مدارک لازم برای اخذ ویزا ی دانمارک چیست؟ شرایط دریافت ویزای دانمارک کدام است؟ ویزای دانمارک با چه اهدافی صادر می شود؟ در صورتی که قصد سفر به دانمارک را دارید و می خواهید از شرایط و مدارک اخذ ویزا مطلع شوید و اطلاعات جامعی در این باره به دست بیاورید با ما در ادامه ی این مقاله همراه باشید.

[aparat id=’kGotY’]

ویزای دانمارک

ویزا برگه ای است که از جانب کشور مقصد صادر می شود و در واقع نشان می دهد که با ورود فرد به آن کشور موافقت شده است ویزا باید به گذرنامه الصاق شود البته اخذ ویزا به معنای اجازه ی صد در صدی یک کشور برای ورود به خاکش نیست و ممکن است افسران مهاجرت بنا به دلایلی مانع از ورود فرد به کشور شوند.

در بعضی مواقع کشور مقصد برای اینکه اجازه دهد مسافران خارجی وارد کشورش شوند از آن ها درخواست ویزا می کند و در بعضی اوقات بر اساس قرار داد، بعضی کشورها اتباع یکدیگر را از ارائه ی ویزا معاف می کنند پس لازم است قبل از ورود به کشور مقصد اطمینان حاصل کنید که آیا ورود شما به آن کشور نیازمند داشتن ویزا می باشد یا خیر.

ویزا بر اساس هدف سفر و اجازه ی تعداد دفعات ورود به کشور دانمارک به چند دسته تقسیم می شود.

ویزای دانمارک

انواع ویزای دانمارک

به طور کلی ویزا انواع مختلفی دارد و نوع آن با توجه به هدف مسافر از سفر به کشور مقصد مشخص می شود در بیشتر ویزاها تاریخ شروع سفر ، پایان سفر و مدت زمان حضور شخص در کشور مقصد درج می شود و مسافر باید طبق این زمانبدی برنامه ی سفر خود را پیش ببرد.

ویزای کاری، ازدواج، تحصیلی،توریستی و درمانی برخی از رایج ترین انواع ویزا هستند در ادامه ی مقاله به معرفی انواع ویزا و نحوه تعیین وقت سفارت دانمارک خواهیم پرداخت.

ویزای دانمارک براساس تعداد دفعات ورود به کشور 

ویزا از نظر تعداد دفعات ورود و خروج از کشور به چند دسته تقسیم می شود.

ویزای یک بار ورود دانمارک 

با توجه به مدت اعتبار ویزا  شخص با داشتن ویزای یک بار ورود اجازه دارد یک بار به کشور مقصد سفر کند.

به عنوان مثال با داشتن ویزای یک بار ورود دانمارک در مدت زمان شش ماه اگر شخصی زودتر از اتمام اعتبار ویزا یعنی زودتر از شش ماه از کشور خارج شد دیگر اجازه ی ورود به کشور را نخواهد داشت.

ویزای دوبار ورود دانمارک

با داشتن ویزای دانمارک از نوع دوبار ورود می توانید در مهلت تعیین شده دو بار به کشور وارد شوید به عنوان مثال بعد از وارد شدن به کشور دانمارک می توانید از این کشور خارج شده و در صورتی که اعتبار ویزای شما به اتمام نرسیده است دوباره وارد کشور دانمارک شوید.

ویزای چندبار ورود دانمارک

این ویزا به شخص اجازه ی ورود به کشور را به دفعات زیاد می دهد به عنوان مثال با داشتن ویزای چند بار ورود دانمارک به مدت سه ماه شخص می تواند در این بازه ی زمانی به دفعات و بدون داشتن هیچ محدودیتی از این کشور خارج شده و مجددا وارد آن شود.

ویزای چندبار ورود دانمارک

مراحل لازم برای اخذ ویزای دانمارک

باید در ابتدا از سفارت کشور مقصد وقت مصاحبه بگیرید و با تهیه ی مدارک مورد نیاز که با توجه به نوع ویزای شما متفاوت خواهد بود برای مصاحبه ی حضوری در سفارت آماده شوید.

برای اخذ ویزا باید شش هفته قبل از زمان سفر اقدام کرده و به سفارت مراجعه کنید. توجه داشته باشید ویزای شینگن دانمارک اعتباری سه ماهه دارد و شما در این بازه ی زمانی اجازه ی کار کردن در کشور دانمارک را نخواهید داشت.

تمدید ویزای دانمارک

توصیه می شود فرد متقاضی حداکثر مدت اقامت خود را هنگام درخواست ویزا درنظر داشته باشد تا دیگر نیازی به تمدید آن پیدا نکند چرا که تمدید ویزا فقط با دلایل کافی از قبیل کاری، شخصی، پزشکی و اثبات این دلایل امکان پذیر خواهد بود در غیر این صورت شما مجبور به خروج از کشور دانمارک خواهید بود.

هزینه اخذ ویزای دانمارک

برای کودکان زیر 6 سال رایگان وبرای کودکان 6 تا 11 سال 40 دلار و برای بزرگسالان بالای 11 سال هفتاد دلار می باشد.

هزینه اخذ ویزای دانمارک

ترجمه ویزای دانمارک

برای دریافت ویزای دانمارک فرد متقاضی باید تمامی مدارک خود را به همراه ترجمه ی آن ها با مهر دارالترجمه که نشان دهنده ی اعتبار و رسمی بودن مدارک می باشد به افسر سفارت ارائه دهد.گاهی لازم است برای مدارکتان تاییدیه دادگستری بگیرید.

شخص متقاضی باید مدارکی ارائه دهد که ثابت می کند فرد تصمیم دارد به کشور خودش بازگردد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای دانمارک

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانمارک به شرح ذیل می باشد:

1.      تکمیل فرم درخواست ویزا

2.     یک قطعه عکس 5/3*5/4  جدید با زمینه ی سفید و تمام رخ

3.     اصل و ترجمه ی شناسنامه به همراه کپی از تمامی صفحات

4.     اصل و کپی گذرنامه با حداقل یک سال اعتبار به همراه گذرنامه و ویزاهای قبلی

5.     اصل سند ازدواج یا طلاق

6.     اصل و ترجمه ی سند رسمی و کپی رنگی از سند در صورت اقامت همسر در کشور دانمارک

7.      کپی گواهی تغییر نام در صورت تغییر نام فرد دعوت کننده

8.     گواهی اشتغال به تحصیل یا گواهی اشتغال به کار برای محصلین یا شاغلین به زبان انگلیسی

9.     در صورت بازنشستگی ارائه ی اصل و کپی کارت بازنشستگی به همراه ترجمه ی آن یا حکم بازنشستگی و آخرین فیش حقوقی

10.پرینت گردش حساب بانکی در سه ماه اخیر به همراه مهر و امضای بانک

11.  اصل مدارک برای اثبات نسبت خانوادگی با دعوت کننده

12. کپی گذرنامه ی فرد دعوت کننده که بر روی آن شماره پرسنلی یا خارجی درج شده باشد(UDL/CPR)

13. افرادی که قبلا به دانمارک سفر کرده یا درخواست ویزای این کشور را داشتند در صورت مثبت یا منفی بودن پاسخ باید اصل و کپی ویزای قبلی را به سفارت ارائه دهند.

14. ارائه ی دعوت نامه ی جدید همراه با اطلاعاتی مثل نام و نام خانوادگی، تلفن، ایمیل، آدرس، شماره پرسنلی، مدت حضور در دانمارک وتامین هزینه های مالی شخص دعوت شونده در صورتی که دعوت نامه را آنلاین دریافت کردید حتما کد دعوت نامه و پرینت را همراه خود داشته باشید.

15. پاکت پستی به همراه نام و آدرس فرد متقاضی همراه با تمبر الصاق شده به آن

16. اصل بیمه ی مسافرتی با اعتبار حداقل 30000 یورو و مدت زمان اقامت در دانمارک یا در محدوده ی شینگن

بعد از اینکه مدارکتان آماده شد می توانید برای درخواست وقت مصاحبه با سفارت تماس بگیرید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک

از آن جایی که دانمارک پنجمین رتبه را از لحاظ علمی در دنیا به خود اختصاص داده است و به دلیل بالا بودن سطح آموزشی دانشگاه های این کشور افراد زیادی علاقه مند به ادامه ی تحصیل در کشور دانمارک هستند و می توانند با اخذ ویزای تحصیلی این کشور به راحتی علاوه بر تحصیل به صورت پاره وقت مشغول کار شوند.

در صورت بالا بودن نمرات، دانشجویان مقطع کارشناسی می توانند بدون آزمون به مقطع کارشناسی ارشد راه پیدا کنند تسلط به زبان انگلیسی برای ارائه ی پایان نامه الزامی است.

هزینه های تحصیل در این کشور با توجه به مقطع آن متفاوت خواهد بود همانطور که قبلا هم بیان کردیم دانشجو می تواند به صورت پاره وقت کار کند و بخشی از هزینه های خود را تامین کند ولی باید حدود 10000 تا 12000 کرون در سال پرداخت کرد.

البته افرادی که به زبان دینش مسلط هستند می توانند به صورت رایگان در این کشور تحصیل کنند و افرادی که مدرک آیلتس دارند با کسب نمره ی بالا می توانند 5/6 کمک هزینه ی تحصیلی دریافت کنند.

کسانی که ویزای تحصیلی دانمارک را دریافت کرده اند می توانند اقامت و تابعیت این کشور را به دست آورند.

ویزای کاری دانمارک

گرین کارت دانمارک یکی از روش های اخذ ویزای کاری این کشور است که در طرح گرین کارت به فرد متقاضی ویزای کاری برای پیدا کردن کار در دانمارک داده می شود.و فرد می تواند به کاری با دستمزد یا بدون حقوق در دانمارک مشغول شود اما اجازه ی کار به صورت خویش فرما را ندارد.

یعنی با داشتن اقامت تحت گرین کارت فرد احتیاجی به دریافت ویزای کاری به صورت جداگانه ندارد.

برنامه ی گرین کارت امتیاز بندی دارد و بستگی دارد که فرد در شغل سطح بالایی باشد یا نباشد و بر این اساس به او امتیاز داده می شود داشتن مهارت زبانی و تسلط به زبان دانمارکی یکی از شرایط برای پیدا کردن کار است.

ویزای پزشکی دانمارک

به طور کلی برای اخذ ویزای پزشکی باید ثابت کنید که درمان بیماری در کشور دانمارک و استفاده از تجهیزات و پزشکان این کشور امکان پذیر است البته باتوجه به امکانات بالای درمانی در کشورهایی مثل انگلیس و آلمان کمتر کسی تقاضای ویزای درمانی برای کشور دانمارک را دارد.

دانمارک مانند سایر کشورهای حوزه ی شینگن عمل می کند و برای دریافت ویزای این کشور باید از طرف پزشک معالج و بیمارستانی در دانمارک که قرار است ادامه ی درمان بیمار را برعهده بگیرند نامه ای که نشان دهنده ی تاریخ آغاز و طول مدت درمان می باشد به سفارت تحویل داده شود. در این مدت فرد بیمار باید زیر پوشش بیمه ی درمانی مسافرتی باشد.

ویزای پزشکی دانمارک

ویزای ازدواج دانمارک

اخذ ویزای ازدواج کشور دانمارک برای دریافت اقامت دائم این کشور کار ساده ای نیست و به دلیل زیاد شدن ازدواج های سوری سخت گیری های زیادی در این مسئله می شود برای همین  نیاز به ارائه ی مدارکی دارد که نشان دهد شهروند دانمارکی قادر است هزینه های فرد متقاضی را تامین کند در صورتی که شخص دعوت کننده شهروند نباشد باید مدارک دیگری که نشان دهنده ی ارتباط و آشنایی در طول چند سال گذشته است ارائه دهد.

برای درخواست ویزای ازدواج باید در ابتدا فرم درخواست ازدواج با سیتیزن دانمارکی را تکمیل کنید و شناسنامه ی شخص و ارائه ی مدرک تجرد یا در صورت ازدواج قبلی گواهی طلاق یا فوت همسر را به سفارت تحویل دهید.

در صورتی که موفق به اخذ ویزای ازدواج نشدید می توانید با دریافت ویزای تحصیلی دانمارک وارد این کشور شوید و در طول تحصیل با یک شهروند دانمارکی ازدواج کرده و اقامت بگیرید.

ویزای توریستی دانمارک

از آن جایی که کشور دانمارک جزء کشورهای عضو پیمان شینگن است چنانچه شخصی از کشورهای عضو شینگن ویزا دریافت کرده باشد می تواند در طول مدت ویزای شینگن خود ، ویزای دانمارک هم داشته باشد همچنین در صورت اخذ ویزای دانمارک می تواند به کشورهای حوزه ی شینگن سفر کند البته اگر ویزای شما از سوی سفارت دانمارک صادر شده باشد باید ابتدا وارد کشور دانمارک شود و بعد از آن می تواند به سایر کشورهای عضو حوزه ی شینگن سفر کند.

ویزای توریستی دانمارک

آدرس سفارت دانمارک در تهران

آدرس سفارت دانمارک: خیابان شریعتی بعد از پل صدر کوچه ی هدایت کوچه ی دشتی پلاک 10

متقاضیان می توانند از روز دوشنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح تا 12 به این آدرس مراجعه کنند. زمان پاسخ گویی به تماس های تلفنی روزهای یکشنبه تا پنج شنبه می باشد.

آدرس کارگزاری سفارت دانمارک: خیابان شهید بهشتی بعد از تقاطع سهروردی پلاک 145 ساختمان نگین پرواز

تلفن تماس : 88178829(021)

ایمیل : info@denmark-visa-iran.com

تمامی درخواست ها و امور مربوط به ویزا توسط کارگزاری سفارت دانمارک انجام می شود شما باید قبل از مراجعه ی حضوری وقت بگیرید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *