تعداد زیادی از مردم جهان به دنبال اخذ اقامت این کشور برای زندگی کردن هستند سالیانه تعداد زیادی از مردم دنیا نیز در قالب سفرهای مختلف به این کشور سفر می کنند. برای رفتن به سوئیس ارائه دعوتنامه سوئیس با توجه به نوع سفر شما الزامی است. برای رفتن به سوئیس داشتن دعوتنامه سوئیس سفر شما را تسهیل تر خواهد کرد.

کشور سوئیس

سوئیس در غرب اروپا واقع شده است و نام کامل و رسمی آن کنفدراسیون سوئیس است چرا که این کشور به صورت کنفدراسیونی اداره می شود، پایتخت کشور سوئیس، شهر زیبای برن است که در حصاری از کوه های آلپ واقع شده است و در واقع شهر در دل آلپ واقع شده است، سوئیس از جمله کشورهای اروپایی است که از لحاظ سن امید به زندگی در سطح بسیار مطلوبی قرار دارد و از این لحاظ بعد از سوئد در رده دوم قرار دارد، کشورهای مهمی چون فرانسه، ایتالیا، آلمان و اتریش در همسایگی سوئیس قرار دارند، آب و هوای کشور سوئد در زمستان سرد است و معمولا شاهد بارش برف هستیم و در تابستان نیز هوای گرم و مرطوبی دارد، اگر شما هم در دستتان دعوتنامه سوئیس را دارید بسیار خوش شانس بوده اید که می توانید این کشور را از نزدیک ببینید.

سوئیس و شهرهای آن در طول سال پذیرای تعداد زیادی از مسافران و گردشگران است. از آنجاکه سوئیس از کشورهای پیشرفته در تمامی عرصه ها محسوب می گردد لذا سفرهای مختلفی در قالب های گوناگون به این کشور انجام می گیرد. بسیاری از کسانی که به این کشور سفر می کنند برای مقاصد گردشگری هست ولی سفرهای مختلفی از جمله کاری، تجاری، تحصیلی، درمانی، نمایشگاهی و… نیز به این کشور در طول سال انجام می گیرد که شما برای سفر به سوئیس باید با توجه به نوع سفر دعوتنامه سوئیس را ارائه دهید.

دعوت نامه سوئیس

دعوتنامه، نامه ای است که در آن از شخصی به منظور هدفی خاص برای سفر به یک کشور دعوت می شود، دعوت کننده ممکن است شخصیت حقوقی یا حقیقی باشد و هدف دعوتنامه نیز می تواند دیدار خانوادگی، گردشگری، تجاری، کاری، درمانی و … باشد، دعوتنامه باید به زبان رسمی مقصد سفر نوشته شود برای مثال اگر می خواهید دعوتنامه سوئیس را به خانواده تان بفرستید، باید به زبان رسمی سوئیس نوشته شود.

انواع دعوتنامه سوئیس

دعوتنامه ها انواع گوناگونی دارد که مهم ترین آنها می توان به دعوتنامه خویشاوندی، دعوتنامه تجاری، دعوتنامه پزشکی جهت درمان، دعوتنامه کاری، دعوتنامه نمایشگاهی و دعوتنامه تحصیلی اشاره کرد.

دعوتنامه سوئیس از نوع تجاری

همان طور که در انواع دعوتنامه های سوئیس اشاره شد، دعوتنامه سوئیس تجاری یکی از دعوتنامه های سوئیس است. در این دعوتنامه شخص یا اشخاصی از سوی شرکت یا نهادی به منظور سفر تجاری به کشور سوئیس دعوت می شوند و ممکن است این سفر موارد گسترده و متنوعی از زمینه های تجاری را شامل شود. ممکن است شرکتی دعوتنامه سوئیس را به منظور بستن قرارداد، شراکت، خرید دستگاه و … ارسال کند.

در اکثر موارد این دعوت نامه سوئیس به صورت فایل پی دی اف از طریق شرکت سوئدی ارسال می شود و یا ممکن است از طریق پست بین المللی به شرکت مبدا فرستاده شود. دعوتنامه تجاری سوئیس باید علت دعوت و سفر را به صورت دقیق مشخص کند و مهر و امضا شرکت نیز بر پای آن زده شود، در غیر این صورت مورد پذیرش سفارت سوئیس نخواهد بود.

دعوتنامه سوئیس از نوع توریستی یا خانوادگی

برای سفر به کشور سوئیس با هدف بازدید از اقوام نیاز به دعوتنامه سوئیس از نوع توریستی دارید. بنابراین اقوام تان باید برای شما دعوتنامه ارسال کنند کافی است که فرم مخصوص دعوت نامه را کامل پر کند و تحویل سفارت دهد تا تایید شود. اگر به دنبال سفر توریستی برای سوئیس باشید دعوت نامه سوئیس از طرف یکی از بستگان درجه یک شما می تواند اخذ ویزای سفر توریستی را تسهیل کند و شما با کم ترین مانع ممکن می توانید به سفر سوئیس بروید. در دعوتنامه توریستی یا خانوادگی سوئیس شخص دعوت کننده علاوه بر این که باید مدارکی را جهت اثبات رابطه خانوادگی با شخص دعوت شونده ارائه دهد باید وضعیت تامین هزینه های شخص دعوت شده را نیز در مدت سفر به سوئیس مشخص کند و یا آن را بر عهده بگیرد.

دعوتنامه سوئیس از نوع کاری

با داشتن تجربه، مهارت، سوابق کاری، آشنایی با زبان دوم می تواند عاملی باشد که مورد توجه کارفرایان سوئئیسی قرار گیرد. در این صورت به منظور استخدام شما دعتنامه کاری برای شما ارسال می گردد. در دعوتنامه سوئیس از نوع کاری به طور کامل کارفرما شخص دعوت شونده را ضمانت می کند. به طور کلی دعوتنامه ای که از طرف کافرما صادر می شود به صورت الکترونیکی است و شخص دعوت شده از طریق کد پیگری برای دریافت ویزای سوئیس از نوع کاری اقدام می کند. توجه داشته باشید که ارسال دعتنامه کاری سوئیس بسیار سخت و مشقت بار است چرا که کارفرما را مجبور به ضمانت کامل شخص دعوت شونده می کند و کوچکترین مسئلهٔ شخص دعوت شونده می تواند برای کار فرما مشکل ساز باشد.

دعوتنامه سوئیس از نوع نمایشگاهی

برای اخذ ویزای نمایشگاهی داشتن دعوتنامه سوئیس از نوع نمایشگاهی الزامی می باشد. در این دعوتنامه باید تاریخ دقیق برگزاری نمایشگاه مشخص شود و هزینه های افراد دعوت شده در نمایشگاه معین شود که برعهده چه کسی است همچنین ذکر مشخصات کامل اشخاص حقیقی یا حقوقی به همراه تاریخ دعوت و داشتن مهر و امضا ضروری است.

دعوتنامه سوئیس از نوع پزشکی

جهت انجام امور پزشکی در کشور سوئیس شما نیاز به داشتن دعوتنامه سوئیس هستید. این دعوت نامه ها هم معمولا از سوی مراکز درمانی و بیمارستان های کشور سوئیس صادر می گردد که شما باید از قبل درمانگاه یا بیمارستان مورد نظر خود را انتخاب کنید و جهت ارسال دعوت نامه به آن ها درخواست بدهید.

دعوتنامه سوئیس از نوع تحصیلی

کشور سوئیس از لحاظ داشتن دانشگاه ها و مراکز علمی یکی از کشورهای پیشرفته و توسعه یافته محسوب می شود به همین دلیل خیلی از علاقه مندان به تحصیل ترجیح می دهند که در این کشور به تحصیل خود ادامه دهند. به منظور تحصیل در کشور سوئیس علاوه بر داشتن شرایط اختصاصی لازم، ضروری است که شما دعوت نامه سوئیس برای تحصیل در این کشور را داشته باشید به همین دلیل باید شما ازقبل با دانشگاه یا مراکز علمی مورد نظر خود جهت ادامه تحصیل وارد مذاکره شوید و در صورت پذیرش دعوت نامه تحصیلی برای شما صادر می شود که با تحویل آن به همراه سایر مدارک مورد نیاز می توانید منتظر صدور ویزای تحصیلی بعد از وقت سفارت سوئیس باشید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ دعوتنامه سوئیس

شخصی که قصد ارسال دعوتنامه سوئیس را برای فرد متقاضی دارد باید اطلاعاتی از او را در متن دعوت نامه به ثبت برساند، برخی از این اطلاعات عبارتند از: نام و نام خانوادگی کامل دریافت کننده دعوت نامه سوئیس، تاریخ تولد او، آدرس و شماره تلفن دقیق، نسبت خانوادگی و مدارک لازم برای اثبات آن، هدف فرد متقاضی از سفر به سوئیس که نوع دعوت نامه سوئیس را نیز تعیین می کند، مدت زمانی که قرار است در این کشور بماند، زمان بازگشت او به کشور مبدا و آدرس دقیق محل اقامت وی. اما در ادامه باید مدارکی هم ارائه دهند عبارتند از:

سفارت کشور سوئیس در تهران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *