کشور مجارستان جزء کشورهای اروپای مرکزی می باشد و در سال های اخیر پیشرفت های بی نظیری در این کشور صورت گرفته است. این کشور دارای آب و هوای معتدل است. البته تابستان های اندکی گرم تر و زمستان های بارانی در انتظار شما است. بوداپست پایتخت کشور مجارستان است که شهری بسیار زیبا است و هر سال گردشگران فراوانی را به سوی خود جلب می کند. ناگفته نماید هر سال نمایشگاه های فراوانی در این کشور برگزار می شود شما برای حضور در نمایشگاه های کشور مجارستان به ویزای نمایشگاهی مجارستان نیاز دارید.

ویزای نمایشگاهی مجارستان

وضعیت اقتصادی کشور مجارستان باعث شده است که شرایط ویژه برای سرمایه گذاری در این کشور فراهم شود. به همین دلیل در طول سال نمایشگاه های ویژه ای نیز با موضدعات مختلف در این کشور برپا می گردد، تا از این طریق بسیاری از صاحبان شرکت ها در این نمایشگاه ها حضور یابند و علاوه بر تبادل اطلاعات در تمامی زمینه ها، با موضوعات ارائه شده در این نمایشگاه ها در کشور مجارستان بیشتر آشنایی یابند. برای حضور در نمایشگاه های مجارستان لازم است شما ویزا را دریافت کنید.

زیرا بدون داشتن ویزا امکان سفر به این کشور امکان پذیر نخواهد بود. ویزای نمایشگاهی مجارستان برای بازدید و حضور در یک نمایشگاه، مشارکت در برگزاری و یا خرید از نمایشگاه مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجا که کشور مجارستان کشوری با اقتصاد باز است که از سرمایه ‌گذاران خارجی استقبال می کند و شرایط یک سرمایه گذاری امن با تسهیلات مناسب را فراهم می کند.

ویزای نمایشگاهی مجارستان

مراحل اخذ ویزای نمایشگاهی مجارستان

مهم ‌ترین گام در اخذ ویزا، دریافت وقت سفارت این کشور می باشد. شما اگر وقت سفارت تعیین نکرده باشید به هیچ عنوان نمی توانید درخواست ویزای نمایشگاهی مجارستان دهید. این مرحله از طریق آژانس های مسافرتی معتبر طی می شود. پس از تعیین وقت سفارت مجارستان، متقاضیان باید مدارک خود را به سفارت‌ خانه ارائه داده و مصاحبه‌ های لازم را انجام دهند. توجه داشته باشید که هر گونه نقص در مدارک باعث مخالفت کنسولگری با صدور ویزا خواهد شد. پس از بررسی های دقیق درصورتی‌ که این افراد بتوانند در مصاحبه موفق شوند و مدارک آنها تکمیل باشد، روادید نمایشگاهی مجارستان برای آنها صادر می گردد.

دقت کنید که مصاحبه در سفارت بسیار مهم و حساس می باشد و بهتر است قبلاً با افراد باتجربه و متخصص در این خصوص مشورت کرده باشید. در روز مصاحبه، انگشت نگاری، پرداخت هزینه های مرود نیاز برای ویزا انجام خواهد شد. شما باید بتوانید سفارت خانه را از داشتن توانایی مالی قانع کرده و به او اطمینان دهید که به کشور باز خواهید گشت. توجه فرمایید که وجه پرداختی جهت اخذ ویزا در صورت ریجکت شدن بازگردانده نخواهد شد همچنین اگر در زمان درخواست ویزای نمایشگاهی مجارستان هزینه ها تغییر کرده باشند، باید تمام هزینه ها را طبق تعرفه جدید پرداخت نمایید.

دعوتنامه نمایشگاهی مجارستان

دعوتنامه های مجارستان در انواع مختلفی صادر می شوند که هر کدام از آنها برای هدف خاصی صادر می شود و برای سفرهای گوناگون صدور می گردد. شما برای دریافت ویزای نمایشگاهی مجارستان باید دعوتنامه نمایشگاهی مجارستان داشته باشید. دعوتنامه نمایشگاهی نیز از جمله دعوتنامه های پرطرفدار است که از مدارک اخذ ویزا الزامی است. در واقع این دعوتنامه، نامه ای است که نشان می دهد یک سازمان یا یک شرکت در مجارستان خواستار دعوت شما است. با داشتن دعوتنامه نمایشگاهی دسترسی به ویزای نمایشگاهی مجارستان آسان تر می شود.

دعوتنامه نمایشگاهی مجارستان

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای نمایشگاهی مجارستان

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای نمایشگاهی مجارستان بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای مجارستان می توان به موارد زیر اشاره کرد.

هزینه اخذ روادید نمایشگاهی مجارستان

برای دریافت ویزای نمایشگاهی مجارستان با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت می کنند. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای نمایشگاهی مجارستان از هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی مجارستان اطلاع پیدا کنید. بخشی از هزینه های ویزا مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای نمایشگاهی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد.

به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزا، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود. سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت خانه مجارستان از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزای مجارستان برحسب یورو پرداخت می شوند. هزینه ویزای نمایشگاهی را از طریق انتقال بانکی انجام دهید چون کارت اعتباری و یا چک پذیرفته نخواهد شد. توجه داشته باشید که حواله بانکی باید به نام کنسولگری مجارستان در ایران باشد و نباید بیش از دو ماه از آن گذشته باشد.

بهترین زمان دریافت ویزای نمایشگاهی مجارستان

معمولا بین یک ماه تا سه ماه قبل از زمان برپایی نمایشگاه باید برای دریافت ویزا اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی روند اخذ ویزای شما طی شود و شما بتوانید در زمان معین شده در نمایشگاه شرکت کنید. با توجه به اینکه در زمان های نزدیک به تاریخ برگزاری نمایشگاه درخواست اخذ ویزا بیشتر می شود سعی کنید چند ماه قبل از برگزاری نمایشگاه اقدام کنید تا در صورت هر گونه تأخیر در فرآیند پردازش درخواست اخذ روادید نمایشگاهی مجارستان، مشکلی در سفر شما به وجود نیاید. دقت کنید که مدت زمان بین دریافت ویزا و برگزاری نمایشگاه مورد نظر نباید بیشتر از 9 ماه طول بکشد.

بهترین زمان دریافت ویزای نمایشگاهی مجارستان

مدت زمان اعتبار روادید نمایشگاهی مجارستان

به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای نمایشگاهی کشور مجارستان برای بازدید از نمایشگاه های بین المللی این کشور صادر می گردد، و البته حدودا ۱۴ روز اعتبار دارد، در ضمن مدت زمانی هم که برای دریافت ویزای نمایشگاهی مجارستان لازم است در صورتی که مدارک شما بدون نقص باشد در حدود ۱۰ روز خواهد بود برای این که به موقع در نمایشگاهی حضور پیدا کنید بهتر است که زودترین زمان ممکن را برای دریافت ویزای نمایشگاهی مجارستان اقدام نمایید.

سفارت کشور مجارستان در ایران

ایام تعطیلات رسمی ایران و ایام تعطیلات ژانویه به مدت دو هفته و تعطیلات تابستانی بمدت یک هفته سفارت مجارستان نیز تعطیل می باشد. زمان مراجعه به سفارت مجارستان در روزهای یکشنبه تا چهارشنبه می باشد.

آدرس سفارت مجارستان : تهران ، خيابان شريعتي ، ‌دوراهي يخچال ، ميدان هدايت ، كوچه شادلو ، پلاک 15

تلفن سفارت مجارستان :  22550482

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *