کشور مجارستان برای ورود اتباع بیگانه به کشورش ویزا صادر می کند کشور مجارستان عضو محدوده ی شینگن می باشد این کشور در اروپای مرکزی قرار دارد مجارستان کشور زیبایی است و جاذبه های دیدنی زیادی دارد برای همین لقب پاریس شرق را گرفته است برای ورود به کشور مجارستان باید با توجه به هدفی که دارید برای دریافت ویزا اقدام کنید.

[aparat id=’kGotY’]

ویزای مجارستان

کشور مجارستان در سال 2007 به کشورهای عضو محدوده ی شینگن پیوست پایتخت این کشور شهر بوداپست است گردشگران زیادی هر ساله علاقه دارند به کشور مجارستان سفر کنند قبل از ورود به این کشور باید  با توجه به هدفی که از سفر دارید اقدام به دریافت ویزای این کشور کنید.

ویزای مجارستان

انواع ویزای مجارستان

ویزای کشورهای مختلف از جمله ویزای مجارستان با توجه به هدفی که فرد متقاضی از سفر به این کشور دارد به انواع مختلفی تقسیم می شود ممکن است گروهی از افراد بخواهند برای تفریح و گردش و بازدید از جاذبه های زیبای این کشور به آن سفر کنند یا  برخی از مسافران تصمیم دارند برای ادامه تحصیل یا ازدواج به این کشور سفر کنند با توجه به هدفی که مسافر از سفرش به کشور مجارستان دارد باید برای دریافت ویزا اقدام کند به طور کلی ویزای مجارستان 5 نوع است :

1.      ویزای تحصیلی

2.     ویزای ازدواج

3.     ویزای تجاری

4.     ویزای شرکت در کنفرانس ها

5.     ویزای ملاقات با اقوام

6.     ویزای ورزشی

انواع ویزا از لحاظ تعداد دفعات ورود به کشور

ویزای مجارستان را می توان از نظر تعداد دفعات ورود به کشور مقصد به صورت سینگل یا یک بار ورود و مالتیپل یا چند بار ورود تقسیم بندی کرد افرادی که این ویزا را دریافت می کنند اجازه ندارند بیشتر از 90 روز در هر 6 ماه در کشورهای عضو شینگن بمانند. در صورتی که ویزای شما یک بار ورود باشد تنها اجازه خواهید داشت یک بار به حوزه ی شینگن وارد شوید و اگر با وارد شدن به کشور مجارستان تا زمانی که مدت اعتبار ویزایتان تمام نشده باشد کشور را ترک کنید دیگر اجازه ی ورود به کشور را نخواهید داشت.

در صورتی که ویزای شما از نوع چند بار ورود باشد می توانید به دفعات زیاد به کشورهای عضو شینگن وارد شده و از آن خارج شوید البته تا زمانی که ویزایتان اعتبار داشته باشد. در سال های اخیر کشور مجارستان ویزای خود را به صورت چند بار ورود برای متقاضیان صادر می کند توجه داشته باشید که بلافاصله بعد از صدور ویزا به این کشور سفر کنید اگر تاخیر داشته باشید فقط می توانید در مدت باقی مانده در این کشور اقامت داشته باشید به عنوان مثال اگر برای سفر به کشور مجارستان یک ماه تاخیر داشته باشید تنها دو ماه دیگر می توانید در مجارستان اقامت داشته باشید.

انواع ویزا از لحاظ تعداد دفعات ورود به کشور

مراحل صدور ویزای مجارستان

اولین مرحله برای دریافت ویزای کشور مجارستان و تعیین وقت سفارت مجارستان این کشور می باشد برای این کار باید به صورت حضوری به سفارت خانه ی این کشور مراجعه کنید چون تعیین وقت به صورت تلفنی و اینترنتی امکان پذیر نخواهد بود توجه داشته باشید در تاریخ مشخص شده برای مصاحبه و انگشت نگاری در سفارت این کشور حاضر شوید سفارت مجارستان قوانین سخت گیرانه ای دارد پس سعی کنید در زمان تعیین شده همراه با تمامی مدارک خود که در ادامه ی مقاله به طور کامل توضیح داده می شود شخصا در سفارت حاضر شوید. عدم حضور به موقع باعث باطل شدن وقت سفارت خواهد شد.

تمدید ویزای مجارستان

کشور مجارستان یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن است و برای همین با دریافت ویزای این کشور علاوه بر بازدید از کشور مجارستان می توان از سایر کشورهای عضو این محدوده دیدن کرد با دریافت ویزای مجارستان می توانید به مدت 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید به طور کلی ویزاهای کشورهای شینگن قابل تمدید نیستند ولی در صورتی که بخواهید مدت بیشتری در مجارستان اقامت کنید و دلایل قانع کننده ای داشته باشید یا مدت اقامت شما کمتر از 90 روز باشد می توانید از طریق مقامات قانونی و رسمی کشور مجارستان برای تمدید ویزای خود اقدام کنید.

تمدید ویزای مجارستان

مدت زمان لازم برای صدور ویزای مجارستان

بعد از حضور در سفارت خانه و ارائه ی مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای مجارستان حدود 20 روز طول می کشد تا سفارت نتیجه را اعلام کند در صورتی که فرد متقاضی زیر 18 سال باشد باید به همراه پدر و مادرش در سفارت خانه حاضر شود تا والدینش فرم درخواست ویزا را امضا کنند توجه کنید که برای کودکان نیز باید به صورت جداگانه وقت مصاحبه گرفته شود در صورت کامل بودن مدارکتان سفارت با درخواست ویزای شما موافقت کرده و ویزای کشور مجارستان برای شما صادر خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای مجارستان

برای دریافت ویزای مجارستان باید مدارکی را به سفارت ارائه دهید این مدارک عبارت است از:

1.      اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه به زبان انگلیسی

2.     گردش مالی شش ماه اخیر حساب بانکی یا اسناد سپرده های بانکی

3.     سه قطعه عکس رنگی با زمینه ی سفید به ابعاد 3.5*4.5

4.     در صورت بازنشسته بودن ارائه ی گواهی بازنشستگی به همراه میزان حقوق دریافتی

5.     در صورتی که شغل آزاد دارید ارائه ی کارت بازرگانی، پروانه کسب و گواهی ثبت شرکت الزامی است.

6.     در صورتی که مالک هستید ارائه ی اسناد ملکی که تضمینی برای بازگشت شما به کشور خودتان است.

7.      پاسپورت ، گذرنامه سیاسی یا خدمت به همراه کپی از آن

8.     در صورت دانشجو بودن یا عضو هیئت علمی ارائه ی کارت عضویت یا دانشجویی الزامی است.

9.     دعوت نامه

10.مدارک مربوط به رزرو هتل توجه داشته باشید سفارت مجارستان رزرو آنلاین را قبول نمی کند و باید تاییدیه ی هتل را ارائه دهید.

11.  اگر شخص متقاضی صاحب شرکت خصوصی است باید ترجمه ای از روزنامه رسمی شرکت را ارائه دهد.

12. ارائه ی بیمه نامه ی معتبر با حداقل اعتبار 30 هزار یورو توجه داشته باشید این بیمه باید در مجارستان نمایندگی داشته باشد و بتواند هزینه های درمانی فرد را تامین کند.

13. در صورتی که فرد متقاضی کارمند است باید گواهی اشتغال به کار را به همراه تاریخ شروع کار، فیش حقوقی، سمت ،برگه ی مرخصی و حکم کارگزینی ارائه دهد.

14. در صورتی که فرزند به تنهایی قصد سفر داشته باشد باید رضایت نامه ی پدر را به سفارت ارائه دهد.

15. ارائه ی مدارک گواهی اشتغال به تحصیل و تمکن مالی همچنین نامه ای که نشان می دهد والدین فرد متقاضی تمامی هزینه های او را در کشور مجارستان برعهده می گیرند.

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای مجارستان

هزینه صدور ویزای مجارستان

باید هزینه ی ویزای مجارستان را به صورت یورو و نقدی همراه داشته باشید توجه داشته باشید که هنگام مراجعه به سفارت مجارستان حتما اسکناس های 5، 10 ،20  و 100 یورویی داشته باشید چون سفارت این کشور سکه را از شما قبول نمی کند حتی پرداخت این مبلغ توسط  کارت بانکی هم انجام نمی شود پس حتما پول نقد به همراه داشته باشید هزینه ی ویزای مجارستان باتوجه به نوع ویزا متفاوت خواهد بود برای همین می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را از تیم ما دریافت کنید.

ویزای تحصیلی مجارستان

به دلیل مناسب بودن هزینه های زندگی در کشور مجارستان و بالا بودن سطح علمی دانشگاه های این کشور افراد زیادی مجارستان را برای ادامه ی تحصیلات خود انتخاب می کنند در دانشگاه های این کشور رشته های مختلف تحصیلی با زبان های گوناگون تدریس می شود. برای تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی این کشور باید به مدت یک سال در کالج شرکت کنید و بعد از گرفتن نمره ی قبولی قادر خواهید بود در یکی از دانشگاه های کشور مجارستان به تحصیل بپردازید.

در صورتی که می خواهید در رشته ی کارشناسی تحصیل کنید باید نمره ی آیلتس 5.5 و برای مقطع کارشناسی ارشد باید 6 دریافت کنید. بعد از فارغ التحصیلی از یکی از دانشگاه های این کشور می توانید منتظر شرایط کاری خوبی در این کشور باشید.

ویزای کاری مجارستان

یکی دیگر از انواع ویزاهای مجارستان ویزای کاری این کشور است که برای دریافت آن باید دعوت نامه ای از سوی کارفرمای مجارستانی دریافت کنید در صورتی که سرپرست خانواده هستید می توانید سایر اعضای خانواده ی خود را به مجارستان ببرید و در این کشور اقامت داشته باشید. در صورتی که دانشجوی کشور مجارستان باشید یا در سایر کشورهای اروپایی تحصیل کرده باشید ویزای کاری به شما راحت تر تعلق می گیرد و دلیل آن تمایل دولت و کارفرمای مجارستانی برای جذب  دانشجویان کشور مجارستان است.

کارفرما باید شغل مورد نظر را به مدت سه ماه در دو نوبت در روزنامه آگهی کند و در صورتی که شخص مجارستانی یا اتحادیه اروپا برای این شغل پیدا نشد می تواند از اتباع بیگانه استفاده کند و برای شما دعوت نامه ارسال کند.

ویزای کاری مجارستان

ویزای ازدواج مجارستان

یکی از روش های مهاجرت به کشور مجارستان اخذ ویزا ازدواج این کشور می باشد برای دریافت ویزای ازدواج باید با شخصی که تبعه ی این کشور است ازدواج کنید تا بتوانید تابعیت مجارستان را بگیرید. برای دریافت اقامت از طریق ویزای ازدواج زوجین باید مدتی با هم زندگی کنند توجه داشته باشید که برای دریافت این ویزا باید مدارکی که نشان دهنده ی واقعی بودن ازدواج می باشد به سفارت مجارستان ارائه شود.

ویزای پزشکی مجارستان

در صورتی که می خواهید برای ادامه ی معالجات خود وارد کشور مجارستان شوید باید برای دریافت ویزای پزشکی این کشور اقدام کنید این ویزا کوتاه مدت است و برای دریافت آن باید مدارکی  که نشان می دهد ادامه ی درمان شما در کشور خودتان امکان پذیر نیست و برای ادامه ی درمان باید به کشور دیگری سفر کنید را ارائه دهید در این صورت ویزای درمانی مجارستان برای شما صادر می شود و می توانید برای درمان بیماری خود به این کشور مهاجرت کنید.

ویزای پزشکی مجارستان

ویزای توریستی مجارستان

یکی دیگر از انواع ویزاهای کشور مجارستان ویزای توریستی نام دارد هدف از دریافت این ویزا گردشگری و تفریح در کشور مجارستان می باشد که دریافت آن معمولا بین 5 تا 15 روز زمان می برد فرد متقاضی با اخذ ویزای توریستی این کشور می تواند به مدت 30 روز در آن جا اقامت داشته باشد و به گشت و گذار و تفریح بپردازد در صورتی که از اعضای خانواده یا دوستانتان کسی در کشور مجارستان اقامت دارد می توانید با دریافت دعوت نامه ای از سوی آن ها به دیدارشان بروید داشتن دعوت نامه مراحل دریافت ویزای مجارستان را ساده تر می کند.

توجه داشته باشید فرد متقاضی دریافت ویزای توریستی این کشور موظف است مدارکی جهت بازگشت به کشور خودش را به سفارت ارائه دهد.

شرایط دریافت ویزای توریستی مجارستان

برای دریافت ویزای بازدید کننده باید از طرف شهروند مجارستانی دعوت نامه ای دریافت کنید با داشتن این ویزا اجازه دارید یک سال در این کشور اقامت داشته باشید دعوت نامه باید از طریق اداره مهاجرت این کشور فرستاده شده باشد و شخص دعوت کننده باید تمامی هزینه ها را تقبل کند.

ویزای تجاری مجارستان

ویزای تجاری یکی از انواع ویزاهای مجارستان می باشد که با دریافت آن می توانید در این کشور سرمایه گذاری کرده و اقامت دائم دریافت کنید در صورت داشتن ویزای تجاری مجارستان قادر خواهید بود بعد از مدتی کار موثر در کشور مجارستان اقامت دائم این کشور را به دست آورید شما می توانید با سرمایه گذاری در این کشور کسب و کاری راه بیاندازید  تنها باید اوراق بانکی مجارستان که ارزش آن 300 هزار یورو می باشد را خریداری کنید این مبلغ بعد از 5 سال به فرد عودت داده می شود.

با داشتن ویزای تجاری مجارستان بعد از گذشت یک ماه از این تاریخ به فرد و خانواده اش اقامت شش ماهه داده می شود و فرد می تواند بعد از این شش ماه اقدام به دریافت اقامت دائم در کشور مجارستان کند توجه داشته باشید در صورت اخذ ویزای تجاری مجارستان قادر هستید به سایر کشورهای اروپایی سفر کنید البته ارائه ی پاسپورت 8 سال طول می کشد.

ویزای تجاری مجارستان

آدرس سفارت مجارستان در تهران

آدرس سفارت مجارستان: تهران، دروس میدان هدایت خیابان شادلو پلاک 16

شماره تماس: 22550460-22550452(021)

فکس: 22550503(021)

ایمیل: mission.thr@mfa.gov.hu

وب سایت: www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/ir/hu

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *