کره جنوبی یکی از کشورهای آسیای شرقی است که زیبایی منحصر به فردش توجه گردشگان را به خود جلب کرده است. برای بازدید از این کشور در ایتدا نیاز است که با آن آشنا شوید، بنابراین تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

آشنایی با کشور کره جنوبی

کره جنوبی پیش از جدایی از کره شمالی تحت سلطه ژاپن بود و در طی جنگ جهانی و پس از آن در سال 1948 میلادی جدا شد و پس از آن نیز همیشه با این کشور در جنگ بوده و یا درگیر اختلافات شدید بوده است. کره جنوبی به‌ صورت رسمی با نام جمهوری کره شناخته می ‌شود، درحالیکه این کشور در شرق آسیا واقع شده است. این کشور از شمال با کره شمالی مرز مشترک دارد و از غرب از طریق دریای زرد با چین و از جنوب شرقی از طریق تنگه کره با ژاپن متصل است. این کشور 98480 کیلومتر مربع وسعت دارد با این رقم، 180 امین کشور بزرگ جهان محسوب می شود. در این کشور حدود 50 میلیون نفر زندگی می کنند. کشور کره جنوبی دارای شهرهای بزرگی مانند سئول و پوسان، دائگو، اینچئون، گوانگجو،دائجون، چجو و اولسان می باشد. شهر سئول پایتخت و مرکز سیا سی و تجاری کشور می باشد. شهر سئول کلان شهری سرزنده و شلوغ است که در آن انسان و تکنولوژی دست به دست هم داده و چیزهای بدیعی خلق کرده اند. در سئول مهم نیست که کجا می روید یا از کدام ایستگاه مترو خارج می شوید، در پایتخت کره جنوبی همیشه چیزهای هیجان انگیزی در جریان است. دومین شهر بزرگ این کشور بوسان نام دارد و اصلی ‌ترین بندر کشور نیز در آن قرار گرفته است. بیشتر معادلات تجاری دریایی کشور کره جنوبی از طریق شهر بوسان انجام می ‌شود. اینچئون سومین شهر بزرگ کره جنوبی و دومین بندر مهم این کشور به حساب می آید. بزرگ ‌ترین فرودگاه بین ‌المللی کره ‌جنوبی نیز در اینچئون قرار دارد.

آشنایی با کشور کره جنوبی

فرهنگ و زبان مردم کره جنوبی

زبان مردم این کشور، کره ای  می باشد ولی زبان انگلیسی هم به طور گسترده ای در دبیرستان ها تدریس می شود و نکته دیگر که آموزش زبان کره ای در سیستم آموزش و پرورش کشور کره جنوبی اجباری است. زبان کره ای که توسط پادشاه چوسان اختراع گردید و دارای 28 الفبا می ‌باشد و تلفیقی از زبان های مغولی و ژاپنی است اما زبان چینی بطور وسیعی در آن وارد شده است. حدود 1300 کاراکتر چینی در زبان کره ای مدرن مورد استفاده قرار گرفته می شود. زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در اکثر مدارس ابتدایی و متوسطه تدریس می شود و همچنین چینی و ژاپنی نیز به طور گسترده در مدارس متوسطه تدریس می گردد. گروه های قومی که در این کشور زندگی می کنند شامل کره ای و اقلیت کوچک چینی می شوند که در حدود 20000 نفر هستند. در قانون اساسی کره جنوبی آزادی مذهب تاکید شده و تقریبا نیمی از جمعیت کره جنوبی به طور فعال به نوعی از یکی از ادیان دین تبعیت می کنند. ادیانی که اکثر مردم کره از آن تبعیت میکنند مسیحیت ، بودیسم ، جادو گری ، چوندوکیو و کنفوسیوس است. تقریبا 30 از جمعیت کره جنوبی تابع مسیحیت و 23 درصد بودایی می باشند. با توجه به اینکه تنها 0.2 درصد از مردم کره جنوبی پیرو کنفوسیوس می باشند ، جامعه کره ای همچنان پایبند ارزش های مکتب کنفوسیوس و باورهای آن می باشند. اقلیت کمی از مرم کره جنوبی مسلمان و 46 درصدر از جمعیت کره تابع هیچ مذهبی نیستند.

آمار خارجیانی که در کشور کره جنوبی به علت استعمال یا حمل داروهای ممنوع و مواد مخدر دستگیر شده اند رو به افزایش است. قوانین این کشور در این رابطه بسیار سختگیرانه است و مصرف مواد مخدر حتی به تنهایی و در منزل شخصی، حبس های طولانی، جریمه ‌های سنگین و نهایتا اخراج از این کشور را در پی خواهد داشت. برای رانندگی در کشور کره جنوبی باید گواهینامه ملی این کشور یا یک گواهینامه بین المللی (I D P) را داشته باشید. (I D P) یک مجوز بین‌المللی برای رانندگی است که دارندگان آن قادر خواهند بود بدون نیاز به گذراندن دوره‌های آموزش رانندگی یا شرکت در امتحانات راهنمایی و رانندگی در بیش از 160 کشور جهان رانندگی كنند. به دلیل عدم وجود قرارداد در رابطه با انتقال محکومین از حبس میان دو کشور، در صورتی که شخص به هر علتی توسط مقامات قضایی این کشور به زندان محکوم شود، باید دوران محکومیت خود را در زندان های محلی سپری كند. چنانچه به هر دلیل توسط پلیس محل بازداشت شدید بلافاصله از مامورین بخواهید به استناد ماده 36 کنوانسیون وین ناظر بر امور کنسولی، مراتب را سریعا به نزدیک ترین سرکنسولگری یا سفارت جمهوری اسلامی ایران اطلاع دهند و چنانچه زبان محلی را نمی‌ دانید از امضاء هرگونه اوراق و اسناد خودداری كنید. شما در این کشور تحت حاکمیت قوانین و مقررات محلی هستید و وظایف نمایندگی ایران مبنی بر ارائه خدمات کنسولی به معنای نقض مقررات کشور كره نیست.

فرهنگ و زبان مردم کره جنوبی

فرودگاه های کشور کره جنوبی

فرودگاه بین‌المللی گیمپو، فرودگاه بین‌المللی اینچئون، فرودگاه بین‌المللی دائجو، فرودگاه بین‌المللی چئونگ‌جو، فرودگاه گوانگجو و فرودگاه بین‌المللی اینچن از مهم ترین فرودگاه های کشور کره جنوبی شهرت دارد. فرودگاه بین المللی اینچئون سئول یکی از فرودگاه های پرتردد جهان محسوب می شود. علاوه بر این بزرگ ترین فرودگاه کشور کره جنوبی هم به حساب می آید. در فرودگاه سالانه بیش ار 49 میلیون مسافر را جا به جا می کند. فرودگاه بین المللی سئول در 48 کیلومتری غرب سئول، بزرگ ‌ترین شهر کره جنوبی واقع شده است. جهت ورود به این کشور نیاز به ویزای کره جنوبی دارید.

آب و هوای کشور کره جنوبی

آب و هوای کره جنوبی مرطوب و نیمه استوایی است. این کشور دارای 4 فصل در سال می باشد. این کشور تابستان های گرم و زمستان های سرد کوهستانی دارد. بنابراین بهترین زمان برای سفر به کشور کره جنوبی فصل بهار و پاییز است. چراکه در این زمان هوای ملایم و مطلوبی جریان دارد.

آب و هوای کشور کره جنوبی

جاذبه های دیدنی و تفریحی کشور کره جنوبی

جاذبه های گردشگری متعدد در کشور کره جنوبی، سالانه میلیون ها گردشگر را از سراسر دنیا به این کشور می کشاند. معابد بودایی و بناهای تاریخی ارزشمندی در این سرزمین قرار گرفته اند که بازدید از آنها خالی از لطف نیست.

قصر گیونگ بوک گانگ

قصر گیونگ بوک گانگ یا قصر شمالی یکی از پنج قصر بزرگ و زیبای باقی مانده از سلسله چوسان در کره جنوبی می باشد. این قصر از چند بخش مختلف تشکیل شده است. در کنار قصر شمالی دو قصر شرقی چانگ دئوک گانگ و قصرغربی گئونگ جی گانگ قرار دارد. این قصر زیبا این کاخ که در سال 1395 توسط شاه تائه ئو احداث گردید.

قصر گیونگ بوک گانگ

برج ان N

این برج نمادی از شهر سئول در کشور کره جنوبی است. در بالای برج می توان منظره بی نظیری از پایتخت پر جنب و جوش و زیبای کره جنوبی مشاهده کرد. این برج در سال 1980 میلادی به عنوان مجموعه بزرگی فرهنگی شامل سینما، تئاتر و انواع رستوران و مراکز خرید ساخته شد. کمتر زمانی وجود دارد که خود برج و یا رستوان های اطراف آن خلوت باشند. در تمام ساعت شبانه روز گردشگران و یا مردم کره از تلکابین، آسمان نما، آلاچیق کره، موزه فرهنگی و سایر دیدنی های اطراف برج نامسان دیدن می کنند و ساعت ها به تماشای شهر سئول می نشینند. اما پر طرفداترین بخش برج نام سان ایوان یا تراس برج است که پاتوق خانواده ها و یا زوج های جوان کره ای است. زوج های کره ای باور دارند اگر قفل های رنگی که نمادعشق شان به یکدیگر هست را در تراس این برج نصب کنند، حتما داستان عشق شان جاودانه خواهد ماند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *