کشور مجارستان یکی از سرسبزترین و زیباترین کشورهای اروپایی می باشد، که در قلب قاره اروپا جای گرفته است. این کشور سابقه ای چند صد ساله دارد، و از کشورهایی محسوب می شود که به تازگی مستقل شده اند. این کشور از لحاظ فرهنگ از معروف ترین و اصیل ترین فرهنگ های اروپایی می باشد، و دارای مردمانی بسیار مهمان نواز و خوش خلق است. مردمان این کشور در موسیقی بسیار بی نظیر هستند و شاید بتوان گفت، تمام قاره اروپا کشور مجارستان را با موسیقی آن می شناسند. برای اطلاع یافتن از روند درخواست ویزای توریستی مجارستان بهتر است با ما همراه باشید تا اطلاعات جامعی کسب کنید.

شهر بوداپست پایتخت کشور مجارستان است که از پایتخت های بسیار مشهور در اروپا به حساب می آید. این شهر دارای بناهای فرهنگی بسیار زیادی می باشد. جمعیت این کشور حدود 10 میلیون نفر است که از کشورهای پرجمعیت اروپایی محسوب می شود. زبان رسمی این کشور مجاری است که البته لهجه ها و زبان های دیگری نیز در این کشور وجود دارد، واحد پولی آن نیز فروینت است. این کشور دارای آداب و رسوم بسیار خاص و متفاوتی می باشد که در نوع خود بسیار بی نظیر است.  ساختمان پارلمان مجارستان که در مجاورت رود دانوب واقع شده است زیباترین و شگفت انگیز ترین ساختمان پارلمان در قاره اروپا می باشد. آب و هوای کشور مجارستان بسیار معتدل می باشد، و همانند آب و هوای کشور  خودمان دارای 4 فصل است. این کشور از پاک ترین آب و هوای دنیا برخوردار می باشد و شما می توانید لذت نفس کشیدن در هوای پاک را در این کشور تجربه کنید.

به دلیل پیشگیری ها و داشتن سیستم بسیار پیشرفته در کارخانه ها و حمل و نقل به خوبی توانسته اند از آلوده شده آب و هوای کشورشان جلوگیری کنند و آسمان صاف را همیشه بالای سر خود داشته باشند. در این کشور تعداد روزهای بارندگی بسیار زیاد است. دارای جنگل های بسیار وسیعی است. این کشور توانسته است میوه و سبزیجات نیمی از قاره اروپا را تامین کند، و این نشان دهنده حاصلخیز بودن خاک کشور مجارستان می باشد.

ویزای توریستی مجارستان

ویزای توریستی مجارستان

همان طور که می دانید کشور مجارستان از جمله کشورهای بسیار زیبا و دیدنی شناخته شده است و دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی فراوانی را در خود گنجانده است، گردشگران و توریست های بسیاری خواهان و طرفدار سفر به این کشور هستند و تعداد افرادی که ویزای توریستی مجارستان خود را دریافت می کنند روزانه در حال افزایش می باشد و در جدول اخذ ویزای اروپایی توانسته است در ردیف های اول جای بگیرد.

مراحل اخذ ویزای توریستی مجارستان

برای انجام مراحل دریافت ویزای توریستی کشور مجارستان باید به سفارت این کشور مراجعه نمایید که به دلیل عدم وجود سفارت کشور مجارستان در ایران امور اخذ ویزا از طریق سفارت فنلاند پیگیری می شود. برای تعیین وقت سفارت می توانید از طریق مجموعه ما اقدامات لازم را انجام دهید. حضور فرد متقاضی در وقت سفارت مجارستان تعیین شده الزامی است و عدم حضور می تواند روند رسیدگی به درخواست صدور ویزای توریستی مجارستان را با مشکل مواجه کند.

در این روز مصاحبه و مراحل مربوط به انگشت نگاری انجام خواهد شد و پس از آن باید منتظر دریافت نتیجه باشید. از مهم ترین مراحل دریافت ویزای توریستی مجارستان، ترجمه مدارک مربوطه است، عدم ارائه ترجمه می تواند روند رسیدگی به درخواست شما را دچار اختلال کند. مد نظر داشته باشید که ترجمه توسط دارالترجمه های رسمی انجام پذیرد و زبان های مورد تایید این کشور برای ترجمه مدارک ویزا شامل زبان انگلیسی می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی مجارستان

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای توریستی مجارستان بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای مجارستان می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی مجارستان

دعوتنامه توریستی مجارستان

یکی از مدارک مهمی که در اخذ ویزای توریستی مجارستان می تواند تا حد بسیار زیادی در دریافت آن به شما کمک کند، دعوتنامه توریستی می باشد. این نوع دعوتنامه از طرف یکی از دوستان، وابستگان و آشنایان تان که در این کشور زندگی می کند، ارسال می شود. قطعا دعوتنامه تضمینی برای اخذ ویزای مجارستان نیست، اما یک مدرک بسیار مهم برای اخذ ویزای توریستی مجارستان می باشد. مواردی که باید در دعوتنامه درج شوند، شامل اطلاعات هویتی دعوت کننده و دعوت شده، دلایل و انگیزه های سفر به مجارستان، مدت اقامت و … باشند. در صورت لزوم فرد دعوت کننده باید در دعوتنامه درج کند که می تواند مخارج شما در سفر به کسور مجارستان را تامین کند و محل اقامت مناسبی برای شما فراهم آورد.

هزینه اخذ ویزای توریستی مجارستان

هزینه ویزای توریستی مجارستان برای انجام اموری از قبیل مصاحبه، انگشت نگاری، دریافت مدارک، بررسی مدارک، صدور ویزا و… دریافت می شود. بخشی از هزینه های ویزا مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای توریستی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد.

به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای توریستی شما، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزای توریستی مجارستان برحسب یورو پرداخت می شوند. هزینه دریافت ویزای توریستی چیزی حدود 60 الی 70 یورو برای افراد بزرگسالی است که بیشتر از 12 سال سن دارند و حدوداً 35 الی 40 یورو برای کودکان بین 6 تا 12 سال می باشد.

بهترین زمان دریافت روادید توریستی مجارستان

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی مجارستان یک الی یک ماه و نیم قبل از زمان سفرتان اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی مراحل اخذ ویزای توریستی شما طی شود. با توجه به اینکه زمان بررسی مدارک از طریق سفارت مجارستان حدودا دو هفته الی 20 روز کاری زمان می برد، بنابراین اگر مشکلی نبوده و مدارک کامل و دقیق باشد با صدور ویزای توریستی مجارستان موافقت می شود، در غیر این صورت ویزای شما ریجکت می شود. در صورت ارائه مدارک جعلی در کنار این که صدور روادید توریستی مجارستان شما رد خواهد شد به صورت جدی با شما برخورد خواهد شد و براساس قوانین مربوطه مجازات خواهید شد.

بهترین زمان دریافت روادید توریستی مجارستان

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی مجارستان

به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای توریستی کشور مجارستان صادر می شود جهت سفر و بازدید از این کشور می باشد. ویزای توریستی مجارستان چون از نوع ویزای کوتاه مدت محسوب می شود به طور معمول حدود 90 روز اعتبار دارد و تا قبل از پایان یافتن اعتبار ویزای باید کشور را ترک کنند و به کشور خود بازگردند.

سفارت کشور مجارستان در ایران

توجه داشته باشید که در ایام تعطیلات رسمی ایران و ایام تعطیلات ژانویه به مدت دو هفته و تعطیلات تابستانی بمدت یک هفته سفارت مجارستان نیز تعطیل می باشد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *