بیشتر مردم اروپا و دنیا اسلواکی را به عنوان یک مرکز تفریحی جذاب می شناسند. یکی از انواع ویزای اسلواکی، ویزای تجاری اسلواکی می ‌باشد. مناظر چشم نواز، رودخانه های زیبا، چشمه های آب معدنی، غارهای شگفت انگیز، کوه های با ابهت، شهرهای تاریخی، عمارت های اربابی و قصرهای افسانه ای اسلواکی زبانزد خاص و عام هستند. کشور اسلواکی حدود پنج میلیون نفر جمعیت دارد و واحد پول آن یورو است. در سال های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۹، اسلواکی به اتحادیه اروپا و منطقه یورو ملحق شد. ا ما جدای از جاذبه های طبیعی و مصنوعی، اقتصاد پویای اسلواکی نیز افراد را برای مهاجرت به این کشور اروپایی ترغیب می کند. حداقل حقوق کار در کشور اسلواکی بر اساس آمار به دست آمده از Eurostat، در سال 2018 معادل 480 یورو بود.

ویزای تجاری اسلواکی

کشور اسلواکی از جاذبه‌ های تفریحی، گردشگری و طبیعی بسیاری تشکیل‌ شده است. با این حال نظر مسافران زیادی را به سمت خود جذب می ‌کند. موضوع حائز اهمیت این است که برای سفر به این کشور باید اقدام به اخذ ویزای اسلواکی شود. که نوع ویزاها با توجه به هدف هر فرد از سفر، متفاوت می ‌باشد. از ویزاهای اسلواکی می توان به ویزای توریستی اسلواکی، ویزای تجاری اسلواکی، ویزای دیداری اسلواکی، ویزای پزشکی اسلواکی، ویزای کنفرانس اسلواکی، ویزای ورزشی اسلواکی و ویزای هنری اسلواکی اشاره کرد.  این نوع ویزا برای افرادی که قصد برقراری ارتباط تجاری با کشور اسلواکی دارند، صادر می‌ گردد.

چرخ اقتصاد کشور اسلواکی به صادرات وابسته است و بخش عظیمی از ثروت خود را مدیون تولید و صادرات خودرو و وسایل الکترونیکی به کشورهای دیگر از جمله آلمان است که این امر شاید برای افرادی که به دنبال  روادید تجاری اسلواکی هستند جذاب باشد. این افراد برای اینکه ویزای تجاری اسلواکی را دریافت کنند، باید به موسسات معتبر مراجعه نمایند و با ارائه مدارک لازم ویزای خود را دریافت نمایند. افراد متقاضی نه تنها می توانند بدون هیچ محدودیتی به تمامی کشورهای حوزه شینگن سفر کنند، بلکه می توانند در سایر کشور های حوزه شنگن حتی به همراه خانواده خود کار، زندگی و تحصیل کنند. چرا که کشور اسلواکی شرط حضور در خاک اسلواکی را ندارد و به شما اقامت کل حوزه شنگن را اعطا می کند. در ادامه متن مراحل و مدارک لازم برای اخذ زوادید تجاری اسلواکی را بررسی خواهیم کرد.

مراحل اخذ ویزای تجاری اسلواکی

معمولا مراحل دریافت ویزاهای اسلواکی روند نزدیک به همی دارند. اما در جزئیات انواع آنها تفاوت هایی وجود دارد. برای دریافت ویزای تجاری اسلواکی، لازم است ابتدا فرم درخواست ویزای تجاری را از سایت سفارت دانلود کرده و به طور کامل و دقیق پر کنید. همانطور که می دانید گرفتن ویزای کاری اسلواکی کار آسانی نیست و فرایند بسیار پیچیده ای دارد به همین علت اغلب افراد برای دریافت ویزای تجاری اسلواکی به آژانس‌ های مسافرتی مراجعه می ‌کنند.

این آژانس‌ ها با دریافت هزینه نه چندان زیادی، تمام‌ کارهای لازم برای اخذ روادید تجاری مانند لیست مدارک مورد نیاز، تکمیل فرم درخواست روادید تجاری اسلواکی و تعیین وقت سفارت اسلواکی را انجام می ‌دهند. همچنین علاوه بر موارد گفته‌ شده آژانس‌ ها اقدام به رزرو هتل و رزرو بلیط هواپیما می کنند. که همه این کارها را انجام می ‌دهند. در این صورت مسافران با سپردن کارها به ‌دست افراد کاردان هم در زمان و هم در هزینه ‌ها صرفه‌ جویی می ‌کنند. در مرحله بعد فرد باید مدارک مورد نیاز سفارت اسلواکی را کامل آماده کنید. پس از آن هزینه ویزای اسلواکی را پرداخت کرده و بعد از انجام مصاحبه منتظر قبولی یا رد شدن ویزا باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تجاری اسلواکی

همانطور که می دانید ویزای تجاری اسلواکی برای تاجران و صاحبان کسب و کار صادر می شود. برای اخذ این ویزا به حداقل مدارک زیر احتیاج می باشد که در این بخش به آنها اشاره می کنیم:

کامل بودن مدارک فوق به هنگام ارائه این مدارک به سفارت، سبب می ‌شود که شانس موافقت با صدور ویزای اسلواکی افزایش یابد. البته باید به خاطر داشته باشید که حضور به ‌موقع شما در سفارتخانه نیز یکی از شرط‌ های لازم برای این کار است.

تاثیر دعوتنامه برای اخذ ویزای تجاری اسلواکی

ممکن است از کشور اسلواکی برای  برخی افراد که در زمینه‌ های خاصی از تجارت مهارت زیادی دارند یا دارای سرمایه زیادی برای تجارت هستند، دعوت به عمل آید که به کشور اسلواکی سفر کنند. داشتن دعوتنامه تجاری در دریافت ویزای اسلواکی الزامی می باشد. این درحالیست که روند روادید تجاری اسلواکی برای افرادی که دعوتنامه تجاری اسلواکی دریافت نموده‌ اند، بسیار سریع ‌تر انجام می‌ شود. اگر کسی دعوتنامه تجاری را دریافت کرده باشد، دیگر نیازی به رزرو هتل، بلیط هواپیما  نمی ‌باشد. زیرا همه این امور بر عهده ارگان فرستنده دعوت‌نامه خواهد بود.

هزینه دریافت روادید تجاری اسلواکی

برای دریافت ویزای تجاری اسلواکی مانند دیگر ویزاهای این کشور شما باید مبالغی را پرداخت کنید. در حال حاضر هزینه اخذ روادید تجاری اسلواکی برای خردسالان و کودکان کمتر از ده سال تقریبا نصف هزینه اخذ ویزا برای بزرگسالان می باشد. این هزینه برای اخذ روادید به چند عامل وابسته می باشد. اینکه ویزا یک بار ورود یا چند بار ورود باشد بر روی مبلغ تفاوت زیادی دارد. در نظر داشته باشید که هزینه‌ های پرداخت ‌شده به سفارت برای ویزا به‌ هیچ‌ وجه بازگردانده نخواهد شد.

مدت اعتبار و تمدید ویزای تجاری اسلواکی

اخذ ویزای تجاری اسلواکی به صورت معمول از ۲۰ روز تا 6 هفته کاری زمان می برد. مدت‌ زمان اعتبار ویزای اسلواکی با توجه به نوع سفر و قصدی که متقاضیان دارند، فرق دارد. افرادی که با ویزای نوع D یا ویزای طولانی مدت تجاری وارد کشور اسلواکی می شوند با افرادی که با ویزای کوتاه مدت تجاری وارد خاک اسلواکی می شوند تفاوت دارد چرا که افراد دسته دوم ویزاهایشان حدودا 90 روز معتبر می باشد و آنها می توانند تا پایان تاریخ ویزای خود در اسلواکی به تجارت بپردازند.

ویزای بلند مدت کشور اسلواکی معمولا به افرادی تعلق می ‌گیرد که پیش از این یک یا چند ویزا سینگل اروپا در پاسپورت خود ثبت کرده باشند و به کشور اسلواکی سفرکرده‌ باشند، ویزا بلند مدت بیش از ۶ ماه معتبر خواهد بود. فراموش نکنید که افراد متقاضی به محض به اتمام رسیدن تاریخ درج‌ شده روی روادید تجاری اسلواکی، باید خاک این کشور را ترک کنند. در غیر این صورت، فرد مرتکب خلاف شده است و جریمه نیز خواهد شد. اما اگر افراد قصد داشتند مدت ‌زمان بیشتری در این کشور بمانند، باید اقدام به تمدید ویزا خود نمایند.

سفارت کشور اسلواکی در ایران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *