دانمارک کشوری در منطقه اسکاندیناوی است. این کشور شرایط جغرافیایی بسیار خوبی دارد و همین عامل باعث شده که دانشگاه‌های معتبر، کسب و کار مناسب و در نهایت شرایط خوبی برای زندگی در این کشور فراهم شود. این کشور در شمال قاره اروپا واقع شده است و جمعیتی بالغ بر 6 میلیون نفر دارد. هر ساله افراد زیادی با اهداف مختلف تجاری، تحصیلی، گردشگری، بازدید از خانواده و غیره  به این کشور سفر می ‌کنند. بنابراین داشتن اطلاعاتی درباره انواع ویزاها و شرایط اخذ آن ها، می‌ تواند به شما کمک بزرگی کند تا مراحل دریافت ویزا را با سرعت و دقت بیشتری انجام دهید. شما می‌توانید برای بازدید از کسب و کارهای این کشور ویزای تجاری دانمارک را دریافت کنید.

تجارت و اقتصاد کشور دانمارک

پایتخت کشور دانمارک کپنهاگ است. کشور دانمارک جزء کشورهای مرفه و بسیار خوب جهان است که از شرایط اقتصادی و تجاری بسیار خوبی بهره‌مند است و به همین دلیل مورد توجه مهاجران زیادی قرار گرفته است و افراد مختلفی برای تهیه ویزای این کشور اقدام می‌کنند. این کشور در رتبه اول جهان از نظر درآمد سالانه قرار گرفته است. اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که به قصد تجارت می ‌خواهید وارد کشور دانمارک شوید، باید درباره شرایط اخذ ویزای این کشور و قوانین مربوط به آن اطلاعاتی داشته باشید.

ویزای تجاری دانمارک

مهم ‌ترین نکته قبل از سفر به دانمارک دریافت ویزای این کشور است. ویزای دانمارک در انواع مختلفی برای اهداف گوناگون صادر می‌شود که یکی از این ویزاها، روادید تجاری دانمارک است. شاید ندانید که به ویزای دانمارک ویزای بازرگانی نیز گفته می ‌شود. این ویزا معمولا کوتاه مدت صادر می شود. هدف اصلی در دریافت ویزای تجاری دانمارک، بازدید از طرح های تجاری و کسب و کارهای موجود در کشور دانمارک است. ضمناً اشخاصی که نماینده های شرکت های دانمارکی هستند، نیز می توانند برای انجام امور کاری از ویزای دانمارک استفاده کرده و به این کشور سفر کنند.

کسانی که قصد دارند به منظور ایجاد کسب و کار یا توسعه کسب و کار قبلی خود به کشور دانمارک سفر کنند، می‌توانند از ویزای تجاری دانمارک استفاده کنند. یکی از مهم‌ترین مدارک برای دریافت روادید تجاری دانمارک داشتن یک دعوتنامه معتبر از طرف شرکت دانمارکی است.  بنابراین در تهیه دعوتنامه دقت زیادی به خرج دهید تا بتوانید سریع ‌تر ویزای خود را دریافت کنید. کشور دانمارک یکی از مرفه ترین کشورهای دنیا می باشد و از نظر سرانه درآمد جزء کشورهایی میباشد که بالاترین درآمد سرانه را در جهان دارند . بنابراین می توان گفت که این کشور از نظر این که نیاز به سرمایه گذاری خارجی در اقتصاد خود داشته باشد بی نیاز می باشد.

مراحل اخذ ویزای تجاری دانمارک

معمولا مراحل دریافت ویزاهای دانمارک روند مشابهی دارد. اما در جزئیات انواع آنها تفاوت هایی وجود دارد. برای دریافت ویزای تجاری دانمارک، لازم است ابتدا فرم درخواست ویزای تجاری را از سایت سفارت دانلود کرده و به طور کامل و دقیق پر کنید اگر فرم‌ های مربوط به دریافت ویزا به طور کامل و مشخص پر نشوند، درخواست ویزا ریجکت خواهد شد و مسئولیت آن ها بر عهده شخص متقاضی خواهد بود. بعد از آن از طریق آژانس مسافرتی اقدام به تعیین وقت سفارت دانمارک کنید. در مرحله بعد فرد باید مدارک مورد نیاز سفارت دانمارک را کامل آماده کنید. البته ممکن است سفارت در این هنگام مدارک بیشتری از فرد درخواست کند که باید آن ها را نیز ارائه دهید و کپی مدارک باید روی برگه A4 باشد.

در روز مصاحبه حتماً با لباس موجه حضور پیدا کنید و به سؤال هایی که از شما پرسیده می شود با دقت و صداقت پاسخ دهید.  دقت کنید که مصاحبه حضوری اهمیت زیادی در مراحل اخذ ویزا شما دارد. اگر به موقع در محل سفارت دانمارک حضور پیدا نکنید، نوبت مصاحبه خود را از دست خواهید داد و سفارت بر اساس نوبت‌ های موجود دوباره وقت دیگری را برای شما تعیین خواهد کرد. پس از آن هزینه ویزای دانمارک را پرداخت کرده و بعد از انجام مصاحبه منتظر قبولی یا رد شدن ویزا باشید سفارت با انجام مصاحبه و بررسی مدارک بعد از گذشت یک بازه زمانی نتیجه را اعلام خواهد کرد، در صورتی که مشکلی نباشد ویزای تجاری صادر خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تجاری دانمارک

همانطور که می دانید روادید تجاری دانمارک برای تاجران و صاحبان کسب و کار صادر می شود. برای اخذ این ویزا به حداقل مدارک زیر احتیاج می باشد که در این بخش به آنها اشاره می کنیم:

تاثیر دعوتنامه برای اخذ ویزای تجاری دانمارک

داشتن دعوتنامه تجاری در دریافت ویزای تجاری دانمارک الزامی می باشد. در این دعوتنامه تجاری در رابطه با ارتباط بازرگانی فرد با شرکت دانمارکی و نحوه تأمین هزینه هایی مثل اقامت و هتل باید توضیحاتی ارائه شود. ارائه دعوتنامه ای از یک شرکت دانمارکی می باشد که این دعوتنامه باید دارای شرایطی باشد، تا سفارت دانمارک جهت صدور ویزا آن را قبول نماید. لازم به ذکر است که دعوتنامه تجاری میبایستی از شرکت دانمارکی مربوطه مستقیما به سفارت ارسال شود.

هزینه دریافت ویزای تجاری دانمارک

برای دریافت ویزای دانمارک مانند دیگر ویزاهای این کشور شما باید مبالغی را پرداخت کنید. امروزه با ایجاد راهکارهای سریع و دقیق به‌ راحتی می ‌توان از شرایط و قیمت ویزای دانمارک مطلع شد. در حال حاضر هزینه اخذ ویزای تجاری دانمارک برای خردسالان و کودکان کمتر از ده سال تقریبا نصف هزینه اخذ ویزا برای بزرگسالان می باشد. هزینه سفارت دانمارک برای ویزای دانمارک جهت بررسی مدارک 70  دلار آمریکا می باشد که صرف نظر از نتیجه ویزا قابل برگشت نمی باشد. و هچنین مبلغ 220 دلار آمریکا جهت درخواست ویزای بلند مدت تجاری کشور دانمارک دریافت می شود.

مدت اعتبار و تمدید روادید تجاری دانمارک

اخذ ویزای تجاری دانمارک به صورت معمول از ۲۰ روز تا یک ماه کاری به طول می انجامد. افراد متقاضی، ویزای تجاری را به صورت مدت ‌دار دریافت می کنند و می ‌توانند آن را طی دفعات مختلفی تمدید کنند. ویزای تجاری نوعی ویزای بلند مدت به شمار می رود که بیش از ۶ ماه معتبر خواهد بود. ویزای بلند مدت دانمارک معمولا به افرادی تعلق می ‌گیرد که پیش از این یک یا چند ویزای سینگل اروپا در پاسپورت خود ثبت کرده باشند و به کشور دانمارک سفرکرده‌ باشند.

سفارت کشور دانمارک در ایران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *