اگر قصد سفر به کشور پرتغال را دارید در ادامه ی مقاله همراه ما باشید تا با انواع ویزا ، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا و چگونگی دریافت آن آشنا شوید

ویزای کشور پرتغال 

ویزا برگه ای است که اجازه ی ورود شما به کشور دیگری را صادر می کند بدون داشتن ویزا نمی توانید وارد کشور بیگانه شوید شما موظف هستید طبق زمان بندی موجود در ویزا برای حضور به کشور پرتغال یا هر کشور دیگری عمل کنید.

[aparat id=’kGotY’]

تفاوت ویزا با دعوت نامه و گذرنامه

دعوت نامه برگه ای است که توسط کارفرما، دانشگاه، بیمارستان ، خویشاوندان، دوستان و… که ساکن آن کشور هستند برای شما فرستاده می شود و از شما درخواست می شود که به آن کشور سفر کنید فردی که دعوت نامه می فرستد می تواند تمام مسئولیت های مالی و محل زندگی شما را برعهده بگیرد که این مسئله می تواند در روند اخذ ویزا به شما کمک کند.

ویزا اجازه نامه و در واقع مجوزی است که برای خروج از کشور و ورود به کشوری است که برای آن ویزا دریافت کرده اید.

پاسپورت دفترچه ای است که از سوی کشور خودتان صادر می شود و با مراجعه به پلیس +10 می توانید آن را دریافت کنید ویزا بعد از صدور به پاسپورت شما الصاق می شود.

تفاوت ویزا با دعوت نامه و گذرنامه

انواع ویزای پرتغال براساس تعداد دفعات ورود به کشور

از آن جا که کشور پرتغال عضو کشورهای محدوده ی شینگن است ویزای توریستی این کشور به دو صورت تک ورود

(single entry)  و چند بار ورود  (multiple entry)  ارائه می شود  به این معنا که در مدت زمان اعتبار ویزا چند بار می توانید از خاک پرتغال خارج شده و مجددا وارد شوید.

در برگه ی ویزای کشور پرتغال سه تاریخ شروع ، پایان و اعتبار درج شده است شما موظف هستید در تاریخ مشخص شده از کشور پرتغال خارج شوید البته در صورت نیاز به تمدید و داشتنن شرایط آن می توانید نسبت به تمدید ویزای خود اقدام کنید.

انواع ویزای پرتغال براساس هدف از سفر

ویزای پرتغال به انواع مختلفی تقسیم می شود و فرد متقاضی باتوجه به هدفی که از سفرش به پرتغال دارد باید نوع ویزای خود را تعیین کند به طور کلی دریافت ویزای شما دقیقا به هدف و انگیزه ی شما به سفر بستگی دارد ممکن است شما قصد بازدید از مناطق گردشگری این کشور را داشته باشید در این صورت ویزای توریستی پرتغال برای شما مناسب است یا افرادی که می خواهند برای ادامه ی مراحل درمانی به کشور پرتغال سفر کنند باید ویزای درمانی دریافت کنند.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی پرتغال

تحصیل در کشور پرتغال در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترای تخصصی امکان پذیر است.

مدت زمان تحصیل در مقطع لیسانس 4 ساله بوده و می توانید در طول تحصیل 10 ساعت در هفته کار کنید.

مدت زمان تحصیل در مقطع فوق لیسانس 2 ساله بوده و می توانید در طول تحصیل 20 ساعت در هفته کار کنید.

مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا 4 تا 5 سال است و می توانید در طول تحصیل 30 ساعت در هفته کار کنید.

بعد از اتمام تحصیل می توانید به راحتی اقدام به دریافت ویزای دائم پرتغال کنید البته دانشگاه های پرتغال نسبت به سایر دانشگاه های اروپا از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند بهتر است قبل از دریافت ویزا در این باره تحقیق کنید.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی پرتغال

شرایط دریافت ویزای کاری پرتغال

هر چه مدرک تحصیلی شما بالاتر باشد شانس بیشتری برای دریافت ویزای تحصیلی پرتغال خواهید داشت راه دیگر برای اخذ ویزا این است که ابتدا ویزای تحصیلی دریافت کنید در آن صورت اجازه دارید همزمان با تحصیل به صورت پاره وقت کار کنید و می توانید اقامت دائم این کشور را بگیرید.

اگر کارفرمای پرتغالی برای شما دعوت نامه ای فرستاد و از شما برای کار کردن در پرتغال دعوت کرد و در صورت قبولی شما در مصاحبه به راحتی می توانید ویزای کاری دریافت کنید مزیت این روش این است که در بدو ورود به پرتغال دارای شغل و حقوق هستید و بعد از 4 تا 5 سال می توانید برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری کشور پرتغال:

  1. پاسپورت
  2. شناسنامه
  3. دوقطعه عکس 4*3 جدید و بدون رتوش
  4. سند ازدواج
  5. دعوت نامه یا قرار داد کاری از سوی کارفرما
  6. رزومه کاری
  7. مدرک رزرو هتل در کشور پرتغال

شرایط دریافت ویزای پزشکی پرتغال

به طور کلی اگر فردی تصمیم دارد برای ادامه ی مراحل درمانش به کشور دیگری برود و از دانش و تجهیزات آن کشور استفاده کند باید اقدام به دریافت ویزای پزشکی کند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای پزشکی پرتغال عبارت اند از:

1.      در صورت نداشتن دعوت نامه ای از جانب دوستان یا خویشاوندان خود می توانید مدارکی که نشان دهنده ی وضعیت مالی مناسب شما برای سفر به پرتغال است را ارائه دهید.

2.     بیمار باید مدارک مربوط به بیماریش را از پزشک معالج دریافت و به سفارت تحویل دهد.

شرایط دریافت ویزای پزشکی پرتغال

شرایط دریافت ویزای ازدواج پرتغال

فرد متقاضی  برای دریافت ویزای ازدواج  کشور پرتغال باید با فردی پرتغالی یا کسی که اقامت دائم در کشور پرتغال دارد ازدواج کند و از این طریق اقامت دائم این کشور را بگیرد.

ویزای ازدواج کشور پرتغال به چند دسته تقسیم می شود:

ویزای پرتغال از طریق ازدواج با یک فرد پرتغالی در این صورت بعد از 3 سال زندگی مشترک می توانید اقدام به گرفتن تابعیت پرتغال کنید.

ویزای پرتغال از طریق ازدواج با یک فرد که مقیم پرتغال است می توانید بعد از 3 سال اقامت دائم بگیرید.

ویزای پرتغال از طریق نامزدی با یک فرد پرتغالی این ویزا در کمتر از 3 ماه صادر می شود و می توانید برای ازدواج به پرتغال رفته و در مدت زمان 6 ماه ازدواج کنید.

شرایط دریافت ویزای توریستی پرتغال

هر ساله تعداد زیادی از مردم کشورهای مختلف از جمله ایران به کشور پرتغال سفر می کنند این کشور در جنوب غربی اروپا قرار دارد و دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است. کشور پرتغال یکی از کشورهای عضو محدوده ی شینگن است و برای سفر به این کشور باید ویزای مختص شینگن را دریافت کرد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی پرتغال:

1.      فیش حقوقی

2.     شناسنامه

3.     پاسپورت با اعتبار سه ماهه

4.     دو قطعه عکس 4*3

5.     رسید رزرو هتل در کشور پرتغال

6.     دعوت نامه

7.      گواهی اشتغال به کار

شرایط دریافت ویزای توریستی پرتغال

آدرس سفارت پرتغال در ایران

سفارت پرتغال در تهران دروس بلوار شهرزادی خیابان هدایت کوچه روزبه پلاک 16 واقع شده است.

ساعات کاری سفارت پرتغال روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 تا 3 بعد از ظهر می باشد.

تلفن: 22764060 – 22764061 – 22582760

مراحل صدور ویزای پرتغال

برای اخذ ویزای پرتغال باید مراحل زیر را سپری کرد.

1.      پر کردن فرم ثبت نام ویزا از طریق سایت

2.     دریافت وقت سفارت

3.     پیکاپ ویزا و پاسپورت

برای اخذ ویزای پرتغال باید بعد از تکمیل فرم های ثبت نام ویزا اقدام به گرفتن وقت سفارت پرتغال کنید و در تاریخ مشخص شده همراه با مدارک خود به سفارت پرتغال بروید بعد از 3 هفته تا یک ماه در صورت پذیرفته شدن باید دوباره به سفارت رفته و مراحل مربوط به انگشت نگاری و کارهای اداری اخذ ویزا را انجام دهید بعد از آن مدارک شما برای پیکاپ آماده است و می توانید بعد از گرفتن ویزا به راحتی در زمان مشخص شده به پرتغال سفر کنید.

مدارک لازم جهت صدور ویزای پرتغال

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای پرتغال به شرح ذیل است:

1.      اصل شناسنامه به همراه ترجمه

2.     پاسپورت با حداقل اعتبار سه ماهه

3.     تکمیل فرم های ثبت نام ویزای پرتغال

4.     دعوت نامه از طرف خانواده یا کارفرما

5.      مدارکی که نشان می دهد در کشور پرتغال هتل رزرو کرده اید .

6.     چند قطعه عکس 4*3

مدارک لازم جهت صدور ویزای پرتغال

هزینه دریافت ویزای پرتغال

هزینه ی دریافت ویزای پرتغال برای کودکان زیر 6 سال رایگان است و برای کودکان بین 6 تا 12 سال 35 یورو و برای افراد بالای 12 سال مبلغ 60 یورو می باشد.

نحوه تمدید ویزای پرتغال

در صورت تمام شدن اعتبار ویزا شما موظف خواهید بود نسبت به تمدید ویزای خود اقدام کنید در غیر این صورت باید کشور پرتغال را ترک کنید. سعی کنید تمدید ویزا را به موقع انجام دهید و به روزهای آخر موکول نکنید چرا که سهل انگاری در این موضوع می تواند مشکلات بسیاری برایتان ایجاد کند.

دانشجویان و محصلین در صورت تمام شدن اعتبار ویزا  می توانند ویزای کاری دریافت کرده و به دنبال کار بگرند و سعی در گرفتن اقامت دائم کنند.

در صورت ازدواج با فرد پرتغالی می توانید بعد از سه سال اقامت دائم دریافت کنید.

نکات مهم در خصوص دریافت ویزای پرتغال

کلام آخر

قبل از اقدام برای دریافت ویزا ابتدا هدف خود را از سفر به این کشور مشخص کنید و سپس طبق مراحل عنوان شده در مقاله عمل کنید.از شما خوانندگان گرامی سپاس گزاریم که این مقاله را مطالعه کردید هدف ما انتقال اطلاعات جامعی درباره ی سفر به کشور پرتغال بوده است.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *