مالت از مجمع الجزایر کوچکی تشکیل شده است که شامل چند جزیره با نام های مالت، سنت پاول، گزو، کومینوتو و کومینو می باشد. کشور مالت با مساحتی 316 کیلومتر جزء کشورهای کوچک اروپایی محسوب می شود. کشور مالت، یک جزیره کوچک با آب‌ و هوای مدیترانه ‌ای است که به شکل یک کشور مستقل به حیات خود ادامه می ‌دهد.افرادی که قصد بازدید از این نمایشگاه ها و جشنواره ها را دارند باید ویزای نمایشگاهی دریافت کنند تا اجازه ورود به این کشور را داشته باشند.

نژاد مردم این کشور از نژاد مالتی و برگرفته از دو نژاد فنیقی ها و کارتاژی ها از تبار مردمان سامی می باشند. در حال حاضر مردم کشور مالت به دو زبان مالتی و انگلیسی صحبت می کنند. شهر والتا پایتخت کشور مالت و شهری با معماری خاص خود که در سبک باروک اجرا شده و در بین ماسه ‌های سنگی طلایی قد برافراشته است.

ویزای نمایشگاهی مالت

قطعا سفر به کشور مالت نیاز به ویزای مالت می باشد. ویزای این کشور در انواع مختلفی وجود دارد که متناسب با هدف سفر دسته بندی می شوند. هر یک از انواع ویزاهای مالت، می توانند کوتاه مدت یا بلند مدت باشند. به طور کلی ویزای نمایشگاهی و توریستی از ویزاهای کوتاه مدت مالت محسوب می شوند و ویزای تحصیلی و کاری از ویزاهای بلند مدت هستند. این ویزاها قابل تمدید می باشند اما ویزای نمایشگاهی مالت غیر قابل تمدید بوده و بعد از پایان نمایشگاه باید از کشور مالت خارج شد. کشور مالت یکی از کشورهای اروپایی بوده که سالیانه نمایشگاه های مختلفی اعم از بین المللی در آن برگزار می شود.

ویزای نمایشگاهی مالت

مراحل اخذ ویزای نمایشگاهی مالت

دوستانی که می خواهد به کشور مالت به هدف بازدید و شرکت در نمایشگاه دارند باید با روند دریافت ویزای نمایشگاهی مالت آشنا شود. در مرحله نخست باید مدارک لازم را به طور کامل آماده کنند، سپس درخواست خود برای صدور ویزا را با تکمیل فرم های مربوطه اعلام نمایند. این فرم به همراه سایر مدارک، به سفارت مالت ارسال می شود و وقت سفارت جهت مصاحبه حضوری و انگشت نگاری تعیین می شود.

توجه داشته باشید که مراجعه حضور تمامی افراد متقاضی ویزای نمایشگاهی به سفارت مالت، الزامی می باشد و عدم حضور به موقع، سبب تأخیر در فرآیند ویزای نمایشگاهی خواهد شد. نکته مهم دیگری که باید حواستان باشد این است که امکان تغییر تاریخ وقت سفارت مالت برای متقاضیان وجود ندارد. بنابراین با توجه به حساسیت بالای زمانی برای آماده شدن ویزای نمایشگاهی مالت، حتما در تعیین وقت سفارت دقت داشته باشید که با مشکل کمبود وقت مواجه نشوید.

دعوتنامه نمایشگاهی مالت

متقاضیان شرکت در نمایشگاه های کشور مالت باید بدانند که داشتن دعوتنامه نمایشگاهی در اخذ ویزا الزامی می باشد. قطعا دعوتنامه نمایشگاهی در روند صدور ویزای نمایشگاهی مالت و دریافت ویزای فوری مالت تاثیرگذار بوده و به این روند سرعت می دهد. این نوع دعوتنامه از جانب برگزارکنندگان نمایشگاه صادر و ارسال می شود و این شخص یا شرکت از شما دعوت می‌ کند که برای بازدید به نمایشگاه به مالت سفر کنید.

ویزا با دعوتنامه نمایشگاهی راحت ‌ترین راه برای متقاعد کردن افیسرهای سفارت برای اخذ روادید نمایشگاهی مالت است تا نشان دهد که شما، متقاضیان ویزای مالت قصد اقامت غیرقانونی در این کشور را ندارید. محتوای دعوتنامه نمایشگاهی شامل اهداف سفر، مدت زمان اقامت، محل اقامت و اطلاعات هویتی شخص دعوت شونده و دعوت کننده می باشد. سفارت مالت که مسئولیت امور مربوط به اخذ ویزا را بر عهده دارد، به این دعوتنامه رسیدگی می کند و در صورت تأیید آن و هم چنین تأیید سایر مدارک افراد درخواست دهنده برای روادید نمایشگاهی مالت، اقدام به صدور روادید نمایشگاهی مالت برای آن ها می نماید.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای نمایشگاهی مالت

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ روادید نمایشگاهی مالت بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای مالت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای نمایشگاهی مالت

هزینه اخذ روادید نمایشگاهی مالت

برای دریافت ویزای نمایشگاهی مالت با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت می کنند. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای نمایشگاهی مالت از هزینه اخذ روادید نمایشگاهی مالت اطلاع پیدا کنید. بخشی از هزینه های ویزا مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای نمایشگاهی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد ش.

به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزا، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود.  سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت خانه مالت از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزای مالت برحسب یورو پرداخت می شوند. برای اطلاع از قیمت دقیق صدور ویزای نمایشگاهی مالت، می توانید با تورهای اروپا و آژانس های مسافرتی در ارتباط باشید.

بهترین زمان دریافت روادید نمایشگاهی مالت

معمولا بین یک ماه تا سه ماه قبل از زمان برپایی نمایشگاه باید برای دریافت ویزای مالت اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی روند اخذ ویزای شما طی شود و شما بتوانید در زمان معین شده در نمایشگاه شرکت کنید. با توجه به اینکه در زمان های نزدیک به تاریخ برگزاری نمایشگاه درخواست اخذ ویزا بیشتر می شود سعی کنید چند ماه قبل از برگزاری نمایشگاه اقدام کنید. دقت کنید که مدت زمان بین دریافت ویزا و برگزاری نمایشگاه مورد نظر نباید بیشتر از 9 ماه طول بکشد.

بهترین زمان دریافت روادید نمایشگاهی مالت

مدت زمان اعتبار ویزای نمایشگاهی مالت

به طور معمول ویزایی که برای بازدید از نمایشگاه های بین المللی این کشور صادر می گردد، و البته حدودا ۱۴ روز اعتبار دارد، مدت اعتبار روادید نمایشگاهی مالت، برابر با مدت زمان برپایی نمایشگاه می باشد. یعنی افراد شرکت کننده در این نمایشگاه، بلافاصله بعد از اتمام نمایشگاه باید کشور مالت را ترک کنند. در ضمن مدت زمانی هم که برای دریافت ویزای نمایشگاهی مالت لازم است در صورتی که مدارک شما بدون نقص باشد در حدود ۱۰ روز خواهد بود برای این که به موقع در نمایشگاهی حضور پیدا کنید بهتر است که زودترین زمان ممکن را برای دریافت ویزای نمایشگاهی مالت اقدام نمایید.

سفارت کشور مالت در ایران

سفارت مالت، در حال حاضر در کشور ما هیچ فعالیتی ندارد و نمایندگی آن در سفارت اتریش می باشد. بنابراین برای پیگیری مراحل اخذ ویزا ، باید به سفارت اتریش مراجعه کرد. این سفارت در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه پاسخگوی مراجعه کنندگان در رابطه با تأیید مدارک، تحویل گذرنامه، رفع نواقص پرونده متقاضیان دریافت ویزا و … می باشد.

آدرس سفارت اتریش : تهران، خیابان باهنر (نیاوران)، خیابان مقدسی، خیابان احمدی زمانی

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *