تمکن مالی در مدت زمان اقامت
  7. اثبات مدارک محل اقامت
  8. کپی پاسپورت با اعتبار سه ماهه به همراه کپی ویزاهای قبلی
  9. گواهی ازدواج و تولد فرزند

مدارک لازم برای دریافت ویزای اسلواکی

تمدید ویزای اسلواکی

در صورت اتمام اعتبار ویزا باید نسبت به تمدید آن اقدام  کنید در صورت داشتن شرایط تمدید می توانید در نامه ای علت تمدید مدت اقامت یا در صورتی که در کشور خودتان هستید نامه ای از کارفرما مبنی بر تمدید مرخصی دریافت کنید و درخواست تمدید ویزای خود را به مرکز بررسی پرونده ها بفرستید در صورت نداشتن مشکل ویزای شما تمدید خواهد شد.

در صورتی که قبل از اتمام تاریخ ویزا نسبت به تمدید آن اقدام نکرده باشید در این صورت باید هزینه ی بیشتری پرداخت کنید و در مدت زمان 90 روز، بعد از تاریخ انقضای ویزا برای تمدید مجدد آن باید درخواست دهید.

تمدید اقامت در کشور اسلواکی

در صورتی که فردی ویزای اسلواکی را برای اقامت موقت در این کشور اخذ کرده باشد در صورت اتمام زمان اعتبار ویزا باید نسبت به تمدید آن اقدام کند و مدارک خود را به اداره مهاجرت کشور اسلواکی ارائه دهد.

در کشور اسلواکی مانند سایر کشورهای اروپایی می توانید بعد از 5 سال اقامت موقت برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

دلایل اقامت در کشور اسلواکی

از مهم ترین دلایل اقامت در اسلواکی وپایتخت آن شهر براتیسلاوا نزدیکی به شهر زیبای وین در کشور اتریش می باشد.

به دلیل اینکه هر دو کشور عضو پیمان شینگن هستند با دریافت ویزای اسلواکی می توان به راحتی بین این دو کشور در رفت و آمد بود. و با ثبت شرکت یا پذیرش تحصیلی می توان اقامت دائم کشور اسلواکی را دریافت کرد.

یکی دیگر از دلایل مهم برای اقامت در این کشور ارزانی آن نسبت به سایر شهرهای اروپایی می باشد.

هدف های مختلفی از جمله کار، تحصیل ، ازدواج و… باعث می شود افراد زیادی علاقه مند به اقامت در این کشور باشند.

معرفی ویزای تحصیلی اسلواکی

یکی از روش های مهاجرت به کشور اسلواکی دریافت ویزای تحصیلی این کشور می باشد افراد متقاضی با دریافت ویزای اسلواکی می توانند در دانشگاه های باکیفیت این کشور به خصوص  در رشته های پزشکی تحصیل کنند. هزینه ی دانشگاه های این کشور در مقایسه با دانشگاه های کشورهای اروپایی پایین تر است. از آن جا که تدریس برای دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی انجام می شود تسلط به زبان انگلیسی برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور الزامی است.

برنامه های تمامی دانشگاه های اسلواکی بر طبق قوانین آموزش و پرورش و علوم تحقیقات کشور صورت می گیرد.

معرفی ویزای تحصیلی اسلواکی

معرفی ویزای پزشکی اسلواکی

دانشگاه های پزشکی اسلواکی از رتبه ی بالایی در دنیا برخوردار هستند و هر ساله افراد زیادی متقاضی تحصیل در این دانشگاه ها می باشند دانشجویان می توانند در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی به تحصیل ادامه دهند.

علاوه بر این شهریه ی دانشگاه های اسلواکی نسبت به سایر دانشگاه های اروپایی کمتر است شرایط ورود به این دانشگاه ها داشتن دیپلم و قبولی در آزمون ورودی دانشگاه به زبان انگلیسی می باشد.

مدت زمان تحصیل در رشته ی داروسازی 5 سال و هزینه ی هر سال آن حدود 7500 یورو رشته پزشکی حدود 9000 یورو و دندانپزشکی در حدود 9 تا ده هزار یورو می باشد.

معرفی ویزای پزشکی اسلواکی

از آن جایی که اسلواکی کشور ثروتمندی است افراد زیادی تمایل دارند با دریافت ویزای کاری این کشور به آن جا سفر کنند برای صدور ویزا ی کاری اسلواکی ارائه ی یکسری مدارک به سفارت این کشور الزامی است.

مدارک لازم جهت صدور ویزای کاری اسلواکی

در صورت استخدام در یکی از شرکت های کشور اسلواکی فرد پذیرفته شده موظف است مدارکی از جمله قرارداد استخدامی، گواهی کسر مالیات بر درآمد، اجازه ی ترک کار از کارفرمای قبلی و گردش شش ماه اخیر حساب بانکی خود را به سفارت ارائه دهد.

در صورتی که فرد برای خود اشتغالی به این کشور سفر می کند باید گواهی مالیات بر درآمد ، گردش شش ماه آخر حساب بانکی و مجوز کسب و کار را به سفارت ارائه دهد. اگر فرد برای کار به کشور اسلواکی می رود باید دعوت نامه ای معتبر از جانب کارفرمای اسلواکی همچنین تایید تمکن مالی برای پرداخت حقوق و هزینه های اقامت را ارائه دهد.

معرفی ویزای ازدواج اسلواکی

یکی از روش های مهاجرت به کشور اسلواکی دریافت ویزای ازدواج این کشور می باشد. زمانی که تبعه ی خارجی می خواهد با تبعه ی اسلواکی ازدواج کند و نمی تواند به زبان اسلواکی صحبت کند حضور مترجم رسمی هنگام ثبت ازدواج الزامی است.

اگر تبعه ی خارجی می خواهد با تبعه ی اسلواکی ازدواج کند باید مدارکی از قبیل ویزا ، گواهی تولد(تاریخ و محل تولد و نام والدین)، اثبات تجرد یا تاهل، حکم طلاق یا گواهی فوت همسر قبلی و اثبات اقامت در کشور اسلواکی را به همراه ترجمه ارائه دهد.

معرفی ویزای ازدواج اسلواکی

معرفی ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی کشور اسلواکی کوتاه مدت بوده و برای افرادی که می خواهند برای تفریح و گردشگری به این کشور سفر کنند صادر می شود.

در صورتی که افرد برای تحصیل یا کار قصد سفر به اسلواکی را دارند ویزای توریستی مناسب نیست با در نظر گرفتن هدف افراد از سفر به کشور اسلواکی برای آن ها ویزا صادر می شود.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *