جمهوری چک یکی از کشورهای زیبای توریستی است که در مرکز قاره سبز اروپا قرار گرفته است، شهر پراگ پرجمعیت ترین شهر در این کشور شناخته شده است درحالیکه عنوان پایتخت را به همراه خود دارد. واحد پول رایج در این کشور کرونا است. در این کشور حدود 10 میلیون نفر زندگی می کنند. مردم کشور جمهوری چک با یکدیگر به زبان چکی صحبت می کنند این درحالیست که برای فعالیت های تجاری در این کشور بهتر است با این زبان اندکی آشنایی داشته باشید تا بتوانید ارتباط بهتری با کارفرمایان و شرکای خود بگیرید. این کشور اروپایی مساحتی بالغ بر 78 هزار کیلومتر مربع دارد. نوع حکومت این کشور از نوع جمهوری می باشد. برای دریافت ویزای تجاری جمهوری چک شما باید شرایطی را دارا باشید که در ادامه به معرفی و توضیح این شرایط می پردازیم.

تجارت و اقتصاد کشور جمهوری چک

جمهوری چک دارای نیروهای کار فوق العاده ای می باشد که همین امر باعث شده است تا صنعت در این کشور به سرعت پیشرفت کند و خیلی زود این کشور تبدیل به یکی از صنعتی ترین کشورهای قاره اروپا تبدیل شد. یکی از مهم ترین دلایل اقتصاد قوی جمهوری چک را می توان کشاورزی در این کشور دانست، کشاورزی در جمهوری چک بسیار رونق دار.

چرا که در این کشور سالانه میزان بارندگی بسیار زیاد می باشد، محصولات عمده ای که معمولا در این کشور کشت می شوند چغندر و جو است. کارخانه های کریستال نیز در این کشور بسیار به اقتصاد این کشور کمک می کنند و چندین کارخانه کریستال در جمهوری چک وجود دارد. صنعت گردشگری جمهوری چک نیز صنعت پر درآمدی برای این کشور می باشد، به طوری که سالانه تعداد زیادی توریست از این کشور و جاذبه های گردشگری آن دیدن می کنند.

ویزای تجاری جمهوری چک

ویزا به مجوز ورود، عبور یا اقامت برای مدتی معین در کشوری دیگر گفته می‌شود که از طرف مراجع قانونی برای دارنده پاسپورت صادر شده و در یکی از صفحه‌های آن درج می‌شود. ویزای تجاری چک یکی از انواع ویزاهای جمهوری چک می باشد که به منظور مقاصد تجاری گرفته می شود شما می توانید با دریافت این نوع از ویزا در جمهوری چک به فعالیت های تجاری و اقتصادی بپردازید. فعالیت های تجاری که شما می توانید با دریافت ویزای تجاری چک در این کشور انجام دهید بسیار گسترده هستند، این فعالیت ها ممکن است فقط یک جلسه کاری کوچک و یا به همکاری تجاری و اقتصادی بسیار بزرگ با یکی از شرکت های کشور جمهوری چک باشد.

مراحل اخذ ویزای تجاری جمهوری چک

معمولا مراحل دریافت ویزاهای جمهوری چک روند مشابهی دارد. اما در جزئیات انواع آنها تفاوت هایی وجود دارد. برای دریافت ویزای تجاری جمهوری چک، لازم است ابتدا فرم درخواست ویزای تجاری را از سایت سفارت دانلود کرده و به طور کامل و دقیق پر کرده و بعد از آن از طریق آژانس مسافرتی اقدام به تعیین وقت سفارت جمهوری چک کنید. در مرحله بعد فرد باید مدارک مورد نیاز سفارت جمهوری چک را کامل آماده کنید. پس از آن هزینه ویزای جمهوری چک را پرداخت کرده و بعد از انجام مصاحبه منتظر قبولی یا رد شدن ویزا باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تجاری جمهوری چک

همانطور که می دانید ویزای تجاری جمهوری چک برای تاجران و صاحبان کسب و کار صادر می شود. برای اخذ این ویزا به حداقل مدارک زیر احتیاج می باشد که در این بخش به آنها اشاره می کنیم:

تاثیر دعوتنامه برای اخذ ویزای تجاری جمهوری چک

دعوتنامه تجاری در واقع یکی از انواع گوناگون دعوتنامه های مسافرتی می باشد. داشتن دعوتنامه تجاری در دریافت ویزای تجاری جمهوری چک الزامی می باشد. این دعوتنامه تجاری به منزله شروع کار شما برای دریافت ویزای تجاری چک می باشد. به صورت کلی می توان گفت که دعوتنامه تجاری مدرکی است که نشان می دهد شما با مقاصد تجاری می خواهید به جمهوری چک سفر کنید. در داخل دعوتنامه نیز باید نوع رابطه تجاری که با شما دارد به صورت کامل ذکر شود و هم چنین باید مشخصات شما نیز به صورت کامل در داخل دعوتنامه ذکر شود.

دریافت دعوتنامه تجاری به منزله دریافت قطعی ویزای تجاری چک نیست بلکه شما تنها با دریافت این دعوتنامه مجاز هستید که اقدامات خود از قبیل تهیه مدارک مورد نیاز دریافت ویزای تجاری چک را انجام دهید و بعد از آن به سفارت این کشور مراجعه کنید، پس همواره توجه داشته باشید که با وجود دعوتنامه تجاری چک ممکن است باز هم موفق به دریافت ویزای تجاری چک نشوید. اولین شرط فرستنده دعوتنامه تجاری جمهوری چک این است که این فرد یا شرکت باید کارهای قانونی را در کشور چک انجام دهد و شرکتی غیر قانونی نباشد، دومین شرط این است که فرستنده این دعوتنامه تجاری باید شخصی حقوقی باشد و از طرف یک شرکت برای شما دعوتنامه را ارسال کند.

هزینه دریافت روادید تجاری جمهوری چک

برای دریافت ویزای جمهوری چک مانند دیگر ویزاهای این کشور شما باید مبالغی را پرداخت کنید. هزینه صادر شدن ویزای تجاری چک کمی بیشتر از هزینه صادر کردن سایر ویزاها می باشد. هزینه صادر شدن ویزای تجاری چک برای افراد مختلف مقدار متفاوتی می باشد.

در حال حاضر هزینه اخذ ویزای تجاری جمهوری چک برای خردسالان و کودکان کمتر از ده سال تقریبا نصف هزینه اخذ ویزا برای بزرگسالان می باشد. نحوه پرداخت هزینه شما می باشد که این هزینه به صورت پول رسمی در جهان یعنی یورو و یا دلار دریافت می شود و در صورتی که واحد پول دیگری را در اختیار دارید حتما باید آن را تبدیل به یکی از این دو واحد پول کنید. مبلغ اخذ ویزای تجاری چک ۶۰ یورو می باشد که نقدا باید پرداخت کنید.

مدت اعتبار و تمدید ویزای تجاری جمهوری چک

اخذ روادید تجاری چک به صورت معمول 2  الی 6 هفته کاری به طول می انجامد. افراد متقاضی، ویزای تجاری را به صورت مدت ‌دار دریافت می کنند و می ‌توانند آن را طی دفعات مختلفی تمدید کنند. ویزای تجاری نوعی ویزای بلند مدت به شمار می رود که بیش از ۶ ماه معتبر خواهد بود. ویزای بلند مدت جمهوری چک معمولا به افرادی تعلق می ‌گیرد که پیش از این یک یا چند ویزای سینگل اروپا در پاسپورت خود ثبت کرده باشند و به کشور جمهوری چک سفرکرده‌ باشند.

سفارت کشور جمهوری چک در ایران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *