متقاضیان تبعه ی کشور سوئد می توانند به دو طریق ویزای ایران را دریافت کنند در روش اول قبل از سفر به کشور ایران و در روش دوم می توانند ویزای خود را در فرودگاه دریافت کنند.

صدور ویزای ایران برای اتباع سوئدی

متقاضیان سوئدی مانند اتباع سایر کشورها برای دریافت ویزای ایران باید مراحل مختلفی را طی کنند. به طور کلی اتباع سوئدی برای اینکه اجازه ی ورود و خروج به ایران را داشته باشند باید نسبت به دریافت یکی از انواع ویزا اقدام کنند.

انواع ویزای ایران برای اتباع سوئدی

ویزای ایران را برای اتباع سوئدی می توان به انواع مختلفی به شرح ذیل تقسیم کرد:

با توجه به هدف شخص متقاضی از سفر به کشور ایران یکی از انواع ویزا برای شخص صادر می شود، نوع دیگری از ویزا برای متقاضیان سوئدی با نام ویزای فرودگاهی در نظر گرفته می شود این ویزا در کمترین زمان در فرودگاه قابل دریافت می باشد و صدور آن بر طبق قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران می باشد. در ادامه ی مقاله به بررسی انواع ویزای ایران و شرایط دریافت آن خواهیم پرداخت.

صدور ویزای توریستی ایران برای اتباع سوئدی

ایران کشوری چهارفصل بوده و از مناطق توریستی و گردشگری بسیاری برخوردار است همین امر سبب شده است هر ساله گردشگران زیادی با اهداف توریستی به ایران و سایر شهرهای این کشور مانند شیراز، اصفهان، بندرعباس، مشهد، تبریز و کرمان سفر کرده و از جاذبه های دیدنی آن لذت ببرند. اتباع سوئدی هم از این قاعده مستثنی نبوده و با دریافت ویزای توریستی ایران می توانند به این کشور وارد شوند. متقاضیان دریافت ویزای گردشگری ایران می توانند شخصا به سفارت ایران مراجعه کرده و مراحل دریافت ویزای ایران را طی کنند و یا از طریق سایت های معتبر اقدام به تکمیل فرم های مربوط به اخذ ویزای توریستی کرده و از آژانس های مسافرتی و شرکت های هواپیمایی معتبر کمک بگیرند.

صدور ویزای تحصیلی ایران برای اتباع سوئدی

تحصیل در دانشگاه های معتبر کشور ایران هدف بسیاری از اتباع سوئدی است این افراد قبل از هر اقدامی باید ویزای تحصیلی ایران را دریافت کنند برای اینکه متقاضی تبعه ی سوئد بتواند در یکی از دانشگاه های ایران به ادامه تحصیل بپردازد باید نامه ی پذیرش از دانشگاه مورد نظر دریافت کرده باشد.

متقضیان تبعه ی کشور سوئد می توانند از طریق سفارت ایران در سوئد مراحل اخذ ویزای تحصیلی را سپری کنند و با اخذ ویزای تحصیلی در ایران به تحصیل بپردازند و بعد از دریافت مدرک با اخذ ویزای کاری و یا تجاری به کار در کشور ایران مشغول شوند.

صدور ویزای کاری ایران برای اتباع سوئدی

ویزای کاری، مولتی و یا کثیره المسافره به نوعی از ویزای ایران گفته می شود که شخص با هدف کار در ایران اقدام به دریافت آن می کند به عبارت دیگر تعداد سفرهای شخص متقاضی به ایران اعتبار ویزا را مشخص می کند افرادی که ویزای مولتی ایران را دریافت می کنند می توانند بین 3 تا یک سال در کشور ایران به اشتغال بپردازند.

خوشبختانه اخذ ویزای کاری ایران برای اتباع سوئدی خیلی دشوار نیست و پیچیدگی خاصی ندارد البته صدور آن نیاز به ارائه ی مدارک خاصی از سوی متقاضی دارد که از مهم ترین آن می توان سربرگ با مهر شرکتی که فرد متقاضی قرار است در آن به کار مشغول شود اشاره کرد. مدارک دیگری که شخص متقاضی ملزم به ارائه ی آن به سفارت ایران می باشد عبارت است از:

صدور ویزای فرودگاهی ایران برای اتباع سوئدی

نوع دیگری از ویزا برای اتباع سوئدی با نام ویزای سریع یا فرودگاهی صادر می شود این ویزا برای افرادی که فرصت کافی برای دریافت ویزا ندارند مناسب می باشد به عبارت دیگر در فرودگاهی که متقاضی از آن خارج می شود می تواند این ویزا را دریافت کند لازم به ذکر است ویزای فرودگاهی ایران برای ابتاع هفتاد کشور جهان ارائه می شود. کشور سوئد نیز در لیست این هفتاد کشور قرار دارد و برای او ویزای فرودگاهی صادر می شود، اتباع سوئدی می توانند بدون سپری کردن مراحل مختلف اخذ ویزا قبل از سفر به کشور ایران در فرودگاه این کشور اقدامات لازم جهت اخذ ویزا را انجام دهند البته صف های طولانی دریافت این نوع ویزا در فرودگاه ایران نیاز به صبر و تحمل طولانی دارد.

صدور ویزای فرودگاهی ایران برای اتباع سوئدی

ذکر چند نکته در خصوص صدور ویزای ایران برای اتباع سوئدی

صدور ویزای ایران برای اتباع سوئدی نیازمند رعایت نکاتی از سوی شخص متقاضی می باشد در ادامه ی مطلب به برخی از این نکات اشاره خواهیم کرد.

  1. در صورتی که تصمیم دارید ویزای فرودگاهی را دریافت کنید به شما توصیه می کنیم قبل از ورود به فرودگاه اقدامات لازم در خصوص اخذ این ویزا و مدارک مورد نیاز آن را تهیه کنید تا در فرودگاه کشور مقصد دچار اختلاف وقت نشوید.
  2. نکته ی دیگری که شخص متقاضی در خصوص اخذ ویزا ملزم به رعایت آن می باشد مشخص کردن نوع ویزا در فرم مربوطه می باشد با این کار مراحل اخذ ویزا سریع تر سپری خواهد شد.
  3. یکی از نکات مهم در خصوص اخذ ویزا شرایط تمدید آن می باشد که با توجه به بلند یا کوتاه مدت بودن آن می توان اعتبار ویزا را تعیین کرد.
  4. شخص متقاضی می تواند با کمک افراد با تجربه در سایت مسافرتی نسبت به اخذ ویزای سوئدی اقدام کند.
  5. شخص تبعه ی سوئدی مدت دو تا سه هفته قبل از سفر به کشور ایران باید اقدامات لازم جهت دریافت ویزای کاری، توریستی و تحصیلی انجام دهد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

2 پاسخ

  1. سلام.
    میخواستم بدانم می‌شود به ایران سفر کرد بدون ویزا برای دو هفته با پاسپورت سوئد؟

    1. سلام وقت بخیر . باید از سفارت ایران در سوئد اقدام به سفر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *