کشور دانمارک از جمله کشور های صنعتی و پیشرفته قاره اروپا می باشد. این کشور با داشتن مساحتی در حدود 43 هزار کیلومتر مربع 134 امین کشور دنیا از لحاظ وسعت است. این کشور عضو اتحادیه اروپا است و جزو کشور های عضو پیمان شینگن نیز می باشد. تنها کشوری که با کشور دانمارک دارای مرز مشترک می باشد کشور آلمان است. هر ساله نمایشگاه های مختلفی در این کشور برگزار می شود که بازدید کنندگان مختلفی را از سراسر دنیا به این کشور می کشاند. به همین دلیل اخذ ویزای نمایشگاهی دانمارک دارای محبوبیت خاصی میان گردشگران می باشد. جمعیت کشور دانمارک در حدود 5.5 میلیون نفر تخمین زده می شود. اخذ ویزای نمایشگاهی دانمارک فرصت مناسبی برای بازدید از جاذبه های طبیعی و تاریخی این کشور است.

آب و هوای کشور دانمارک همانند سایر کشور های اروپایی بسیار خنک و معتدل می باشد. این کشور جزو مناطق سرسبز قاره اروپاست و میانگین بارشی بالایی دارد. پایتخت کشور دانمارک شهر کپنهاگ است که بیشتر جاذبه های گردشگری این کشور در این شهر قرار دارد. مردم کشور دانمارک اکثرا دارای دین مسیحیت پروتستان می باشند.  بیشتر مردم این کشور به زبان دانمارکی صحبت می کنند اما زبان های دیگری مانند آلمانی نیز در برخی از نقاط این کشور رایج است.

ویزای نمایشگاهی دانمارک

کشور دانمارک نیز همانند بسیاری از کشور های دنیا دارای ویزا های مختلفی می باشد. ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای کاری و ویزای تحصیلی از جمله آن ها می باشد. اخذ ویزای نمایشگاهی دانمارک نیز به اخذ دعوت نامه ارتباط دارد. البته در بیشتر اوقات بدون این مدرک نیز می توان وارد خاک این کشور شد. ویزا های توریستی و کاری نیز از جمله دیگر ویزا های محبوب کشور دانمارک می باشند که در مدت زمان کوتاهی ارائه می شوند. با توجه به عضویت این کشور در پیمان شینگن شما با اخذ ویزای این کشور امکان بازدید از سایر کشور های عضو این پیمان را پیدا خواهید کرد.

ویزای نمایشگاهی دانمارک

کشور دانمارک یکی از مهم ترین کشورها برای برگزاری جشنواره ها و نمایشگاه های صنعتی مختلف می باشد. این نمایشگاه ها در دانمارک در زمان های مختلف برگزار می شود. هر ساله افراد زیادی با ویزای نمایشگاهی دانمارک برای بازدید و شرکت در این نمایشگاه های جذاب حضور پیدا می کنند. شهر کپنهاگ معمولا مهم ترین مکان برای برگزاری بسیاری از نمایشگاه های این کشور محسوب می شود. این نمایشگاه ها با توجه به کیفیت بالا و شرایط برگزاری مناسب بهترین موقعیت برای فعالان صنعتی ایرانی است تا اطلاعات و دانش خود را در زمینه های مختلف در این نمایشگاه ها بالا ببرند. اخذ ویزای نمایشگاهی دانمارک فرصت مناسبی برای بازدید از زیبایی های مختلف این کشور می باشد.

مراحل اخذ روادید نمایشگاهی دانمارک

افراد متقاضی در ابتدا باید فرم درخواست ویزا را دانلود کنند و سپس به طور دقیق فرم را پر نمایند و از آن برای خود یک پرینت بگیرند و امضا کنند. بعد از آن توسط آژانس مسافرتی معتبر وقت سفارت دانمارک رزرو کنند تا روز مصاحبه حضوری شان مشخص شود. روز مصاحبه در سفارت دانمارک آفیسر مربوطه با شما صحبت می کند و از هدف سفرتان مطلع می شود و در پایان برای شما انگشت نگاری ‌های اولیه را انجام می دهند. البته توجه داشته باشید که انجام مقدمات یاد شده، به منزله جواز تأیید برای اخذ ویزای دانمارک، نخواهد بود بلکه بعد از چند روز جواب درخواست تان اعلام می شود که آیا ویزا صادر می شود یا خیر.

دعوتنامه نمایشگاهی دانمارک

دعوتنامه نمایشگاهی باید در میان مدارک دریافت ویزای نمایشگاهی دانمارک باید وجود داشته باشد. در حال حاضر برای بازدید یا فعالیت در نمایشگاه های کشور دانمارک نیاز به دعوتنامه نمایشگاهی می باشد. این دعوتنامه دلیلی برای اخذ قطعی ویزا نمی باشد بلکه تسریع کننده روند درخواست ویزا محسوب می شود. دعوتنامه نمایشگاهی معمولا توسط کمیته اجرایی نمایشگاه برای افراد یا شرکت های مختلف صادر می شود و به آنها اجازه حضور در نمایشگاه را می دهند. برای اخذ دعوتنامه فرد متقاضی یا شرکت مورد نظر باید با استفاده از راه های ارتباطی معتبر با شرکت های میزبان یا مدیریت نمایشگاه ارتباط برقرار کرده و نسبت به اخذ آن اقدام کند. دعوتنامه نمایشگاهی دانمارک با توجه به نمایشگاه های سطح بالا می تواند گزینه مناسبی برای اخذ این دعوت نامه و اخذ ویزا باشد.

دعوتنامه نمایشگاهی دانمارک

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای نمایشگاهی دانمارک

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای نمایشگاهی دانمارک  بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانمارک  می توان به موارد زیر اشاره کرد.

هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی دانمارک

برای دریافت ویزای  با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت می کنند. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای نمایشگاهی دانمارک  از هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی دانمارک  اطلاع پیدا کنید. بخشی از هزینه های ویزای نمایشگاهی دانمارک مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای نمایشگاهی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد

به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای نمایشگاهی دانمارک ، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود.  سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت دانمارک  از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزای نمایشگاهی دانمارک برحسب یورو پرداخت می شوند. هزینه انواع ویزا های دانمارک برای تمامی متقاضیان در هر بعد زمانی متغیر می باشد. این میزان هزینه برای کودکان دارای سن بین 6 تا 12 مطمئنا کمتر می باشد. برای کودکان زیر 5 سال نیز نیازی به پرداخت هزینه نمی باشد.

بهترین زمان دریافت روادید نمایشگاهی دانمارک

معمولا بین یک ماه تا سه ماه قبل از زمان برپایی نمایشگاه باید برای دریافت ویزای دانمارک  اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی روند اخذ ویزای شما طی شود و شما بتوانید در زمان معین شده در نمایشگاه شرکت کنید. با توجه به اینکه در زمان های نزدیک به تاریخ برگزاری نمایشگاه درخواست اخذ ویزا بیشتر می شود سعی کنید چند ماه قبل از برگزاری نمایشگاه اقدام کنید. دقت کنید که مدت زمان بین دریافت ویزا و برگزاری نمایشگاه مورد نظر نباید بیشتر از 9 ماه طول بکشد.

بهترین زمان دریافت روادید نمایشگاهی دانمارک

مدت زمان اعتبار ویزای نمایشگاهی دانمارک

به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای نمایشگاهی کشور دانمارک  برای بازدید از نمایشگاه های بین المللی این کشور صادر می گردد، و البته حدودا ۱۴ روز اعتبار دارد، در ضمن مدت زمانی هم که برای دریافت ویزای نمایشگاهی دانمارک  لازم است در صورتی که مدارک شما بدون نقص باشد در حدود ۱۰ روز خواهد بود برای این که به موقع در نمایشگاهی حضور پیدا کنید بهتر است که زودترین زمان ممکن را برای دریافت ویزای نمایشگاهی دانمارک  اقدام نمایید.

سفارت کشور دانمارک در ایران

آدرس و راه های ارتباطی با سفارت کشور دانمارک در قسمت زیر آورده شده است.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *