کسانی که قصد دارند ویزای تجاری پرتغال را اخذ کنند در واقع به دنبال فعالیت اقتصادی در این کشور هستند و یا می خواهند روابط تجاری در این کشور برقرار کنند. از نظر اقتصادی و تجاری پرتغال یک کشور پیشرفته محسوب می شود و بسیاری از شاخص های تجاری و اقتصادی آن در سطح بسیار بالایی قرار دارد و در حقیقت پرتغال مکانی مناسبی برای تجار و بازرگانان می تواند، باشد. فعالیت های اقتصادی عمده ای که در این کشور انجام می پذیرد بیشتر در حوزه ماهیگیری، مصنوعات چوب پنبه ای و مواردی از این قبیل است با این وجود اقتصاد این کشور به این موارد خلاصه نمی شود.

ویزای تجاری پرتغال

ویزای پرتغال در انواع مختلفی صادر می شود و کسانی که می خواهند به این کشور سفری داشته باشند باید بر اساس هدف و نوع سفر خود اقدام به اخذ ویزای پرتغال بکنند از مهم ترین انواع ویزای این کشور با توجه به نوع سفر می توانیم به ویزای توریستی، ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای پزشکی، ویزای دیدار با بستگان، ویزای نمایشگاهی، ویزای مسئولان رسمی و غیره اشاره کنیم که برای دریافت آن ها باید مراحلی طی شود و مدارک مورد نیاز نیز آماده شده و به باید سفارت پرتغال تحویل داده شود. یکی مهم ترین ویزاهای کشور پرتغال، ویزای تجاری پرتغال می باشد. اگر به دنبال فعالیت های تجاری و اقتصادی در کشور پرتغال هستید باید به دنبال کارهای اخذ روادید تجاری پرتغال بروید.

کسانی که می خواهند در این کشور سرمایه گذاری کنند، یا قراردادهای تجاری و بازرگانی عقد کنند و فعالیت های خود را گسترش دهند ضروری است که ویزای تجاری پرتغال را اخذ کنند. مراحل اخذ این ویزا نیز به مانند سایر ویزاهای پرتغال است ولی باید چند مدرک مرتبط با نوع سفر ارائه شود، نخستین اقدامی که برای دریافت روادید تجاری پرتغال باید انجام دهید گرفتن وقت سفارت پرتغال است که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد چراکه از مراحل اخذ ویزای تجاری این کشور می باشد.

با اخذ ویزای تجاری این کشور می توانید به پرتغال سفر کنید و از فرصت های بیشمار تجاری که فراهم است استفاده کنید. ویزا در تمام انواع خود جزئی از ویزاهای شینگن می باشد از آنجا که پرتغال از اعضای پیمان شینگن است شما بعد از اخذ ویزای شینگن پرتغال می توانید به راحتی به کشورهای عضو این پیمان هم بدون اخذ ویزا مجدد سفری داشته باشید.

مراحل اخذ روادید تجاری پرتغال

معمولا مراحل دریافت ویزاهای پرتغال روند تقریبا یکسانی دارند. اما در جزئیات انواع آنها تفاوت هایی وجود دارد. برای دریافت روادید، لازم است ابتدا فرم درخواست ویزای تجاری را از سایت سفارت دانلود کرده و به طور کامل و دقیق پر کرده سپس یک قطعه عکس نیز بر روی آن الصاق کنید و بعد از آن از طریق آژانس مسافرتی اقدام به تعیین وقت سفارت پرتغال کنید. پس از این که وقت برای شما تعیین شود در مرحله بعد فرد باید مدارک مورد نیاز سفارت پرتغال را کامل آماده کنید.

لازم به ذکر است جهت مراجعه به سفارت پرتغال برای مصاحبه، داشتن کد رهگیری که از آژانس مورد نظر دریافت کرده اید، الزامی می ‌باشد. از مهم‌ ترین کارهایی که در روز مصاحبه در سفارت پرتغال انجام می ‌شود انگشت ‌نگاری است، تنها افرادی که از انجام انگشت ‌نگاری در زمان مصاحبه معاف هستند، کودکان زیر ۱۲ سال و اعضای هیئت‌ های تجاری به همراه مقام‌ های دولتی می‌ باشند. پس از آن هزینه ویزای پرتغال را پرداخت کرده و بعد از انجام مصاحبه منتظر قبولی یا رد شدن ویزا باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تجاری پرتغال

همانطور که می دانید ویزای تجاری پرتغال برای تاجران و صاحبان کسب و کار صادر می شود. برای اخذ این ویزا به حداقل مدارک زیر احتیاج می باشد که در این بخش به آنها اشاره می کنیم:

در صورت همراه نداشتن هر یک از مدارک مورد نیاز که در لیست مدارک ذکر شده است مدارک شما توسط افسر ویزا دریافت نمی شود. مدارک را مطابق با چک لیست مرتب کنید در غیر این صورت پذیرفته نمی شود، ترتیب مدارک به شرح زیر می باشد:  فرم آنلاین با الصاق عکس، کپی پاسپورت و ویزا های قبلی، دعوتنامه تجاری، مدارک شخص دعوت کننده، مدارک شغلی، مدارک بانکی و مالی، مدارک ملکی و سند ازدواج، رزرو هتل، رزرو بلیط، بیمه نامه مسافرتی.

تاثیر دعوتنامه برای اخذ روادید تجاری پرتغال

داشتن دعوتنامه تجاری در دریافت ویزای تجاری پرتغال الزامی می باشد. کسانی که قصد انجام سفر تجاری به این کشور را دارند ضروری است که دعوتنامه مرتبط با سفر تجاری را به همراه سایر مدارک به کارگزاری سفارت پرتغال تحویل دهند. اگر دعوتنامه تجاری پرتغال را داشته باشید روند اخذ ویزا نیز برای شما تسهیل خواهد شد. دعوتنامه ای که به منظور اخذ روادید صادر می شود باید رسمی باشد و حاوی مهر و امضا شرکت مربوطه باشد. در دعوتنامه باید مشخصات دعوت کننده و دعوت شوند باید به صورت دقیق ذکر شود، علت سفر و هدف آن و همچنین مدت زمانی که در پرتغال اقامت خواهد داشت باید ذکر شود. همچنین شرکت دعوت کننده باید در مورد هزینه های شخص دعوت شونده تعیین تکلیف کند که آن ها را بر عهده خواهد گرفت و یا خیر.

هزینه دریافت ویزای تجاری پرتغال

برای دریافت ویزای پرتغال مانند دیگر ویزاهای این کشور شما باید مبالغی را پرداخت کنید. در حال حاضر هزینه اخذ ویزای تجاری پرتغال برای خردسالان و کودکان کمتر از ده سال تقریبا نصف هزینه اخذ ویزا برای بزرگسالان می باشد. هزینه درخواست ویزا برای افراد بزرگتر از 5 سال 60 یورو می باشد. هزینه های انجام‌ شده و پرداختی جهت روادید غیرقابل ‌برگشت می ‌باشند.

مدت اعتبار و تمدید ویزای تجاری پرتغال

اخذ روادید این کشور به صورت معمول از 14 روز تا 30 روز کاری به طول می انجامد. افراد متقاضی، ویزای تجاری را به صورت مدت ‌دار دریافت می کنند و می ‌توانند آن را طی دفعات مختلفی تمدید کنند. ویزای تجاری نوعی ویزای بلند مدت به شمار می رود که بیش از ۶ ماه معتبر خواهد بود. ویزای بلند مدت پرتغال معمولا به افرادی تعلق می ‌گیرد که پیش از این یک یا چند ویزای سینگل اروپا در پاسپورت خود ثبت کرده باشند و به این کشور سفرکرده‌ باشند. افراد می ‌توانند در خاک کشور پرتغال با مراجعه به دفتر خدمات ثبت ‌نام اتباع خارجی روادید خود را پس از گذراندن چند مرحله تمدید کنند.

سفارت کشور پرتغال در ایران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *