رزرو وقــــــت

جمهوری چک

تماس رایگان برای مشاوره تخصصی :

کـارشـنـاسـان

امــــور ویــــزا و ســــــــفــــــــارت

خانم الوند

02126404990

آقای رحیمی

02126404991

خانم آتنا الوند

02141256422

در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.

از زبان مخاطبان

وقت سفارت

بشنوید

مخاطب 1

مخاطب 2

مخاطب 3

مخاطب 4

اطلاعات تماس با وقت سفارت

02141256422

تهران. میرداماد. خ مفتح جنوبی (نفت جنوبی). خ تابان پلاک 3 واحد 15
همه روزه - 9 صبح تا 5 عصر

وقت سفارت جمهوری چک

در این مطلب در مورد وقت سفارت جمهوری چک و روند دریافت ویزای آن برای ورود به خاک کشور جمهوری چک صحبت می‌کنیم. جمهوری چک از کشورهای مرکزی اروپا و عضو اتحادیه اروپاست ازاین‌رو عضوی از معاهده شینگن می‌باشد و برای ورود به خاک این کشور باید نسبت به  اخذ ویزای شینگن اقدام کنید.در ادامه این متن مدارک لازم جهت اخذ ویزا برای شما شرح داده می‌شود.

اطلاعاتی درباره وقت سفارت جمهوری چک

دریافت ویزا وقت سفارت جمهوری چک

پیش از هر چیز باید گفت برای گرفتن ویزای جمهوری چک باید نسبت به تعیین وقت سفارت جمهوری چک اقدام کنید. زیرا که در روز تعیین‌شده از طرف سفارت باید مدارک خود را به افسر مربوطه تحویل دهید. برای اخذ هر نوع ویزا باید مدارک موردنیاز همان ویزا را تهیه کنید البته لازم به ذکر است که برخی مدارک برای هر نوع ویزا یکسان است. بسیار بجاست که پیش از سفر هدف خود از سفر را مشخص کنید سپس برای دریافت وقت سفارت فنلاند اقدام کرده ویزای موردنظر خود را دریافت کنید. سپس با توجه به نوع ویزای خود مدارک را تهیه کنید. باید گفت که در زمان تهیه مدارک بسیار مهم است که دقت کافی را داشته باشید زیرا هر نوع نقصی در مدارک روند اخذ ویزای شمارا با مشکل مواجه خواهد کرد.

دریافت وقت سفارت جمهوری چک

کنسولگری جمهوری چک در محله فرمانیه تهران قرار دارد و اگر قصد دارید که به سفارت مراجعه کنید آدرس زیر را در نظر بگیرید:

فرمانیه، خیابان بوستان، کوچه نسترن، شماره 36

چنانچه قصد دارید از روش آنلاین برای تعیین وقت سفارت جمهوری چک استفاده کنید باید به سایت سفارت مراجعه کرده و از خدمات سایت استفاده کنید. امکان رزروقت سفارت جمهوری چک از طریق روش آنلاین برای متقاضیان فراهم‌شده. ساعات کاری سفارت از 8:30 صبح 16:30 عصر می‌باشد و شما می‌توانید در این ساعات به سفارت مراجعه کنید.

شماره تلفن: ۲۶۱۱۸۸۵۱

وقت سفارت جمهوری چک و ارتباط با بخش کنسولی

قسمت کنسولی سفارتخانه طی ساعات 9 الی 12 روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه پاسخگوی مراجعین می‌باشد، و بهتر آن است که از طریق ایمیل ذکرشده در سایت برای ارتباط با بخش کنسولی استفاده کنید. زیرا که هر بخش از ساعات کاری سفارت مخصوص به انجام کاری می‌باشد و  چنانچه طی مراجعه حضوری در زمان مناسب در سفارت نباشید کسی پاسخگوی شما نباشد.

وقت سفارت جمهوری چک و ارتباط با بخش کنسولی

ساعات فعالیت سفارت

چنانچه قصد دارید با بخش کنسولی سفارت برای دریافت ویزای جمهوری چک ارتباط برقرار کنید باید اطلاعات کافی از ساعات کاری این بخش داشته باشید تا دچار مشکل نشوید. در این بخش هرروز هفته مختص ارائه خدمات خاصی می‌باشد که در زیر عنوان‌شده است.

روزهای یکشنبه و کسانی است که وقت سفارت جمهوری چک را رزرو کرده‌اند

کسانی که قصد اخذ ویزای کوتاه‌مدت رادارند و رزروقت سفارت جمهوری چک را انجام داده‌اند قادر هستند در این روزبه سفارت مراجعه کنند. فقط باید توجه داشته باشید که بدون تعیین وقت سفارت جمهوری چک هرگز نمی‌توانید برای ارائه مدارک در سفارت حضورداشته باشید و درخواست خود را ارائه دهید بنابراین حتماً از پیش وقت بگیرید.هزینه ویزای شما باید به یورو پرداخت شود.

روزهای یکشنبه و کسانی است که وقت سفارت جمهوری چک را رزرو کرده‌اند

اشخاصی که متقاضی ویزای کوتاه‌مدت هستند و از پیش وقت سفارت جمهوری چک را دریافت کرده‌اند قادر هستند در این روزبه سفارت مراجعه کرده و برای کامل کردن مراحل اخذ ویزای خود اقدام کنند . همان‌طور که در بالا نیز ذکر شد بدون داشتن وقت سفارت جمهوری چک نمی‌توانید به سفارت مراجعه کرده و مدارک خود را تحویل دهید و اقدامات مربوطه را انجام دهید و اگر این عمل را انجام دهید بیهوده خواهد بود و انرژی و زمان خود را هدر داده‌اید.

روزهای پنجشنبه و کسانی است که وقت سفارت جمهوری چک را رزرو کرده‌اند

این روز نیز مخصوص اشخاصی است که متقاضی ویزای کوتاه‌مدت بوده و از پیش وقت سفارت جمهوری چک دریافت کرده‌اند..

روزهای سه‌شنبه و کسانی است که وقت سفارت جمهوری چک را رزرو کرده‌اند  :

این روز مخصوص کسانی است که قصد اخذ ویزای بلندمدت رادارند که باید با بخش کنسولی صحبت کنند، دقت کنید بدون رزروقت سفارت جمهوری چک هیچ‌گونه عملی مبنی بر رسیدگی به درخواست شما صورت نخواهد گرفت .

پرداخت هزینه در وقت سفارت جمهوری چک

زمانی که وقت سفارت جمهوری چک را دریافت می‌کنید باید در همان روز هزینه‌های مربوط به ویزای چک را نیز دریافت کنید، لازم به ذکر است که برای پرداخت این هزینه‌ها نمی‌توانید از کارت‌های اعتباری و بانکی استفاده کنید و باید با خود پول نقد به‌صورت یورو داشته باشید و سعی کنید که یورو کافی همراه داشته باشید.

نحوه درخواست وقت سفارت جمهوری چک

زمانی که تصمیم نهایی برای گرفتن ویزای کشور جمهوری چک را گرفتید باید نسبت به اخذ ویزای جمهوری چک اقدام کنید ، برای رزرو این وقت باید ایمیلی حاوی تمامی اطلاعات ذکرشده در زیر برای سفارت ارسال شود. آدرس ایمیل سفارت در سایت درج‌شده است.

 •  نام و نام خانوادگی شخص درخواست‌کننده اخذ وقت سفارت جمهوری چک.
 •  نوع ویزای درخواستی.
 •  هدف سفر و مدتی که قصد اقامت در خاک جمهوری چک را دارید.
 •  شماره تماس متقاضی.

میزان هزینه‌ای که باید در وقت سفارت جمهوری چک تعیین‌شده پرداخت نمایید:

هزینه ویزا برای افراد بالغ  60 یورو برای کودکان 35 یورو می‌باشد، لازم به ذکر است که منظور از کودکان افراد بین 6 تا 12 سال است

دریافت وقت سفارت جمهوری چک و توجه به نکات مهم

برای اینکه بتوانید مدارک خود را به افسر مربوطه در سفارت تحویل دهید باید وقت سفارت جمهوری چک را رزرو نمایید و هیچ‌وقت همراه ایمیل ارسالی به سفارت مدرک دیگری نفرستید. نکات دیگری وجود دارد که باید موردتوجه قرار گیرد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

زمان‌بندی بسیار مهم می‌باشد پس بجاست که حداقل 2 ماه پیش از سفر خود اقدام به رزروقت سفارت فنلاند نمایید.  چنانچه قصد سفر در فصول پر گردشگر و مسافر را دارید بجاست که بسیار زودتر از پیش نسبت به رزروقت سفارت جمهوری چک خود اقدام کنید، زیرا امکان دارد موفق قبه اخذ ویزای چک در زمان مطلوب خود نشوید و برنامه سفرتان دچار اختلال شود.

بین ساعات 9 تا 9:30 صبح در سفارت مختص کسانی است که نقص مدارک داشته‌اند و حال باید مدارک تکمیلی را به سفارت ارائه دهند. کسانی که برای دریافت پاسخ نهایی ویزای خود به سفارت مراجعه می‌کنند نیز باید طی همین ساعت در سفارت حضور پیدا کنند.

مدارک موردنیاز جهت تعیین وقت سفارت جمهوری چک

باید گذرنامه ایرانی خود را ارائه دهید.گذرنامه درخواست‌کننده باید حداقل 3 ماه اعتبار باقی‌مانده داشته باشد، دو صفحه سفید در گذرنامه الزامی می‌باشد.مدارک دیگری که باید ارائه شود کپی صفحه اصلی گذرنامه، و کپی ویزاهای پیشین ( بدون مهر ) و  همچنین گذرنامه‌های قبل می‌باشد.لازم به ذکر است نیازی نیست اصل ویزاهای پیشین خود را ارائه دهید فقط کافی است که کپی آن‌ها رابین مدارک خود داشته باشید.

فرم درخواست ویزای باید کاملاً پرشده و تایپ‌شده باشد و مهر نیز داشته باشد، دقت کنید که فرم را باید کاملاً پرکنید. فرم اشخاص زیر 15 سال باید توسط والدین و یا قیم آن‌ها تکمیل و امضا شود.فرم را از سایت سفارت جمهوری چک دانلود کنید.

عکس با پس‌زمینه سفید و در ابعاد 4*3 باید بین مدارکتان باشد و  همچنین این عکس نباید بیش از 6 ماه عمر داشته باشد. لازم به ذکر است هیچ‌وقت عکس را به فرم منگنه نکنید و با چسب مایع این کار را انجام دهید . در روز مصاحبه وقت سفارت جمهوری چک رزرو شده هزینه ویزا را نقدی و با یورو پرداخت کنید. گرفتن بیمه سفر نیز جزو مدارک مهم سفر می‌باشد و باید دارای اعتبار کافی تا پایان سفرتان باشد. اگر چنین نباشد حتماً دچار مشکل خواهید شد. باید دقت داشته باشید که برای ویزای مولتی باید بیمه مسافرتی مولتی نیز تهیه شود ، اگر این نکته رعایت نشود شما مجبور خواهید بود تمامی مراحل را از اول طی کنید که این به‌هیچ‌وجه مطلوب نمی‌باشد.

مدت‌زمان موردنیاز جهت تعیین وقت سفارت

برای گرفتن وقت سفارت چک حداقل به 2 ماه زمان نیاز خواهید داشت. بنابراین بسیار عاقلانه است که حداقل 60 روز پیش از سفر اقدام به این عمل کنید تا در زمان‌بندی خود دچار مشکل نشوید. باید توجه داشته باشید که به‌هیچ‌وجه هیچ مدرکی را ضمیمه ایمیل ارسالی به سفارت نکنید چون هیچ فایده‌ای نخواهد داشت.

توجه به تاریخ دعوت‌نامه هنگام اخذ وقت سفارت جمهوری چک

توجه به تاریخ دعوت‌نامه بسیار مهم می‌باشد زیرا اگر تاریخ دعوت‌نامه با تاریخ درخواست ویزای شما و سفرتان یکسان نباشد مطمئناً با مشکل روبرو خواهید شد. برای مثال اگر دعوت‌نامه شما سه هفته اعتبار داشته باشد وقت سفارت جمهوری چک شما برای یک ماه بعد باشد در آن زمان دعوت‌نامه شما دیگر اعتبار نخواهد داشت. برای اینکه با چنین مشکلی روبرو نشوید و مشکلی برای شما پیش نیاید از ارسال‌کننده دعوت‌نامه بخواهید که تاریخ دعوت‌نامه را تا دوماه پس از دریافت دعوت‌نامه توسط شما تنظیم کند.

توجه به تاریخ دعوت‌نامه هنگام اخذ وقت سفارت جمهوری چک

لیست مدارکی که بعد از تعیین وقت سفارت باید به سفارت تحویل شود:

 • رزرو بلیت هواپیما (رفت‌وبرگشت ، تنظیم‌شده با تاریخ ویزا و رزرو هتل)، این بلیت ها باید در روز مصاحبه بین مدارک شما باشد و درصورتی‌که بلیت هواپیما را رزرو نکردید درخواست ویزای شما پذیرفته نخواهد شد.
 • مدارک دال بر تمکن مالی ، این مدارک ضمانت شما برای پرداخت مخارج خود در کشور چک خواهد بود
 •  مدارکی دال بر تهیه محل اقامت در کشور مقصد، چنانچه دعوت‌نامه دارید باید شخص دعوت‌کننده مدارک محل اقامت شمارا ارائه دهد و اگر دعوت‌نامه ندارید باید رزرو هتل انجام دهید واچر هتل کانفرم شده را در بین مدارک خود داشته باشید.
 • مدارک گردش حساب بانکی 3 ماه اخیر که به تائید بانک محل حساب رسیده باشد الزامی می‌باشد.
 • گواهی ثبات اجتماعی و اقتصادی باید در بین مدارک شما وجود داشته باشد. افسر مسئول مصاحبه به این بخش مدارک توجه زیادی می‌کند پس در تهیه آن دقت کنید..
 • شناسنامه درخواست‌کننده به همراه ترجمه آن با مهر دارالترجمه .
 • صفحه اول دفترچه بیمه باید ترجمه‌شده و ترجمه نیز مهر دارالترجمه داشته باشد.
 • صفحه ابتدایی دفترچه بیمه نیز باید ترجمه گردد و حاوی مهر دارالترجمه باشد.
 •  داشتن سند مالکیت نیز شانس شمارا بالا خواهد برد.

مدرک دیگری نیز موردنیاز است و آن گواهی اشتغال به کار می‌باشد. برای  کارمندان بانک تهیه مدارک زیر در روز مصاحبه برای تحویل به افسر مربوطه الزامی است.

مقامات: در روز مصاحبه هنگام مراجعه به بخش کنسولی باید حکم انتصاب و پرینت آخرین حقوقتان را به همراه داشته باشید.

کارمندان: این افراد باید گواهی استخدام خود را با مدارک دیگر ارائه دهند. پرینت بانکی 3 ماه آخر حقوق ، مدارکی دال بر تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی بودن..

تاجران: تجار بعد از دریافت وقت سفارت جمهوری چک اسنادی همچون گواهی ثبت بازرگانی، گواهی بیمه درمانی شما

بازنشستگان: بازنشستگان باید گواهی دریافت مستمری خود را ارائه دهند..

دانش آموزان: چنانچه شخص متقاضی ویزا  زیر سن قانونی باشد باید اسناد تمکن مالی والدین و یا قیم خود را  ارائه دهد گواهی اشتغال به تحصیل و کارت دانش‌آموزی نیز می‌تواند مؤثر باشد.

افراد فاقد شغل:اشخاصی که شاغل نیستند و نمی‌توانند مدارک شغلی ارائه دهند باید اسنادی دال بر تمکن مالی خود ارائه دهند مانند سند ملک و یا زمین که می‌توانند بسیار  مؤثر باشند. این اسناد علاوه بر اینکه به سفارت وابستگی شما به کشورتان را به اثبات می‌رساند تمکن مالی شمارا نیز ثابت می‌کند..

وقت سفارت جمهوری چک و نکاتی که باید هنگام مراجعه در این زمان رعایت نمایید

وقت سفارت جمهوری چک و نکاتی که باید هنگام مراجعه در این زمان رعایت نمایید

 • لباس رسمی مرتب و آراسته بپوشید.
 • به سؤالات باصداقت کامل پاسخ دهید زیرا که افسر مربوطه درصورتی‌که به صداقت گفتار شما شک کند بدون تردید درخواست شمارا رد خواهد کرد.
 • جواب‌های کوتاه دهید و از توضیح اضافه بپرهیزید.
 • استرس نداشته باشید و آرامش خود را حفظ کنید.
 • تمامی مدارک خواسته‌شده متناسب با ویزای خود را به همراه داشته باشید و دقت کنید که نقص در مدارک روند صدور ویزای شمارا کند خواهد کرد و حتی ممکن است مجبور به انجام همه مراحل از ابتدا باشید.

ارائه دعوت‌نامه در وقت سفارت جمهوری چک

در روز مصاحبه دعوت‌نامه باید همراه شما باشد، زیرا که داشتن دعوت‌نامه شانس شمارا برای اخذ ویزا افزایش می‌دهد. مدارک شما باید از صحت کامل برخوردار باشد. افسر مصاحبه‌کننده در مورد هدف سفر شما سولاتی را خواهد پرسید و روی این مسئله حساسیت بخصوصی وجود دارد و اگر کوچک‌ترین تناقضی مشاهده شود ویزای شما تائید نخواهد شد. هدف سفر شما باید در دعوت‌نامه ذکر شود و همه مدارک باهم تطابق داشته باشد.

انواع ویزای چک:

 • ویزای تحصیلی.
 • ویزای توریستی.
 • ویزای تجاری.
 • ویزای کاری.

انواع ویزای چک:

خدماتی جهت تسهیل روند صدور ویزا و اخذ وقت سفارت جمهوری چک

چنانچه شما به دلیل مشغله کاری و یا هر دلیل دیگری زمان کافی برای رسیدگی به امور اخذ ویزای چک و یا وقت سفارت جمهوری چک را ندارید با ماتماس بگیرید و کار را به کارشناسان ما بسپارید. خدمات ما برای سریع‌تر انجام شدن مراحل صدور ویزا می‌باشد اما ناگفته نماند که در مراحلی شما باید در محل سفارت حضورداشته باشید. برای مثال در روز مصاحبه برای انجام مصاحبه و انگشت‌نگاری شخص متقاضی خود باید در سفارت حضورداشته باشد. همچنین باید چند ماه سریع‌تر برای تعیین وقت سفارت جمهوری چک اقدام کنید تا در زمان‌بندی سفر دچار مشکل نشوید

سفر خانوادگی

چنانچه با خانواده خود سفر می‌کنید باید به‌صورت جداگانه وقت سفارت جمهوری چک را رزرو کنید زیرا که احتمال تائید درخواست در این صورت بیشتر خواهد بود. کودکان برای صدور ویزا نیاز به تمکن والدین و رضایت‌نامه آن‌ها دارند که باید به تائید محضر رسیده باشد.

مشاورین مجموعه ما

در اینجا تمام نکات لازم برای دریافت وقت سفارت جمهوری چک برای شما شرح داده شد. چنانچه سؤال و یا ابهامی مانده با تماس با مشاورین ما می‌توانید از خدمات ما در ارتباط با وقت سفارت جمهوری چک ویزای چک برخوردار شوید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_column][/vc_column][vc_toggle title=”آیا در سفارت جمهوری چک هر کسی باید به صورت انفرادی درخواست وقت سفارت نماید ؟” style=”round_outline” color=”sky”]در پاسخ به این سوال باید گفت بله.
چون سفارت جمهوری چک برای هر شخص پرونده ایجاد میکنید به همین خاطر باید برای ورود به سفارت جمهوری چک حتما به صورت جداگانه وقت سفارت جمهوری چک را درخواست و اخذ نمود.[/vc_toggle][vc_toggle title=”چه مدارکی باید مورد تایید سفارت جمهوری چک برسد ؟” style=”round_outline” color=”sky”]برای اخذ ویزای جمهوری چک شما باید مدارک هویتی خود که شامل :
• شناسنامه
• کارت ملی
• پاسپورت
و مدارک مالی که شامل :
• نامه تمکن مالی
• نامه گردش حساب
• سهام شرکت
و اسناد ملکی شامل :
• سند منزل
• سند مغازه
• سند زمین
را به همراه داشته باشید.[/vc_toggle][vc_toggle title=”در صورتی که قبلا ریجکت شده باشم چقدر شانس دریافت ویزای جمهوری چک وجود دارد ؟” style=”round_outline” color=”sky”]در صورت ریجکتی شما باید ابتدا در صدد رفع ریجکتی خود باشید. اگر به هر دلیلی امکان رفع ریجکتی نباشد شما میتوانید بعد از گذشت 3 تا 6 ماه درخواست ویزا داشته باشید.[/vc_toggle][vc_toggle title=”درصد ریجکتی سفارت جمهوری چک چقدر است ؟” style=”round_outline” color=”sky”]درصد ریجکتی سفارت جمهوری چک چقدر است ؟[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا می شود وقت سفارت را به شخص دیگری واگذار کرد ؟” style=”round_outline” color=”sky”]با توجه به قوانین داخلی سفارت جمهوری چک در حال حاشر این امکان وجود ندارد چرا وقت سفارت جمهوری چک شما براساس شماره پاسپورت رزرو و تایید میشود و از آنجای که شماره پاسپورت همچون کد ملی یکتا می باشد واگذاری وقت سفارت جمهوری چک به شخص دیگر غیر ممکن می باشد[/vc_toggle][vc_toggle title=”ایا می شود وقت سفارت جمهوری چک را کنسل کرد ؟” style=”round_outline” color=”sky”]در پاسخ به این سوال میتوان گفت بله .
شما این حق را دارید که وقت رزرو شده خود را کنسل نمایید برای انجام این کار شما از این اموزش میتوانید کمک بگیرید. ( آموزش کنسل کردن وقت سفارت جمهوری چک )[/vc_toggle][vc_toggle title=”در صورت ریجکت از سفارت جمهوری چک چه مبالغی برگشت داده می شود ؟” style=”round_outline” color=”sky”]با توجه به قوانین داخلی سفارت جمهوری چک در صورت ریجکت شدن هیچ هزینه ای از طرف سفارت به مسافر یا مسافران عودت داده نمی شود.[/vc_toggle][vc_toggle title=”در صورت ریجکت شدن از سفارت جمهوری چک آیا حق اعتراض دارم ؟” style=”round_outline” color=”sky”]در صورت ریجکت شدن از سفارت جمهوری چک این حق برای شما محفوظ است که اعتراض نمایید برای انجام اعتراض طبق آموزش زیر عمل نمایید. ( اموزش اعتراض به ریجکت شدن سفارت جمهوری چک )[/vc_toggle][vc_toggle title=”برای سفارت جمهوری چک رزرو هتل و رزرو پرواز چگونه باید باشد ؟” style=”round_outline” color=”sky”]
اگر حضور شما در جمهوری چک به منظور کنفرانس یا شرکت در مراسم خاصی می باشد بهتر است که کانفرم نهایی هتل و پرواز را تهیه نمایید و به سفارت جمهوری چک ارائه دهید .
و اما اگر حضور شما در جمهوری چک برای دیدار اقوام یا توریستی می باشد شما میتوانید هم کانفرم نهایی را به سفارت ارائه بدیهید و هم رزرو هتل و پرواز .[/vc_toggle][vc_toggle title=”من اطلاعات لازم برای دریافت وقت سفارت را اشتباه وارد کردم الان چکار باید کرد ؟” style=”round_outline” color=”sky”]اگر در ثبت اطلاعات خود برای اخذ وقت سفارت جمهوری چک مواردی را اشتباه درج کرده اید از طریق آموزش زیر میتوانید این مشکل را حل نمایید. ( آموزش تغییر اطلاعات ثبت شده وقت سفارت جمهوری چک )[/vc_toggle][vc_toggle title=”بعد از ارسال مدارک چند روز بعد وقت سفارت مشخص می شود ؟” style=”round_outline” color=”sky”]بنا به نوع درخواست شما زمان تاییده ای مدارک شما در سفارت جمهوری چک کاملا متفاوت می باشد. اما در کل تاییده ای اولیه سفارت جمهوری چک بین 30 دقیقه الی 72 ساعت میتواند طول بکشد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا وقت سفارت به صورت تضمینی می باشد ؟” style=”round_outline” color=”sky”]بله وقت سفارت جمهوری چک به صورت تضمینی دریافت می شود و به شما ارائه میگردد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”ایا دریافت وقت سفارت جمهوری چک برای یک تاریخ مشخص امکان پذیر است ؟” style=”round_outline” color=”sky”]با توجه اذغام فعلی در درخواست ها به سفارت جمهوری چک این امکان در حال حاضر وجود ندارد. درخواست شما با توجه به زمان های خالی که در سفارت جمهوری چک است فقط قابل ارائه می باشد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”هزینه های مربوط به سفارت جمهوری چک شامل چه مواردی است ؟” style=”round_outline” color=”sky”]برای دریافت ویزای جمهوری چک هزینه های متفاوتی وجود دارد که از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
• هزینه دریافت وقت سفارت جمهوری چک
• هزینه ترجمه مدارک
• هزینه سفارت
• هزینه خدمات اضافی
[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا در سفارت جمهوری چک آشنایی دارید برای سریعتر وقت گرفتن ؟” style=”round_outline” color=”sky”]متاسفانه تعدادی افراد سودجو به بیان این جمله که ما در سفارت جمهوری چک آشنا داریم هدف در گمراه نمودن مسافران دارند و با جدیدت عرض میکنیم که هیچ شخصی در سفارت جمهوری چک آشنایی ندارد برای اخذ وقت فوری جمهوری چک یا دریافت فوری ویزای جمهوری چک.[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا می شود وقت سفارت جمهوری چک را به جلو انداخت ؟” style=”round_outline” color=”sky”]متاسفانه این امکان وجود ندارد که وقت سفارت تعیین شده خود را به زمان های زودتری تبدیل کرد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”چند روز مانده به تاریخ سفر باید درخواست وقت سفارت جمهوری چک بدم ؟” style=”round_outline” color=”sky”]با توجه به شلوغی بین از حد سفارت جمهوری چک در ایران شما باید حدود 4 الی 6 ماه زودتر از زمان سفر خود درخواست وقت سفارت جمهوری چک داده باشید.[/vc_toggle][vc_toggle title=”فرم درخواست سفارت جمهوری چک به چه زبان باید تکمیل شود ؟” style=”round_outline” color=”sky”]سفارت جمهوری چک در ایران جزء محدود سفارت های می باشد که مدارک را به زبان فارسی دریافت میکند به همین منظور شما میتوانید مدارک خود را به زبان فارسی تکمیل و ارائه دهید . اما فرم اپلیکیشن به دلیل ساختاری انگلیسی پیشنهاد میشود هم به زبان فارسی و هم به زبان انگلیسی تکمیل نمایید.[/vc_toggle][vc_toggle title=”مدت زمان اعتبار ویزاهای صادر شده از سفارت جمهوری چک چند وقت می باشد ؟” style=”round_outline” color=”sky”]ویزاهای که توسط سفارت جمهوری چک در ایران صادر می شود کاملا متفاوت می باشد اما این مدت زمان میتواند از 10 روز تا 90 روز متغیر باشد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”ایا برای دریافت ویزای جمهوری چک داشتن دعوتنامه ضروری است ؟” style=”round_outline” color=”sky”]برای دریافت ویزای کشور جمهوری چک داشتن دعوتنامه الزامی نیست اما با وجود دعوتنامه جمهوری چک پروسه دریافت ویزای شما راحتتر خواهد بود و شانس دریافت ویزای جمهوری چک بالاتر خواهد رفت.[/vc_toggle][vc_toggle title=”هزینه درخواست ویزای جمهوری چک چقدر است ؟” style=”round_outline” color=”sky”]هزینه های لازم برای دریافت ویزای جمهوری چک متغیر می باشد اما مواردی که شما باید برای ویزای جمهوری چک هزینه کنید شامل:
• هزینه دریافت وقت سفارت جمهوری چک
• هزینه ترجمه مدارک
• هزینه سفارت
• هزینه خدمات اضافی
[/vc_toggle][vc_toggle title=”شرایط تمدید ویزای جمهوری چک به چه صورت است ؟” style=”round_outline” color=”sky”]برای تمدید ویزای جمهوری چک شما باید دلایل محکمی قابل ارائه داشته باشید و دلایل دیگری هم هست که میتوان با بیان انها ویزای خود رو برای چند روز تمدید کرد که این دلایل عبارتند از :
• سیل
• زلزله
• طوفان
و اگر به دنبال تمدید با زمان بیشتری هستید شما باید دلایل بسیار محکمتری ارائه بدید که میتوان به این موارد اشاره کرد:
• درمان پزشکی
• مرگ خویشاوند نزدیک
• زایمان
البته ناگفته نماند درخواست شما باید توسط مامور مهاجرت تایید گردد که بتوانید در کشور جمهوری چک چند روز بیشتر بمانید. درخواست ویزای مولتی از سفارت جمهوری چک برای بار اول امکان پذیر است ؟ بله امکان درخواست ویزای مولتی برای اولین بار از سفارت جمهوری چک امکانپذیر است اما توجه نمایید که سفارت جمهوری چک این حق دارد دارد که به شما ویزای یکبار ورود یا دوبار ورود و یا مولتی بدهد.
اما بهتر است بدانید معمولا سفارت جمهوری چک با درخواست مولتی کسانی موافقت میکند که دارای تراول هیستوری زیادی باشند. شرایط درخواست ویزای مولتی به سفارت جمهوری چک به چه صورت می باشد ؟ شرایط درخواست ویزای مولتی به سفارت جمهوری چک به چه صورت می باشد ؟ درخواست ویزای فوری به سفارت جمهوری چک به چه صورت است ؟ سفارت جمهوری چک معمولا برای دلایل بشر دوستانه ویزای فوری صادر میکنند که این دلایل شامل :
• بیماری
• مرگ خویشاوند
• و…
لازم به ذکر است که با ارائه مستندات قوی میتوانید ویزای جمهوری چک فوری بگیرید در غیر این صورت به هیچ عنوان امکانپذیر نمی باشد. مدارک لازم سفارت جمهوری چک برای ویزای پیوست به خانواده چیست ؟

مدارک لازم برای اخذ ویزای پیوست عبارتند از :
• فرم درخواست
• عکس گذرنامه
• گذرنامه شخص ایرانی
• گذرنامه شخص جمهوری چکی
• سند ازدواج
• وکالت نامه ازدواج
• شناسنامه زوجین
• مدرک زبان A1
• بیمه مسافرتی
مدت زمان صدور ویزا در سفارت جمهوری چک چقدر است ؟ صدور ویزای جمهوری چک بعد از ورود شما به سفارت جمهوری چک معمولا بین 14 تا 21 روز زمان میبرد. و در مواقعی هم شاهد بودیم که یک هفته ویزای افراد صادر شده است و یا بیشتر از 21 روز هم صدور ویزا زمان برده است اما در کا زمان 14 تا 21 روز اختصاص دهید.

مدارک لازم سفارت جمهوری چک برای ویزای توریستی چیست ؟ توجه: از همه‌ی مدارک باید یک کپی هم موجود باشد. اصل مدارک بعد از مطابقت به شما برگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ شما در سفارت جمهوری چک می‌ماند.
• شناسنامه ایرانی
• گذرنامه
• سه قطعه عکس رنگی ۴*۶
• اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی
– برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ی آخرین حکم کارگزینی
– برای کارمندان بخش خصوصی‌: گواهی اشتغال به کار
– برای صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
– برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی.
– برای مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی
• پرینت حساب بانکی
• ترجمه‌ یک سند مالکیت دو سری کپی از اصل مدارک فارسی
• بیمه مسافرتی
• بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت
• واچر قطعی هتل در یک یا چند شهر هتل در جمهوری چک
مدارک لازم سفارت جمهوری چک برای ویزای کاری چیست ؟
لطفا هنگام تقاضای روادید، دو سری از تمامی مدارک مربوطه برای درخواست روادید را به صورت جداگانه در دو دسته و به ترتیب ذیل مرتب نمائید. تمامی کپی ها می بایست بر روی کاغذ A4 ارائه گردند. این امر شامل کپی مدارکی که اصل آنها ابعادی غیر از A4 دارند نیز می باشد.
• فرم درخواست برای اقامت بلند مدت
• عکس گذرنامه ای
• گذرنامه معتبر
• شناسنامه
• مدرکی دال بر وجود رابطه کاری
• مدارک تحصیلی ایران
• تأییدیه اعتبار مدرک تحصیلی در جمهوری چک

• مدارک مربوط به سوابق کاری
• رزومه
• گواهی مبنی بر معلومات زبان جمهوری چکی یا انگلیسی
• گواهی بیمه درمانی مسافرتی معتبر
مدارک لازم سفارت جمهوری چک برای ویزای تجاری چیست
لطفا هنگام تقاضای روادید، دو سری از تمامی مدارک مربوطه برای درخواست روادید را به صورت جداگانه در دو دسته و به ترتیب ذیل مرتب نمائید. تمامی کپی ها می بایست بر روی کاغذ A4 ارائه گردند. این امر شامل کپی مدارکی که اصل آنها ابعادی غیر از A4 دارند نیز می باشد.
• دعوتنامه تجاری
• فرم درخواست برای اقامت بلند مدت
• عکس گذرنامه ای
• گذرنامه معتبر
• شناسنامه
• مدرکی دال بر وجود رابطه کاری
• مدارک مربوط به سوابق کاری
• گواهی مبنی بر معلومات زبان جمهوری چکی یا انگلیسی
• گواهی بیمه درمانی مسافرتی معتبر
مدارک لازم سفارت جمهوری چک برای ویزای تحصیلی چیست ؟
لطفا هنگام تقاضای روادید، دو سری از تمامی مدارک مربوطه برای درخواست روادید را به صورت جداگانه در دو دسته و به ترتیب ذیل مرتب نمائید. تمامی کپی ها می بایست بر روی کاغذ A4 ارائه گردند. این امر شامل کپی مدارکی که اصل آنها ابعادی غیر از A4 دارند نیز می باشد.
• فرم درخواست
• عکس گذرنامه ای
• گذرنامه معتبر
• اثبات امکان تأمین مالی هزینه های زندگی
• شناسنامه
• مدارک تحصیلی ایران
• تأییدیه اعتبار مدرک تحصیلی در جمهوری چک
• گواهی مبنی بر معلومات زبان جمهوری چکی یا انگلیسی
• گواهی بیمه درمانی مسافرتی معتبر

دسترسی سریع به مطالب این مقاله

سایت وقت سفارت

سایت وقت سفارت به عنوان کارگزار وقت سفارت در تهران فعالیت دارد. برای درخواست ویزای اتحادیه اروپا و تایید مدارک متقاضیان، از مجموعه ما کمک بگیرید. سایت وقت سفارت مستقر در تهران با اخذ مدارک، درخواست ویزا و ارسال آن به تمامی سفارت خانه ها، روند بررسی درخواست ها را تسریع کرده است.

سایت وقت سفارت پس از بررسی مدارک، نتیجه پذیرش یا رد درخواست ویزا را اعلام می کند و ویزای مورد نظر برای افراد صادر می شود. رزرو وقت سفارت یکی از دغدغه های علاقه مندان به سفر به کشورهای خارجی به ویژه آلمان، ایتالیا، هلند و… است.

به دلیل حجم بالای درخواست‌ها و به‌ ویژه افزایش تعداد علاقه‌مندان به درخواست ویزا، بسیاری از سفارت‌ها در ایران نمی‌توانند به متقاضیان وقت ملاقات فوری یا سریع ارائه دهند.

به منظور ساده‌سازی رویه‌ها، سایت وقت سفارت تمامی مراحل درخواست، دریافت، تحویل مدارک را برعهده میگیرد تا متقاضیان کمتر درگیر روند پیچیده سفارت ها شوند.

در نهایت پس از تایید مدارک ویزای صادر شده، می توانید ویزای صادر شده را نیز از طریق سایت وقت سفارت دریافت کنید. برای تعیین وقت و تحویل مدارک ویزا به سایت وقت سفارت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *