برای سفر به کشور کره جنوبی باید اقدام به دریافت ویزای این کشور کنید کره ی جنوبی در آسیای شرقی واقع شده است در ادامه ی مقاله با بررسی ویزای کره جنوبی و انواع ویزای این کشور همچنین شرایط دریافت ویزای کره جنوبی آشنا می شوید.

با توجه به هدف شما از سفر به کشور کره جنوبی برای شما ویزا صادر می شود با داشتن ویزا می توانید به این کشور سفر کنید.

[aparat id=’kGotY’]

اخذ ویزای کره جنوبی

نوع ویزای کره جنوبی به هدف فرد متقاضی بستگی دارد برای هر هدف یک ویزای خاص صادر می شود و مدارکی که فرد متقاضی برای اخذ ویزا موظف به ارائه ی آن هاست با توجه به نوع ویزا متفاوت خواهد بود در صورتی که دعوت نامه ای از کشور کره جنوبی دریافت کرده اید با ارائه ی دعوت نامه به سفارت این کشور می توانید به راحتی ویزای کره ی جنوبی را دریافت کنید. در صورتی که مسئولیت دریافت ویزای خود و خانوادتان را به ما واگذار کنید می توانید به راحتی و بدون نگرانی ویزای کره ی جنوبی را دریافت کنید.

اخذ ویزای کره جنوبی

انواع ویزای کره جنوبی

ویزای کره جنوبی به انواع مختلفی تقسیم می شود یک نوع از این دسته بندی بر اساس هدف فرد متقاضی از سفر به کشور کره جنوبی می باشد.

1.      در صورت ازدواج با یک فرد مقیم کشور کره جنوبی ویزای ازدواج صادر می شود.

2.     در صورت کار و اشتغال در کشور کره جنوبی ویزای کاری صادر می شود.

3.     در صورتی که فرد متقاضی  برای ادامه ی معالجه تصمیم دارد به کره ی جنوبی سفر کند برایش ویزای درمانی صادر می شود.

4.     ویزای توریستی با هدف تفریح و گردشگری برای متقاضیان صادر می شود.

5.     در صورتی که تصمیم به تحصیل در کره جنوبی دارید برایتان ویزای تحصیلی صادر می شود.

ویزای کره جنوبی براساس تعداد دفعات ورود

ویزای کره ی جنوبی را از جهت تعداد دفعات مجاز به کشور می توان به چند دسته ی ذیل تقسیم کرد:

1.      ویزای یک بار ورود: با اخذ این ویزا می توانید یک بار به کره جنوبی سفر کرده و از آن خارج شوید شما بعد از خارج شدن از این کشور امکان ورود دوباره به آن را نخواهید داشت حتی در صورتی که ویزایتان هنوز اعتبار داشته باشد.

2.     ویزای دو بار ورود: با دریافت این ویزا می توانید دو مرتبه به کشور کره جنوبی وارد شوید البته ورود در دفعه ی دوم بستگی به مدت اعتبار ویزای شما خواهد داشت.

3.     ویزای چند بار ورود : این ویزا به شما اجازه ی چندین بار ورود به کشور را می دهد و تنها مدت اعتبار ویزا در این جا اهمیت دارد به عبارت دیگر تا زمانی که ویزایتان اعتبار داشته باشد می توانید از کشور خارج و دوباره به آن وارد شوید.

مراحل مورد نیاز برای اخذ ویزای کره جنوبی

در قدم اول فرد متقاضی باید اقدام به دریافت نوبت از سفارت این کشور کند بعد از آن باید در زمان مقرر شده به همراه مدارکی که سفارت از شخص درخواست کرده است حضورا در سفارت این کشور حاضر شود در صورتی که در روز مصاحبه مدارکتان کامل نباشد در روند صدور ویزا با مشکل روبه رو خواهید شد  یکی دیگر از موارد مهم  داشتن دعوت نامه است با دریافت دعوت نامه از سوی شخصی در کشور کره جنوبی قادر هستید به راحتی مراحل اخذ ویزا را طی کنید.

در صورتی که زمان لازم برای طی مراحل ذکر شده را ندارید می توانید از مشاوران ما کمک بگیرید کارشناسان ما شما را در گرفتن ویزا راهنمایی خواهند کرد.

شما موظف هستید در روز مصاحبه با دقت و صداقت به تمامی سوالات پاسخ دهید در غیر این صورت با درخواست ویزای شما موافقت نخواهد شد یکی از مهم ترین مراحل برای دریافت ویزای کره جنوبی تکمیل ویزاست که باید با دقت تکمیل شود در ادامه ی مطلب با انواع ویزا و مراحل مرتبط با آن آشنا خواهید شد.

مراحل مورد نیاز برای اخذ ویزای کره جنوبی

شرایط تمدید ویزای کره جنوبی

در صورتی که در زمان مشخص شده در کشور کره جنوبی به اهداف خود نرسید و نیاز داشته باشید مدت زمان بیشتری در این کشور اقامت داشته باشید باید برای تمدید ویزای خود اقدام کنید در صورت موافقت با درخواست شما ویزایتان تمدید خواهد شد شخص متقاضی باید برای اثبات حضور خود در این کشور مدارکی که سفارت درخواست می کند به سفارت کره جنوبی ارائه دهد.

در صورتی که ویزای شما از نوع کاری یا تحصیلی می باشد باید به صورت دوره ای آن را تمدید کنید در این موارد باید مدارک خواسته شده از سوی سفارت را تهیه و به آن ها تحویل دهید. در صورتی که نیاز به مشاوره دارید می توانید از کارشناسان مجرب ما در این مورد راهنمایی بگیرید.

شرایط ترجمه ویزای کره جنوبی

بهتر است برای ترجمه ی مدارک خود از رسمی بودن دارالترجمه مطمئن شوید تمامی مدارک باید به صورت دقیق ترجمه شوند همچنین درج مهر وزارت امور خارجه و دادگستری الزامی است در غیر این صورت متن ترجمه شده ی شما مورد قبول نخواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت  ویزای کره جنوبی

برای دریافت ویزای کشور کره جنوبی ملزم به ارائه ی مدارکی هستید که با توجه به هدف و نوع ویزای دریافتی شما متفاوت خواهد بود لیست مدارک عمومی که برای اخذ ویزا لازم است به شرح زیر می باشد:

1.      شش قطعه عکس رنگی و جدید(بدون عینک)

2.     ارائه ی گذرنامه با اعتبار شش ماهه به همراه کپی آن

3.     اصل و ترجمه ی شناسنامه به همراه کپی از آن

4.     اثبات تمکن مالی

5.     در صورتی که کارمند هستید باید مدارک شغلی به همراه گواهی مربوط به محل کار خود را ارائه دهید.

6.     در صورتی که کار آزاد دارید باید پروانه کسب را ارائه دهید.

7.      ارائه ی فیش حقوقی و سابقه ی بیمه که نشان دهنده ی اشتغال و بازگشت شما به کشور خودتان می باشد.

8.     گردش مالی و موجودی حساب بانکی به همراه ترجمه ی انگلیسی

معرفی ویزای تحصیلی کره جنوبی

کشور کره جنوبی دانشگاه های معتبری دارد که از لحاظ علمی در سطح بالایی قرار دارند ویزای تحصیلی این کشور یکی از پرطرفدارترین انواع ویزاست که خدمات آن توسط مجموعه ی  ما ارائه می شود. هزینه های زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورها پایین تر است اگر یکی از کشورهای انگلیسی زبان را برای تحصیل انتخاب کنید باید هزینه های بیشتری پرداخت کنید. برای ورود به دانشگاه های این کشور باید در آزمون ورودی دانشگاه ها نمره ی قبولی کسب کنید در صورت تاییدیه از سوی دانشگاه مورد نظر ویزای تحصیلی کره جنوبی برای شما صادر می شود.

متقاضیانی که تصمیم دارند در این کشور به ادامه تحصیل بپردازند می توانند اقدام به  دریافت بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی کنند.

معرفی ویزای تحصیلی کره جنوبی

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی

برای دریافت ویزای تحصیلی کره جنوبی باید مدارک خاصی به سفارت این کشور ارائه دهید:

 1. برگه ی عدم سوء سابقه ی شخص متقاضی
 2. تاییدیه و پذیرش از سوی دانشگاه کره جنوبی
 3. ارائه ی آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 4. اثبات تمکن مالی

معرفی ویزای کاری کره جنوبی

یکی از پرطرفدارترین انواع ویزای کشور کره جنوبی ویزای کاری این کشور است در صورتی که مهارت یا تخصص خاصی دارید می توانید با ارائه ی مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری این کشور اقدام کنید.

برای اخذ ویزای کاری این کشور باید از سوی شرکت یا موسسه ای در کشور کره جنوبی برای شما دعوت نامه ای فرستاده شود دریافت دعوت نامه روند اخذ ویزا را تسریع می بخشد.

انواع ویزای کاری کره جنوبی

ویزای کاری کره جنوبی به انواع مختلفی تقسیم می شود:

1.      ویزای مدیریت تجاری : این ویزا برای افرادی که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند صادر می شود.

2.     ویزای اشتغال کوتاه مدت : این ویزا برای افرادی که برای مدت کوتاهی در این کشور اشتغال دارند صادر می شود مدت زمان این ویزا 90 روز می باشد.

3.     ویزای کار حرفه ای : افرادی که در زمینه ای خاص دارای مدارک معتبر علمی هستند می توانند این ویزا را دریافت کنند.

4.     ویزای کار خاص : این ویزا برای متقاضیانی صادر می شود که کشور کره جنوبی به آن ها نیاز دارد.

5.     ویزای سرمایه گذاری خارجی

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری کره جنوب

نظر به اینکه ویزای کاری این کشور به انواع مختلفی تقسیم می شود مدارک خاصی برای اخذ آن باید به سفارت کره جنوبی ارائه شود برخی از این مدارک به شرح ذیل می باشد:

 1. اثبات داشتن مهارت و تخصصی خاص
 2. ارائه ی مدارک علمی معتبر
 3. عدم سوء سابقه
 4. سابقه ی کاری و رزومه ی کاری

انواع ویزای پزشکی کره جنوبی

برای اخذ ویزای پزشکی، فرد متقاضی باید ثابت کند که این کشور از علم و تجهیزات بالایی در درمان بیماری برخوردار است و فرد متقاضی می تواند برای ادامه ی درمان و معالجه ی خود به این کشور مهاجرت کند. مجمع های پزشکی و بیمارستان های کره جنوبی باید درخواست شخص متقاضی را تایید کرده  تا فرد بتواند ویزای درمانی این کشور را دریافت کند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای درمانی کره جنوبی

 1. ارائه ی دعوت نامه از سوی پزشک معالج یا بیمارستان واقع در کره جنوبی
 2. اثبات تمکن مالی در پرداخت هزینه های بیمارستان
 3. دارک پزشکی شخص متقاضی که مورد تایید پزشکان هر دو کشور مبدا و مقصد می باشد.

ویزای ازدواج کره جنوبی

برای دریافت ویزای ازدواج کره جنوبی فرد متقاضی باید به سن قانونی که در این کشور 20 سال است رسیده باشید افراد زیر 20 سال تنها با داشتن اجازه از والدین خود می توانند ازدواج کنند.

بر طبق قوانینی که در سال 2013 تصویب شده است هر فردی که بخواهد با شخص کره ای ازدوا کند باید در آزمونی که برگزار می شود حداقل نمره ی قبولی را کسب کند در ادامه به مدارک و شرایطی که برای اخذ ویزای ازدواج نیاز است اشاره می کنیم.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ازدواج کره جنوبی

برای دریافت ویزای ازدواج کره جنوبی شرایط و مدارکی تعیین شده است که در صورت داشتن این شرایط موفق به دریافت ویزای ازدواج این کشور خواهید شد برخی از این شرایط به شرح ذیل می باشد:

 1. تعیین محل اقامت بعد از ازدواج
 2. کسب نمره قبولی در آزمون زبان کره در سطح مبتدی
 3. ارائه ی مدارک معتبر و رسمی ازدواج
 4. اثبات توانایی مالی همسر

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ازدواج کره جنوبی

ویزای توریستی کره جنوبی

کره جنوبی دارای جاذبه های گردشگری زیادی است پایتخت این کشور حدود 2000 سال قدمت دارد و دارای جاذبه های فرهنگی و تاریخی بسیاری است و برای گردشگران به عنوان یک مقصد توریستی به حساب می آید در صورتی که فرد متقاضی کمتر از 18 سال باشد باید از والدین خود رضایت نامه ی محضری دریافت کند و به همراه سایر مدارک به سفارت این کشور ارائه دهد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کره جنوبی

 1. ارائه ی مدارک مربوط به رزرو هتل در کره جنوبی(زمان رزرو هتل باید با مدت اقامت شما در کشور کره جنوبی مطابق باشد)
 2. در صورتی که دعوت نامه داشته باشید نیازی به رزرو هتل در کره نخواهد بود.
 3. رزرو بلیط رفت و برگشت(بلیط برگشت نشان دهنده ی تصمیم شما برای بازگشت به کشور خودتان است)
 4. مدارک مربوط به اثبات هدف شخص متقاضی از سفر

آدرس سفارت کره جنوبی در تهران

سفارت کره ی جنوبی در خیابان شیخ بهایی شمالی، کوچه دانشورغربی پلاک 2 واقع شده است. متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت رسمی سفارت مراحل مربوط به دریافت نوبت را به شکل آنلاین انجام دهند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

5 پاسخ

  1. سلام
   من مدارک تحصیلی ندارم و میخاستم بدونم هیچ راهیی برای اقامت گرفتن بدون بورسیه و تحصیل وجود داره. آیا میشه فقط یکی از دوستام اونجا واسم دعوت نامه بفرسته و با اون بتونم اونجا اقامت طولانی مدت بگیرم؟؟

   1. سلام وقت بخیر – از طریق دوستتون نمیتونی اقامت بلند مدت بگیرید . و بهترین راه همون تحصیلی هستش

 1. سلام خسته نباشید ببخشید میتونیم در سن ۱۷ یا ۱۸ به کره جنوبی اقامت دائمی داشته باشیم؟ یا اینطور بگم بتونیم دانشگاه رو اونجا بدون دعوتنامه بخونیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *