کشور دانمارک از جمله کشورهای با قدمت و تاریخی قاره اروپا است. بسیاری از بناهای تاریخی این کشور دارای قدمتی چند هزار ساله است که ازجمله پربازدید بناهای تاریخی اروپا می‌باشند. کشور دانمارک در همسایگی کشور آلمان قرار دارد. این کشور دارای مساحت نسبتا کمی است و از این لحاظ در رتبه 134 دنیا قرار دارد. این کشور از دو سمت غرب و شرق به 2 دریای شمال و دریای بالتیک راه دارد. کشور دانمارک عضو اتحادیه اروپا و عضو معاهده شینگن می باشد، بنابراین برای سفر به این کشور باید حتما ویزای توریستی دانمارک داشته باشید.

پایتخت کشور دانمارک، کپنهاگ نام دارد. کشور دانمارک دارای آب ‌وهوای بسیار مناسب و معتدل می ‌باشد به ‌طوریکه فصل تابستان این کشور به یکی از شلوغ‌ ترین کشورهای دنیا تبدیل می‌ شود. این کشور جزء مناطق سرسبز قاره اروپا است و میانگین بارشی بالایی دارد. این کشور بیش از پنج میلیون جمعیت دارد که 20 درصد از این جمعیت در شهر کپنهاگ زندگی می کنند. بیشتر مردم کشور دانمارک دارای دین مسیحیت پروتستان هستند. مردم کشور دانمارک مردمی خون سرد و آرام هستند و بیشتر آنها به زبان دانمارکی حرف می زنند در واقع اکثریت مردم این کشور به زبان دانمارکی صحبت می کنند اما عده ای از مردم هستند که به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

ویزای توریستی دانمارک

روادیدتوریستی کشور دانمارک یکی از ویزاهای پرطرفدار در ایران می باشد. وجود جاذبه‌ های گردشگری مختلف و همچنین آب‌ وهوای مناسب ازجمله مواردی است که گردشگران زیادی را به این کشور سفر کنند. کشور دانمارک جزء کشورهای عضو پیمان شینگن هستند. شما می ‌توانید با استفاده از ویزای این کشور به سایر کشورهای عضو این پیمان نیز سفر کنید. افراد متقاضی اخذ این نوع ویزا باید مدارک عمومی و کلی مرتبط با اخذ ویزا را به سفارت ارائه دهند و مابقی مراحل اخذ ویزا را طی نمایند.

ویزای توریستی دانمارک

مراحل اخذ ویزای توریستی دانمارک

برای انجام مراحل دریافت ویزای توریستی کشور دانمارک باید به سفارت این کشور مراجعه نمایید که به دلیل عدم وجود سفارت کشور دانمارک در ایران امور اخذ ویزا از طریق سفارت فنلاند پیگیری می شود. برای تعیین وقت سفارت دانمارک می توانید از طریق مجموعه ما اقدامات لازم را انجام دهید. حضور فرد متقاضی در وقت سفارت تعیین شده الزامی است و عدم حضور می تواند روند رسیدگی به درخواست صدور ویزا را با مشکل مواجه کند.

در این روز مصاحبه و مراحل مربوط به انگشت نگاری انجام خواهد شد و پس از آن باید منتظر دریافت نتیجه باشید. از مهم ترین مراحل دریافت ویزای توریستی دانمارک، ترجمه مدارک مربوطه است، عدم ارائه ترجمه می تواند روند رسیدگی به درخواست شما را دچار اختلال کند. مد نظر داشته باشید که ترجمه توسط دارالترجمه های رسمی انجام پذیرد و زبان های مورد تایید این کشور برای ترجمه مدارک ویزا شامل زبان سوئدی، فنلاندی و انگلیسی می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی دانمارک

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای توریستی دانمارک بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانمارک می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی دانمارک

دعوتنامه توریستی دانمارک

یکی از مدارک مهمی که در اخذ ویزای توریستی دانمارک می تواند تا حد بسیار زیادی در دریافت آن به شما کمک کند، دعوتنامه توریستی دانمارک می باشد. دعوتنامه درواقع نامه ‌ای است که از طرف خویشان و یا خانواده شما در کشور مقصد و یا ارگان و شرکتی خاص که قصد دعوت شما را دارد، به شما داده می ‌شود. دعوتنامه درواقع ضمانتی است که از طرف فرد یا گروهی در کشور مقصد برای فرد موردنظر ارسال می شود، تا نسبت به دادن ویزا و مهیا کردن شرایط اقامت برای فرد تسهیلاتی قائل شوند.

قطعا دعوتنامه تضمینی برای اخذ ویزای دانمارک نیست، اما یک مدرک بسیار مهم برای اخذ روادید توریستی دانمارک می باشد. مواردی که باید در دعوتنامه درج شوند، شامل اطلاعات هویتی دعوت کننده و دعوت شده، دلایل و انگیزه های سفر به کشور دانمارک، مدت اقامت و … باشند. در صورت لزوم فرد دعوت کننده باید در دعوتنامه درج کند که می تواند مخارج شما در سفر به دانمارک را تامین کند و محل اقامت مناسبی برای شما فراهم آورد.

هزینه اخذ ویزای توریستی دانمارک

جهت اخذ ویزای توریستی دانمارک با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت خواهد شد. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای توریستی از هزینه اخذ ویزای توریستی دانمارک از آژانس مسافرتی معتبر یا سایت سفارت دانمارک اطلاع پیدا کنید. هزینه ویزا برای انجام اموری از قبیل مصاحبه، انگشت نگاری، دریافت مدارک، بررسی مدارک، صدور ویزا و… دریافت می شود. بخشی از هزینه های ویزای توریستی دانمارک مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید.

توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای توریستی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای توریستی دانمارک، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود. سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت خانه دانمارک از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزای توریستی دانمارک برحسب یورو پرداخت می شوند. هزینه دریافت ویزای توریستی چیزی حدود 60 یورو برای افراد بزرگسالی است که بیشتر از 12 سال سن دارند و 35 یورو برای کودکان بین 6 تا 12 سال می باشد. برای کودکان زیر 6 سال هزینه صدور ویزا رایگان است.

بهترین زمان دریافت ویزای توریستی دانمارک

بهترین زمان برای درخواست روادید توریستی دانمارک یک الی یک ماه و نیم قبل از زمان سفرتان اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی مراحل اخذ ویزای توریستی شما طی شود. با توجه به اینکه زمان بررسی مدارک از طریق سفارت دانمارک حدودا دو هفته الی 20 روز کاری زمان می برد، بنابراین اگر مشکلی نبوده و مدارک کامل و دقیق باشد با صدور ویزای توریستی دانمارک موافقت می شود.

بهترین زمان دریافت ویزای توریستی دانمارک

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی دانمارک

به طور معمول ویزایی که صادر می شود جهت سفر و بازدید از دانمارک می باشد. ویزای توریستی دانمارک چون از نوع ویزای کوتاه مدت محسوب می شود به طور معمول حدود 90 روز اعتبار دارد و تا قبل از پایان یافتن اعتبار ویزای باید کشور را ترک کنند و به کشور خود بازگردند.

سفارت کشور دانمارک در ایران

سفارت کشور دانمارک در کشور ایران وجود دارد. شما با مراجعه به سفارت این کشور در تهران می ‌توانید نسبت به مصاحبه و تحویل مدارک اخذ ویزای خود اقدام کنید. آدرس و راه‌ های ارتباطی با سفارت کشور دانمارک در قسمت زیر آورده شده است.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *