صدور ویزای ایران برای اتباع آمریکایی انواع مختلفی دارد و شخص آمریکایی با دریافت آن می تواند به ایران سفر کند در ادامه ی مطلب به بررسی و نحوه ی دریافت ویزا همچنین مدارک لازم جهت دریافت ویزای ایران خواهیم پرداخت.

دریافت ویزای ایران برای اتباع آمریکایی

صدور ویزای کشور ایران برای اتباع آمریکایی سخت تر از سایر کشورهاست مخصوصا صدور ویزای توریستی که نیاز به ارائه ی اطلاعات دقیقی از سوی متقاضی دارد گاهی ممکن است روند صدور ویزا ماه ها زمان ببرد. حتی ممکن است شخص آمریکایی بعد از دریافت ویزای ایران و سفر به این کشور دچار مشکل شود بهتر است قبل از اقدام برای دریافت ویزای ایران از شرایط و مدارک مورد نیازصدور ویزا آگاهی داشته باشید.

قوانین تعیین شده جهت صدور ویزای ایران برای اتباع آمریکایی

معمولا صدور ویزای توریستی برای آمریکایی ها دشوار است و امکان صدور ویزا برای آمریکایی ها تنها در صورت شرکت در تور فراهمم خواهد شد توجه به قوانین ذیل جهت دریافت ویزای کشور ایران الزامی است:

 1. اعلام دقیق تاریخ ورود و خروج شخص متقاضی
 2. اعلام دقیق برنامه ی شرکت در تور
 3. به متقاضیان آمریکایی اجازه ی تردد در هر منطقه ای داده نخواهد شد و عبور از مسیرها باید گزارش داده شود.

لازم به ذکر است در صورت بی توجهی به هر یک از موارد عنوان شده با درخواست ویزای شما موافقت نخواهد شد و درخواستتان رد می شود.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای ایران برای اتباع آمریکایی

مدارک لازم برای دریافت ویزای ایران برای اتباع آمریکایی به شرح ذیل می باشد:

 1. پرداخت ده درصد از هزینه ی تور
 2. ارائه ی اسکن از صفحه ی اول گذرنامه
 3. ارائه ی اسکن از عکس پرسنلی شخص متقاضی
 4. سوابق تحصیلی و کاری شخص فرد متقاضی
 5. ارائه ی اسکن از شناسنامه و کارت ملی
 6. ارائه ی فرم های تکمیل شده ی درخواست ویزا
 7. ارائه ی مشخصات فرد دعوت کننده

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای ایران برای اتباع آمریکایی

اعتبار ویزای کشور ایران برای اتباع آمریکایی

به طور کلی ویزای ایران برای اتباع کشور آمریکا با اعتباری سه ماهه صادر می شود و شخص متقاضی در صورت دریافت ویزا می تواند به مدت 30 روز در ایران اقامت داشته باشد و در صورت اتمام مدت اعتبار ویزا باید خاک ایران را ترک کرده یا نسبت به تمدید ویزای خود اقدام کند البته تمدید ویزا با توجه به شرایط شخص و ارائه ی مدارک کافی انجام خواهد شد.

لازم است افرادی که موفق به دریافت ویزای ایران می شوند قبل از سفر و اقامت در این کشور نسبت به قوانین و مقررات حاکم در کشور آگاهی لازم را کسب کنند تا در زمان اقامتشان در ایران دچار مشکل نشوند. در صورت تایید از سوی وزارت امور خارجه مدت اقامت از 30 روز به 60 روز قابل افزایش خواهد بود.

صدور ویزای توریستی ایران برای اتباع آمریکایی

ویزای توریستی یا گردشگری ایران برای آمریکایی ها به سختی صادر می شود به طور کلی امکان صدور این ویزا بدون تور و همراهی تور لیدر وجود ندارد لازم به ذکر است تور لیدر مربوطه باید توسط وزارت امور خارجه تایید شده باشد همچنین برنامه ی دقیق تور، بازدید از جاذبه های گردشگری کشور ایران و محل اقامت باید به اطلاع و تایید وزارت امور خارجه برسد.

صدور ویزای توریستی ایران برای اتباع آمریکایی

صدور ویزای ایران برای آمریکایی ها از طریق دالاهو

شما می توانید با مراجعه به سایت دالاهو نسبت به دریافت ویزای ایران برای میهمان آمریکایی خود اقدام کند با مراجعه به این سایت شخص می تواند تمام مراحل را به صورت اینترنتی طی کند. هزینه ی کم و سرعت بالا را می توان از جمله مزیت های سایت دالاهو نسبت به آژانس های مسافرتی و گردشگری دانست. در این سایت بخشی به زبان انگلیسی فراهم شده است که اتباع خارجی می توانند به این بخش مراجعه کرده و به مطالعه ی قوانین بپردازند.

شرایط تمدید ویزای ایران برای اتباع آمریکایی

تمدید ویزای ایران برای آمریکایی ها توسط اداره پلیس اتباع خارجی انجام می شود و برای تمدید ویزا نمی توان به آژانس های مسافرتی یا دفاتر خدمات گردشگری مراجعه کرد. لازم به ذکر است برای تمدید ویزا شخص میزبان باید حضورا در اداره پلیس حاضر شود همچنین پاسپورت شخص دعوت کننده الزامی است. البته مراحل تمدید ویزای توریستی خیلی ساده نیست حتی ممکن است با درخواست شخص مبنی بر تمدید ویزای توریستی موافقت نشود.

شرایط تمدید ویزای ایران برای اتباع آمریکایی

ذکر چند نکته در خصوص دریافت ویزای ایران توسط اتباع آمریکایی

بهتر است قبل از دریافت ویزای ایران توسط اتباع آمریکایی به نکات ارائه شده در این بخش توجه کنید:

دریافت ویزای ایران برای اتباع آمریکایی با ارائه ی دعوت نامه

در صورتی که می خواهید مراحل اخذ ویزا را به راحتی طی کنید بهتر است از کارشناسان متخصص مجموعه ی ما کمک بگیرید متخصصان ما شما را در تمامی مراحل اخذ ویزا راهنمایی و همراهی خواهند کرد.

یکی از الزامات در خصوص دریافت ویزای ایران برای آمرییکایی ih مراجعه به وزارت امور خارجه می باشد در صورتی که می خواهید برای میهمان آمریکایی خود دعوت نامه ای ارسال کنید باید با در دست داشتن مدارک مربوطه به وزارت امور خارجه بروید و بعد از آن با ارسال دعوت نامه برای میهمان آمریکایی خود شخص متقاضی مراحل دریافت ویزا را طی کند.

مدارک مورد نیاز برای ارسال دعوت نامه

لازم است شخص با تهییه ی مدارک عنوان شده با مراجعه به وزارت امور خارجه برای ارسال دعوت نامه اقدام کند.

 1. تکمیل فرم های مربوطه
 2. عکس پرسنلی شخص دعوت شونده
 3. شماره تلفن ثابت، ایمیل، تلفن همراه شخص دعوت شونده
 4. ارائه ی اسکن از پاسپورت شخص دعوت شونده

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *